Danubia 4-Slovak Open,SENIOR EUROPA CUP-2,Spisska N. VES,SVK, 19.12. - 21.12.2014
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 53 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 61. | STORMOWSKA Kamila | POL | 2:44.610 | ||
2 | (4) | 12. | PFEIFEROVA Tereza | CZE | 2:44.721 | ||
3 | (3) | 74. | LUZHBINA Anna | RUS-PET | 2:49.901 | ||
4 | (2) | 57. | STANKIEWICZ Kamila | POL-ORZEL | 2:50.031 | ||
5 | (1) | 6. | GARKOVA Maria | BUL | NO TIME | ||
RACE: 54 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 10. | DOSLÁ Milada | CZE | 2:35.812 | ||
2 | (1) | 70. | GIDRÓ Antónia | ROU | 2:37.434 | ||
3 | (2) | 79. | TRUSOVÁ Sandra | SVK-SKMA | 2:38.617 | ||
4 | (3) | 7. | GYUROVA Kalina | BUL | 2:53.625 | ||
5 | (5) | 84. | KOŠOVÁ Júlia | SVK-STEZ | 3:12.912 | ||
RACE: 55 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 60. | MARKIEWICZ Patrycja | POL | 2:54.604 | ||
2 | (4) | 9. | BICANOVÁ Adéla | CZE | 2:56.388 | ||
3 | (3) | 26. | SZILICZEI-NÉMET Rebeka | HUN | 2:56.802 | ||
4 | (2) | 27. | KOVÁCS Vivien | HUN-JSE | 3:14.590 | ||
5 | (1) | 51. | PŁOSKA Wiktoria | POL-MOSIR | 3:16.597 | ||
RACE: 56 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 95. | UZAKOVA Mariya | UKR-KYIV | 2:44.175 | ||
2 | (6) | 25. | MATYÓK Adrienn | HUN | 2:45.151 | ||
3 | (1) | 28. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 2:45.186 | ||
4 | (4) | 40. | BABAICEVA Ksenija | LAT | 2:54.874 | ||
5 | (3) | 65. | HENKIEL Patrycja | POL-WMKS | 2:56.469 | ||
6 | (5) | 58. | SZEFLER Wiktoria | POL-ORZEL | 3:10.630 | ||
RACE: 57 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 11. | FIALOVÁ Magdalena | CZE | 2:52.170 | ||
2 | (5) | 73. | IVANOVA Aleksandra | RUS-PET | 2:52.852 | ||
3 | (3) | 69. | ALBERT Júlia | ROU | 2:53.458 | ||
4 | (1) | 78. | HYMPÁNOVÁ Alexandra | SVK-SKMA | 3:02.097 | ||
5 | (4) | 76. | SLUGA Klarisa | SLO | 3:02.758 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 68 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | DOSLÁ Milada | CZE | 2:44.396 | ||
2 | (4) | 11. | FIALOVÁ Magdalena | CZE | 2:44.569 | ||
3 | (5) | 73. | IVANOVA Aleksandra | RUS-PET | 2:45.823 | ||
4 | (6) | 60. | MARKIEWICZ Patrycja | POL | 2:46.015 | ||
5 | (2) | 25. | MATYÓK Adrienn | HUN | 2:46.101 | ||
6 | (3) | 28. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 2:49.686 | ||
RACE: 69 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 95. | UZAKOVA Mariya | UKR-KYIV | 2:49.740 | ||
2 | (6) | 9. | BICANOVÁ Adéla | CZE | 2:49.869 | ||
3 | (4) | 61. | STORMOWSKA Kamila | POL | 2:50.191 | ||
4 | (1) | 70. | GIDRÓ Antónia | ROU | 2:55.117 | ||
5 | (2) | 79. | TRUSOVÁ Sandra | SVK-SKMA | 2:56.316 | ||
6 | (5) | 12. | PFEIFEROVA Tereza | CZE | 3:02.793 | ||
JUNIOR C GIRLS B-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 77 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 12. | PFEIFEROVA Tereza | CZE | 2:59.127 | ||
2 | (2) | 25. | MATYÓK Adrienn | HUN | 2:59.210 | ||
3 | (1) | 60. | MARKIEWICZ Patrycja | POL | 2:59.637 | ||
4 | (3) | 28. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 2:59.788 | ||
5 | (4) | 70. | GIDRÓ Antónia | ROU | 3:03.331 | ||
6 | (5) | 79. | TRUSOVÁ Sandra | SVK-SKMA | 3:04.624 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 78 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 61. | STORMOWSKA Kamila | POL | 2:42.270 | ||
2 | (4) | 95. | UZAKOVA Mariya | UKR-KYIV | 2:42.818 | ||
3 | (2) | 11. | FIALOVÁ Magdalena | CZE | 2:42.923 | ||
4 | (1) | 10. | DOSLÁ Milada | CZE | 3:07.995 | ||
5 | (5) | 9. | BICANOVÁ Adéla | CZE | NO TIME | ||
- | (3) | 73. | IVANOVA Aleksandra | RUS-PET | - | impeding | |
2. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 81 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 25. | MATYÓK Adrienn | HUN | 49.387 | ||
2 | (3) | 12. | PFEIFEROVA Tereza | CZE | 52.504 | ||
3 | (2) | 65. | HENKIEL Patrycja | POL-WMKS | 53.768 | ||
4 | (4) | 76. | SLUGA Klarisa | SLO | 53.876 | ||
RACE: 82 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 10. | DOSLÁ Milada | CZE | 48.108 | ||
2 | (2) | 70. | GIDRÓ Antónia | ROU | 50.411 | ||
3 | (1) | 6. | GARKOVA Maria | BUL | 50.858 | ||
4 | (4) | 40. | BABAICEVA Ksenija | LAT | 53.117 | ||
RACE: 83 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 11. | FIALOVÁ Magdalena | CZE | 49.859 | ||
2 | (3) | 79. | TRUSOVÁ Sandra | SVK-SKMA | 51.594 | ||
3 | (4) | 7. | GYUROVA Kalina | BUL | 54.405 | ||
4 | (2) | 58. | SZEFLER Wiktoria | POL-ORZEL | 56.709 | ||
RACE: 84 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 61. | STORMOWSKA Kamila | POL | 48.767 | ||
2 | (2) | 26. | SZILICZEI-NÉMET Rebeka | HUN | 48.939 | ||
3 | (1) | 69. | ALBERT Júlia | ROU | 49.066 | ||
RACE: 85 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 95. | UZAKOVA Mariya | UKR-KYIV | 48.260 | ||
2 | (1) | 74. | LUZHBINA Anna | RUS-PET | 49.707 | ||
3 | (2) | 57. | STANKIEWICZ Kamila | POL-ORZEL | 49.844 | ||
RACE: 86 HEAT: 6 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 60. | MARKIEWICZ Patrycja | POL | 48.524 | ||
2 | (3) | 73. | IVANOVA Aleksandra | RUS-PET | 48.887 | ||
3 | (1) | 27. | KOVÁCS Vivien | HUN-JSE | 55.469 | ||
4 | (4) | 84. | KOŠOVÁ Júlia | SVK-STEZ | 58.537 | ||
RACE: 87 HEAT: 7 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 9. | BICANOVÁ Adéla | CZE | 49.662 | ||
2 | (3) | 28. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 50.769 | ||
3 | (4) | 78. | HYMPÁNOVÁ Alexandra | SVK-SKMA | 54.703 | ||
4 | (2) | 51. | PŁOSKA Wiktoria | POL-MOSIR | NO TIME | ||
JUNIOR C GIRLS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 187 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 95. | UZAKOVA Mariya | UKR-KYIV | 48.682 | ||
2 | (3) | 9. | BICANOVÁ Adéla | CZE | 48.760 | ||
3 | (2) | 69. | ALBERT Júlia | ROU | 48.880 | ||
4 | (4) | 28. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 49.767 | ||
RACE: 188 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | DOSLÁ Milada | CZE | 47.170 | ||
2 | (2) | 60. | MARKIEWICZ Patrycja | POL | 48.581 | ||
3 | (4) | 74. | LUZHBINA Anna | RUS-PET | 49.686 | ||
4 | (3) | 26. | SZILICZEI-NÉMET Rebeka | HUN | NO TIME | ||
RACE: 189 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 11. | FIALOVÁ Magdalena | CZE | 48.742 | ||
2 | (1) | 25. | MATYÓK Adrienn | HUN | 48.995 | ||
3 | (3) | 70. | GIDRÓ Antónia | ROU | 50.655 | ||
4 | (4) | 79. | TRUSOVÁ Sandra | SVK-SKMA | 50.766 | ||
RACE: 190 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | STORMOWSKA Kamila | POL | 48.075 | ||
2 | (2) | 73. | IVANOVA Aleksandra | RUS-PET | 49.483 | ||
3 | (3) | 57. | STANKIEWICZ Kamila | POL-ORZEL | 49.593 | ||
4 | (4) | 12. | PFEIFEROVA Tereza | CZE | NO TIME | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 199 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | DOSLÁ Milada | CZE | 46.834 | ||
2 | (2) | 61. | STORMOWSKA Kamila | POL | 46.959 | ||
3 | (3) | 9. | BICANOVÁ Adéla | CZE | 47.045 | ||
4 | (4) | 25. | MATYÓK Adrienn | HUN | 47.888 | ||
RACE: 200 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 60. | MARKIEWICZ Patrycja | POL | 48.080 | ||
2 | (2) | 95. | UZAKOVA Mariya | UKR-KYIV | 48.185 | ||
3 | (4) | 73. | IVANOVA Aleksandra | RUS-PET | 48.336 | ||
4 | (3) | 11. | FIALOVÁ Magdalena | CZE | 49.423 | ||
JUNIOR C GIRLS B-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 207 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 9. | BICANOVÁ Adéla | CZE | 47.490 | ||
2 | (4) | 11. | FIALOVÁ Magdalena | CZE | 48.020 | ||
3 | (3) | 73. | IVANOVA Aleksandra | RUS-PET | 48.916 | ||
4 | (2) | 25. | MATYÓK Adrienn | HUN | 49.042 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 208 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | DOSLÁ Milada | CZE | 46.531 | ||
2 | (4) | 95. | UZAKOVA Mariya | UKR-KYIV | 47.577 | ||
3 | (3) | 60. | MARKIEWICZ Patrycja | POL | 47.684 | ||
4 | (2) | 61. | STORMOWSKA Kamila | POL | NO TIME | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 224 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 9. | BICANOVÁ Adéla | CZE | 1:52.769 | ||
2 | (1) | 70. | GIDRÓ Antónia | ROU | 1:53.054 | ||
3 | (4) | 76. | SLUGA Klarisa | SLO | 1:55.160 | ||
4 | (2) | 40. | BABAICEVA Ksenija | LAT | 1:55.292 | ||
RACE: 225 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 60. | MARKIEWICZ Patrycja | POL | 1:46.925 | ||
2 | (2) | 74. | LUZHBINA Anna | RUS-PET | 1:47.072 | ||
3 | (4) | 78. | HYMPÁNOVÁ Alexandra | SVK-SKMA | 1:53.714 | ||
4 | (3) | 84. | KOŠOVÁ Júlia | SVK-STEZ | 2:10.540 | ||
RACE: 226 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 95. | UZAKOVA Mariya | UKR-KYIV | 1:43.264 | ||
2 | (1) | 79. | TRUSOVÁ Sandra | SVK-SKMA | 1:43.748 | ||
3 | (2) | 57. | STANKIEWICZ Kamila | POL-ORZEL | 1:46.651 | ||
RACE: 227 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 11. | FIALOVÁ Magdalena | CZE | 1:48.204 | ||
2 | (3) | 28. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 1:48.984 | ||
3 | (4) | 58. | SZEFLER Wiktoria | POL-ORZEL | 1:56.976 | ||
4 | (1) | 65. | HENKIEL Patrycja | POL-WMKS | 2:05.628 | ||
RACE: 228 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 10. | DOSLÁ Milada | CZE | 1:40.499 | ||
2 | (3) | 26. | SZILICZEI-NÉMET Rebeka | HUN | 1:41.155 | ||
3 | (1) | 69. | ALBERT Júlia | ROU | 1:41.254 | ||
RACE: 229 HEAT: 6 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | STORMOWSKA Kamila | POL | 1:46.391 | ||
2 | (4) | 12. | PFEIFEROVA Tereza | CZE | 1:46.498 | ||
3 | (2) | 7. | GYUROVA Kalina | BUL | 1:55.263 | ||
4 | (3) | 51. | PŁOSKA Wiktoria | POL-MOSIR | 2:06.830 | ||
RACE: 230 HEAT: 7 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 73. | IVANOVA Aleksandra | RUS-PET | 1:47.675 | ||
2 | (3) | 25. | MATYÓK Adrienn | HUN | 1:47.907 | ||
3 | (1) | 6. | GARKOVA Maria | BUL | 1:54.987 | ||
4 | (2) | 27. | KOVÁCS Vivien | HUN-JSE | 1:57.660 | ||
JUNIOR C GIRLS QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 252 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 95. | UZAKOVA Mariya | UKR-KYIV | 1:43.674 | ||
2 | (4) | 73. | IVANOVA Aleksandra | RUS-PET | 1:43.744 | ||
3 | (1) | 69. | ALBERT Júlia | ROU | 1:43.882 | ||
4 | (3) | 12. | PFEIFEROVA Tereza | CZE | 1:45.682 | ||
RACE: 253 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 60. | MARKIEWICZ Patrycja | POL | 1:41.918 | ||
2 | (4) | 11. | FIALOVÁ Magdalena | CZE | 1:41.972 | ||
3 | (1) | 26. | SZILICZEI-NÉMET Rebeka | HUN | 1:43.552 | ||
4 | (2) | 79. | TRUSOVÁ Sandra | SVK-SKMA | 1:45.914 | ||
RACE: 254 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | STORMOWSKA Kamila | POL | 1:43.101 | ||
2 | (2) | 28. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 1:47.203 | ||
3 | (4) | 70. | GIDRÓ Antónia | ROU | 1:52.363 | ||
4 | (3) | 9. | BICANOVÁ Adéla | CZE | NO TIME | ||
RACE: 255 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 10. | DOSLÁ Milada | CZE | 1:46.843 | ||
2 | (4) | 25. | MATYÓK Adrienn | HUN | 1:48.157 | ||
3 | (2) | 57. | STANKIEWICZ Kamila | POL-ORZEL | 1:51.035 | ||
4 | (3) | 74. | LUZHBINA Anna | RUS-PET | 1:51.582 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 276 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | STORMOWSKA Kamila | POL | 1:40.435 | ||
2 | (2) | 95. | UZAKOVA Mariya | UKR-KYIV | 1:40.518 | ||
3 | (3) | 73. | IVANOVA Aleksandra | RUS-PET | 1:41.375 | ||
4 | (4) | 25. | MATYÓK Adrienn | HUN | 1:48.055 | ||
RACE: 277 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 10. | DOSLÁ Milada | CZE | 1:52.398 | ||
2 | (2) | 11. | FIALOVÁ Magdalena | CZE | 1:52.550 | ||
3 | (4) | 28. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 1:56.752 | ||
4 | (1) | 60. | MARKIEWICZ Patrycja | POL | NO TIME | ||
JUNIOR C GIRLS B-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 292 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 60. | MARKIEWICZ Patrycja | POL | 1:49.709 | ||
2 | (1) | 73. | IVANOVA Aleksandra | RUS-PET | 1:49.750 | ||
3 | (3) | 25. | MATYÓK Adrienn | HUN | 1:49.930 | ||
4 | (4) | 28. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 1:50.012 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 293 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 10. | DOSLÁ Milada | CZE | 1:38.375 | ||
2 | (1) | 61. | STORMOWSKA Kamila | POL | 1:38.760 | ||
3 | (2) | 95. | UZAKOVA Mariya | UKR-KYIV | 1:39.838 | ||
4 | (4) | 11. | FIALOVÁ Magdalena | CZE | 1:43.608 |
Danubia 4-Slovak Open,SENIOR EUROPA CUP-2,Spisska N. VES,SVK, 19.12. - 21.12.2014
Overall Classification
JUNIOR C GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 10. | DOSLÁ Milada | CZE | 4. 1. 1. | 76 | 6 | |
2. | 61. | STORMOWSKA Kamila | POL | 1. 4. 2. | 63 | 7 | |
3. | 95. | UZAKOVA Mariya | UKR-KYIV | 2. 2. 3. | 55 | 7 | |
4. | 11. | FIALOVÁ Magdalena | CZE | 3. 6. 4. | 21 | 13 | |
5. | 60. | MARKIEWICZ Patrycja | POL | 9. 3. 5. | 13 | 17 | |
6. | 9. | BICANOVÁ Adéla | CZE | 5. 5. 13. | 5 | 23 | |
7. | 73. | IVANOVA Aleksandra | RUS-PET | 6. 7. 6. | 19 | ||
8. | 25. | MATYÓK Adrienn | HUN | 8. 8. 7. | 23 | ||
9. | 70. | GIDRÓ Antónia | ROU | 11. 10. 10. | 31 | ||
10. | 28. | TÚRI Anna | HUN-JSE | 10. 14. 8. | 32 | ||
11. | 69. | ALBERT Júlia | ROU | 14. 11. 11. | 36 | ||
12. | 26. | SZILICZEI-NÉMET Rebeka | HUN | 15. 13. 9. | 37 | ||
13. | 12. | PFEIFEROVA Tereza | CZE | 7. 16. 15. | 38 | ||
14. | 74. | LUZHBINA Anna | RUS-PET | 13. 9. 16. | 38 | ||
15. | 57. | STANKIEWICZ Kamila | POL-ORZEL | 16. 12. 12. | 40 | ||
16. | 79. | TRUSOVÁ Sandra | SVK-SKMA | 12. 15. 14. | 41 | ||
17. | 7. | GYUROVA Kalina | BUL | 17. 19. 20. | 56 | ||
18. | 78. | HYMPÁNOVÁ Alexandra | SVK-SKMA | 19. 20. 17. | 56 | ||
19. | 6. | GARKOVA Maria | BUL | 25. 17. 18. | 60 | ||
20. | 40. | BABAICEVA Ksenija | LAT | 18. 22. 22. | 62 | ||
21. | 65. | HENKIEL Patrycja | POL-WMKS | 21. 18. 24. | 63 | ||
22. | 76. | SLUGA Klarisa | SLO | 22. 23. 19. | 64 | ||
23. | 27. | KOVÁCS Vivien | HUN-JSE | 20. 21. 23. | 64 | ||
24. | 58. | SZEFLER Wiktoria | POL-ORZEL | 26. 24. 21. | 71 | ||
25. | 84. | KOŠOVÁ Júlia | SVK-STEZ | 23. 25. 26. | 74 | ||
26. | 51. | PŁOSKA Wiktoria | POL-MOSIR | 24. 26. 25. | 75 |