Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  500 m
RACE: 23    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  ANIKIEJ Rafał POL-JUV POL 45.111
2 (3) 80.  GISZKA Krystian POL-ORZEL POL 45.849
3 (4) 53.  PILAGS Arturs LAT LAT 49.522
4 (2) 129.  VELIČKO Patrik SVK SVK 50.925
RACE: 24    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 96.  SZÁSZ Attila ROU ROU 46.390
2 (2) 128.  RINGER Oliver SVK SVK 47.421
3 (4) 5.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 47.565
4 (3) 30.  SAZAMA Zdenek CZE CZE 48.040
RACE: 25    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 126.  CUJA Michal SVK SVK 46.050
2 (2) 6.  LIU Heinrich AUT AUT 50.561
3 (4) 127.  MARCIN Matúš SVK SVK 53.047
4 (3) 45.  SIRÁLY Farkas HUN-SPSC HUN NO TIME
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 32    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  ANIKIEJ Rafał POL-JUV POL 44.525
2 (2) 128.  RINGER Oliver SVK SVK 47.893
3 (3) 5.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 49.168
4 (4) 53.  PILAGS Arturs LAT LAT 49.988
RACE: 33    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 126.  CUJA Michal SVK SVK NO TIME
2 (1) 80.  GISZKA Krystian POL-ORZEL POL NO TIME
3 (3) 96.  SZÁSZ Attila ROU ROU NO TIME
4 (4) 6.  LIU Heinrich AUT AUT NO TIME
 
JUNIOR C BOYS  B-FINAL  500 m
RACE: 114    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 5.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 48.295
2 (2) 53.  PILAGS Arturs LAT LAT 49.592
3 (3) 6.  LIU Heinrich AUT AUT 1:04.767  
4 (4) 96.  SZÁSZ Attila ROU ROU NO TIME
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  500 m
RACE: 115    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 69.  ANIKIEJ Rafał POL-JUV POL 44.406
2 (4) 80.  GISZKA Krystian POL-ORZEL POL 45.866
3 (2) 128.  RINGER Oliver SVK SVK 48.042
4 (3) 126.  CUJA Michal SVK SVK NO TIME



Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014


Distance Classification


JUNIOR C BOYS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. 1. 69.  ANIKIEJ Rafał POL-JUV POL 34 1 0:44.406
  2. 2. 80.  GISZKA Krystian POL-ORZEL POL 21 2 0:45.849
  3. 3. 128.  RINGER Oliver SVK SVK 13 3 0:47.421
  4. 4. 126.  CUJA Michal SVK SVK 8 4 0:46.050
B-FINAL
  5. 1. 5.  ANDERMANN Nicolas AUT AUT 5 0:47.565
  6. 2. 53.  PILAGS Arturs LAT LAT 6 0:49.522
  7. 3. 6.  LIU Heinrich AUT AUT 7 0:50.561
  8. 4. 96.  SZÁSZ Attila ROU ROU 8 0:46.390
HEATS
  9. 3. 127.  MARCIN Matúš SVK SVK 9 0:53.047
  10. 4. 30.  SAZAMA Zdenek CZE CZE 10 0:48.040
  11. 4. 129.  VELIČKO Patrik SVK SVK 11 0:50.925
  12. 4. 45.  SIRÁLY Farkas HUN-SPSC HUN 12 NO TIME