ISU European Championships UNOFFICIAL, Dresden, GER, 17.01. - 19.01.2014


Heat Results

 
1. Distance 
LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 1    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 31.  FONTANA Arianna ITA ITA 2:31.104  
2 (4) 49.  BELYAKOVA Olga RUS RUS 2:31.125  
3 (5) 37.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 2:31.163  
4 (2) 59.  VLASOVA Sofiya UKR UKR 2:32.618  
5 (1) 53.  BODOVÁ Tatiana SVK SVK 2:33.098  
RACE: 2    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 28.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 2:26.244  
2 (6) 34.  VALCEPINA Martina ITA ITA 2:26.408  
3 (2) 15.  PIERRON Véronique FRA FRA 2:26.439  
4 (5) 2.  WINDISCH Veronika AUT AUT 2:26.476  
5 (4) 43.  MALISZEWSKA Natalia POL POL 2:30.437  
6 (3) 12.  ZAHARIEVA Raya BUL BUL 2:31.469  
RACE: 3    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 39.  TER MORS Jorien NED NED 2:28.236  
2 (6) 44.  MALISZEWSKA Patrycja POL POL 2:28.510  
3 (1) 55.  EZZI Ranya SWE SWE 2:28.582  
4 (4) 18.  RIEDEL Julia GER GER 2:28.589  
5 (2) 36.  KRIEVANE Evita LAT LAT 2:36.326  
6 (3) 13.  BURIĆ Katarina CRO CRO 2:45.045  
RACE: 4    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 50.  BORODULINA Tatiana RUS RUS 2:31.196  
2 (2) 26.  HEIDUM Bernadett HUN HUN 2:31.280  
3 (3) 38.  DE VRIES Rianne NED NED 2:31.379  
4 (1) 5.  TALAYEVA Volha BLR BLR 2:47.514  
5 (6) 54.  PORUBSKA Alica SVK SVK 3:00.220  
- (4) 9.  MANOILOVA Katrin BUL BUL PEN. penalized
RACE: 5    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 21.  CHRISTIE Elise GBR GBR 2:34.944  
2 (3) 14.  NOVOTNÁ Katerina CZE CZE 2:35.338  
3 (6) 16.  GRASSOW Tina GER GER 2:35.573  
4 (5) 33.  PERETTI Lucia ITA ITA 2:35.759  
5 (1) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 2:40.423  
6 (4) 3.  ANTANENKA Vera BLR BLR 2:58.804   advanced
RACE: 6    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 41.  VAN KERKHOF Yara NED NED 2:29.584  
2 (5) 51.  PROSVIRNOVA Sofia RUS RUS 2:29.613  
3 (4) 22.  GILMARTIN Charlotte GBR GBR 2:29.652  
4 (6) 47.  WÓJCIK Marta POL POL 2:32.322  
5 (3) 57.  KORINCHUK Olena UKR UKR 2:33.926  
6 (1) 27.  KESZLER Andrea HUN HUN 3:02.652  
 
LADIES  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 15    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  TER MORS Jorien NED NED 2:22.995  
2 (5) 26.  HEIDUM Bernadett HUN HUN 2:24.071  
3 (4) 50.  BORODULINA Tatiana RUS RUS 2:24.648  
4 (6) 38.  DE VRIES Rianne NED NED 2:25.022  
5 (3) 55.  EZZI Ranya SWE SWE 2:25.326  
6 (2) 44.  MALISZEWSKA Patrycja POL POL 2:27.751  
RACE: 16    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 21.  CHRISTIE Elise GBR GBR 2:31.453  
2 (1) 28.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 2:32.399  
3 (2) 34.  VALCEPINA Martina ITA ITA 2:32.436  
4 (5) 14.  NOVOTNÁ Katerina CZE CZE 2:32.999  
5 (7) 3.  ANTANENKA Vera BLR BLR 2:34.556  
6 (6) 16.  GRASSOW Tina GER GER 2:52.428  
- (3) 15.  PIERRON Véronique FRA FRA PEN. penalized
RACE: 17    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 31.  FONTANA Arianna ITA ITA 2:25.658  
2 (1) 41.  VAN KERKHOF Yara NED NED 2:25.944  
3 (5) 49.  BELYAKOVA Olga RUS RUS 2:26.087  
4 (3) 22.  GILMARTIN Charlotte GBR GBR 2:26.222  
5 (6) 37.  SEREIKAITE Agne LTU LTU NO TIME
- (2) 51.  PROSVIRNOVA Sofia RUS RUS PEN. penalized
 
LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 21    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  TER MORS Jorien NED NED 2:35.748  
2 (2) 26.  HEIDUM Bernadett HUN HUN 2:36.574  
3 (6) 28.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 2:36.762  
4 (5) 21.  CHRISTIE Elise GBR GBR 2:49.505  
5 (3) 31.  FONTANA Arianna ITA ITA 3:52.050  
- (4) 41.  VAN KERKHOF Yara NED NED PEN. penalized
 
2. Distance 
LADIES  PRELIMINARIES  500 m
RACE: 29    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  FONTANA Arianna ITA ITA 44.818
2 (3) 37.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 44.860
3 (2) 59.  VLASOVA Sofiya UKR UKR 46.533
4 (4) 12.  ZAHARIEVA Raya BUL BUL 46.613
RACE: 30    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 44.  MALISZEWSKA Patrycja POL POL 44.779
2 (2) 28.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 45.166
3 (3) 9.  MANOILOVA Katrin BUL BUL 45.818
4 (1) 18.  RIEDEL Julia GER GER 45.974
RACE: 31    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 34.  VALCEPINA Martina ITA ITA 45.374
2 (2) 14.  NOVOTNÁ Katerina CZE CZE 45.444
3 (3) 53.  BODOVÁ Tatiana SVK SVK 45.523
- (4) 57.  KORINCHUK Olena UKR UKR PEN. penalized
RACE: 32    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  TER MORS Jorien NED NED 44.458
2 (2) 51.  PROSVIRNOVA Sofia RUS RUS 44.517
3 (3) 27.  KESZLER Andrea HUN HUN 44.652
4 (4) 15.  PIERRON Véronique FRA FRA 44.742
RACE: 33    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 38.  DE VRIES Rianne NED NED 45.121
2 (2) 43.  MALISZEWSKA Natalia POL POL 45.199
3 (4) 49.  BELYAKOVA Olga RUS RUS 45.278
4 (3) 36.  KRIEVANE Evita LAT LAT 46.489
RACE: 34    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 2.  WINDISCH Veronika AUT AUT 45.411
2 (1) 26.  HEIDUM Bernadett HUN HUN 45.422
3 (3) 16.  GRASSOW Tina GER GER 45.513
RACE: 35    HEAT: 7        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  VAN KERKHOF Yara NED NED 45.175
2 (2) 33.  PERETTI Lucia ITA ITA 45.517
3 (4) 55.  EZZI Ranya SWE SWE 46.115
4 (3) 54.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:04.109  
RACE: 36    HEAT: 8        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 50.  BORODULINA Tatiana RUS RUS 44.807
2 (4) 22.  GILMARTIN Charlotte GBR GBR 45.186
3 (1) 5.  TALAYEVA Volha BLR BLR 46.099
4 (3) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 48.769
RACE: 37    HEAT: 9        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 21.  CHRISTIE Elise GBR GBR 44.245
2 (1) 47.  WÓJCIK Marta POL POL 46.391
3 (4) 3.  ANTANENKA Vera BLR BLR 47.258
4 (3) 13.  BURIĆ Katarina CRO CRO 49.797
 
LADIES  HEATS  500 m
RACE: 49    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  FONTANA Arianna ITA ITA 44.594
2 (3) 16.  GRASSOW Tina GER GER 44.949
3 (2) 38.  DE VRIES Rianne NED NED 45.338
4 (4) 47.  WÓJCIK Marta POL POL 46.023
RACE: 50    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 39.  TER MORS Jorien NED NED 44.776
2 (2) 27.  KESZLER Andrea HUN HUN 44.995
3 (3) 22.  GILMARTIN Charlotte GBR GBR 45.011
4 (4) 14.  NOVOTNÁ Katerina CZE CZE 45.273
RACE: 51    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 51.  PROSVIRNOVA Sofia RUS RUS 44.604
2 (2) 44.  MALISZEWSKA Patrycja POL POL 44.799
3 (3) 28.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 44.899
4 (4) 5.  TALAYEVA Volha BLR BLR 46.179
RACE: 52    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  CHRISTIE Elise GBR GBR 43.521
2 (2) 34.  VALCEPINA Martina ITA ITA 44.422
3 (3) 2.  WINDISCH Veronika AUT AUT 45.461
4 (4) 53.  BODOVÁ Tatiana SVK SVK 46.202
RACE: 53    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  BORODULINA Tatiana RUS RUS 44.255
2 (2) 41.  VAN KERKHOF Yara NED NED 44.270
3 (3) 43.  MALISZEWSKA Natalia POL POL 44.510
4 (4) 33.  PERETTI Lucia ITA ITA 45.612
RACE: 54    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 44.597
2 (2) 49.  BELYAKOVA Olga RUS RUS 44.702
3 (3) 26.  HEIDUM Bernadett HUN HUN 44.824
4 (4) 9.  MANOILOVA Katrin BUL BUL 44.930
 
LADIES  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 61    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 39.  TER MORS Jorien NED NED 44.197
2 (1) 34.  VALCEPINA Martina ITA ITA 44.611
3 (2) 49.  BELYAKOVA Olga RUS RUS 44.971
4 (4) 27.  KESZLER Andrea HUN HUN 1:21.188  
RACE: 62    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  BORODULINA Tatiana RUS RUS 43.836
2 (2) 44.  MALISZEWSKA Patrycja POL POL 44.038
3 (3) 28.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 44.348
4 (4) 22.  GILMARTIN Charlotte GBR GBR 45.143
RACE: 63    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 37.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 44.846
2 (1) 41.  VAN KERKHOF Yara NED NED 44.897
3 (2) 43.  MALISZEWSKA Natalia POL POL 46.382
- (4) 26.  HEIDUM Bernadett HUN HUN PEN. penalized
RACE: 64    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 31.  FONTANA Arianna ITA ITA 43.839
2 (4) 16.  GRASSOW Tina GER GER 45.266
3 (3) 51.  PROSVIRNOVA Sofia RUS RUS 1:09.681  
4 (1) 21.  CHRISTIE Elise GBR GBR 1:21.617   advanced
 
LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 69    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  BORODULINA Tatiana RUS RUS 43.820
2 (4) 41.  VAN KERKHOF Yara NED NED 43.856
3 (3) 39.  TER MORS Jorien NED NED 44.019 advanced
4 (5) 16.  GRASSOW Tina GER GER 44.389
- (2) 44.  MALISZEWSKA Patrycja POL POL PEN. penalized
RACE: 70    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  FONTANA Arianna ITA ITA 43.658
2 (2) 34.  VALCEPINA Martina ITA ITA 43.781
3 (4) 21.  CHRISTIE Elise GBR GBR 43.825
4 (3) 37.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 43.896
 
LADIES  FINAL  500 m
RACE: 73    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 31.  FONTANA Arianna ITA ITA 43.885
2 (3) 50.  BORODULINA Tatiana RUS RUS 43.923
3 (5) 39.  TER MORS Jorien NED NED 44.233
4 (2) 34.  VALCEPINA Martina ITA ITA 44.475
- (4) 41.  VAN KERKHOF Yara NED NED PEN. penalized
 
3. Distance 
LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 79    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 15.  PIERRON Véronique FRA FRA 1:34.620  
2 (3) 37.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 1:34.687  
3 (2) 34.  VALCEPINA Martina ITA ITA 1:35.184  
4 (1) 5.  TALAYEVA Volha BLR BLR 1:35.984  
RACE: 80    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 50.  BORODULINA Tatiana RUS RUS 1:33.675  
2 (3) 38.  DE VRIES Rianne NED NED 1:33.759  
3 (1) 43.  MALISZEWSKA Natalia POL POL 1:33.883  
4 (2) 36.  KRIEVANE Evita LAT LAT 1:35.255  
5 (5) 13.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:39.088  
RACE: 81    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 31.  FONTANA Arianna ITA ITA 1:36.876  
2 (5) 51.  PROSVIRNOVA Sofia RUS RUS 1:37.503  
3 (3) 54.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:38.248  
4 (1) 12.  ZAHARIEVA Raya BUL BUL 1:38.373  
- (2) 2.  WINDISCH Veronika AUT AUT PEN. penalized
RACE: 82    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 44.  MALISZEWSKA Patrycja POL POL 1:33.309  
2 (1) 28.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 1:33.363  
3 (2) 33.  PERETTI Lucia ITA ITA 1:33.642  
4 (4) 18.  RIEDEL Julia GER GER 1:33.714  
RACE: 83    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 21.  CHRISTIE Elise GBR GBR 1:35.880  
2 (1) 16.  GRASSOW Tina GER GER 1:36.949  
3 (4) 53.  BODOVÁ Tatiana SVK SVK 1:37.106  
4 (3) 47.  WÓJCIK Marta POL POL 1:37.955  
RACE: 84    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 22.  GILMARTIN Charlotte GBR GBR 1:35.532  
2 (3) 26.  HEIDUM Bernadett HUN HUN 1:35.591  
3 (2) 9.  MANOILOVA Katrin BUL BUL 1:35.734  
4 (1) 3.  ANTANENKA Vera BLR BLR 1:37.741  
RACE: 85    HEAT: 7        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 14.  NOVOTNÁ Katerina CZE CZE 1:34.131  
2 (5) 39.  TER MORS Jorien NED NED 1:34.241  
3 (3) 55.  EZZI Ranya SWE SWE 1:34.384  
4 (4) 57.  KORINCHUK Olena UKR UKR 1:36.371  
5 (1) 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 1:38.830  
RACE: 86    HEAT: 8        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  BELYAKOVA Olga RUS RUS 1:32.127  
2 (3) 41.  VAN KERKHOF Yara NED NED 1:32.174  
3 (4) 27.  KESZLER Andrea HUN HUN 1:32.438  
4 (2) 59.  VLASOVA Sofiya UKR UKR 1:33.527  
 
LADIES  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 97    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 31.  FONTANA Arianna ITA ITA 1:33.278  
2 (1) 41.  VAN KERKHOF Yara NED NED 1:33.364  
3 (2) 14.  NOVOTNÁ Katerina CZE CZE 1:33.460  
4 (4) 51.  PROSVIRNOVA Sofia RUS RUS 1:33.654  
RACE: 98    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 50.  BORODULINA Tatiana RUS RUS 1:35.404  
2 (3) 22.  GILMARTIN Charlotte GBR GBR 1:35.499  
3 (1) 28.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 2:09.808   advanced
- (4) 16.  GRASSOW Tina GER GER PEN. penalized
RACE: 99    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 39.  TER MORS Jorien NED NED 1:31.951  
2 (4) 15.  PIERRON Véronique FRA FRA 1:32.017  
3 (2) 44.  MALISZEWSKA Patrycja POL POL 1:32.325   advanced
- (1) 49.  BELYAKOVA Olga RUS RUS PEN. penalized
RACE: 100    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 21.  CHRISTIE Elise GBR GBR 1:29.811  
2 (3) 26.  HEIDUM Bernadett HUN HUN 1:30.305  
3 (2) 37.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 1:30.625  
4 (1) 38.  DE VRIES Rianne NED NED 1:30.734  
 
LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 105    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 39.  TER MORS Jorien NED NED 1:31.945  
2 (1) 26.  HEIDUM Bernadett HUN HUN 1:32.011  
3 (4) 22.  GILMARTIN Charlotte GBR GBR 1:32.063  
4 (3) 44.  MALISZEWSKA Patrycja POL POL 1:32.663  
5 (5) 28.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 1:33.188  
RACE: 106    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  CHRISTIE Elise GBR GBR 1:30.049  
2 (2) 15.  PIERRON Véronique FRA FRA 1:30.471  
3 (4) 41.  VAN KERKHOF Yara NED NED 1:30.617  
4 (5) 50.  BORODULINA Tatiana RUS RUS 1:34.284   advanced
- (3) 31.  FONTANA Arianna ITA ITA PEN. penalized
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 109    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  CHRISTIE Elise GBR GBR 1:30.489  
2 (3) 39.  TER MORS Jorien NED NED 1:30.557  
3 (5) 50.  BORODULINA Tatiana RUS RUS 1:30.650  
4 (4) 26.  HEIDUM Bernadett HUN HUN 1:31.063  
- (2) 15.  PIERRON Véronique FRA FRA PEN. penalized
 
4. Distance 
LADIES  SUPER FINAL  3000 m
RACE: 111    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 39.  TER MORS Jorien NED NED 5:53.121  
2 (7) 21.  CHRISTIE Elise GBR GBR 5:59.126  
3 (1) 31.  FONTANA Arianna ITA ITA 5:59.272  
4 (3) 26.  HEIDUM Bernadett HUN HUN 5:59.639  
5 (6) 34.  VALCEPINA Martina ITA ITA 5:59.700  
6 (2) 50.  BORODULINA Tatiana RUS RUS 6:00.041  
7 (5) 28.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 6:09.580  



ISU European Championships UNOFFICIAL, Dresden, GER, 17.01. - 19.01.2014


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 39.  TER MORS Jorien NED NED 1. 3. 2. 1. 107 6
2. 21.  CHRISTIE Elise GBR GBR 4. 6. 1. 2. 63 11
3. 31.  FONTANA Arianna ITA ITA 5. 1. 10. 3. 52 16
4. 26.  HEIDUM Bernadett HUN HUN 2. 16. 4. 4. 37 22
5. 50.  BORODULINA Tatiana RUS RUS 7. 2. 3. 6. 37 12
6. 28.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 3. 12. 9. 7. 15 24
7. 34.  VALCEPINA Martina ITA ITA 9. 4. 21. 5. 13 34
8. 41.  VAN KERKHOF Yara NED NED 6. 5. 7. 18
9. 22.  GILMARTIN Charlotte GBR GBR 12. 15. 6. 33
10. 37.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 14. 7. 12. 33
11. 44.  MALISZEWSKA Patrycja POL POL 16. 9. 8. 33
12. 49.  BELYAKOVA Olga RUS RUS 8. 11. 15. 34
13. 14.  NOVOTNÁ Katerina CZE CZE 10. 19. 11. 40
14. 16.  GRASSOW Tina GER GER 17. 8. 16. 41
15. 38.  DE VRIES Rianne NED NED 11. 17. 13. 41
16. 51.  PROSVIRNOVA Sofia RUS RUS 18. 10. 14. 42
17. 15.  PIERRON Véronique FRA FRA 19. 28. 5. 52
18. 43.  MALISZEWSKA Natalia POL POL 26. 13. 19. 58
19. 55.  EZZI Ranya SWE SWE 13. 25. 20. 58
20. 33.  PERETTI Lucia ITA ITA 24. 20. 18. 62
21. 27.  KESZLER Andrea HUN HUN 34. 14. 17. 65
22. 3.  ANTANENKA Vera BLR BLR 15. 27. 30. 72
23. 53.  BODOVÁ Tatiana SVK SVK 27. 23. 23. 73
24. 2.  WINDISCH Veronika AUT AUT 20. 18. 36. 74
25. 47.  WÓJCIK Marta POL POL 22. 21. 31. 74
26. 59.  VLASOVA Sofiya UKR UKR 23. 26. 25. 74
27. 18.  RIEDEL Julia GER GER 21. 29. 26. 76
28. 5.  TALAYEVA Volha BLR BLR 25. 24. 28. 77
29. 9.  MANOILOVA Katrin BUL BUL 36. 22. 22. 80
30. 36.  KRIEVANE Evita LAT LAT 29. 30. 27. 86
31. 54.  PORUBSKA Alica SVK SVK 31. 34. 24. 89
32. 57.  KORINCHUK Olena UKR UKR 28. 36. 29. 93
33. 1.  BRANTNER Melanie AUT AUT 30. 32. 33. 95
34. 12.  ZAHARIEVA Raya BUL BUL 32. 31. 32. 95
35. 13.  BURIĆ Katarina CRO CRO 33. 33. 34. 100