ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR E GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 1 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 207. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | 57.689 | ||
2 | (3) | 206. | PIDNEBENNA Veronika | UKR-KHV | 58.731 | ||
3 | (2) | 200. | KARADAĞ Derya | TUR | 58.940 | ||
4 | (4) | 52. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 59.593 | ||
5 | (1) | 157. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 1:03.129 | ||
6 | (5) | 32. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 1:03.203 | ||
7 | (7) | 131. | BUDRYTE Urte | LTU | 1:11.899 | ||
RACE: 2 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 155. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 58.554 | ||
2 | (5) | 159. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 1:01.825 | ||
3 | (3) | 209. | TELITSYNA Sofia | UKR-KHV | 1:02.900 | ||
4 | (2) | 30. | HRUZOVÁ Eliška | CZE-KSB | 1:03.732 | ||
5 | (7) | 33. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 1:03.926 | ||
6 | (1) | 136. | SAKOWICZ Milena | POL-GIZ | 1:05.240 | ||
7 | (6) | 180. | VELMIAKINA Diana | RUS-KAL | 1:08.633 | ||
RACE: 3 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 208. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 58.631 | ||
2 | (3) | 192. | RODIC Sofija | SRB | 58.668 | ||
3 | (7) | 51. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 58.704 | ||
4 | (5) | 205. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 1:07.680 | ||
5 | (2) | 158. | OSTROWSKA Antonina | POL-ORL | 1:09.136 | ||
- | (1) | 31. | MÍŠECHOVÁ Tereza | CZE-KSB | - | impeding->to C | |
- | (6) | 135. | SAKOWICZ Judyta | POL-GIZ | - | no finish->to C | |
JUNIOR E GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 7 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 32. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 1:04.605 | ||
2 | (2) | 136. | SAKOWICZ Milena | POL-GIZ | 1:06.696 | ||
3 | (4) | 158. | OSTROWSKA Antonina | POL-ORL | 1:08.013 | ||
4 | (5) | 131. | BUDRYTE Urte | LTU | 1:09.668 | ||
5 | (3) | 180. | VELMIAKINA Diana | RUS-KAL | 1:11.919 | ||
6 | (7) | 31. | MÍŠECHOVÁ Tereza | CZE-KSB | 1:27.025 | ||
7 | (6) | 135. | SAKOWICZ Judyta | POL-GIZ | NO TIME | finished | |
RACE: 8 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 200. | KARADAĞ Derya | TUR | 56.282 | ||
2 | (2) | 52. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 59.423 | ||
3 | (7) | 205. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 1:01.931 | ||
4 | (3) | 209. | TELITSYNA Sofia | UKR-KHV | 1:03.037 | ||
5 | (4) | 157. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 1:04.286 | ||
6 | (6) | 33. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 1:06.687 | ||
7 | (5) | 30. | HRUZOVÁ Eliška | CZE-KSB | 1:14.919 | ||
RACE: 9 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 207. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | 56.588 | ||
2 | (4) | 192. | RODIC Sofija | SRB | 57.118 | ||
3 | (5) | 51. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 57.308 | ||
4 | (2) | 155. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 58.285 | ||
5 | (3) | 208. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 59.578 | ||
6 | (7) | 159. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 1:01.066 | ||
7 | (6) | 206. | PIDNEBENNA Veronika | UKR-KHV | 1:01.454 |
ISU Danubia Series 1, Czech Open, Benátky nad Jizerou, CZE, 18.10. - 20.10.2019
Distance Classification
JUNIOR E GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 207. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | 34 | 1 | 0:56.588 | ||
2. | A | 2. | 192. | RODIC Sofija | SRB | 21 | 2 | 0:57.118 | ||
3. | A | 3. | 51. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 13 | 3 | 0:57.308 | ||
4. | A | 4. | 155. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 8 | 4 | 0:58.285 | ||
5. | A | 5. | 208. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 5 | 5 | 0:58.631 | ||
6. | A | 6. | 159. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 3 | 6 | 1:01.066 | ||
7. | A | 7. | 206. | PIDNEBENNA Veronika | UKR-KHV | 2 | 7 | 0:58.731 | ||
8. | B | 1. | 200. | KARADAĞ Derya | TUR | 1 | 8 | 0:56.282 | ||
9. | B | 2. | 52. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 9 | 0:59.423 | |||
10. | B | 3. | 205. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 10 | 1:01.931 | |||
11. | B | 4. | 209. | TELITSYNA Sofia | UKR-KHV | 11 | 1:02.900 | |||
12. | B | 5. | 157. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 12 | 1:03.129 | |||
13. | B | 6. | 33. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 13 | 1:03.926 | |||
14. | B | 7. | 30. | HRUZOVÁ Eliška | CZE-KSB | 14 | 1:03.732 | |||
15. | C | 1. | 32. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 15 | 1:03.203 | |||
16. | C | 2. | 136. | SAKOWICZ Milena | POL-GIZ | 16 | 1:05.240 | |||
17. | C | 3. | 158. | OSTROWSKA Antonina | POL-ORL | 17 | 1:08.013 | |||
18. | C | 4. | 131. | BUDRYTE Urte | LTU | 18 | 1:09.668 | |||
19. | C | 5. | 180. | VELMIAKINA Diana | RUS-KAL | 19 | 1:08.633 | |||
20. | C | 6. | 31. | MÍŠECHOVÁ Tereza | CZE-KSB | 20 | 1:27.025 | |||
21. | C | 7. | 135. | SAKOWICZ Judyta | POL-GIZ | 21 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR F GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (5.) | A | 5. | 208. | SOLOVIOVA Yelyzaveta | UKR-KHV | 5 | 5 | 0:58.631 | ||
2. (7.) | A | 7. | 206. | PIDNEBENNA Veronika | UKR-KHV | 2 | 7 | 0:58.731 | ||
3. (10.) | B | 3. | 205. | MOISIEIEVA Kateryna | UKR-KHV | 10 | 1:01.931 | |||
4. (13.) | B | 6. | 33. | SEJPALOVÁ Sarka | CZE-KSB | 13 | 1:03.926 | |||
5. (15.) | C | 1. | 32. | NEVRELOVÁ Laura | CZE-KSB | 15 | 1:03.203 | |||
6. (17.) | C | 3. | 158. | OSTROWSKA Antonina | POL-ORL | 17 | 1:08.013 | |||
7. (19.) | C | 5. | 180. | VELMIAKINA Diana | RUS-KAL | 19 | 1:08.633 | |||
8. (20.) | C | 6. | 31. | MÍŠECHOVÁ Tereza | CZE-KSB | 20 | 1:27.025 | |||
9. (21.) | C | 7. | 135. | SAKOWICZ Judyta | POL-GIZ | 21 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR E GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (1.) | A | 1. | 207. | SOLOVIOVA Kateryna | UKR-KHV | 34 | 1 | 0:56.588 | ||
2. (2.) | A | 2. | 192. | RODIC Sofija | SRB | 21 | 2 | 0:57.118 | ||
3. (3.) | A | 3. | 51. | KOTRCHOVÁ Monika | CZE-STCZ | 13 | 3 | 0:57.308 | ||
4. (4.) | A | 4. | 155. | ROCKA Maja | POL-MOSIR | 8 | 4 | 0:58.285 | ||
5. (6.) | A | 6. | 159. | PAŃCZYSZYN Amelia | POL-ORL | 3 | 6 | 1:01.066 | ||
6. (8.) | B | 1. | 200. | KARADAĞ Derya | TUR | 1 | 8 | 0:56.282 | ||
7. (9.) | B | 2. | 52. | PAPOUŠKOVÁ Marta | CZE-STCZ | 9 | 0:59.423 | |||
8. (11.) | B | 4. | 209. | TELITSYNA Sofia | UKR-KHV | 11 | 1:02.900 | |||
9. (12.) | B | 5. | 157. | JABŁOŃSKA Aleksandra | POL-ORL | 12 | 1:03.129 | |||
10. (14.) | B | 7. | 30. | HRUZOVÁ Eliška | CZE-KSB | 14 | 1:03.732 | |||
11. (16.) | C | 2. | 136. | SAKOWICZ Milena | POL-GIZ | 16 | 1:05.240 | |||
12. (18.) | C | 4. | 131. | BUDRYTE Urte | LTU | 18 | 1:09.668 |