Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 1    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 123.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:53.707  
2 (1) 92.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 1:56.059  
3 (5) 124.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:56.237  
4 (4) 91.  DAŁEK Anna POL-WMKS POL 1:57.124  
5 (2) 43.  KATONA Lilla HUN-PKSE HUN 1:58.165  
RACE: 2    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 121.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:49.442  
2 (4) 59.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 1:49.537  
3 (3) 93.  SAWICKA Zuzanna POL-WMKS POL 1:55.901  
4 (2) 122.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 1:56.262  
5 (6) 44.  TÓTH Zsófi HUN-SPSC HUN 1:56.719  
6 (1) 115.  LAZARIĆ Ivana SLO SLO NO TIME
 
JUNIOR D GIRLS  B-FINAL  1000 m
RACE: 9    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 91.  DAŁEK Anna POL-WMKS POL 1:54.004  
2 (1) 122.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 1:55.336  
3 (2) 44.  TÓTH Zsófi HUN-SPSC HUN 1:58.586  
4 (4) 115.  LAZARIĆ Ivana SLO SLO NO TIME
- (5) 43.  KATONA Lilla HUN-PKSE HUN PEN. impeding
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 10    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 123.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 1:49.485  
2 (1) 121.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:51.336  
3 (5) 92.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 1:51.432  
4 (6) 124.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:51.529  
5 (4) 93.  SAWICKA Zuzanna POL-WMKS POL 1:58.894  
6 (2) 59.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL NO TIME



Danubia 3-Austrian Open & Styrian Open, Graz, AUT, 28.11. - 30.11.2014


Distance Classification


JUNIOR D GIRLS 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. 1. 123.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 34 1 1:49.485
  2. 2. 121.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 21 2 1:49.442
  3. 3. 92.  DOBREŃKO Wiktoria POL-WMKS POL 13 3 1:51.432
  4. 4. 124.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 8 4 1:51.529
  5. 5. 93.  SAWICKA Zuzanna POL-WMKS POL 5 5 1:55.901
  6. 6. 59.  TKACZUK Wiktoria POL-AZSO POL 3 6 1:49.537
B-FINAL
  7. 1. 91.  DAŁEK Anna POL-WMKS POL 7 1:54.004
  8. 2. 122.  PAVLIKOVÁ Simona SVK SVK 8 1:55.336
  9. 3. 44.  TÓTH Zsófi HUN-SPSC HUN 9 1:56.719
  10. 4. 115.  LAZARIĆ Ivana SLO SLO 10 NO TIME
  11. 43.  KATONA Lilla HUN-PKSE HUN 11 1:58.165