Danubia Series 6, Pannonian Open, Budapest, HUN, 21.02. - 23.02.2014


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  1500 m
RACE: 52    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 147.  KOZLOV Artem RUS RUS 2:27.786  
2 (3) 58.  LIU Shaoang HUN-SPSC HUN 2:29.697  
3 (2) 163.  SUH Fabrice SWE SWE 2:30.538  
4 (5) 85.  VIGANTS Endijs LAT LAT 2:32.654  
5 (1) 108.  HYDZIK Sebastian POL-MOSIR POL 2:38.028  
6 (6) 152.  PAVLIK Jozef SVK-SKMA SVK 2:54.139  
RACE: 53    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 143.  AYRAPETYAN Denis RUS RUS 2:25.824  
2 (2) 116.  KORECKI Krystian POL POL 2:26.393  
3 (3) 21.  KOLENC Martin CRO-METEOR CRO 2:27.402  
4 (1) 129.  SOLIANKIN Artem RUS-PET RUS 2:28.516  
5 (5) 76.  RÁSI László HUN-ZKK HUN 2:41.528  
6 (4) 151.  KAŽIMÍR Filip SVK-SKMA SVK 2:44.553  
RACE: 54    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 148.  ZASOSOV Daniil RUS RUS 2:32.571  
2 (6) 145.  DERKACH Artem RUS RUS 2:32.736  
3 (2) 17.  GEORGIEV Dimitar BUL BUL 2:33.439  
4 (5) 162.  JANSSON Jacob SWE SWE 2:36.155  
5 (3) 117.  NIEŚCIER Karol POL POL 2:38.971  
6 (4) 2.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 2:39.347  
RACE: 55    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 18.  NASRI Klaudio BUL BUL 2:27.830  
2 (1) 144.  DENISOV Artem RUS RUS 2:27.839  
3 (6) 168.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 2:28.107  
4 (2) 86.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 2:29.618  
5 (4) 128.  GRUSHA Aleksandr RUS-PET RUS 2:39.438  
6 (3) 3.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 2:44.199  
RACE: 56    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 146.  EYBOG Daniil RUS RUS 2:28.755  
2 (3) 84.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 2:30.204  
3 (6) 127.  GRITSUK Vadim RUS-PET RUS 2:31.151  
4 (1) 122.  ANTAL Tamas ROU ROU 2:46.869  
5 (5) 167.  ARGUN Ersel TUR TUR 2:56.088  
6 (2) 75.  KIRÁLY Bálint HUN-ZKK HUN 3:11.689  
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 59    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 147.  KOZLOV Artem RUS RUS 2:37.601  
2 (6) 145.  DERKACH Artem RUS RUS 2:37.627  
3 (5) 144.  DENISOV Artem RUS RUS 2:37.646  
4 (4) 18.  NASRI Klaudio BUL BUL 2:38.544  
5 (1) 116.  KORECKI Krystian POL POL 2:40.046  
6 (2) 21.  KOLENC Martin CRO-METEOR CRO 2:43.129  
RACE: 60    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 148.  ZASOSOV Daniil RUS RUS 2:25.282  
2 (4) 58.  LIU Shaoang HUN-SPSC HUN 2:25.408  
3 (3) 146.  EYBOG Daniil RUS RUS 2:25.581  
4 (1) 143.  AYRAPETYAN Denis RUS RUS 2:25.600  
5 (2) 168.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 2:27.702  
6 (5) 84.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 2:33.843  
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1500 m
RACE: 69    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 167.  ARGUN Ersel TUR TUR 2:33.400  
2 (1) 2.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 2:33.450  
3 (2) 3.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 2:40.406  
4 (3) 151.  KAŽIMÍR Filip SVK-SKMA SVK 2:43.285  
5 (4) 152.  PAVLIK Jozef SVK-SKMA SVK 2:51.552  
6 (6) 75.  KIRÁLY Bálint HUN-ZKK HUN 3:26.201  
RACE: 70    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  JANSSON Jacob SWE SWE 2:36.692  
2 (3) 117.  NIEŚCIER Karol POL POL 2:37.696  
3 (6) 122.  ANTAL Tamas ROU ROU 2:39.195  
4 (4) 128.  GRUSHA Aleksandr RUS-PET RUS 2:40.876  
5 (2) 108.  HYDZIK Sebastian POL-MOSIR POL 2:47.090  
6 (5) 76.  RÁSI László HUN-ZKK HUN 2:55.334  
RACE: 71    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 86.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 2:37.351  
2 (6) 17.  GEORGIEV Dimitar BUL BUL 2:37.486  
3 (3) 163.  SUH Fabrice SWE SWE 2:37.845  
4 (4) 127.  GRITSUK Vadim RUS-PET RUS 2:37.920  
5 (1) 129.  SOLIANKIN Artem RUS-PET RUS 2:41.987  
6 (5) 85.  VIGANTS Endijs LAT LAT 2:43.596  
RACE: 72    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 143.  AYRAPETYAN Denis RUS RUS 2:30.644  
2 (4) 18.  NASRI Klaudio BUL BUL 2:31.466  
3 (5) 116.  KORECKI Krystian POL POL 2:31.814  
4 (2) 168.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 2:32.232  
5 (3) 84.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 2:34.559  
6 (6) 21.  KOLENC Martin CRO-METEOR CRO 2:38.301  
RACE: 73    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 147.  KOZLOV Artem RUS RUS 2:14.589  
2 (2) 58.  LIU Shaoang HUN-SPSC HUN 2:14.830  
3 (5) 145.  DERKACH Artem RUS RUS 2:15.175  
4 (1) 148.  ZASOSOV Daniil RUS RUS 2:17.232  
5 (3) 146.  EYBOG Daniil RUS RUS 2:18.040  
6 (6) 144.  DENISOV Artem RUS RUS 3:00.192  
 
2. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  500 m
RACE: 84    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 144.  DENISOV Artem RUS RUS 44.873
2 (4) 84.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 46.949
3 (2) 3.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 49.734
4 (3) 128.  GRUSHA Aleksandr RUS-PET RUS 1:17.811  
RACE: 85    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 145.  DERKACH Artem RUS RUS 43.930
2 (1) 162.  JANSSON Jacob SWE SWE 44.045
3 (3) 17.  GEORGIEV Dimitar BUL BUL 44.317
4 (2) 75.  KIRÁLY Bálint HUN-ZKK HUN 59.045
RACE: 86    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  EYBOG Daniil RUS RUS 43.496
2 (2) 122.  ANTAL Tamas ROU ROU 45.297
3 (3) 21.  KOLENC Martin CRO-METEOR CRO 45.482
4 (4) 151.  KAŽIMÍR Filip SVK-SKMA SVK 50.137
RACE: 87    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 148.  ZASOSOV Daniil RUS RUS 44.563
2 (4) 86.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 45.348
3 (2) 117.  NIEŚCIER Karol POL POL 46.906
4 (1) 152.  PAVLIK Jozef SVK-SKMA SVK 52.616
RACE: 88    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 143.  AYRAPETYAN Denis RUS RUS 44.606
2 (4) 168.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 44.816
3 (2) 2.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 46.433
4 (3) 108.  HYDZIK Sebastian POL-MOSIR POL 49.864
RACE: 89    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 147.  KOZLOV Artem RUS RUS 44.291
2 (3) 127.  GRITSUK Vadim RUS-PET RUS 45.972
3 (1) 85.  VIGANTS Endijs LAT LAT 46.951
RACE: 90    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 58.  LIU Shaoang HUN-SPSC HUN 44.237
2 (1) 163.  SUH Fabrice SWE SWE 44.548
3 (3) 129.  SOLIANKIN Artem RUS-PET RUS 46.770
RACE: 91    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 116.  KORECKI Krystian POL POL 45.912
2 (1) 167.  ARGUN Ersel TUR TUR 46.431
3 (3) 18.  NASRI Klaudio BUL BUL 46.447
4 (4) 76.  RÁSI László HUN-ZKK HUN 50.166
 
JUNIOR B MEN  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 96    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 148.  ZASOSOV Daniil RUS RUS 43.604
2 (3) 144.  DENISOV Artem RUS RUS 43.703
3 (1) 162.  JANSSON Jacob SWE SWE 43.781
4 (4) 84.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 45.838
RACE: 97    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 143.  AYRAPETYAN Denis RUS RUS 43.804
2 (1) 145.  DERKACH Artem RUS RUS 43.920
3 (4) 127.  GRITSUK Vadim RUS-PET RUS 44.325
4 (3) 86.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 44.881
RACE: 98    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  EYBOG Daniil RUS RUS 43.015
2 (2) 58.  LIU Shaoang HUN-SPSC HUN 43.791
3 (3) 163.  SUH Fabrice SWE SWE 44.479
4 (4) 167.  ARGUN Ersel TUR TUR 1:09.540  
RACE: 99    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  KOZLOV Artem RUS RUS 43.505
2 (2) 168.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 45.064
3 (4) 116.  KORECKI Krystian POL POL 45.458
4 (3) 122.  ANTAL Tamas ROU ROU 45.762
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 159    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 58.  LIU Shaoang HUN-SPSC HUN 42.749
2 (1) 144.  DENISOV Artem RUS RUS 43.287
3 (3) 143.  AYRAPETYAN Denis RUS RUS 44.189
4 (4) 145.  DERKACH Artem RUS RUS 1:10.798  
RACE: 160    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 147.  KOZLOV Artem RUS RUS 42.464
2 (1) 146.  EYBOG Daniil RUS RUS 42.587
3 (4) 168.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 45.282
4 (3) 148.  ZASOSOV Daniil RUS RUS 47.253
 
JUNIOR B MEN  FINAL  500 m
RACE: 171    HEAT: 1    GROUP: H    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 128.  GRUSHA Aleksandr RUS-PET RUS 50.207
2 (1) 75.  KIRÁLY Bálint HUN-ZKK HUN 1:10.669  
RACE: 172    HEAT: 2    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 151.  KAŽIMÍR Filip SVK-SKMA SVK 49.548
2 (3) 76.  RÁSI László HUN-ZKK HUN 50.136
3 (1) 108.  HYDZIK Sebastian POL-MOSIR POL 50.774
4 (4) 152.  PAVLIK Jozef SVK-SKMA SVK 51.722
RACE: 173    HEAT: 3    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 129.  SOLIANKIN Artem RUS-PET RUS 46.144
2 (2) 117.  NIEŚCIER Karol POL POL 46.248
3 (3) 85.  VIGANTS Endijs LAT LAT 47.160
4 (4) 3.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 49.112
RACE: 174    HEAT: 4    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  GEORGIEV Dimitar BUL BUL 46.217
2 (2) 21.  KOLENC Martin CRO-METEOR CRO 47.033
3 (4) 18.  NASRI Klaudio BUL BUL 47.549
4 (3) 2.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 47.783
RACE: 175    HEAT: 5    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 44.737
2 (2) 122.  ANTAL Tamas ROU ROU 45.421
3 (3) 84.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 45.678
4 (4) 167.  ARGUN Ersel TUR TUR 1:17.269  
RACE: 176    HEAT: 6    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  JANSSON Jacob SWE SWE 44.253
2 (2) 127.  GRITSUK Vadim RUS-PET RUS 44.819
3 (4) 116.  KORECKI Krystian POL POL 44.962
4 (3) 163.  SUH Fabrice SWE SWE 1:06.739  
RACE: 177    HEAT: 7    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 143.  AYRAPETYAN Denis RUS RUS 43.518
2 (3) 148.  ZASOSOV Daniil RUS RUS 43.642
3 (4) 145.  DERKACH Artem RUS RUS 43.848
4 (2) 168.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 45.537
RACE: 178    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  KOZLOV Artem RUS RUS 42.642
2 (2) 146.  EYBOG Daniil RUS RUS 42.683
3 (3) 58.  LIU Shaoang HUN-SPSC HUN 42.687
4 (4) 144.  DENISOV Artem RUS RUS 42.775
 
3. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  1000 m
RACE: 191    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 144.  DENISOV Artem RUS RUS 1:35.462  
2 (3) 86.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 1:36.149  
3 (4) 117.  NIEŚCIER Karol POL POL 1:36.436  
4 (1) 151.  KAŽIMÍR Filip SVK-SKMA SVK 1:42.997  
RACE: 192    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 168.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 1:45.101  
2 (1) 116.  KORECKI Krystian POL POL 1:45.534  
3 (4) 108.  HYDZIK Sebastian POL-MOSIR POL 1:50.335  
4 (2) 76.  RÁSI László HUN-ZKK HUN 1:51.412  
RACE: 193    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 143.  AYRAPETYAN Denis RUS RUS 1:38.706  
2 (2) 127.  GRITSUK Vadim RUS-PET RUS 1:39.401  
3 (4) 85.  VIGANTS Endijs LAT LAT 1:42.085  
4 (3) 3.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 1:46.617  
RACE: 194    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 147.  KOZLOV Artem RUS RUS 1:32.613  
2 (2) 17.  GEORGIEV Dimitar BUL BUL 1:33.351  
3 (1) 21.  KOLENC Martin CRO-METEOR CRO 1:34.680  
RACE: 195    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 148.  ZASOSOV Daniil RUS RUS 1:37.152  
2 (4) 84.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 1:37.857  
3 (1) 2.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 1:38.041  
4 (3) 128.  GRUSHA Aleksandr RUS-PET RUS 1:38.787  
RACE: 196    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 58.  LIU Shaoang HUN-SPSC HUN 1:48.834  
2 (1) 162.  JANSSON Jacob SWE SWE 1:48.934  
3 (3) 122.  ANTAL Tamas ROU ROU 1:49.152  
RACE: 197    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 145.  DERKACH Artem RUS RUS 1:40.435  
2 (2) 18.  NASRI Klaudio BUL BUL 1:40.681  
3 (3) 167.  ARGUN Ersel TUR TUR 1:41.043  
4 (4) 152.  PAVLIK Jozef SVK-SKMA SVK 1:51.491  
RACE: 198    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 146.  EYBOG Daniil RUS RUS 1:40.431  
2 (4) 163.  SUH Fabrice SWE SWE 1:40.781  
3 (3) 129.  SOLIANKIN Artem RUS-PET RUS 1:41.257  
4 (1) 75.  KIRÁLY Bálint HUN-ZKK HUN 2:02.486  
 
JUNIOR B MEN  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 203    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 145.  DERKACH Artem RUS RUS 1:35.204  
2 (1) 148.  ZASOSOV Daniil RUS RUS 1:35.683  
3 (4) 18.  NASRI Klaudio BUL BUL 1:35.902  
4 (2) 127.  GRITSUK Vadim RUS-PET RUS 1:37.688  
RACE: 204    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 146.  EYBOG Daniil RUS RUS 1:37.072  
2 (3) 143.  AYRAPETYAN Denis RUS RUS 1:37.194  
3 (1) 17.  GEORGIEV Dimitar BUL BUL 1:37.822  
4 (2) 84.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 1:40.596  
RACE: 205    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 58.  LIU Shaoang HUN-SPSC HUN 1:49.790  
2 (1) 144.  DENISOV Artem RUS RUS 1:49.862  
3 (3) 163.  SUH Fabrice SWE SWE 1:50.222  
4 (2) 86.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 1:50.977  
RACE: 206    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 147.  KOZLOV Artem RUS RUS 1:45.432  
2 (4) 162.  JANSSON Jacob SWE SWE 1:45.645  
3 (2) 168.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 1:46.095  
4 (3) 116.  KORECKI Krystian POL POL 1:46.476  
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 228    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 146.  EYBOG Daniil RUS RUS 1:48.078  
2 (3) 143.  AYRAPETYAN Denis RUS RUS 1:48.250  
3 (1) 148.  ZASOSOV Daniil RUS RUS 1:49.300  
RACE: 229    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 145.  DERKACH Artem RUS RUS 1:42.363  
2 (4) 144.  DENISOV Artem RUS RUS 1:42.721  
3 (2) 147.  KOZLOV Artem RUS RUS 1:42.861  
4 (3) 162.  JANSSON Jacob SWE SWE 1:43.348  
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1000 m
RACE: 248    HEAT: 1    GROUP: H    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 152.  PAVLIK Jozef SVK-SKMA SVK 1:50.926  
2 (2) 75.  KIRÁLY Bálint HUN-ZKK HUN 1:58.759  
RACE: 249    HEAT: 2    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 128.  GRUSHA Aleksandr RUS-PET RUS 1:38.009  
2 (3) 3.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 1:41.249  
3 (2) 151.  KAŽIMÍR Filip SVK-SKMA SVK 1:41.525  
4 (4) 76.  RÁSI László HUN-ZKK HUN 1:43.429  
RACE: 250    HEAT: 3    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 122.  ANTAL Tamas ROU ROU 1:32.880  
2 (1) 129.  SOLIANKIN Artem RUS-PET RUS 1:33.077  
3 (2) 85.  VIGANTS Endijs LAT LAT 1:33.317  
4 (4) 108.  HYDZIK Sebastian POL-MOSIR POL 1:43.340  
RACE: 251    HEAT: 4    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 117.  NIEŚCIER Karol POL POL 1:39.518  
2 (3) 2.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 1:40.056  
3 (4) 167.  ARGUN Ersel TUR TUR 1:40.460  
- (1) 21.  KOLENC Martin CRO-METEOR CRO PEN. yellow card
RACE: 252    HEAT: 5    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 86.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 1:33.236  
2 (1) 127.  GRITSUK Vadim RUS-PET RUS 1:33.818  
3 (3) 116.  KORECKI Krystian POL POL 1:35.576  
- (2) 84.  BAKEVICS Tomass LAT LAT PEN. impeding
RACE: 253    HEAT: 6    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 168.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 1:32.311  
2 (4) 163.  SUH Fabrice SWE SWE 1:32.764  
3 (1) 18.  NASRI Klaudio BUL BUL 1:32.791  
4 (2) 17.  GEORGIEV Dimitar BUL BUL 1:33.553  
RACE: 254    HEAT: 7    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 162.  JANSSON Jacob SWE SWE 1:31.395  
2 (3) 148.  ZASOSOV Daniil RUS RUS 1:35.515  
3 (1) 147.  KOZLOV Artem RUS RUS 1:35.680  
RACE: 255    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 143.  AYRAPETYAN Denis RUS RUS 1:27.730  
2 (3) 146.  EYBOG Daniil RUS RUS 1:27.981  
3 (2) 144.  DENISOV Artem RUS RUS 1:28.224  
4 (1) 145.  DERKACH Artem RUS RUS 1:28.287  



Danubia Series 6, Pannonian Open, Budapest, HUN, 21.02. - 23.02.2014


Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 147.  KOZLOV Artem RUS RUS 1. 1. 7. 68 9
2. 146.  EYBOG Daniil RUS RUS 5. 2. 2. 47 9
3. 143.  AYRAPETYAN Denis RUS RUS 7. 5. 1. 34 13
4. 58.  LIU Shaoang HUN-SPSC HUN 2. 3. 29. 34 34
5. 144.  DENISOV Artem RUS RUS 6. 4. 3. 24 13
6. 145.  DERKACH Artem RUS RUS 3. 7. 4. 21 14
7. 148.  ZASOSOV Daniil RUS RUS 4. 6. 6. 8 16
8. 168.  YARDIMCI Fırat TUR TUR 10. 8. 8. 26
9. 162.  JANSSON Jacob SWE SWE 19. 9. 5. 33
10. 116.  KORECKI Krystian POL POL 9. 11. 14. 34
11. 163.  SUH Fabrice SWE SWE 15. 12. 9. 36
12. 18.  NASRI Klaudio BUL BUL 8. 19. 10. 37
13. 86.  ZVEJNIEKS Roberts-Janis LAT LAT 13. 13. 12. 38
14. 127.  GRITSUK Vadim RUS-PET RUS 16. 10. 13. 39
15. 84.  BAKEVICS Tomass LAT LAT 11. 15. 15. 41
16. 17.  GEORGIEV Dimitar BUL BUL 14. 17. 11. 42
17. 122.  ANTAL Tamas ROU ROU 21. 14. 19. 54
18. 117.  NIEŚCIER Karol POL POL 20. 22. 16. 58
19. 129.  SOLIANKIN Artem RUS-PET RUS 17. 21. 20. 58
20. 167.  ARGUN Ersel TUR TUR 25. 16. 18. 59
21. 21.  KOLENC Martin CRO-METEOR CRO 12. 18. 31. 61
22. 85.  VIGANTS Endijs LAT LAT 18. 23. 21. 62
23. 2.  ANDERMANN Dominic AUT AUT 26. 20. 17. 63
24. 108.  HYDZIK Sebastian POL-MOSIR POL 23. 27. 22. 72
25. 128.  GRUSHA Aleksandr RUS-PET RUS 22. 29. 23. 74
26. 3.  WOLFGANG Matthias AUT AUT 27. 24. 24. 75
27. 76.  RÁSI László HUN-ZKK HUN 24. 26. 26. 76
28. 151.  KAŽIMÍR Filip SVK-SKMA SVK 28. 25. 25. 78
29. 152.  PAVLIK Jozef SVK-SKMA SVK 29. 28. 27. 84
30. 75.  KIRÁLY Bálint HUN-ZKK HUN 30. 30. 28. 88