Olympic Candidates Trophy - FINAL EVENT, Spisska Nova Ves, SVK, 20.12. - 22.12.2007
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 1 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 97. | SEREIKAITE Agne | LTU | 1:49.677 | ||
2 | (4) | 46. | ROSSER Janine | GER | 1:49.845 | ||
3 | (1) | 79. | ANZELINI Martina | ITA | 1:51.144 | ||
4 | (3) | 137. | BARUTIAKOVÁ Miriam | SVK | 2:01.917 | ||
RACE: 2 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 61. | KÓNYA Zsófia | HUN | 1:51.399 | ||
2 | (4) | 80. | DEL FAVERO Valentina | ITA | 1:53.738 | ||
3 | (1) | 130. | BALÁZS Tünde | ROU | 1:54.684 | ||
4 | (3) | 3. | DE CLEER Suzanne | BEL | 1:54.977 | ||
RACE: 3 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 78. | ANTONIOLI Asia | ITA | 1:47.596 | ||
2 | (5) | 9. | PENCHEVA Zornica | BUL | 1:47.948 | ||
3 | (1) | 45. | GIESE Antonia | GER | 1:47.958 | ||
4 | (3) | 60. | ANTAL Zsófia | HUN | 1:52.129 | ||
5 | (2) | 117. | MALISZEWSKA Natalia | POL | 1:57.277 | ||
RACE: 4 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 21. | BRETECHÉ Elodie | FRA | 1:51.682 | ||
2 | (3) | 131. | SZÖCS Renáta | ROU | 1:53.017 | ||
3 | (4) | 44. | BLOCK Julia | GER | 2:02.480 | ||
4 | (2) | 81. | TOMBOLATO Frederica | ITA | 2:03.276 | ||
5 | (1) | 96. | KURILAITE Laura | LTU | 2:03.504 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 17 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 78. | ANTONIOLI Asia | ITA | 1:51.091 | ||
2 | (3) | 21. | BRETECHÉ Elodie | FRA | 1:51.861 | ||
3 | (2) | 9. | PENCHEVA Zornica | BUL | 1:52.333 | ||
4 | (4) | 131. | SZÖCS Renáta | ROU | 1:53.686 | ||
RACE: 18 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 61. | KÓNYA Zsófia | HUN | 1:49.669 | ||
2 | (1) | 97. | SEREIKAITE Agne | LTU | 1:51.083 | ||
3 | (2) | 46. | ROSSER Janine | GER | 1:51.110 | ||
4 | (4) | 80. | DEL FAVERO Valentina | ITA | 1:51.422 | ||
RACE: 19 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 45. | GIESE Antonia | GER | 1:49.668 | ||
2 | (2) | 60. | ANTAL Zsófia | HUN | 1:50.692 | ||
3 | (5) | 81. | TOMBOLATO Frederica | ITA | 1:53.200 | ||
4 | (4) | 117. | MALISZEWSKA Natalia | POL | 1:56.052 | ||
5 | (3) | 130. | BALÁZS Tünde | ROU | 2:19.385 | ||
RACE: 20 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 96. | KURILAITE Laura | LTU | 1:52.099 | ||
2 | (1) | 79. | ANZELINI Martina | ITA | 1:52.298 | ||
3 | (3) | 137. | BARUTIAKOVÁ Miriam | SVK | 2:00.435 | ||
4 | (2) | 3. | DE CLEER Suzanne | BEL | 2:04.293 | advanced | |
- | (4) | 44. | BLOCK Julia | GER | - | impeding | |
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 29 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 81. | TOMBOLATO Frederica | ITA | 1:55.473 | ||
2 | (4) | 130. | BALÁZS Tünde | ROU | 1:55.728 | ||
3 | (2) | 117. | MALISZEWSKA Natalia | POL | 1:55.877 | ||
4 | (3) | 137. | BARUTIAKOVÁ Miriam | SVK | 1:58.323 | ||
RACE: 30 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 45. | GIESE Antonia | GER | 1:48.734 | ||
2 | (2) | 60. | ANTAL Zsófia | HUN | 1:48.924 | ||
3 | (5) | 3. | DE CLEER Suzanne | BEL | 1:50.034 | ||
4 | (4) | 79. | ANZELINI Martina | ITA | 1:52.071 | ||
5 | (3) | 96. | KURILAITE Laura | LTU | 2:12.087 | ||
RACE: 31 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | ROSSER Janine | GER | 1:51.003 | ||
2 | (2) | 80. | DEL FAVERO Valentina | ITA | 1:51.145 | ||
3 | (4) | 131. | SZÖCS Renáta | ROU | 2:08.088 | ||
4 | (3) | 9. | PENCHEVA Zornica | BUL | 2:08.298 | ||
RACE: 32 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 78. | ANTONIOLI Asia | ITA | 1:54.314 | ||
2 | (1) | 61. | KÓNYA Zsófia | HUN | 1:54.348 | ||
3 | (2) | 97. | SEREIKAITE Agne | LTU | 1:56.699 | ||
4 | (4) | 21. | BRETECHÉ Elodie | FRA | 1:57.808 |
Olympic Candidates Trophy - FINAL EVENT, Spisska Nova Ves, SVK, 20.12. - 22.12.2007
Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 78. | ANTONIOLI Asia | ITA | 34 | 1 | 1:47.596 | ||
1. | A | 1. | 78. | ANTONIOLI Asia | ITA | 34 | 1 | 1:47.596 | ||
2. | A | 2. | 61. | KÓNYA Zsófia | HUN | 21 | 2 | 1:49.669 | ||
2. | A | 2. | 61. | KÓNYA Zsófia | HUN | 21 | 2 | 1:49.669 | ||
3. | A | 3. | 97. | SEREIKAITE Agne | LTU | 13 | 3 | 1:49.677 | ||
3. | A | 3. | 97. | SEREIKAITE Agne | LTU | 13 | 3 | 1:49.677 | ||
4. | A | 4. | 21. | BRETECHÉ Elodie | FRA | 8 | 4 | 1:51.682 | ||
4. | A | 4. | 21. | BRETECHÉ Elodie | FRA | 8 | 4 | 1:51.682 | ||
5. | B | 1. | 46. | ROSSER Janine | GER | 5 | 1:49.845 | |||
5. | B | 1. | 46. | ROSSER Janine | GER | 5 | 1:49.845 | |||
6. | B | 2. | 80. | DEL FAVERO Valentina | ITA | 6 | 1:51.145 | |||
6. | B | 2. | 80. | DEL FAVERO Valentina | ITA | 6 | 1:51.145 | |||
7. | B | 3. | 131. | SZÖCS Renáta | ROU | 7 | 1:53.017 | |||
7. | B | 3. | 131. | SZÖCS Renáta | ROU | 7 | 1:53.017 | |||
8. | B | 4. | 9. | PENCHEVA Zornica | BUL | 8 | 1:47.948 | |||
8. | B | 4. | 9. | PENCHEVA Zornica | BUL | 8 | 1:47.948 | |||
9. | C | 1. | 45. | GIESE Antonia | GER | 9 | 1:47.958 | |||
9. | C | 1. | 45. | GIESE Antonia | GER | 9 | 1:47.958 | |||
10. | C | 2. | 60. | ANTAL Zsófia | HUN | 10 | 1:48.924 | |||
10. | C | 2. | 60. | ANTAL Zsófia | HUN | 10 | 1:48.924 | |||
11. | C | 3. | 3. | DE CLEER Suzanne | BEL | 11 | 1:50.034 | |||
11. | C | 3. | 3. | DE CLEER Suzanne | BEL | 11 | 1:50.034 | |||
12. | C | 4. | 79. | ANZELINI Martina | ITA | 12 | 1:51.144 | |||
12. | C | 4. | 79. | ANZELINI Martina | ITA | 12 | 1:51.144 | |||
13. | C | 5. | 96. | KURILAITE Laura | LTU | 13 | 1:52.099 | |||
13. | C | 5. | 96. | KURILAITE Laura | LTU | 13 | 1:52.099 | |||
14. | D | 1. | 81. | TOMBOLATO Frederica | ITA | 14 | 1:53.200 | |||
14. | D | 1. | 81. | TOMBOLATO Frederica | ITA | 14 | 1:53.200 | |||
15. | D | 2. | 130. | BALÁZS Tünde | ROU | 15 | 1:54.684 | |||
15. | D | 2. | 130. | BALÁZS Tünde | ROU | 15 | 1:54.684 | |||
16. | D | 3. | 117. | MALISZEWSKA Natalia | POL | 16 | 1:55.877 | |||
16. | D | 3. | 117. | MALISZEWSKA Natalia | POL | 16 | 1:55.877 | |||
17. | D | 4. | 137. | BARUTIAKOVÁ Miriam | SVK | 17 | 1:58.323 | |||
17. | D | 4. | 137. | BARUTIAKOVÁ Miriam | SVK | 17 | 1:58.323 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
18. | B | - | 44. | BLOCK Julia | GER | 18 | 2:02.480 | |||
18. | B | - | 44. | BLOCK Julia | GER | 18 | 2:02.480 |