ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 270 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 202. | YARDIMCI Fırat | TUR | 1:34.679 | ||
2 | (1) | 21. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 1:34.967 | ||
3 | (2) | 11. | VOLCKAERT Robbe | BEL-STKG | 1:35.094 | ||
4 | (3) | 178. | BAKA Bora | SRB | 1:42.289 | ||
5 | (5) | 5. | GRITSCH Markus | AUT | 1:45.562 | ||
RACE: 271 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 208. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | 1:58.268 | ||
2 | (1) | 10. | SLEMBROUCK Maarten | BEL-STKG | 1:59.265 | ||
3 | (3) | 7. | WOLFGANG Matthias | AUT | 2:15.621 | ||
- | (2) | 22. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | - | no start | |
RACE: 272 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 42. | KOLENC Martin | CRO | 1:45.740 | ||
2 | (3) | 81. | VAJDA Balázs | HUN | 1:46.047 | ||
3 | (4) | 23. | MIKHAILAU Uladzislau | BLR | 1:47.469 | advanced->to A | |
- | (2) | 4. | ANDERMANN Nicolas | AUT | - | impeding->to B | |
RACE: 273 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 201. | TAHTACİ Davut | TUR | 1:43.978 | ||
2 | (2) | 140. | HYDZIK Sebastian | POL | 1:44.095 | ||
3 | (1) | 43. | MARTINIC Ivan | CRO | 1:44.472 | ||
4 | (3) | 6. | LIU Heinrich | AUT | 1:47.679 | ||
RACE: 274 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 200. | ŞİMŞEK Tunay | TUR | 1:36.284 | ||
2 | (3) | 3. | ANDERMANN Dominic | AUT | 1:36.391 | ||
3 | (5) | 209. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 1:36.522 | ||
4 | (2) | 179. | POPOVIC Miodrag | SRB | 1:38.741 | ||
5 | (4) | 9. | DEWAGTERE Willem | BEL-STKG | 1:46.694 | ||
MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 291 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 4. | ANDERMANN Nicolas | AUT | 1:56.431 | ||
2 | (3) | 7. | WOLFGANG Matthias | AUT | 1:56.854 | ||
3 | (1) | 43. | MARTINIC Ivan | CRO | 1:56.861 | ||
4 | (2) | 9. | DEWAGTERE Willem | BEL-STKG | 2:03.605 | ||
RACE: 292 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 209. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 1:32.888 | ||
2 | (2) | 179. | POPOVIC Miodrag | SRB | 1:37.105 | ||
3 | (3) | 5. | GRITSCH Markus | AUT | 1:45.899 | ||
RACE: 293 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 11. | VOLCKAERT Robbe | BEL-STKG | 1:35.875 | ||
2 | (3) | 6. | LIU Heinrich | AUT | 1:42.124 | ||
3 | (2) | 178. | BAKA Bora | SRB | 1:42.544 | ||
RACE: 294 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 200. | ŞİMŞEK Tunay | TUR | 1:30.687 | ||
2 | (3) | 3. | ANDERMANN Dominic | AUT | 1:30.820 | ||
3 | (4) | 201. | TAHTACİ Davut | TUR | 1:30.852 | ||
4 | (1) | 21. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 1:31.985 | ||
5 | (5) | 23. | MIKHAILAU Uladzislau | BLR | 1:33.282 | ||
6 | (6) | 10. | SLEMBROUCK Maarten | BEL-STKG | 1:41.964 | ||
RACE: 295 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 208. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | 1:39.977 | ||
2 | (1) | 202. | YARDIMCI Fırat | TUR | 1:40.041 | ||
3 | (2) | 140. | HYDZIK Sebastian | POL | 1:40.149 | ||
4 | (4) | 81. | VAJDA Balázs | HUN | 1:40.610 | ||
5 | (3) | 42. | KOLENC Martin | CRO | 1:46.535 | ||
MEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 330 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 43. | MARTINIC Ivan | CRO | 1:37.569 | ||
2 | (3) | 7. | WOLFGANG Matthias | AUT | 1:37.880 | ||
3 | (1) | 178. | BAKA Bora | SRB | 1:42.288 | ||
4 | (5) | 9. | DEWAGTERE Willem | BEL-STKG | 1:42.304 | ||
5 | (2) | 5. | GRITSCH Markus | AUT | 1:45.200 | ||
RACE: 331 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 4. | ANDERMANN Nicolas | AUT | 1:30.860 | ||
2 | (1) | 209. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 1:31.623 | ||
3 | (2) | 11. | VOLCKAERT Robbe | BEL-STKG | 1:31.809 | ||
4 | (4) | 6. | LIU Heinrich | AUT | 1:35.696 | ||
5 | (3) | 179. | POPOVIC Miodrag | SRB | 1:35.758 | ||
RACE: 332 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 42. | KOLENC Martin | CRO | 1:40.090 | ||
2 | (1) | 21. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 1:41.240 | ||
3 | (5) | 10. | SLEMBROUCK Maarten | BEL-STKG | 1:46.418 | ||
- | (2) | 23. | MIKHAILAU Uladzislau | BLR | - | no start | |
- | (3) | 140. | HYDZIK Sebastian | POL | - | no start | |
- | (4) | 81. | VAJDA Balázs | HUN | - | equipment | |
RACE: 333 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 200. | ŞİMŞEK Tunay | TUR | 1:36.970 | ||
2 | (4) | 208. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | 1:37.117 | ||
3 | (3) | 201. | TAHTACİ Davut | TUR | 1:37.183 | ||
4 | (2) | 3. | ANDERMANN Dominic | AUT | 1:37.344 | ||
5 | (5) | 202. | YARDIMCI Fırat | TUR | 1:37.548 |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
Distance Classification
MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 200. | ŞİMŞEK Tunay | TUR | 34 | 1 | 1:30.687 | ||
2. | A | 2. | 208. | HANDEI Oleh | UKR-KYIV | 21 | 2 | 1:37.117 | ||
3. | A | 3. | 201. | TAHTACİ Davut | TUR | 13 | 3 | 1:30.852 | ||
4. | A | 4. | 3. | ANDERMANN Dominic | AUT | 8 | 4 | 1:30.820 | ||
5. | A | 5. | 202. | YARDIMCI Fırat | TUR | 5 | 5 | 1:34.679 | ||
6. | B | 1. | 42. | KOLENC Martin | CRO | 3 | 6 | 1:40.090 | ||
7. | B | 2. | 21. | SLABODNIK ARTSEMI | BLR | 2 | 7 | 1:31.985 | ||
8. | B | 3. | 10. | SLEMBROUCK Maarten | BEL-STKG | 1 | 8 | 1:41.964 | ||
9. | B | - | 140. | HYDZIK Sebastian | POL | 9 | 1:40.149 | |||
10. | B | - | 81. | VAJDA Balázs | HUN | 10 | 1:40.610 | |||
11. | B | - | 23. | MIKHAILAU Uladzislau | BLR | 11 | 1:33.282 | |||
12. | C | 1. | 4. | ANDERMANN Nicolas | AUT | 12 | 1:30.860 | |||
13. | C | 2. | 209. | HANDEI Volodymyr | UKR-KYIV | 13 | 1:31.623 | |||
14. | C | 3. | 11. | VOLCKAERT Robbe | BEL-STKG | 14 | 1:31.809 | |||
15. | C | 4. | 6. | LIU Heinrich | AUT | 15 | 1:35.696 | |||
16. | C | 5. | 179. | POPOVIC Miodrag | SRB | 16 | 1:35.758 | |||
17. | D | 1. | 43. | MARTINIC Ivan | CRO | 17 | 1:37.569 | |||
18. | D | 2. | 7. | WOLFGANG Matthias | AUT | 18 | 1:37.880 | |||
19. | D | 3. | 178. | BAKA Bora | SRB | 19 | 1:42.288 | |||
20. | D | 4. | 9. | DEWAGTERE Willem | BEL-STKG | 20 | 1:42.304 | |||
21. | D | 5. | 5. | GRITSCH Markus | AUT | 21 | 1:45.200 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 22. | LAHIMAKHAU IVAN | BLR | 22 | NO TIME |