3 ISU Development Competition, Celje, SLO, 14.08. - 15.08.2021
Heat Results
2. Distance | |||||||
DIVISION 2 HEATS 333 m | |||||||
RACE: 13 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 24. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 37.910 | ||
2 | (3) | 26. | MIHALY BISON Imre | AUT | 46.049 | ||
3 | (1) | 31. | SHADMAN Matin-Gabriel | AUT | 55.531 | ||
- | (4) | 35. | KRSTIĆ Ilan | BIH | - | no start->to C | |
RACE: 14 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 27. | RADELJA Ljiljana | CRO | 40.383 | ||
2 | (2) | 32. | MUZAFEROVIC Sanel | GER | 40.733 | ||
3 | (4) | 37. | KRANKL Anna | AUT | 41.835 | ||
4 | (1) | 25. | TOILA Mihai-Alexandru | AUT | 45.020 | ||
RACE: 15 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 28. | MARKYTAN Livia | AUT | 37.587 | ||
2 | (2) | 30. | FELICIJAN Zoja | SLO | 38.349 | ||
3 | (1) | 34. | BILKIĆ Filip | CRO | 40.704 | ||
4 | (4) | 22. | TOMOVIC Filip | SRB | 42.542 | ||
RACE: 16 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 36. | GAINUSA Soraya-Gabriela | AUT | 43.682 | ||
2 | (3) | 23. | TOILA Elisa-Florentina | AUT | 43.774 | ||
3 | (2) | 29. | MARKOVIC Sofija | SRB | 44.717 | ||
4 | (4) | 33. | MATIJEVIĆ Petar | CRO | 52.616 | ||
DIVISION 2 SEMI-FINAL 333 m | |||||||
RACE: 17 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 37. | KRANKL Anna | AUT | 41.123 | ||
2 | (3) | 25. | TOILA Mihai-Alexandru | AUT | 45.304 | ||
3 | (2) | 29. | MARKOVIC Sofija | SRB | 45.725 | ||
4 | (4) | 33. | MATIJEVIĆ Petar | CRO | 54.057 | ||
RACE: 18 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 34. | BILKIĆ Filip | CRO | 41.734 | ||
2 | (2) | 22. | TOMOVIC Filip | SRB | 41.976 | ||
3 | (4) | 35. | KRSTIĆ Ilan | BIH | 46.978 | ||
4 | (3) | 31. | SHADMAN Matin-Gabriel | AUT | 1:04.560 | ||
RACE: 19 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 24. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 38.168 | ||
2 | (2) | 27. | RADELJA Ljiljana | CRO | 39.970 | ||
3 | (3) | 32. | MUZAFEROVIC Sanel | GER | 40.374 | ||
4 | (4) | 23. | TOILA Elisa-Florentina | AUT | 43.656 | ||
RACE: 20 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 28. | MARKYTAN Livia | AUT | 37.430 | ||
2 | (3) | 36. | GAINUSA Soraya-Gabriela | AUT | 43.380 | ||
3 | (4) | 26. | MIHALY BISON Imre | AUT | 44.555 | ||
4 | (2) | 30. | FELICIJAN Zoja | SLO | 47.833 | ||
DIVISION 2 FINAL 333 m | |||||||
RACE: 24 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 35. | KRSTIĆ Ilan | BIH | 41.098 | ||
2 | (1) | 29. | MARKOVIC Sofija | SRB | 44.946 | ||
3 | (4) | 31. | SHADMAN Matin-Gabriel | AUT | 48.614 | ||
4 | (3) | 33. | MATIJEVIĆ Petar | CRO | 49.522 | ||
RACE: 25 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 37. | KRANKL Anna | AUT | 39.609 | ||
2 | (2) | 34. | BILKIĆ Filip | CRO | 41.368 | ||
3 | (3) | 22. | TOMOVIC Filip | SRB | 41.977 | ||
4 | (4) | 25. | TOILA Mihai-Alexandru | AUT | 45.977 | ||
RACE: 26 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 30. | FELICIJAN Zoja | SLO | 38.429 | ||
2 | (1) | 32. | MUZAFEROVIC Sanel | GER | 40.596 | ||
3 | (2) | 23. | TOILA Elisa-Florentina | AUT | 43.317 | ||
4 | (3) | 26. | MIHALY BISON Imre | AUT | 44.268 | ||
RACE: 27 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 24. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 38.338 | ||
2 | (1) | 28. | MARKYTAN Livia | AUT | 39.233 | ||
3 | (3) | 27. | RADELJA Ljiljana | CRO | 40.075 | ||
4 | (4) | 36. | GAINUSA Soraya-Gabriela | AUT | 44.540 |
3 ISU Development Competition, Celje, SLO, 14.08. - 15.08.2021
Distance Classification
DIVISION 2 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 24. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 34 | 1 | 0:37.910 | ||
2. | A | 2. | 28. | MARKYTAN Livia | AUT | 21 | 2 | 0:37.430 | ||
3. | A | 3. | 27. | RADELJA Ljiljana | CRO | 13 | 3 | 0:39.970 | ||
4. | A | 4. | 36. | GAINUSA Soraya-Gabriela | AUT | 8 | 4 | 0:43.380 | ||
5. | B | 1. | 30. | FELICIJAN Zoja | SLO | 5 | 5 | 0:38.349 | ||
6. | B | 2. | 32. | MUZAFEROVIC Sanel | GER | 3 | 6 | 0:40.374 | ||
7. | B | 3. | 23. | TOILA Elisa-Florentina | AUT | 2 | 7 | 0:43.317 | ||
8. | B | 4. | 26. | MIHALY BISON Imre | AUT | 1 | 8 | 0:44.268 | ||
9. | C | 1. | 37. | KRANKL Anna | AUT | 9 | 0:39.609 | |||
10. | C | 2. | 34. | BILKIĆ Filip | CRO | 10 | 0:40.704 | |||
11. | C | 3. | 22. | TOMOVIC Filip | SRB | 11 | 0:41.976 | |||
12. | C | 4. | 25. | TOILA Mihai-Alexandru | AUT | 12 | 0:45.020 | |||
13. | D | 1. | 35. | KRSTIĆ Ilan | BIH | 13 | 0:41.098 | |||
14. | D | 2. | 29. | MARKOVIC Sofija | SRB | 14 | 0:44.717 | |||
15. | D | 3. | 31. | SHADMAN Matin-Gabriel | AUT | 15 | 0:48.614 | |||
16. | D | 4. | 33. | MATIJEVIĆ Petar | CRO | 16 | 0:49.522 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR F GIRLS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (4.) | A | 4. | 36. | GAINUSA Soraya-Gabriela | AUT | 8 | 4 | 0:43.380 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR E GIRLS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (14.) | D | 2. | 29. | MARKOVIC Sofija | SRB | 14 | 0:44.717 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR E BOYS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (1.) | A | 1. | 24. | KOPRIVNJAK Rene | CRO | 34 | 1 | 0:37.910 | ||
2. (8.) | B | 4. | 26. | MIHALY BISON Imre | AUT | 1 | 8 | 0:44.268 | ||
3. (12.) | C | 4. | 25. | TOILA Mihai-Alexandru | AUT | 12 | 0:45.020 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (2.) | A | 2. | 28. | MARKYTAN Livia | AUT | 21 | 2 | 0:37.430 | ||
2. (3.) | A | 3. | 27. | RADELJA Ljiljana | CRO | 13 | 3 | 0:39.970 | ||
3. (5.) | B | 1. | 30. | FELICIJAN Zoja | SLO | 5 | 5 | 0:38.349 | ||
4. (7.) | B | 3. | 23. | TOILA Elisa-Florentina | AUT | 2 | 7 | 0:43.317 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR D BOYS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (6.) | B | 2. | 32. | MUZAFEROVIC Sanel | GER | 3 | 6 | 0:40.374 | ||
2. (15.) | D | 3. | 31. | SHADMAN Matin-Gabriel | AUT | 15 | 0:48.614 | |||
3. (16.) | D | 4. | 33. | MATIJEVIĆ Petar | CRO | 16 | 0:49.522 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (9.) | C | 1. | 37. | KRANKL Anna | AUT | 9 | 0:39.609 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR C BOYS 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (10.) | C | 2. | 34. | BILKIĆ Filip | CRO | 10 | 0:40.704 | |||
2. (11.) | C | 3. | 22. | TOMOVIC Filip | SRB | 11 | 0:41.976 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B MEN 333 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (13.) | D | 1. | 35. | KRSTIĆ Ilan | BIH | 13 | 0:41.098 |