ISU World Junior Championships, unofficial, Warsaw, POL, 22.02. - 24.02.2013


Heat Results

 
1. Distance 
LADIES  HEATS  1500 m
RACE: 1    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 16.  PHANEUF Audrey CAN CAN 2:41.947  
2 (2) 41.  TOTA Ylenia ITA ITA 2:41.951  
3 (3) 11.  MANOILOVA Katrin BUL BUL 2:43.842  
4 (1) 65.  MAZUR Nikola POL POL 2:44.099  
5 (4) 5.  SKLIARENKA Katsiarina BLR BLR 2:51.089  
RACE: 2    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 53.  KONG Sangjeong KOR KOR 2:43.604  
2 (2) 73.  STRELKOVA Ekaterina RUS RUS 2:44.724  
3 (4) 26.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 2:47.636  
4 (1) 60.  KOOYSTRA Roza NED NED 2:47.769  
5 (6) 3.  HRYSHCHANKA Karina BLR BLR 2:51.639  
6 (3) 75.  SEE Deanna SGP SGP 3:17.794  
RACE: 3    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 35.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 2:43.863  
2 (3) 68.  BALÁZS Tünde ROU ROU 2:45.180  
3 (5) 47.  GANIEVA Guinur KAZ KAZ 2:46.048  
4 (4) 33.  SEIDEL Anna GER GER 2:46.124  
5 (2) 2.  BRANTNER Melanie AUT AUT 2:48.266  
RACE: 4    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 19.  LIN Yue CHN CHN 2:49.450  
2 (4) 85.  SHIN April USA USA 2:50.222  
3 (3) 63.  GAWLICA Oliwia POL POL 2:50.395  
4 (5) 80.  KHOMENKO Vira-Nika UKR UKR 2:58.505  
5 (1) 12.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 3:09.030  
- (6) 21.  CHUNG Hsiao-Ying TPE TPE PEN. impeding
RACE: 5    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 13.  BELANGER Geneve CAN CAN 2:37.550  
2 (1) 71.  MALAGICH Emina RUS RUS 2:38.423  
3 (2) 49.  KRESTOVA Anastasya KAZ KAZ 2:39.599  
4 (6) 42.  VALCEPINA Arianna ITA ITA 2:42.617  
5 (5) 24.  SMOGAR Natalija CRO CRO 2:48.278  
- (4) 38.  SIMMITH Seeliya IND IND PEN. no start
RACE: 6    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 17.  HAN Yutong CHN CHN 2:49.672  
2 (1) 30.  HUOT MARCHAND Tifany FRA FRA 2:50.034  
3 (5) 79.  DOLGOPOLOVA Mariya UKR UKR 2:52.382  
4 (4) 25.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE CZE 2:53.916  
5 (2) 62.  SOET Aafke NED NED 3:07.604  
RACE: 7    HEAT: 7        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 20.  XIAO Han CHN CHN 2:49.727  
2 (4) 32.  MONVOISIN Aurélie FRA FRA 2:51.652  
3 (2) 39.  MARTINELLI Nicole ITA ITA 2:52.814  
4 (5) 56.  PASKEVICA Marta LAT LAT 2:54.383  
5 (3) 23.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 2:57.339  
RACE: 8    HEAT: 8        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 74.  ZAKHAROVA Evgeniya RUS RUS 2:38.666  
2 (2) 43.  KIKUCHI Sumire JPN JPN 2:38.783  
3 (5) 55.  HAINO Ieva LAT LAT 2:49.258  
4 (1) 8.  SELIMBEGOVIC Samra BIH BIH 2:54.457  
- (3) 69.  SZÖCS Renáta ROU ROU PEN. impeding
- (6) 76.  PORUBSKA Alica SVK SVK seeded advanced
RACE: 9    HEAT: 9        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 54.  NOH Do Hee KOR KOR 3:07.039  
2 (1) 64.  MALISZEWSKA Natalia POL POL 3:07.335  
3 (2) 15.  GERVAIS Joanie CAN CAN 3:07.696  
4 (6) 44.  NANRI Toko JPN JPN 3:23.954  
5 (5) 83.  CHEN Jacqueline USA USA 3:26.527  
- (4) 37.  KUKREJA Varsha IND IND PEN. no start
RACE: 10    HEAT: 10        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 1.  LOCKETT Deanna AUS AUS 2:47.962  
2 (3) 45.  TATSUMI Kyoko JPN JPN 2:48.716  
3 (1) 48.  GONCHAROVA Daria KAZ KAZ 2:48.955  
4 (4) 31.  MAURICE  Margaux FRA FRA 2:49.190  
5 (5) 77.  SULOVSKÁ Petra SVK SVK 3:00.108  
RACE: 11    HEAT: 11        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 52.  KIM Alang KOR KOR 2:59.095  
2 (5) 34.  WITT Elisabeth GER GER 3:00.152  
3 (1) 27.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 3:00.312  
4 (6) 6.  TSALUIKA Natalia BLR BLR 3:00.674  
5 (4) 81.  KROMIDO Yuliya UKR UKR 3:11.595  
6 (2) 58.  CHAN Angeline, Hui Theng MAS MAS 3:41.971  
RACE: 12    HEAT: 12        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 57.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 2:46.110  
2 (2) 61.  SCHULTING Suzanne NED NED 2:46.192  
3 (3) 82.  BURKHOLDER Lexi USA USA 2:48.177  
4 (5) 9.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 2:50.184  
5 (6) 22.  BURIĆ Katarina CRO CRO 2:54.097  
6 (1) 7.  OMERHODŽIC Fatima BIH BIH 3:15.383  
 
LADIES  QUARTER-FINAL  1500 m
RACE: 29    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 74.  ZAKHAROVA Evgeniya RUS RUS 2:35.392  
2 (4) 52.  KIM Alang KOR KOR 2:35.583  
3 (2) 43.  KIKUCHI Sumire JPN JPN 2:36.348  
4 (5) 34.  WITT Elisabeth GER GER 2:38.939  
5 (3) 11.  MANOILOVA Katrin BUL BUL 2:39.585  
6 (6) 15.  GERVAIS Joanie CAN CAN 2:40.639  
RACE: 30    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  KONG Sangjeong KOR KOR 2:51.377  
2 (4) 17.  HAN Yutong CHN CHN 2:51.473  
3 (2) 73.  STRELKOVA Ekaterina RUS RUS 2:52.240  
4 (5) 85.  SHIN April USA USA 2:52.505  
5 (3) 26.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 2:55.689  
6 (6) 79.  DOLGOPOLOVA Mariya UKR UKR 3:00.227  
RACE: 31    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 19.  LIN Yue CHN CHN 2:46.141  
2 (1) 35.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 2:46.241  
3 (5) 30.  HUOT MARCHAND Tifany FRA FRA 2:46.408  
4 (6) 63.  GAWLICA Oliwia POL POL 2:48.310  
5 (2) 68.  BALÁZS Tünde ROU ROU 3:01.522  
6 (3) 82.  BURKHOLDER Lexi USA USA 3:09.919  
RACE: 32    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 1.  LOCKETT Deanna AUS AUS 2:42.024  
2 (1) 57.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 2:42.180  
3 (2) 61.  SCHULTING Suzanne NED NED 2:42.997  
4 (4) 45.  TATSUMI Kyoko JPN JPN 2:43.211  
5 (6) 55.  HAINO Ieva LAT LAT 2:53.838  
- (5) 48.  GONCHAROVA Daria KAZ KAZ PEN. no finish
RACE: 33    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 20.  XIAO Han CHN CHN 2:36.699  
2 (2) 41.  TOTA Ylenia ITA ITA 2:38.399  
3 (1) 16.  PHANEUF Audrey CAN CAN 2:38.654  
4 (6) 27.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 2:43.433  
5 (3) 47.  GANIEVA Guinur KAZ KAZ 2:46.165  
6 (5) 32.  MONVOISIN Aurélie FRA FRA 2:52.696  
RACE: 34    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 54.  NOH Do Hee KOR KOR 2:38.471  
2 (1) 13.  BELANGER Geneve CAN CAN 2:38.660  
3 (3) 71.  MALAGICH Emina RUS RUS 2:39.207  
4 (4) 49.  KRESTOVA Anastasya KAZ KAZ 2:41.463  
5 (5) 39.  MARTINELLI Nicole ITA ITA 2:42.354  
6 (2) 76.  PORUBSKA Alica SVK SVK 2:42.813  
7 (7) 64.  MALISZEWSKA Natalia POL POL 3:16.493  
 
LADIES  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 43    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  NOH Do Hee KOR KOR 2:34.265  
2 (3) 1.  LOCKETT Deanna AUS AUS 2:34.364  
3 (6) 35.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 2:34.671  
4 (4) 57.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 2:35.353  
5 (2) 71.  MALAGICH Emina RUS RUS 2:35.386  
6 (5) 61.  SCHULTING Suzanne NED NED 2:59.723  
RACE: 44    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 52.  KIM Alang KOR KOR 2:38.793  
2 (1) 74.  ZAKHAROVA Evgeniya RUS RUS 2:39.087  
3 (3) 41.  TOTA Ylenia ITA ITA 2:39.322  
4 (6) 30.  HUOT MARCHAND Tifany FRA FRA 2:39.427  
5 (4) 16.  PHANEUF Audrey CAN CAN 2:40.201  
- (5) 19.  LIN Yue CHN CHN PEN. impeding
RACE: 45    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 20.  XIAO Han CHN CHN 2:35.488  
2 (5) 17.  HAN Yutong CHN CHN 2:35.563  
3 (4) 53.  KONG Sangjeong KOR KOR 2:35.710  
4 (3) 13.  BELANGER Geneve CAN CAN 2:36.078  
5 (6) 73.  STRELKOVA Ekaterina RUS RUS 2:36.222  
6 (1) 43.  KIKUCHI Sumire JPN JPN 2:36.302  
 
LADIES  FINAL  1500 m
RACE: 49    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  NOH Do Hee KOR KOR 2:32.853  
2 (6) 74.  ZAKHAROVA Evgeniya RUS RUS 2:33.164  
3 (2) 1.  LOCKETT Deanna AUS AUS 2:33.214  
4 (5) 52.  KIM Alang KOR KOR 2:33.665  
5 (4) 17.  HAN Yutong CHN CHN 2:33.881  
- (3) 20.  XIAO Han CHN CHN PEN. impeding
 
2. Distance 
LADIES  PRELIMINARIES  500 m
RACE: 64    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 1.  LOCKETT Deanna AUS AUS 48.130
2 (1) 76.  PORUBSKA Alica SVK SVK 48.463
3 (3) 55.  HAINO Ieva LAT LAT 50.724
4 (2) 75.  SEE Deanna SGP SGP 56.531
RACE: 65    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 20.  XIAO Han CHN CHN 46.012
2 (4) 39.  MARTINELLI Nicole ITA ITA 47.263
3 (2) 12.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 48.060
4 (1) 48.  GONCHAROVA Daria KAZ KAZ 48.785
RACE: 66    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 53.  KONG Sangjeong KOR KOR 46.172
2 (1) 65.  MAZUR Nikola POL POL 46.730
3 (3) 11.  MANOILOVA Katrin BUL BUL 47.983
4 (4) 81.  KROMIDO Yuliya UKR UKR 52.154
RACE: 67    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 43.  KIKUCHI Sumire JPN JPN 47.355
2 (2) 61.  SCHULTING Suzanne NED NED 47.544
3 (4) 6.  TSALUIKA Natalia BLR BLR 49.440
4 (1) 2.  BRANTNER Melanie AUT AUT 49.601
RACE: 68    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 35.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 46.391
2 (1) 33.  SEIDEL Anna GER GER 47.426
3 (4) 68.  BALÁZS Tünde ROU ROU 47.629
4 (3) 62.  SOET Aafke NED NED 47.728
RACE: 69    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 71.  MALAGICH Emina RUS RUS 47.907
2 (1) 34.  WITT Elisabeth GER GER 49.247
3 (3) 8.  SELIMBEGOVIC Samra BIH BIH 49.684
4 (4) 24.  SMOGAR Natalija CRO CRO 1:03.959  
RACE: 70    HEAT: 7        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 74.  ZAKHAROVA Evgeniya RUS RUS 47.244
2 (3) 32.  MONVOISIN Aurélie FRA FRA 47.402
3 (4) 79.  DOLGOPOLOVA Mariya UKR UKR 49.713
4 (1) 58.  CHAN Angeline, Hui Theng MAS MAS 1:03.721  
RACE: 71    HEAT: 8        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 19.  LIN Yue CHN CHN 46.058
2 (1) 73.  STRELKOVA Ekaterina RUS RUS 46.138
3 (3) 44.  NANRI Toko JPN JPN 46.497
4 (4) 80.  KHOMENKO Vira-Nika UKR UKR 1:09.917  
RACE: 72    HEAT: 9        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 30.  HUOT MARCHAND Tifany FRA FRA 48.024
2 (1) 25.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE CZE 48.257
3 (3) 85.  SHIN April USA USA 48.347
4 (4) 3.  HRYSHCHANKA Karina BLR BLR 50.720
RACE: 73    HEAT: 10        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 52.  KIM Alang KOR KOR 46.267
2 (1) 64.  MALISZEWSKA Natalia POL POL 46.557
3 (3) 26.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 47.774
4 (4) 7.  OMERHODŽIC Fatima BIH BIH 56.364
RACE: 74    HEAT: 11        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 13.  BELANGER Geneve CAN CAN 46.448
2 (1) 49.  KRESTOVA Anastasya KAZ KAZ 47.880
3 (2) 9.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 48.803
4 (4) 22.  BURIĆ Katarina CRO CRO 50.410
RACE: 75    HEAT: 12        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 16.  PHANEUF Audrey CAN CAN 46.278
2 (3) 45.  TATSUMI Kyoko JPN JPN 48.536
3 (1) 56.  PASKEVICA Marta LAT LAT 49.153
4 (4) 5.  SKLIARENKA Katsiarina BLR BLR 49.896
RACE: 76    HEAT: 13        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 57.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 48.515
2 (3) 31.  MAURICE  Margaux FRA FRA 50.412
3 (4) 23.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 52.429
4 (1) 27.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 1:03.521  
RACE: 77    HEAT: 14        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 41.  TOTA Ylenia ITA ITA 47.781
2 (2) 63.  GAWLICA Oliwia POL POL 47.998
3 (4) 60.  KOOYSTRA Roza NED NED 48.264
4 (1) 77.  SULOVSKÁ Petra SVK SVK 50.537
RACE: 78    HEAT: 15        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  NOH Do Hee KOR KOR 47.113
2 (2) 15.  GERVAIS Joanie CAN CAN 47.527
3 (5) 69.  SZÖCS Renáta ROU ROU 47.943
4 (3) 82.  BURKHOLDER Lexi USA USA 48.338
5 (4) 21.  CHUNG Hsiao-Ying TPE TPE 48.423
RACE: 79    HEAT: 16        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 17.  HAN Yutong CHN CHN 46.063
2 (3) 42.  VALCEPINA Arianna ITA ITA 47.413
3 (1) 47.  GANIEVA Guinur KAZ KAZ 1:00.742  
4 (4) 83.  CHEN Jacqueline USA USA 1:00.772  
 
LADIES  HEATS  500 m
RACE: 98    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 35.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 46.994
2 (3) 64.  MALISZEWSKA Natalia POL POL 47.221
3 (4) 32.  MONVOISIN Aurélie FRA FRA 48.171
- (1) 16.  PHANEUF Audrey CAN CAN PEN. impeding
RACE: 99    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 19.  LIN Yue CHN CHN 45.553
2 (2) 52.  KIM Alang KOR KOR 45.831
3 (3) 33.  SEIDEL Anna GER GER 47.710
4 (4) 49.  KRESTOVA Anastasya KAZ KAZ 47.831
RACE: 100    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 73.  STRELKOVA Ekaterina RUS RUS 46.278
2 (3) 1.  LOCKETT Deanna AUS AUS 46.382
3 (2) 30.  HUOT MARCHAND Tifany FRA FRA 46.574
4 (4) 76.  PORUBSKA Alica SVK SVK 47.296
RACE: 101    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  HAN Yutong CHN CHN 45.456
2 (3) 57.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 45.983
3 (2) 65.  MAZUR Nikola POL POL 46.467
4 (4) 34.  WITT Elisabeth GER GER 48.510
RACE: 102    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 74.  ZAKHAROVA Evgeniya RUS RUS 46.667
2 (3) 43.  KIKUCHI Sumire JPN JPN 46.787
3 (2) 39.  MARTINELLI Nicole ITA ITA 47.007
4 (4) 25.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE CZE 47.155
RACE: 103    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 20.  XIAO Han CHN CHN 45.900
2 (3) 41.  TOTA Ylenia ITA ITA 46.782
3 (2) 15.  GERVAIS Joanie CAN CAN 47.021
4 (4) 45.  TATSUMI Kyoko JPN JPN 47.574
RACE: 104    HEAT: 7        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  NOH Do Hee KOR KOR 46.818
2 (2) 61.  SCHULTING Suzanne NED NED 47.006
3 (3) 71.  MALAGICH Emina RUS RUS 47.009
4 (4) 31.  MAURICE  Margaux FRA FRA 48.457
RACE: 105    HEAT: 8        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  KONG Sangjeong KOR KOR 46.420
2 (2) 13.  BELANGER Geneve CAN CAN 46.504
3 (3) 42.  VALCEPINA Arianna ITA ITA 47.108
4 (4) 63.  GAWLICA Oliwia POL POL 47.734
 
LADIES  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 114    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  HAN Yutong CHN CHN 45.362
2 (4) 13.  BELANGER Geneve CAN CAN 45.599
3 (2) 52.  KIM Alang KOR KOR 45.731
4 (3) 73.  STRELKOVA Ekaterina RUS RUS 45.950
RACE: 115    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 53.  KONG Sangjeong KOR KOR 45.603
2 (1) 57.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 46.044
3 (3) 74.  ZAKHAROVA Evgeniya RUS RUS 46.076
4 (4) 61.  SCHULTING Suzanne NED NED 46.343
RACE: 116    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 20.  XIAO Han CHN CHN 45.379
2 (4) 43.  KIKUCHI Sumire JPN JPN 46.742
3 (2) 1.  LOCKETT Deanna AUS AUS 1:02.636   advanced
- (3) 41.  TOTA Ylenia ITA ITA PEN. impeding
RACE: 117    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 19.  LIN Yue CHN CHN 45.394
2 (2) 54.  NOH Do Hee KOR KOR 45.478
3 (4) 64.  MALISZEWSKA Natalia POL POL 46.401
4 (3) 35.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 1:09.829  
 
LADIES  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 122    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 20.  XIAO Han CHN CHN 45.303
2 (2) 19.  LIN Yue CHN CHN 45.478
3 (3) 54.  NOH Do Hee KOR KOR 45.753
4 (5) 43.  KIKUCHI Sumire JPN JPN 45.855
5 (4) 53.  KONG Sangjeong KOR KOR 45.859
RACE: 123    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  HAN Yutong CHN CHN 45.063
2 (3) 57.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 45.725
3 (4) 1.  LOCKETT Deanna AUS AUS 47.679
- (2) 13.  BELANGER Geneve CAN CAN PEN. impeding
 
LADIES  FINAL  500 m
RACE: 126    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  HAN Yutong CHN CHN 45.369
2 (2) 20.  XIAO Han CHN CHN 45.502
3 (3) 19.  LIN Yue CHN CHN 45.559
4 (4) 57.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 45.726
 
3. Distance 
LADIES  PRELIMINARIES  1000 m
RACE: 132    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 13.  BELANGER Geneve CAN CAN 1:38.659  
2 (4) 49.  KRESTOVA Anastasya KAZ KAZ 1:39.545  
3 (2) 82.  BURKHOLDER Lexi USA USA 1:39.704  
4 (1) 22.  BURIĆ Katarina CRO CRO 1:45.999  
RACE: 133    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 52.  KIM Alang KOR KOR 1:48.457  
2 (3) 15.  GERVAIS Joanie CAN CAN 1:49.270  
3 (4) 80.  KHOMENKO Vira-Nika UKR UKR 1:54.161   advanced
- (1) 60.  KOOYSTRA Roza NED NED PEN. impeding
RACE: 134    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 17.  HAN Yutong CHN CHN 1:53.994  
2 (3) 11.  MANOILOVA Katrin BUL BUL 1:54.358  
3 (4) 21.  CHUNG Hsiao-Ying TPE TPE 1:54.488  
4 (1) 33.  SEIDEL Anna GER GER 1:54.699  
5 (5) 58.  CHAN Angeline, Hui Theng MAS MAS 2:15.437  
RACE: 135    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 1:41.538  
2 (3) 32.  MONVOISIN Aurélie FRA FRA 1:41.750  
3 (2) 79.  DOLGOPOLOVA Mariya UKR UKR 1:43.255  
4 (4) 77.  SULOVSKÁ Petra SVK SVK 1:46.512  
RACE: 136    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  NOH Do Hee KOR KOR 1:41.847  
2 (2) 83.  CHEN Jacqueline USA USA 1:43.312  
3 (4) 76.  PORUBSKA Alica SVK SVK 1:43.428  
4 (3) 26.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 1:43.501  
RACE: 137    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 53.  KONG Sangjeong KOR KOR 1:41.602  
2 (3) 44.  NANRI Toko JPN JPN 1:42.601  
3 (1) 63.  GAWLICA Oliwia POL POL 1:42.690  
4 (2) 3.  HRYSHCHANKA Karina BLR BLR 1:46.080  
RACE: 138    HEAT: 7        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 35.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 1:39.621  
2 (1) 62.  SOET Aafke NED NED 1:40.266  
3 (2) 34.  WITT Elisabeth GER GER 1:40.420  
4 (4) 27.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 1:42.444  
RACE: 139    HEAT: 8        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 43.  KIKUCHI Sumire JPN JPN 1:39.765  
2 (4) 64.  MALISZEWSKA Natalia POL POL 1:39.872  
3 (1) 9.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 1:42.951  
4 (3) 5.  SKLIARENKA Katsiarina BLR BLR 1:44.645  
RACE: 140    HEAT: 9        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  TOTA Ylenia ITA ITA 1:41.737  
2 (3) 45.  TATSUMI Kyoko JPN JPN 1:41.982  
3 (2) 69.  SZÖCS Renáta ROU ROU 1:42.962  
4 (4) 56.  PASKEVICA Marta LAT LAT 1:44.459  
RACE: 141    HEAT: 10        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 20.  XIAO Han CHN CHN 1:41.975  
2 (4) 85.  SHIN April USA USA 1:42.535  
3 (1) 25.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE CZE 1:44.772  
4 (3) 75.  SEE Deanna SGP SGP 2:17.682  
RACE: 142    HEAT: 11        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 71.  MALAGICH Emina RUS RUS 1:41.790  
2 (3) 61.  SCHULTING Suzanne NED NED 1:41.956  
3 (1) 6.  TSALUIKA Natalia BLR BLR 1:44.056  
4 (4) 12.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 1:44.107  
RACE: 143    HEAT: 12        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 74.  ZAKHAROVA Evgeniya RUS RUS 1:41.382  
2 (3) 31.  MAURICE  Margaux FRA FRA 1:43.309  
3 (1) 7.  OMERHODŽIC Fatima BIH BIH 1:57.991  
4 (2) 42.  VALCEPINA Arianna ITA ITA 2:09.689  
RACE: 144    HEAT: 13        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 19.  LIN Yue CHN CHN 1:44.402  
2 (3) 65.  MAZUR Nikola POL POL 1:45.857  
3 (4) 24.  SMOGAR Natalija CRO CRO 1:47.995  
4 (2) 55.  HAINO Ieva LAT LAT 1:48.321  
RACE: 145    HEAT: 14        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 68.  BALÁZS Tünde ROU ROU 1:57.700  
2 (2) 1.  LOCKETT Deanna AUS AUS 2:24.257  
3 (4) 81.  KROMIDO Yuliya UKR UKR 2:24.599  
- (1) 47.  GANIEVA Guinur KAZ KAZ PEN. impeding
RACE: 146    HEAT: 15        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 73.  STRELKOVA Ekaterina RUS RUS 1:45.856  
2 (1) 16.  PHANEUF Audrey CAN CAN 1:45.987  
3 (2) 23.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 1:49.970  
4 (4) 8.  SELIMBEGOVIC Samra BIH BIH 1:51.191  
RACE: 147    HEAT: 16        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 30.  HUOT MARCHAND Tifany FRA FRA 1:44.312  
2 (2) 2.  BRANTNER Melanie AUT AUT 1:47.470  
3 (1) 48.  GONCHAROVA Daria KAZ KAZ 2:00.370  
4 (3) 39.  MARTINELLI Nicole ITA ITA 2:05.193  
 
LADIES  HEATS  1000 m
RACE: 166    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 54.  NOH Do Hee KOR KOR 1:41.263  
2 (1) 64.  MALISZEWSKA Natalia POL POL 1:43.210  
3 (4) 2.  BRANTNER Melanie AUT AUT 1:44.702  
4 (2) 71.  MALAGICH Emina RUS RUS 1:58.146  
RACE: 167    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 20.  XIAO Han CHN CHN NO TIME
2 (2) 41.  TOTA Ylenia ITA ITA NO TIME
3 (4) 45.  TATSUMI Kyoko JPN JPN NO TIME
4 (1) 62.  SOET Aafke NED NED NO TIME
RACE: 168    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 53.  KONG Sangjeong KOR KOR 1:49.046  
2 (1) 57.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 1:49.223  
3 (3) 65.  MAZUR Nikola POL POL 1:49.546  
4 (4) 15.  GERVAIS Joanie CAN CAN 1:50.573  
RACE: 169    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 17.  HAN Yutong CHN CHN 1:31.552  
2 (3) 73.  STRELKOVA Ekaterina RUS RUS 1:36.200  
3 (2) 83.  CHEN Jacqueline USA USA 1:37.207  
4 (1) 61.  SCHULTING Suzanne NED NED 1:41.125  
5 (5) 80.  KHOMENKO Vira-Nika UKR UKR 1:47.192  
RACE: 170    HEAT: 5        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 1.  LOCKETT Deanna AUS AUS 1:42.918  
2 (1) 35.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 1:43.195  
3 (3) 11.  MANOILOVA Katrin BUL BUL 1:43.854  
4 (2) 32.  MONVOISIN Aurélie FRA FRA 1:43.901  
RACE: 171    HEAT: 6        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 19.  LIN Yue CHN CHN 1:39.309  
2 (4) 16.  PHANEUF Audrey CAN CAN 1:39.399  
3 (1) 43.  KIKUCHI Sumire JPN JPN 1:39.483  
4 (2) 31.  MAURICE  Margaux FRA FRA 1:42.834  
RACE: 172    HEAT: 7        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 74.  ZAKHAROVA Evgeniya RUS RUS 1:38.549  
2 (4) 30.  HUOT MARCHAND Tifany FRA FRA 1:38.994  
3 (3) 44.  NANRI Toko JPN JPN 1:39.760  
4 (1) 49.  KRESTOVA Anastasya KAZ KAZ 1:39.872  
RACE: 173    HEAT: 8        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 52.  KIM Alang KOR KOR 1:39.417  
2 (1) 13.  BELANGER Geneve CAN CAN 1:39.603  
3 (2) 85.  SHIN April USA USA 1:41.397  
4 (4) 68.  BALÁZS Tünde ROU ROU 1:42.545  
 
LADIES  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 182    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 54.  NOH Do Hee KOR KOR 1:37.027  
2 (4) 57.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 1:37.176  
3 (1) 16.  PHANEUF Audrey CAN CAN 1:37.253  
4 (3) 35.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 1:37.337  
RACE: 183    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 53.  KONG Sangjeong KOR KOR 1:39.511  
2 (1) 74.  ZAKHAROVA Evgeniya RUS RUS 1:39.633  
3 (2) 30.  HUOT MARCHAND Tifany FRA FRA 1:40.238  
- (3) 19.  LIN Yue CHN CHN PEN. impeding
RACE: 184    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 20.  XIAO Han CHN CHN 1:35.120  
2 (1) 73.  STRELKOVA Ekaterina RUS RUS 1:35.186  
3 (4) 1.  LOCKETT Deanna AUS AUS 1:35.267  
4 (2) 41.  TOTA Ylenia ITA ITA 1:35.463  
RACE: 185    HEAT: 4        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  HAN Yutong CHN CHN 1:36.897  
2 (2) 52.  KIM Alang KOR KOR 1:37.014  
3 (3) 13.  BELANGER Geneve CAN CAN 1:37.718  
4 (4) 64.  MALISZEWSKA Natalia POL POL 1:37.955  
 
LADIES  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 190    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 53.  KONG Sangjeong KOR KOR 1:34.698  
2 (2) 54.  NOH Do Hee KOR KOR 1:34.827  
3 (3) 57.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 1:34.995  
4 (1) 20.  XIAO Han CHN CHN NO TIME
RACE: 191    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 52.  KIM Alang KOR KOR 1:34.054  
2 (2) 17.  HAN Yutong CHN CHN 1:34.080  
3 (4) 74.  ZAKHAROVA Evgeniya RUS RUS 1:34.178  
4 (1) 73.  STRELKOVA Ekaterina RUS RUS 1:34.718  
 
LADIES  FINAL  1000 m
RACE: 194    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  KIM Alang KOR KOR 1:33.784  
2 (4) 54.  NOH Do Hee KOR KOR 1:34.051  
3 (2) 17.  HAN Yutong CHN CHN 1:34.409  
- (3) 53.  KONG Sangjeong KOR KOR PEN. impeding
 
4. Distance 
LADIES  SUPER FINAL  1500 m
RACE: 196    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 54.  NOH Do Hee KOR KOR 2:31.087  
2 (5) 52.  KIM Alang KOR KOR 2:31.142  
3 (1) 1.  LOCKETT Deanna AUS AUS 2:35.002  
4 (4) 19.  LIN Yue CHN CHN 2:36.219  
5 (7) 20.  XIAO Han CHN CHN 2:50.276  
6 (6) 74.  ZAKHAROVA Evgeniya RUS RUS 3:04.684  
- (2) 17.  HAN Yutong CHN CHN PEN. impeding



ISU World Junior Championships, unofficial, Warsaw, POL, 22.02. - 24.02.2013


Overall Classification


LADIES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 54.  NOH Do Hee KOR KOR 1. 5. 2. 1. 89 8
2. 52.  KIM Alang KOR KOR 4. 11. 1. 2. 63 16
3. 17.  HAN Yutong CHN CHN 5. 1. 3. 52 9
4. 1.  LOCKETT Deanna AUS AUS 3. 6. 9. 3. 26 18
5. 20.  XIAO Han CHN CHN 6. 2. 7. 5. 26 15
6. 74.  ZAKHAROVA Evgeniya RUS RUS 2. 10. 5. 6. 24 17
7. 19.  LIN Yue CHN CHN 18. 3. 16. 4. 21 37
8. 57.  SEREIKAITE Agne LTU LTU 10. 4. 6. 8 20
9. 53.  KONG Sangjeong KOR KOR 7. 8. 4. 19
10. 13.  BELANGER Geneve CAN CAN 11. 9. 10. 30
11. 35.  KÓNYA Zsófia HUN HUN 8. 13. 14. 35
12. 73.  STRELKOVA Ekaterina RUS RUS 15. 14. 8. 37
13. 41.  TOTA Ylenia ITA ITA 9. 16. 13. 38
14. 43.  KIKUCHI Sumire JPN JPN 16. 7. 17. 40
15. 30.  HUOT MARCHAND Tifany FRA FRA 12. 17. 11. 40
16. 16.  PHANEUF Audrey CAN CAN 13. 32. 12. 57
17. 71.  MALAGICH Emina RUS RUS 14. 18. 25. 57
18. 61.  SCHULTING Suzanne NED NED 17. 15. 29. 61
19. 64.  MALISZEWSKA Natalia POL POL 36. 12. 15. 63
20. 45.  TATSUMI Kyoko JPN JPN 20. 27. 21. 68
21. 49.  KRESTOVA Anastasya KAZ KAZ 22. 29. 27. 78
22. 85.  SHIN April USA USA 21. 40. 20. 81
23. 65.  MAZUR Nikola POL POL 39. 19. 24. 82
24. 32.  MONVOISIN Aurélie FRA FRA 31. 23. 30. 84
25. 34.  WITT Elisabeth GER GER 19. 31. 35. 85
26. 15.  GERVAIS Joanie CAN CAN 32. 21. 32. 85
27. 11.  MANOILOVA Katrin BUL BUL 26. 37. 22. 85
28. 68.  BALÁZS Tünde ROU ROU 25. 34. 26. 85
29. 63.  GAWLICA Oliwia POL POL 24. 28. 36. 88
30. 44.  NANRI Toko JPN JPN 49. 33. 19. 101
31. 76.  PORUBSKA Alica SVK SVK 35. 26. 40. 101
32. 31.  MAURICE  Margaux FRA FRA 42. 30. 31. 103
33. 39.  MARTINELLI Nicole ITA ITA 27. 20. 60. 107
34. 25.  KOLESÁRIKOVÁ Tereza CZE CZE 44. 25. 42. 111
35. 26.  KUNCIROVÁ Michala CZE CZE 29. 35. 50. 114
36. 82.  BURKHOLDER Lexi USA USA 33. 50. 34. 117
37. 79.  DOLGOPOLOVA Mariya UKR UKR 34. 45. 39. 118
38. 42.  VALCEPINA Arianna ITA ITA 38. 22. 61. 121
39. 9.  DZHUSTROVA Lilia BUL BUL 43. 41. 37. 121
40. 33.  SEIDEL Anna GER GER 40. 24. 59. 123
41. 2.  BRANTNER Melanie AUT AUT 50. 52. 23. 125
42. 6.  TSALUIKA Natalia BLR BLR 48. 43. 41. 132
43. 27.  SEJPALOVÁ Michaela CZE CZE 23. 61. 49. 133
44. 55.  HAINO Ieva LAT LAT 30. 46. 57. 133
45. 62.  SOET Aafke NED NED 57. 49. 28. 134
46. 48.  GONCHAROVA Daria KAZ KAZ 37. 51. 47. 135
47. 83.  CHEN Jacqueline USA USA 60. 60. 18. 138
48. 56.  PASKEVICA Marta LAT LAT 45. 42. 52. 139
49. 69.  SZÖCS Renáta ROU ROU 66. 36. 38. 140
50. 47.  GANIEVA Guinur KAZ KAZ 28. 48. 66. 142
51. 80.  KHOMENKO Vira-Nika UKR UKR 47. 64. 33. 144
52. 60.  KOOYSTRA Roza NED NED 41. 39. 66. 146
53. 23.  ILIJIĆ Lucija Ana CRO CRO 55. 47. 44. 146
54. 12.  PENCHEVA Zornica BUL BUL 58. 38. 51. 147
55. 8.  SELIMBEGOVIC Samra BIH BIH 46. 44. 58. 148
56. 24.  SMOGAR Natalija CRO CRO 51. 63. 43. 157
57. 5.  SKLIARENKA Katsiarina BLR BLR 52. 53. 53. 158
58. 22.  BURIĆ Katarina CRO CRO 54. 54. 54. 162
59. 81.  KROMIDO Yuliya UKR UKR 59. 57. 48. 164
60. 3.  HRYSHCHANKA Karina BLR BLR 53. 56. 55. 164
61. 7.  OMERHODŽIC Fatima BIH BIH 61. 58. 46. 165
62. 77.  SULOVSKÁ Petra SVK SVK 56. 55. 56. 167
63. 21.  CHUNG Hsiao-Ying TPE TPE 66. 65. 45. 176
64. 75.  SEE Deanna SGP SGP 62. 59. 62. 183
65. 58.  CHAN Angeline, Hui Theng MAS MAS 63. 62. 63. 188