Danubia 6-Pannonia Open,SENIOR EUROPA CUP-3, Budapest, HUN, 13.02. - 15.02.2015


Heat Results

 
2. Distance 
LADIES  HEATS  500 m
RACE: 21    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 48.633
2 (3) 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 48.848
3 (1) 19.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 53.094
4 (4) 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL NO TIME
RACE: 22    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 48.606
2 (4) 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 49.360
3 (2) 142.  LARSEN Nathalie SWE SWE 49.517
4 (3) 99.  BOROWIECKA Karolina POL-ORZEL POL 53.138
RACE: 23    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 47.574
2 (1) 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 48.055
3 (3) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 49.031
4 (2) 100.  SUROWIEC Marika POL-ORZEL POL 52.489
RACE: 24    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 46.971
2 (2) 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 50.354
3 (3) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 50.512
RACE: 25    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 47.373
2 (1) 5.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 49.686
3 (4) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 49.818
4 (2) 121.  JANOWIAK Paulina POL-WMKS POL 52.678
RACE: 26    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 47.583
2 (3) 22.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 49.944
3 (1) 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN 50.279
 
LADIES  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 95    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 47.415
2 (2) 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 49.159
3 (3) 5.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 50.163
4 (4) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 50.192
RACE: 96    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 47.210
2 (2) 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 48.886
3 (3) 22.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 49.013
4 (4) 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN 49.265
RACE: 97    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 47.479
2 (2) 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 49.273
3 (3) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 49.275
4 (4) 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 1:01.796  
RACE: 98    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 47.743
2 (2) 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 48.850
3 (4) 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 50.694
4 (3) 142.  LARSEN Nathalie SWE SWE 50.801
 
LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 102    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 46.617
2 (1) 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 46.707
3 (3) 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 48.269
4 (4) 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 50.974
RACE: 103    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 47.074
2 (2) 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 47.209
3 (3) 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 47.361
4 (4) 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 49.534
 
LADIES  FINAL  500 m
RACE: 106    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 51.896
2 (2) 99.  BOROWIECKA Karolina POL-ORZEL POL 53.101
RACE: 107    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 49.769
2 (2) 100.  SUROWIEC Marika POL-ORZEL POL 50.213
3 (3) 121.  JANOWIAK Paulina POL-WMKS POL 52.712
4 (4) 19.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 52.831
RACE: 108    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 50.023
2 (1) 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN 50.705
3 (4) 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 1:08.535  
4 (3) 142.  LARSEN Nathalie SWE SWE NO TIME
RACE: 109    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 48.961
2 (3) 5.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 49.107
3 (4) 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 50.250
4 (1) 22.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 51.849
RACE: 110    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 48.536
2 (1) 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 48.623
3 (3) 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 48.911
4 (4) 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 49.042
RACE: 111    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 47.069
2 (3) 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 47.140
3 (4) 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 47.682
4 (1) 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 48.813



Danubia 6-Pannonia Open,SENIOR EUROPA CUP-3, Budapest, HUN, 13.02. - 15.02.2015


Distance Classification


LADIES 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 34 1 0:46.707
  2. A 2. 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 21 2 0:47.074
  3. A 3. 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 13 3 0:47.209
  4. A 4. 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 8 4 0:46.617
  5. B 1. 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 5 0:48.269
  6. B 2. 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 6 0:47.361
  7. B 3. 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 7 0:48.848
  8. B 4. 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 8 0:48.055
  9. C 1. 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 9 0:48.961
  10. C 2. 5.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 10 0:49.107
  11. C 3. 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 11 0:50.250
  12. C 4. 22.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 12 0:49.013
  13. D 1. 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 13 0:49.818
  14. D 2. 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN 14 0:49.265
  15. D 3. 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 15 0:49.360
  16. D 4. 142.  LARSEN Nathalie SWE SWE 16 0:49.517
  17. E 1. 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 17 0:49.769
  18. E 2. 100.  SUROWIEC Marika POL-ORZEL POL 18 0:50.213
  19. E 3. 121.  JANOWIAK Paulina POL-WMKS POL 19 0:52.678
  20. E 4. 19.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 20 0:52.831
  21. F 1. 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 21 0:51.896
  22. F 2. 99.  BOROWIECKA Karolina POL-ORZEL POL 22 0:53.101

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR B LADIES 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. (1.) A 1. 136.  PORUBSKA Alica SVK SVK 34 1 0:46.707
  2. (2.) A 2. 30.  SEJPALOVÁ-HRUZOVÁ Michaela CZE CZE 21 2 0:47.074
  3. (3.) A 3. 29.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 13 3 0:47.209
  4. (4.) A 4. 11.  MANOILOVA Katrin BUL-SKKHL BUL 8 4 0:46.617
  5. (5.) B 1. 101.  SUROWIEC Weronika POL-ORZEL POL 5 0:48.269
  6. (7.) B 3. 43.  CSEH Liliána HUN-JSE HUN 7 0:48.848
  7. (9.) C 1. 17.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 9 0:48.961
  8. (13.) D 1. 92.  HAINO Marta LAT-SPARS LAT 13 0:49.818
  9. (15.) D 3. 31.  ŠULCOVÁ Kristýna CZE CZE 15 0:49.360
  10. (18.) E 2. 100.  SUROWIEC Marika POL-ORZEL POL 18 0:50.213
  11. (20.) E 4. 19.  IVANDIĆ Danijela CRO CRO 20 0:52.831

 


Splitted Distance Classification


JUNIOR A LADIES 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (6.) B 2. 18.  BURIĆ Katarina CRO CRO 6 0:47.361
  2. (14.) D 2. 49.  BORNEMISSZA Zsuzsanna HUN-PKSE HUN 14 0:49.265
  3. (17.) E 1. 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 17 0:49.769
  4. (19.) E 3. 121.  JANOWIAK Paulina POL-WMKS POL 19 0:52.678
  5. (21.) F 1. 10.  LUKANOVA Marina BUL-SCIB BUL 21 0:51.896
  6. (22.) F 2. 99.  BOROWIECKA Karolina POL-ORZEL POL 22 0:53.101

 


Splitted Distance Classification


LADIES 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
  1. (8.) B 4. 12.  YAKIMOVA Anna BUL-SKKHL BUL 8 0:48.055
  2. (10.) C 2. 5.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 10 0:49.107
  3. (11.) C 3. 125.  SILLÓ Ottilia ROU ROU 11 0:50.250
  4. (12.) C 4. 22.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 12 0:49.013
  5. (16.) D 4. 142.  LARSEN Nathalie SWE SWE 16 0:49.517