Danubia 6-Pannonia Open,SENIOR EUROPA CUP-3, Budapest, HUN, 13.02. - 15.02.2015


Heat Results

 
3. Distance 
LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 117    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 1:48.149  
2 (3) 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 1:48.249  
3 (2) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 1:48.322  
4 (1) 100.  SUROWIEC Marika POL-ORZEL POL 1:51.484  
RACE: 118    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 1:42.004  
2 (2) 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN 1:42.522  
3 (1) 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 1:42.672  
4 (3) 19.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:49.944  
RACE: 119    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 1:42.531  
2 (2) 22.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 1:42.959  
3 (1) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 1:43.402  
RACE: 120    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 1:52.421  
2 (2) 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:54.664  
3 (4) 142.  LARSEN Nathalie SWE SWE 1:56.070  
4 (1) 121.  JANOWIAK Paulina POL-WMKS POL 2:02.975  
RACE: 121    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:42.213  
2 (1) 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 1:42.340  
3 (3) 5.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 1:43.333  
RACE: 122    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 1:43.665  
2 (2) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:43.911  
3 (1) 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 1:44.636  
4 (3) 99.  BOROWIECKA Karolina POL-ORZEL POL 1:52.950  
 
LADIES  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 128    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 1:38.842  
2 (4) 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 1:39.444  
3 (3) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 1:40.854  
4 (2) 22.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 1:42.170  
RACE: 129    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 1:53.969  
2 (4) 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:54.612  
3 (1) 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 1:54.768  
4 (3) 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 1:55.504  
RACE: 130    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 1:58.700  
2 (4) 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 1:59.217  
3 (3) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:59.395  
4 (1) 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN 1:59.506  
RACE: 131    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:50.472  
2 (4) 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 1:51.118  
3 (3) 5.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 1:52.013  
4 (2) 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 1:52.733  
 
LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 224    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 1:48.917  
2 (2) 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:49.629  
3 (3) 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 1:49.641  
4 (4) 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 1:50.555  
RACE: 225    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:49.920  
2 (1) 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 1:49.992  
3 (4) 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 1:50.360  
4 (2) 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 1:51.951  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 251    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 121.  JANOWIAK Paulina POL-WMKS POL 1:51.570  
2 (1) 99.  BOROWIECKA Karolina POL-ORZEL POL 1:51.998  
RACE: 252    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 1:43.095  
2 (3) 100.  SUROWIEC Marika POL-ORZEL POL 1:43.374  
3 (4) 142.  LARSEN Nathalie SWE SWE 1:44.508  
4 (2) 19.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 1:48.539  
RACE: 253    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 1:41.119  
2 (2) 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 1:42.109  
3 (3) 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 1:42.357  
4 (4) 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN 1:42.609  
RACE: 254    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 1:39.739  
2 (4) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1:40.369  
3 (2) 5.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 1:41.330  
4 (3) 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 1:47.740  
RACE: 255    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 1:46.953  
2 (1) 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 1:47.221  
3 (2) 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 1:47.277  
4 (4) 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 1:48.494  
RACE: 256    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 1:44.249  
2 (1) 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 1:44.647  
3 (3) 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:44.653  
4 (2) 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:47.053  



Danubia 6-Pannonia Open,SENIOR EUROPA CUP-3, Budapest, HUN, 13.02. - 15.02.2015


Distance Classification


LADIES 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 34 1 1:38.842
  2. A 2. 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 21 2 1:43.665
  3. A 3. 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 13 3 1:42.213
  4. A 4. 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 8 4 1:47.053
  5. B 1. 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 5 1:46.953
  6. B 2. 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 6 1:42.531
  7. B 3. 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 7 1:47.277
  8. B 4. 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 8 1:39.444
  9. C 1. 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 9 1:39.739
  10. C 2. 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 10 1:40.369
  11. C 3. 5.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 11 1:41.330
  12. C 4. 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 12 1:42.672
  13. D 1. 22.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 13 1:41.119
  14. D 2. 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 14 1:42.109
  15. D 3. 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 15 1:42.357
  16. D 4. 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN 16 1:42.522
  17. E 1. 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 17 1:43.095
  18. E 2. 100.  SUROWIEC Marika POL-ORZEL POL 18 1:43.374
  19. E 3. 142.  LARSEN Nathalie SWE SWE 19 1:44.508
  20. E 4. 19.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 20 1:48.539
  21. F 1. 121.  JANOWIAK Paulina POL-WMKS POL 21 1:51.570
  22. F 2. 99.  BOROWIECKA Karolina POL-ORZEL POL 22 1:51.998

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR B LADIES 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. (1.) A 1. 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 34 1 1:38.842
  2. (2.) A 2. 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 21 2 1:43.665
  3. (3.) A 3. 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 13 3 1:42.213
  4. (5.) B 1. 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 5 1:46.953
  5. (6.) B 2. 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 6 1:42.531
  6. (9.) C 1. 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 9 1:39.739
  7. (10.) C 2. 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 10 1:40.369
  8. (14.) D 2. 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 14 1:42.109
  9. (15.) D 3. 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 15 1:42.357
  10. (18.) E 2. 100.  SUROWIEC Marika POL-ORZEL POL 18 1:43.374
  11. (20.) E 4. 19.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 20 1:48.539

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR A LADIES 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (4.) A 4. 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 8 4 1:47.053
  2. (8.) B 4. 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 8 1:39.444
  3. (16.) D 4. 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN 16 1:42.522
  4. (17.) E 1. 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 17 1:43.095
  5. (21.) F 1. 121.  JANOWIAK Paulina POL-WMKS POL 21 1:51.570
  6. (22.) F 2. 99.  BOROWIECKA Karolina POL-ORZEL POL 22 1:51.998

 


Splitted Distance Classification


LADIES 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (7.) B 3. 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 7 1:47.277
  2. (11.) C 3. 5.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 11 1:41.330
  3. (12.) C 4. 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 12 1:42.672
  4. (13.) D 1. 22.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 13 1:41.119
  5. (19.) E 3. 142.  LARSEN Nathalie SWE SWE 19 1:44.508