Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR A WOMEN HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 42 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 83. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 2:52.860 | ||
2 | (1) | 20. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 2:56.984 | ||
3 | (3) | 70. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 3:03.626 | ||
4 | (4) | 33. | KIS Virág | HUN | NO TIME | advanced | |
5 | (5) | 89. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | NO TIME | ||
- | (6) | 48. | PASKEVICA Marta | LAT | - | impeding | |
RACE: 43 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 34. | LAJTOS Szandra | HUN | 2:41.799 | ||
2 | (6) | 81. | GAWLICA Oliwia | POL | 2:42.079 | ||
3 | (3) | 99. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 2:42.227 | ||
4 | (5) | 112. | SHUGAROVA Alena | RUS-TVER | 2:49.017 | ||
5 | (2) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 2:51.185 | ||
6 | (7) | 71. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 2:55.036 | ||
- | (1) | 106. | SURKOVA Anastasia | RUS | - | impeding | |
RACE: 44 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 16. | BURIĆ Katarina | CRO | 2:55.307 | ||
2 | (4) | 10. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 2:55.451 | ||
3 | (6) | 32. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 2:56.567 | ||
4 | (1) | 94. | SZÖCS Renáta | ROU | 2:58.122 | ||
5 | (3) | 100. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 3:00.019 | ||
6 | (5) | 73. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 3:00.136 | ||
JUNIOR A WOMEN FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 62 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 3:02.641 | ||
2 | (3) | 100. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 3:03.050 | ||
3 | (2) | 71. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 3:06.718 | ||
4 | (5) | 73. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 3:06.822 | ||
5 | (4) | 89. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | NO TIME | ||
RACE: 63 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 112. | SHUGAROVA Alena | RUS-TVER | 2:58.811 | ||
2 | (1) | 99. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 2:59.118 | ||
3 | (3) | 32. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 3:01.228 | ||
4 | (4) | 94. | SZÖCS Renáta | ROU | 3:02.194 | ||
5 | (5) | 70. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 3:07.033 | ||
RACE: 64 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 34. | LAJTOS Szandra | HUN | 2:38.269 | ||
2 | (3) | 83. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 2:38.848 | ||
3 | (4) | 16. | BURIĆ Katarina | CRO | 2:43.307 | ||
4 | (5) | 10. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 2:44.091 | ||
5 | (7) | 33. | KIS Virág | HUN | 2:46.472 | ||
6 | (6) | 20. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 2:48.822 | ||
7 | (2) | 81. | GAWLICA Oliwia | POL | NO TIME |
Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014
Distance Classification
JUNIOR A WOMEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 34. | LAJTOS Szandra | HUN | 34 | 1 | 2:38.269 | ||
2. | A | 2. | 83. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 21 | 2 | 2:38.848 | ||
3. | A | 3. | 16. | BURIĆ Katarina | CRO | 13 | 3 | 2:43.307 | ||
4. | A | 4. | 10. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 8 | 4 | 2:44.091 | ||
5. | A | 5. | 33. | KIS Virág | HUN | 5 | 5 | 2:46.472 | ||
6. | A | 6. | 20. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 3 | 6 | 2:48.822 | ||
7. | A | 7. | 81. | GAWLICA Oliwia | POL | 2 | 7 | 2:42.079 | ||
8. | B | 1. | 112. | SHUGAROVA Alena | RUS-TVER | 8 | 2:49.017 | |||
9. | B | 2. | 99. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 9 | 2:42.227 | |||
10. | B | 3. | 32. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 10 | 2:56.567 | |||
11. | B | 4. | 94. | SZÖCS Renáta | ROU | 11 | 2:58.122 | |||
12. | B | 5. | 70. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 12 | 3:03.626 | |||
13. | C | 1. | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 13 | 2:51.185 | |||
14. | C | 2. | 100. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 14 | 3:00.019 | |||
15. | C | 3. | 71. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 15 | 2:55.036 | |||
16. | C | 4. | 73. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 16 | 3:00.136 | |||
17. | C | 5. | 89. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 17 | NO TIME | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 106. | SURKOVA Anastasia | RUS | 20 | NO TIME | ||||
A | - | 48. | PASKEVICA Marta | LAT | 20 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A WOMEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (2.) | A | 2. | 83. | WARAKOMSKA Magdalena | POL | 21 | 2 | 2:38.848 | ||
2. (3.) | A | 3. | 16. | BURIĆ Katarina | CRO | 13 | 3 | 2:43.307 | ||
3. (4.) | A | 4. | 10. | LUKANOVA Marina | BUL-SCIB | 8 | 4 | 2:44.091 | ||
4. (5.) | A | 5. | 33. | KIS Virág | HUN | 5 | 5 | 2:46.472 | ||
5. (6.) | A | 6. | 20. | KOLESÁRIKOVÁ Tereza | CZE | 3 | 6 | 2:48.822 | ||
6. (7.) | A | 7. | 81. | GAWLICA Oliwia | POL | 2 | 7 | 2:42.079 | ||
7. (8.) | B | 1. | 112. | SHUGAROVA Alena | RUS-TVER | 8 | 2:49.017 | |||
8. (9.) | B | 2. | 99. | ALIMBEKOVA Diana | RUS-PET | 9 | 2:42.227 | |||
9. (10.) | B | 3. | 32. | BORNEMISSZA Zsuzsanna | HUN | 10 | 2:56.567 | |||
10. (11.) | B | 4. | 94. | SZÖCS Renáta | ROU | 11 | 2:58.122 | |||
11. (12.) | B | 5. | 70. | MICCOLI Angela | POL-MOSIR | 12 | 3:03.626 | |||
12. (13.) | C | 1. | 1. | BRANTNER Melanie | AUT | 13 | 2:51.185 | |||
13. (14.) | C | 2. | 100. | SAZONOVA Anastasiia | RUS-PET | 14 | 3:00.019 | |||
14. (15.) | C | 3. | 71. | TYMOCZKO Magdalena | POL-MOSIR | 15 | 2:55.036 | |||
15. (16.) | C | 4. | 73. | BOROWIECKA Karolina | POL-ORZEL | 16 | 3:00.136 | |||
16. (17.) | C | 5. | 89. | JANOWIAK Paulina | POL-WMKS | 17 | NO TIME | |||
HEATS | ||||||||||
- | A | - | 106. | SURKOVA Anastasia | RUS | 20 | NO TIME | |||
- | A | - | 48. | PASKEVICA Marta | LAT | 20 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
WOMEN 1500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 34. | LAJTOS Szandra | HUN | 34 | 1 | 2:38.269 |