ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
MEN HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 62 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 81. | VAJDA Balázs | HUN | 2:41.606 | ||
2 | (3) | 140. | HYDZIK Sebastian | POL | 2:42.172 | ||
3 | (4) | 10. | SLEMBROUCK Maarten | BEL-STKG | 2:49.126 | ||
4 | (2) | 5. | GRITSCH Markus | AUT | 2:55.086 | ||
5 | (5) | 42. | KOLENC Martin | CRO | 3:06.515 | advanced->to A | |
- | (6) | 201. | TAHTACİ Davut | TUR | - | impeding->to D | |
RACE: 63 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 4. | ANDERMANN Nicolas | AUT | 2:41.625 | ||
2 | (1) | 21. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 2:42.301 | ||
3 | (2) | 209. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 2:42.569 | ||
4 | (3) | 43. | MARTINIC Ivan | CRO | 2:42.618 | ||
5 | (6) | 11. | VOLCKAERT Robbe | BEL-STKG | 2:47.248 | ||
6 | (4) | 178. | BAKA Bora | SRB | 2:52.049 | ||
RACE: 64 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 200. | ŞİMŞEK Tunay | TUR | 2:52.401 | ||
2 | (2) | 208. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | 2:52.558 | ||
3 | (3) | 3. | ANDERMANN Dominic | AUT | 2:54.194 | ||
4 | (5) | 23. | MIKHAILAU Uladzislau | BLR | 2:56.978 | ||
5 | (1) | 9. | DEWAGTERE Willem | BEL-STKG | 3:05.651 | ||
RACE: 65 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 202. | YARDIMCI Fırat | TUR | 2:36.247 | ||
2 | (2) | 22. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 2:36.525 | ||
3 | (3) | 7. | WOLFGANG Matthias | AUT | 2:38.175 | ||
4 | (4) | 6. | LIU Heinrich | AUT | 2:40.488 | ||
5 | (1) | 179. | POPOVIC Miodrag | SRB | 2:41.215 | ||
MEN SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 78 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 11. | VOLCKAERT Robbe | BEL-STKG | 2:42.652 | ||
2 | (1) | 43. | MARTINIC Ivan | CRO | 2:42.819 | ||
3 | (3) | 5. | GRITSCH Markus | AUT | 2:52.755 | ||
4 | (4) | 9. | DEWAGTERE Willem | BEL-STKG | 2:58.936 | ||
RACE: 79 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 23. | MIKHAILAU Uladzislau | BLR | 2:41.373 | ||
2 | (1) | 6. | LIU Heinrich | AUT | 2:41.457 | ||
3 | (2) | 179. | POPOVIC Miodrag | SRB | 2:45.857 | ||
4 | (3) | 178. | BAKA Bora | SRB | 2:48.453 | ||
RACE: 80 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 81. | VAJDA Balázs | HUN | 2:53.592 | ||
2 | (3) | 140. | HYDZIK Sebastian | POL | 2:53.976 | ||
3 | (2) | 4. | ANDERMANN Nicolas | AUT | 2:56.017 | ||
4 | (5) | 209. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 2:58.889 | ||
5 | (6) | 10. | SLEMBROUCK Maarten | BEL-STKG | 3:07.665 | ||
6 | (4) | 21. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 3:16.276 | ||
RACE: 81 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 208. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | 3:12.999 | ||
2 | (4) | 200. | ŞİMŞEK Tunay | TUR | 3:13.232 | ||
3 | (1) | 202. | YARDIMCI Fırat | TUR | 3:13.409 | ||
4 | (7) | 42. | KOLENC Martin | CRO | 3:13.412 | ||
5 | (6) | 3. | ANDERMANN Dominic | AUT | 3:13.501 | ||
6 | (2) | 22. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 3:14.131 | ||
7 | (3) | 7. | WOLFGANG Matthias | AUT | 3:15.658 | ||
MEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 97 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 201. | TAHTACİ Davut | TUR | 2:41.702 | ||
2 | (1) | 178. | BAKA Bora | SRB | 2:45.459 | ||
3 | (2) | 9. | DEWAGTERE Willem | BEL-STKG | 2:51.494 | ||
RACE: 98 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 43. | MARTINIC Ivan | CRO | 2:48.256 | ||
2 | (1) | 23. | MIKHAILAU Uladzislau | BLR | 2:51.494 | ||
3 | (5) | 179. | POPOVIC Miodrag | SRB | 2:52.845 | ||
4 | (6) | 5. | GRITSCH Markus | AUT | 3:01.566 | ||
- | (2) | 6. | LIU Heinrich | AUT | - | impeding | |
- | (3) | 11. | VOLCKAERT Robbe | BEL-STKG | - | impeding | |
RACE: 99 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 22. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 2:54.648 | ||
2 | (7) | 21. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 2:54.846 | ||
3 | (4) | 3. | ANDERMANN Dominic | AUT | 2:54.970 | ||
4 | (2) | 10. | SLEMBROUCK Maarten | BEL-STKG | 3:06.256 | ||
5 | (3) | 42. | KOLENC Martin | CRO | NO TIME | finished | |
- | (1) | 209. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | - | impeding | |
- | (6) | 7. | WOLFGANG Matthias | AUT | - | equipment | |
RACE: 100 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 202. | YARDIMCI Fırat | TUR | 3:27.137 | ||
2 | (5) | 200. | ŞİMŞEK Tunay | TUR | 3:27.146 | ||
3 | (2) | 140. | HYDZIK Sebastian | POL | 3:27.280 | ||
4 | (1) | 81. | VAJDA Balázs | HUN | 3:27.314 | ||
5 | (3) | 4. | ANDERMANN Nicolas | AUT | 3:58.999 | ||
- | (4) | 208. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | - | impeding |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
Distance Classification
MEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 202. | YARDIMCI Fırat | TUR | 34 | 1 | 2:36.247 | ||
2. | A | 2. | 200. | ŞİMŞEK Tunay | TUR | 21 | 2 | 2:52.401 | ||
3. | A | 3. | 140. | HYDZIK Sebastian | POL | 13 | 3 | 2:42.172 | ||
4. | A | 4. | 81. | VAJDA Balázs | HUN | 8 | 4 | 2:41.606 | ||
5. | A | 5. | 4. | ANDERMANN Nicolas | AUT | 5 | 5 | 2:41.625 | ||
6. | A | - | 208. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | 2 | 6 | 2:52.558 | ||
7. | B | 1. | 22. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 2 | 7 | 2:36.525 | ||
8. | B | 2. | 21. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 1 | 8 | 2:42.301 | ||
9. | B | 3. | 3. | ANDERMANN Dominic | AUT | 9 | 2:54.194 | |||
10. | B | 4. | 10. | SLEMBROUCK Maarten | BEL-STKG | 10 | 2:49.126 | |||
11. | B | 5. | 42. | KOLENC Martin | CRO | 11 | 3:06.515 | |||
12. | B | - | 209. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 12 | 2:42.569 | |||
13. | B | - | 7. | WOLFGANG Matthias | AUT | 13 | 2:38.175 | |||
14. | C | 1. | 43. | MARTINIC Ivan | CRO | 14 | 2:42.618 | |||
15. | C | 2. | 23. | MIKHAILAU Uladzislau | BLR | 15 | 2:41.373 | |||
16. | C | 3. | 179. | POPOVIC Miodrag | SRB | 16 | 2:41.215 | |||
17. | C | 4. | 5. | GRITSCH Markus | AUT | 17 | 2:52.755 | |||
18. | C | - | 11. | VOLCKAERT Robbe | BEL-STKG | 18 | 2:42.652 | |||
19. | C | - | 6. | LIU Heinrich | AUT | 19 | 2:40.488 | |||
20. | D | 1. | 201. | TAHTACİ Davut | TUR | 20 | 2:41.702 | |||
21. | D | 2. | 178. | BAKA Bora | SRB | 21 | 2:45.459 | |||
22. | D | 3. | 9. | DEWAGTERE Willem | BEL-STKG | 22 | 2:51.494 |