Danubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 249 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 47. | VÉGI Diána Laura | HUN | 1:48.139 | ||
2 | (5) | 131. | ŠPAN Dina | SLO | 1:51.162 | ||
3 | (2) | 34. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 1:52.393 | ||
4 | (3) | 113. | BOOS Amelia | POL-ORL | 1:52.905 | ||
5 | (1) | 124. | MADARÀSZ Timea | ROU-ISK | 1:57.394 | ||
RACE: 250 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 49. | TÓTH Hajnalka | HUN | 1:47.319 | ||
2 | (4) | 8. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:53.528 | ||
3 | (2) | 128. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 2:11.621 | advanced->to A | |
- | (1) | 146. | IZAROVA Michaela | SVK | - | impeding->to B | |
RACE: 251 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 52. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 1:42.329 | ||
2 | (1) | 121. | WAWER Michalina | POL | 1:42.414 | ||
3 | (5) | 148. | POPOVICOVA Lea | SVK | 1:45.780 | ||
4 | (2) | 103. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 1:48.426 | ||
5 | (4) | 105. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:57.419 | ||
RACE: 252 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 48. | HALTRICH Luca | HUN | 1:44.696 | ||
2 | (2) | 118. | MAZUR Hanna | POL | 1:44.743 | ||
3 | (3) | 125. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 1:47.510 | ||
4 | (1) | 99. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:47.535 | ||
RACE: 253 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 51. | SZIGETI Dóra | HUN | 1:50.327 | ||
2 | (2) | 119. | FALKOWSKA Anna | POL | 1:50.430 | ||
3 | (1) | 102. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:53.417 | ||
4 | (3) | 32. | HLUŠKOVÁ Sára | CZE-NACH | 1:55.404 | ||
5 | (5) | 126. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | 1:57.547 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 271 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 34. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 1:50.096 | ||
2 | (2) | 102. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:50.905 | ||
3 | (4) | 105. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:53.490 | ||
4 | (3) | 124. | MADARÀSZ Timea | ROU-ISK | 1:54.052 | ||
RACE: 272 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 32. | HLUŠKOVÁ Sára | CZE-NACH | 1:47.574 | ||
2 | (1) | 125. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 1:48.189 | ||
3 | (2) | 99. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:48.821 | ||
4 | (4) | 126. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | 1:54.441 | ||
RACE: 273 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 146. | IZAROVA Michaela | SVK | 1:45.649 | ||
2 | (1) | 148. | POPOVICOVA Lea | SVK | 1:45.762 | ||
3 | (3) | 113. | BOOS Amelia | POL-ORL | 1:46.313 | ||
4 | (2) | 103. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 1:48.825 | ||
RACE: 274 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 118. | MAZUR Hanna | POL | 1:36.581 | ||
2 | (2) | 48. | HALTRICH Luca | HUN | 1:36.723 | ||
3 | (6) | 128. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:37.303 | ||
4 | (1) | 121. | WAWER Michalina | POL | 1:37.420 | ||
5 | (4) | 49. | TÓTH Hajnalka | HUN | 1:40.223 | ||
6 | (5) | 8. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:53.454 | ||
RACE: 275 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 47. | VÉGI Diána Laura | HUN | 1:34.483 | ||
2 | (3) | 51. | SZIGETI Dóra | HUN | 1:36.057 | ||
3 | (4) | 119. | FALKOWSKA Anna | POL | 1:37.958 | ||
4 | (1) | 52. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 1:38.771 | ||
5 | (5) | 131. | ŠPAN Dina | SLO | 1:42.361 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 293 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 124. | MADARÀSZ Timea | ROU-ISK | 2:01.180 | ||
2 | (2) | 126. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | 2:27.697 | ||
RACE: 294 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 113. | BOOS Amelia | POL-ORL | 1:51.643 | ||
2 | (4) | 102. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 1:52.086 | ||
3 | (2) | 99. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 1:52.656 | ||
4 | (3) | 103. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 1:55.775 | ||
5 | (5) | 105. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1:57.131 | ||
RACE: 295 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 146. | IZAROVA Michaela | SVK | 1:43.506 | ||
2 | (2) | 148. | POPOVICOVA Lea | SVK | 1:43.648 | ||
3 | (5) | 34. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 1:45.375 | ||
4 | (3) | 32. | HLUŠKOVÁ Sára | CZE-NACH | 1:48.332 | ||
5 | (4) | 125. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 2:08.923 | ||
RACE: 296 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 121. | WAWER Michalina | POL | 1:40.530 | ||
2 | (2) | 119. | FALKOWSKA Anna | POL | 1:41.745 | ||
3 | (3) | 52. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 1:42.658 | ||
4 | (5) | 131. | ŠPAN Dina | SLO | 1:44.348 | ||
5 | (6) | 8. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 1:53.238 | ||
6 | (4) | 49. | TÓTH Hajnalka | HUN | 2:09.445 | ||
RACE: 297 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | VÉGI Diána Laura | HUN | 1:37.297 | ||
2 | (2) | 51. | SZIGETI Dóra | HUN | 1:37.486 | ||
3 | (5) | 128. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 1:37.669 | ||
- | (3) | 118. | MAZUR Hanna | POL | - | no finish | |
- | (4) | 48. | HALTRICH Luca | HUN | - | no finish |
Danubia Series 2 – Czech Open, Benatky n Jizerou, CZE, 01.10. - 03.10.2021
Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 47. | VÉGI Diána Laura | HUN | 34 | 1 | 1:34.483 | ||
2. | A | 2. | 51. | SZIGETI Dóra | HUN | 21 | 2 | 1:36.057 | ||
3. | A | 3. | 128. | AMIROVA Amaliia | RUS-UFA | 13 | 3 | 1:37.303 | ||
4. | A | - | 118. | MAZUR Hanna | POL | 3 | 4 | 1:36.581 | ||
5. | A | - | 48. | HALTRICH Luca | HUN | 3 | 5 | 1:36.723 | ||
6. | B | 1. | 121. | WAWER Michalina | POL | 3 | 6 | 1:37.420 | ||
7. | B | 2. | 119. | FALKOWSKA Anna | POL | 2 | 7 | 1:37.958 | ||
8. | B | 3. | 52. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 1 | 8 | 1:38.771 | ||
9. | B | 4. | 131. | ŠPAN Dina | SLO | 9 | 1:42.361 | |||
10. | B | 5. | 8. | STOYANOVA Sonya | BUL-SCIS | 10 | 1:53.238 | |||
11. | B | 6. | 49. | TÓTH Hajnalka | HUN | 11 | 1:40.223 | |||
12. | C | 1. | 146. | IZAROVA Michaela | SVK | 12 | 1:43.506 | |||
13. | C | 2. | 148. | POPOVICOVA Lea | SVK | 13 | 1:43.648 | |||
14. | C | 3. | 34. | BLAHOVA Eva | CZE-STCZ | 14 | 1:45.375 | |||
15. | C | 4. | 32. | HLUŠKOVÁ Sára | CZE-NACH | 15 | 1:47.574 | |||
16. | C | 5. | 125. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 16 | 1:47.510 | |||
17. | D | 1. | 113. | BOOS Amelia | POL-ORL | 17 | 1:46.313 | |||
18. | D | 2. | 102. | KICIGINA Elina | LAT-SPARS | 18 | 1:50.905 | |||
19. | D | 3. | 99. | IGOSINA Veronika | LAT-SPARS | 19 | 1:47.535 | |||
20. | D | 4. | 103. | SALMINA Kamilla | LAT-SPARS | 20 | 1:48.426 | |||
21. | D | 5. | 105. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 21 | 1:53.490 | |||
22. | E | 1. | 124. | MADARÀSZ Timea | ROU-ISK | 22 | 1:54.052 | |||
23. | E | 2. | 126. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | 23 | 1:54.441 |