3 ISU Development Competition, Celje, SLO, 14.08. - 15.08.2021
Heat Results
2. Distance | |||||||
DIVISION 1 HEATS 500 m | |||||||
RACE: 28 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 14. | POPOVIC Miodrag | SRB | 49.064 | ||
2 | (3) | 16. | RÖSKENBLECK Katharine | GER | 49.427 | ||
3 | (2) | 1. | KEK Maša | SLO | 51.877 | ||
4 | (1) | 7. | PRANTL Martin | CRO | 53.471 | ||
5 | (4) | 9. | BLUHM Daniel | GER | NO TIME | finished | |
RACE: 29 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 13. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 47.943 | ||
2 | (1) | 11. | JANKOVIC Katarina | SRB | 52.495 | ||
3 | (5) | 8. | LUETIĆ Fran | CRO | 52.596 | ||
4 | (4) | 10. | MUZAFEROVIC Nedim | GER | 53.449 | ||
5 | (3) | 4. | ZELLNER Maximilian | GER | NO TIME | finished | |
RACE: 30 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 6. | JASIC Luka | SRB | 48.682 | ||
2 | (4) | 15. | GAL Vid | SLO | 49.230 | ||
3 | (1) | 12. | ZABRODSKY Alexander | GER | 52.462 | ||
4 | (3) | 17. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 52.550 | ||
5 | (2) | 21. | RAŠČIĆ Ermin | BIH | NO TIME | finished | |
RACE: 31 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 19. | RÖSKENBLECK Jonathan | GER | 49.682 | ||
2 | (2) | 3. | ŠPAN Dina | SLO | 50.158 | ||
3 | (5) | 2. | RODIC Sofija | SRB | 53.368 | ||
- | (1) | 18. | DOSKOVIC Mia | SRB | - | no finish | |
- | (3) | 20. | GROß Xaver | GER | - | no start | |
DIVISION 1 QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 35 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 4. | ZELLNER Maximilian | GER | 49.243 | ||
2 | (4) | 21. | RAŠČIĆ Ermin | BIH | 49.340 | ||
3 | (1) | 17. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 53.768 | ||
4 | (2) | 2. | RODIC Sofija | SRB | 54.104 | ||
RACE: 36 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 9. | BLUHM Daniel | GER | 51.143 | ||
2 | (1) | 8. | LUETIĆ Fran | CRO | 51.774 | ||
3 | (3) | 7. | PRANTL Martin | CRO | 52.771 | ||
4 | (2) | 10. | MUZAFEROVIC Nedim | GER | NO TIME | finished | |
RACE: 37 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 6. | JASIC Luka | SRB | 47.429 | ||
2 | (2) | 14. | POPOVIC Miodrag | SRB | 47.885 | ||
3 | (3) | 16. | RÖSKENBLECK Katharine | GER | 48.277 | ||
4 | (5) | 12. | ZABRODSKY Alexander | GER | 54.180 | ||
- | (4) | 3. | ŠPAN Dina | SLO | - | no finish | |
RACE: 38 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 13. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 47.948 | ||
2 | (2) | 15. | GAL Vid | SLO | 49.204 | ||
3 | (3) | 19. | RÖSKENBLECK Jonathan | GER | 49.467 | ||
4 | (5) | 11. | JANKOVIC Katarina | SRB | 52.542 | ||
5 | (4) | 1. | KEK Maša | SLO | 52.807 | ||
DIVISION 1 FINAL 500 m | |||||||
RACE: 39 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 10. | MUZAFEROVIC Nedim | GER | 53.508 | ||
2 | (1) | 17. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 53.606 | ||
3 | (2) | 2. | RODIC Sofija | SRB | 54.639 | ||
RACE: 40 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 4. | ZELLNER Maximilian | GER | 49.061 | ||
2 | (2) | 21. | RAŠČIĆ Ermin | BIH | 50.227 | ||
3 | (4) | 8. | LUETIĆ Fran | CRO | 51.363 | ||
4 | (5) | 7. | PRANTL Martin | CRO | 53.901 | ||
- | (3) | 9. | BLUHM Daniel | GER | - | no start | |
RACE: 41 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 19. | RÖSKENBLECK Jonathan | GER | 51.228 | ||
2 | (2) | 11. | JANKOVIC Katarina | SRB | 52.569 | ||
3 | (3) | 1. | KEK Maša | SLO | 52.778 | ||
4 | (4) | 12. | ZABRODSKY Alexander | GER | 52.831 | ||
RACE: 42 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 6. | JASIC Luka | SRB | 47.318 | ||
2 | (3) | 13. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 47.760 | ||
3 | (2) | 14. | POPOVIC Miodrag | SRB | 48.613 | ||
4 | (4) | 16. | RÖSKENBLECK Katharine | GER | 48.969 | ||
5 | (5) | 15. | GAL Vid | SLO | 59.596 |
3 ISU Development Competition, Celje, SLO, 14.08. - 15.08.2021
Distance Classification
DIVISION 1 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 6. | JASIC Luka | SRB | 34 | 1 | 0:47.318 | ||
2. | A | 2. | 13. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 21 | 2 | 0:47.760 | ||
3. | A | 3. | 14. | POPOVIC Miodrag | SRB | 13 | 3 | 0:47.885 | ||
4. | A | 4. | 16. | RÖSKENBLECK Katharine | GER | 8 | 4 | 0:48.277 | ||
5. | A | 5. | 15. | GAL Vid | SLO | 5 | 5 | 0:49.204 | ||
6. | B | 1. | 19. | RÖSKENBLECK Jonathan | GER | 3 | 6 | 0:49.467 | ||
7. | B | 2. | 11. | JANKOVIC Katarina | SRB | 2 | 7 | 0:52.495 | ||
8. | B | 3. | 1. | KEK Maša | SLO | 1 | 8 | 0:51.877 | ||
9. | B | 4. | 12. | ZABRODSKY Alexander | GER | 9 | 0:52.462 | |||
10. | C | 1. | 4. | ZELLNER Maximilian | GER | 10 | 0:49.061 | |||
11. | C | 2. | 21. | RAŠČIĆ Ermin | BIH | 11 | 0:49.340 | |||
12. | C | 3. | 8. | LUETIĆ Fran | CRO | 12 | 0:51.363 | |||
13. | C | 4. | 7. | PRANTL Martin | CRO | 13 | 0:52.771 | |||
14. | C | - | 9. | BLUHM Daniel | GER | 14 | 0:51.143 | |||
15. | D | 1. | 10. | MUZAFEROVIC Nedim | GER | 15 | 0:53.449 | |||
16. | D | 2. | 17. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 16 | 0:52.550 | |||
17. | D | 3. | 2. | RODIC Sofija | SRB | 17 | 0:53.368 | |||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
18. | A | - | 3. | ŠPAN Dina | SLO | 18 | 0:50.158 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 18. | DOSKOVIC Mia | SRB | 19 | NO TIME | ||||
A | - | 20. | GROß Xaver | GER | 20 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (17.) | D | 3. | 2. | RODIC Sofija | SRB | 17 | 0:53.368 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR D BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (9.) | B | 4. | 12. | ZABRODSKY Alexander | GER | 9 | 0:52.462 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (8.) | B | 3. | 1. | KEK Maša | SLO | 1 | 8 | 0:51.877 | ||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
2. (18.) | A | - | 3. | ŠPAN Dina | SLO | 18 | 0:50.158 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR C BOYS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 6. | JASIC Luka | SRB | 34 | 1 | 0:47.318 | ||
2. (12.) | C | 3. | 8. | LUETIĆ Fran | CRO | 12 | 0:51.363 | |||
3. (13.) | C | 4. | 7. | PRANTL Martin | CRO | 13 | 0:52.771 | |||
4. (14.) | C | - | 9. | BLUHM Daniel | GER | 14 | 0:51.143 | |||
5. (15.) | D | 1. | 10. | MUZAFEROVIC Nedim | GER | 15 | 0:53.449 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B WOMEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (4.) | A | 4. | 16. | RÖSKENBLECK Katharine | GER | 8 | 4 | 0:48.277 | ||
2. (16.) | D | 2. | 17. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 16 | 0:52.550 | |||
HEATS | ||||||||||
- | A | - | 18. | DOSKOVIC Mia | SRB | 19 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (2.) | A | 2. | 13. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 21 | 2 | 0:47.760 | ||
2. (6.) | B | 1. | 19. | RÖSKENBLECK Jonathan | GER | 3 | 6 | 0:49.467 | ||
3. (11.) | C | 2. | 21. | RAŠČIĆ Ermin | BIH | 11 | 0:49.340 | |||
HEATS | ||||||||||
- | A | - | 20. | GROß Xaver | GER | 20 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (5.) | A | 5. | 15. | GAL Vid | SLO | 5 | 5 | 0:49.204 |
Splitted Distance Classification
WOMEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (7.) | B | 2. | 11. | JANKOVIC Katarina | SRB | 2 | 7 | 0:52.495 |
Splitted Distance Classification
MEN 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (3.) | A | 3. | 14. | POPOVIC Miodrag | SRB | 13 | 3 | 0:47.885 | ||
2. (10.) | C | 1. | 4. | ZELLNER Maximilian | GER | 10 | 0:49.061 |