ISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C BOYS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 304 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 152. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 1:46.447 | ||
2 | (3) | 51. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN | 1:46.751 | ||
3 | (6) | 55. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 1:46.892 | ||
4 | (2) | 89. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 1:49.219 | ||
5 | (4) | 216. | TOPCHII Maksym | UKR-KHV | 1:52.363 | ||
6 | (7) | 123. | DAWIDOWSKI Kamil | POL-JUV | 1:53.002 | ||
- | (1) | 197. | VASTUSKO Sergej | SVK-STEZ | - | no start | |
RACE: 305 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 52. | CSIZMADIA Márk | HUN | 1:53.864 | ||
2 | (3) | 196. | KARABIN Jakub | SVK-STEZ | 1:55.569 | ||
3 | (2) | 41. | GYŐRY Márk | HUN-FTC | 1:56.474 | ||
4 | (6) | 114. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 1:59.235 | ||
5 | (7) | 215. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 2:01.882 | ||
6 | (4) | 150. | GRODZKI Wojciech | POL | 2:08.103 | ||
7 | (1) | 124. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 2:16.694 | ||
RACE: 306 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 64. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 1:42.917 | ||
2 | (4) | 53. | SZILÁGYI Ábel | HUN | 1:43.024 | ||
3 | (6) | 22. | HOŘÁK Jan | CZE-BZKP | 1:43.254 | ||
4 | (1) | 42. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | 1:43.500 | ||
5 | (5) | 91. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 1:43.641 | ||
6 | (3) | 127. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 1:44.439 | ||
RACE: 307 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 7. | WOLF Tobias | AUT | 1:48.404 | ||
2 | (7) | 43. | ZÓLYOMI László | HUN-FTC | 1:48.542 | ||
3 | (6) | 151. | MUCHLADO Adam | POL | 1:48.798 | ||
4 | (2) | 190. | BARTKO Patrik | SVK-SKMA | 1:50.301 | ||
5 | (1) | 224. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 1:50.383 | ||
6 | (5) | 126. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 1:51.570 | ||
7 | (4) | 35. | FEDOR András | HUN-DVTK | 2:07.935 | ||
RACE: 308 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 3. | LEE Huiwon | AUS-SYD | 1:41.233 | ||
2 | (6) | 23. | POPL Matěj | CZE-BZKP | 1:41.327 | ||
3 | (5) | 221. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 1:41.519 | ||
4 | (1) | 39. | GERECZE Ádám József | HUN-FTC | 1:41.561 | ||
5 | (4) | 70. | KALMÁR Botond | HUN-SZKE | 1:44.948 | ||
6 | (3) | 125. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 1:46.939 | ||
RACE: 309 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 222. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 1:47.795 | ||
2 | (2) | 40. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-FTC | 1:48.501 | ||
3 | (1) | 128. | SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej | POL-JUV | 1:49.276 | ||
4 | (6) | 17. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 1:52.162 | ||
5 | (3) | 4. | YOO Ihan | AUS-SYD | 2:11.385 | ||
6 | (4) | 170. | KOMERIČKI Tibor | SLO | NO TIME | finished | |
JUNIOR C BOYS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 332 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 190. | BARTKO Patrik | SVK-SKMA | 1:41.302 | addTo.->to C | |
2 | (1) | 89. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 1:41.980 | ||
3 | (5) | 216. | TOPCHII Maksym | UKR-KHV | 1:45.996 | ||
4 | (6) | 123. | DAWIDOWSKI Kamil | POL-JUV | 1:46.675 | ||
5 | (3) | 224. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 2:06.382 | advanced->to E | |
- | (4) | 126. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | - | impeding->to F | |
RACE: 333 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 150. | GRODZKI Wojciech | POL | 1:51.987 | addTo.->to C | |
2 | (1) | 42. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | 1:52.789 | ||
3 | (2) | 70. | KALMÁR Botond | HUN-SZKE | 1:53.672 | ||
4 | (4) | 17. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 1:53.835 | ||
5 | (3) | 125. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 1:54.376 | ||
6 | (7) | 124. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 1:54.457 | ||
7 | (5) | 215. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 1:54.843 | ||
RACE: 334 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (6) | 4. | YOO Ihan | AUS-SYD | 1:38.342 | addTo.->to C | |
2 | (1) | 39. | GERECZE Ádám József | HUN-FTC | 1:38.618 | addTo.->to C | |
3 | (2) | 91. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 1:40.299 | ||
4 | (4) | 114. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 1:40.574 | ||
5 | (7) | 170. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 1:49.401 | ||
6 | (3) | 127. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 1:55.936 | ||
7 | (5) | 35. | FEDOR András | HUN-DVTK | 2:05.122 | ||
RACE: 335 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 51. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN | 1:45.596 | ||
2 | (3) | 55. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 1:46.262 | ||
3 | (1) | 152. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 1:46.386 | ||
4 | (6) | 151. | MUCHLADO Adam | POL | 1:46.725 | ||
5 | (5) | 40. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-FTC | 1:49.304 | ||
- | (4) | 222. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | - | impeding->to D | |
RACE: 336 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 7. | WOLF Tobias | AUT | 1:41.364 | ||
2 | (2) | 53. | SZILÁGYI Ábel | HUN | 1:41.490 | ||
3 | (1) | 64. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 1:41.602 | ||
4 | (3) | 22. | HOŘÁK Jan | CZE-BZKP | 1:43.908 | ||
5 | (6) | 128. | SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej | POL-JUV | 1:45.443 | ||
6 | (5) | 43. | ZÓLYOMI László | HUN-FTC | NO TIME | finished | |
RACE: 337 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 52. | CSIZMADIA Márk | HUN | 1:38.929 | ||
2 | (6) | 41. | GYŐRY Márk | HUN-FTC | 1:43.458 | ||
3 | (1) | 3. | LEE Huiwon | AUS-SYD | 1:52.089 | advanced->to A | |
- | (2) | 23. | POPL Matěj | CZE-BZKP | - | no finish->to D | |
- | (3) | 221. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | - | impeding->to D | |
- | (5) | 196. | KARABIN Jakub | SVK-STEZ | - | impeding->to D | |
JUNIOR C BOYS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 364 HEAT: 1 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 127. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 1:44.718 | ||
2 | (5) | 126. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 1:44.930 | ||
3 | (1) | 124. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 1:45.076 | ||
4 | (2) | 215. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 1:50.471 | ||
5 | (4) | 35. | FEDOR András | HUN-DVTK | 2:01.743 | ||
RACE: 365 HEAT: 2 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 114. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 1:44.669 | ||
2 | (6) | 17. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 1:45.516 | ||
3 | (4) | 170. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 1:46.254 | ||
4 | (8) | 224. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 1:47.236 | ||
5 | (2) | 216. | TOPCHII Maksym | UKR-KHV | 1:51.080 | ||
- | (3) | 123. | DAWIDOWSKI Kamil | POL-JUV | - | off track | |
- | (5) | 70. | KALMÁR Botond | HUN-SZKE | - | impeding | |
- | (7) | 125. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 366 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 221. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 1:37.278 | ||
2 | (7) | 222. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 1:37.438 | ||
3 | (5) | 196. | KARABIN Jakub | SVK-STEZ | 1:38.161 | ||
4 | (6) | 23. | POPL Matěj | CZE-BZKP | 1:38.282 | ||
5 | (1) | 91. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 1:38.402 | ||
6 | (3) | 42. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | 1:39.031 | ||
7 | (2) | 89. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | NO TIME | finished | |
RACE: 367 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 150. | GRODZKI Wojciech | POL | 1:49.457 | ||
2 | (4) | 43. | ZÓLYOMI László | HUN-FTC | 1:49.564 | ||
3 | (5) | 190. | BARTKO Patrik | SVK-SKMA | 1:50.862 | ||
4 | (3) | 39. | GERECZE Ádám József | HUN-FTC | 1:51.044 | ||
5 | (1) | 4. | YOO Ihan | AUS-SYD | 2:00.655 | ||
RACE: 368 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 64. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 1:41.580 | ||
2 | (4) | 152. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 1:41.994 | ||
3 | (2) | 22. | HOŘÁK Jan | CZE-BZKP | 1:42.478 | ||
4 | (6) | 40. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-FTC | 1:42.550 | ||
5 | (5) | 151. | MUCHLADO Adam | POL | 1:42.606 | ||
6 | (3) | 128. | SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej | POL-JUV | 1:45.682 | ||
RACE: 369 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | CSIZMADIA Márk | HUN | 1:42.950 | ||
2 | (5) | 51. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN | 1:43.192 | ||
3 | (3) | 53. | SZILÁGYI Ábel | HUN | 1:44.272 | ||
4 | (6) | 55. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 1:44.909 | ||
5 | (7) | 3. | LEE Huiwon | AUS-SYD | 1:45.189 | ||
6 | (4) | 41. | GYŐRY Márk | HUN-FTC | 1:48.667 | ||
7 | (2) | 7. | WOLF Tobias | AUT | 2:09.296 |
ISU Danubia Series 2, Slovak Open, Spisska Nova Ves, SVK, 08.11. - 10.11.2019
Distance Classification
JUNIOR C BOYS 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 52. | CSIZMADIA Márk | HUN | 34 | 1 | 1:38.929 | ||
2. | A | 2. | 51. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN | 21 | 2 | 1:43.192 | ||
3. | A | 3. | 53. | SZILÁGYI Ábel | HUN | 13 | 3 | 1:41.490 | ||
4. | A | 4. | 55. | TACZMAN Máté | HUN-JSE | 8 | 4 | 1:44.909 | ||
5. | A | 5. | 3. | LEE Huiwon | AUS-SYD | 5 | 5 | 1:41.233 | ||
6. | A | 6. | 41. | GYŐRY Márk | HUN-FTC | 3 | 6 | 1:43.458 | ||
7. | A | 7. | 7. | WOLF Tobias | AUT | 2 | 7 | 1:41.364 | ||
8. | B | 1. | 64. | IMRE Patrik | HUN-MTK | 1 | 8 | 1:41.580 | ||
9. | B | 2. | 152. | RADZIEJOWSKI Andrzej | POL | 9 | 1:41.994 | |||
10. | B | 3. | 22. | HOŘÁK Jan | CZE-BZKP | 10 | 1:42.478 | |||
11. | B | 4. | 40. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN-FTC | 11 | 1:42.550 | |||
12. | B | 5. | 151. | MUCHLADO Adam | POL | 12 | 1:42.606 | |||
13. | B | 6. | 128. | SAPIEŻYŃSKI Bartłomiej | POL-JUV | 13 | 1:45.443 | |||
14. | C | 1. | 150. | GRODZKI Wojciech | POL | 14 | 1:49.457 | |||
15. | C | 2. | 43. | ZÓLYOMI László | HUN-FTC | 15 | 1:48.542 | |||
16. | C | 3. | 190. | BARTKO Patrik | SVK-SKMA | 16 | 1:41.302 | |||
17. | C | 4. | 39. | GERECZE Ádám József | HUN-FTC | 17 | 1:38.618 | |||
18. | C | 5. | 4. | YOO Ihan | AUS-SYD | 18 | 1:38.342 | |||
19. | D | 1. | 221. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 19 | 1:37.278 | |||
20. | D | 2. | 222. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 20 | 1:37.438 | |||
21. | D | 3. | 196. | KARABIN Jakub | SVK-STEZ | 21 | 1:38.161 | |||
22. | D | 4. | 23. | POPL Matěj | CZE-BZKP | 22 | 1:38.282 | |||
23. | D | 5. | 91. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 23 | 1:38.402 | |||
24. | D | 6. | 42. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | 24 | 1:39.031 | |||
25. | D | 7. | 89. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 25 | 1:41.980 | |||
26. | E | 1. | 114. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 26 | 1:40.574 | |||
27. | E | 2. | 17. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 27 | 1:45.516 | |||
28. | E | 3. | 170. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 28 | 1:46.254 | |||
29. | E | 4. | 224. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 29 | 1:47.236 | |||
30. | E | 5. | 216. | TOPCHII Maksym | UKR-KHV | 30 | 1:45.996 | |||
31. | E | - | 70. | KALMÁR Botond | HUN-SZKE | 31 | 1:44.948 | |||
32. | E | - | 123. | DAWIDOWSKI Kamil | POL-JUV | 32 | 1:46.675 | |||
33. | E | - | 125. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 33 | 1:46.939 | |||
34. | F | 1. | 127. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | 34 | 1:44.439 | |||
35. | F | 2. | 126. | KRAWCZYKOWICZ Bartosz | POL-JUV | 35 | 1:44.930 | |||
36. | F | 3. | 124. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 36 | 1:45.076 | |||
37. | F | 4. | 215. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 37 | 1:50.471 | |||
38. | F | 5. | 35. | FEDOR András | HUN-DVTK | 38 | 2:01.743 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 197. | VASTUSKO Sergej | SVK-STEZ | 39 | NO TIME |