Danubia 5-Czech Open, Benatky nad Jizerou, CZE, 09.01. - 11.01.2015


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 9    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 25.  FIALOVÁ Magdalena CZE-KSB CZE 2:49.340  
2 (6) 68.  MATYÓK Adrienn HUN HUN 2:49.477  
3 (4) 51.  PFEIFEROVA Tereza CZE-POW.CZ CZE 2:49.580  
4 (3) 113.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 2:52.299  
5 (2) 41.  POZDENOVÁ Vladka CZE-NACH CZE 2:56.083  
6 (5) 58.  BLUM Marie GER-EVD GER NO TIME
RACE: 10    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 24.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 2:56.553  
2 (6) 69.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN HUN 2:56.764  
3 (4) 23.  BICANOVÁ Adéla CZE-KSB CZE 2:56.941  
4 (2) 9.  GARKOVA Maria BUL-SCIB BUL 3:02.047  
5 (3) 72.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 3:03.469  
6 (1) 112.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 3:06.780  
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 22    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 113.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 2:58.937  
2 (4) 9.  GARKOVA Maria BUL-SCIB BUL 3:06.517  
3 (6) 112.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 3:11.502  
4 (5) 72.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 3:22.989  
5 (1) 58.  BLUM Marie GER-EVD GER 3:41.512  
- (3) 41.  POZDENOVÁ Vladka CZE-NACH CZE PEN. penalized
RACE: 23    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 24.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 2:46.923  
2 (1) 25.  FIALOVÁ Magdalena CZE-KSB CZE 2:48.262  
3 (2) 68.  MATYÓK Adrienn HUN HUN 2:48.983  
4 (5) 69.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN HUN 2:50.136  
5 (6) 23.  BICANOVÁ Adéla CZE-KSB CZE 2:50.273  
6 (3) 51.  PFEIFEROVA Tereza CZE-POW.CZ CZE 2:50.426  



Danubia 5-Czech Open, Benatky nad Jizerou, CZE, 09.01. - 11.01.2015


Distance Classification


JUNIOR C GIRLS 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 24.  DOSLÁ Milada CZE-KSB CZE 34 1 2:46.923
  2. A 2. 25.  FIALOVÁ Magdalena CZE-KSB CZE 21 2 2:48.262
  3. A 3. 68.  MATYÓK Adrienn HUN HUN 13 3 2:48.983
  4. A 4. 69.  SZILICZEI-NÉMET Rebeka HUN HUN 8 4 2:50.136
  5. A 5. 23.  BICANOVÁ Adéla CZE-KSB CZE 5 5 2:50.273
  6. A 6. 51.  PFEIFEROVA Tereza CZE-POW.CZ CZE 3 6 2:49.580
  7. B 1. 113.  TRUSOVÁ Sandra SVK SVK 7 2:52.299
  8. B 2. 9.  GARKOVA Maria BUL-SCIB BUL 8 3:02.047
  9. B 3. 112.  HYMPÁNOVÁ Alexandra SVK SVK 9 3:06.780
  10. B 4. 72.  GUTMANE Emilija LAT-SPARS LAT 10 3:03.469
  11. B 5. 58.  BLUM Marie GER-EVD GER 11 3:41.512
  12. B 41.  POZDENOVÁ Vladka CZE-NACH CZE 12 2:56.083