ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  1500 m
RACE: 54    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 52.  VOLET Gabriel Jean FRA-OAST FRA 2:41.178  
2 (2) 77.  KRAUSZ Ármin HUN HUN 2:47.224  
3 (3) 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 2:48.715  
4 (5) 60.  BOHN Zsombor HUN-FTC HUN 2:49.499  
5 (4) 84.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN NO TIME advanced->to A
- (1) 159.  ILIN Aleksandr RUS-PET RUS PEN. impeding->to B
RACE: 55    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 78.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 2:35.202  
2 (2) 19.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 2:35.304  
3 (3) 197.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 2:36.866  
4 (4) 164.  TIULIN Daniil RUS-PET RUS 3:02.277   advanced->to A
5 (1) 138.  GŁOWACKI Kacper POL POL 3:10.538  
RACE: 56    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 163.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 2:42.516  
2 (1) 199.  TAHTACİ Murat TUR TUR 2:42.743  
3 (4) 139.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 2:43.146  
4 (5) 2.  WOLF Tobias AUT AUT 2:46.493  
5 (6) 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN HUN 2:46.723  
6 (3) 185.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK 2:52.897  
RACE: 57    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 76.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 2:38.215  
2 (2) 196.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 2:38.442  
3 (4) 162.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 2:41.521   advanced->to A
4 (5) 120.  CECH Danielius LTU LTU 2:43.860  
- (1) 61.  VÉGI Dániel HUN-FTC HUN PEN. impeding->to B
RACE: 58    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 27.  KALCHEV Lyubomir BUL BUL 2:45.475  
2 (3) 161.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 2:46.624  
3 (6) 80.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 2:46.647   advanced->to A
4 (4) 198.  KELEŞ Emirhan TUR TUR 2:46.905   advanced->to A
5 (5) 187.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 2:52.459  
- (1) 160.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS PEN. impeding->to B
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  1500 m
RACE: 70    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 61.  VÉGI Dániel HUN-FTC HUN 2:47.019  
2 (2) 2.  WOLF Tobias AUT AUT 2:47.403  
3 (1) 120.  CECH Danielius LTU LTU 2:47.532  
4 (4) 138.  GŁOWACKI Kacper POL POL 2:47.833  
5 (3) 187.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 2:48.594  
6 (6) 160.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS NO TIME finished
RACE: 71    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN HUN 2:35.226  
2 (5) 159.  ILIN Aleksandr RUS-PET RUS 2:36.225  
3 (4) 185.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK 2:39.131  
4 (2) 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 2:39.143  
5 (3) 60.  BOHN Zsombor HUN-FTC HUN 2:39.432  
RACE: 72    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 76.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 2:41.768  
2 (5) 52.  VOLET Gabriel Jean FRA-OAST FRA 2:42.299  
3 (4) 196.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 2:42.601  
4 (2) 197.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 2:43.434  
5 (7) 198.  KELEŞ Emirhan TUR TUR 2:43.789  
6 (6) 80.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 2:55.310  
7 (8) 77.  KRAUSZ Ármin HUN HUN 2:59.583  
8 (1) 19.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR NO TIME finished
RACE: 73    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 2:30.405  
2 (3) 163.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 2:30.620  
3 (5) 139.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 2:31.160  
4 (7) 27.  KALCHEV Lyubomir BUL BUL 2:32.065  
5 (4) 199.  TAHTACİ Murat TUR TUR 2:32.727  
6 (2) 162.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 2:34.816  
7 (8) 161.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 2:36.600  
8 (6) 84.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:37.094  
9 (9) 164.  TIULIN Daniil RUS-PET RUS 2:46.140  
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1500 m
RACE: 86    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 160.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 3:17.272  
2 (4) 187.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 3:19.324  
3 (1) 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 3:20.451  
4 (3) 138.  GŁOWACKI Kacper POL POL 3:29.297  
5 (2) 60.  BOHN Zsombor HUN-FTC HUN 3:33.330  
RACE: 87    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 61.  VÉGI Dániel HUN-FTC HUN 2:41.577  
2 (1) 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN HUN 2:41.747  
3 (5) 2.  WOLF Tobias AUT AUT 2:42.225  
4 (2) 159.  ILIN Aleksandr RUS-PET RUS 2:43.243  
5 (6) 120.  CECH Danielius LTU LTU 2:43.530  
6 (3) 185.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK 2:47.158  
RACE: 88    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (9) 19.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 2:30.638  
2 (1) 199.  TAHTACİ Murat TUR TUR 2:30.822  
3 (7) 80.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 2:30.859  
4 (5) 198.  KELEŞ Emirhan TUR TUR 2:32.104  
5 (4) 84.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:35.315  
6 (2) 162.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 2:35.763  
7 (6) 164.  TIULIN Daniil RUS-PET RUS 2:43.187  
8 (3) 161.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 2:47.146  
9 (8) 77.  KRAUSZ Ármin HUN HUN 2:49.176  
RACE: 89    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 2:28.732  
2 (2) 163.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 2:28.884  
3 (5) 76.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 2:29.041  
4 (7) 196.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 2:29.105  
5 (3) 139.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 2:31.626  
6 (8) 197.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 2:32.121  
7 (6) 52.  VOLET Gabriel Jean FRA-OAST FRA 2:35.408  
8 (4) 27.  KALCHEV Lyubomir BUL BUL 2:45.252  



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Distance Classification


JUNIOR B MEN 1500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 78.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 34 1 2:28.732
  2. A 2. 163.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 21 2 2:28.884
  3. A 3. 76.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 13 3 2:29.041
  4. A 4. 196.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 8 4 2:29.105
  5. A 5. 139.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 5 5 2:31.160
  6. A 6. 197.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 3 6 2:32.121
  7. A 7. 52.  VOLET Gabriel Jean FRA-OAST FRA 2 7 2:35.408
  8. A 8. 27.  KALCHEV Lyubomir BUL BUL 1 8 2:32.065
  9. B 1. 19.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 9 2:30.638
  10. B 2. 199.  TAHTACİ Murat TUR TUR 10 2:30.822
  11. B 3. 80.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 11 2:30.859
  12. B 4. 198.  KELEŞ Emirhan TUR TUR 12 2:32.104
  13. B 5. 84.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 13 2:35.315
  14. B 6. 162.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 14 2:34.816
  15. B 7. 164.  TIULIN Daniil RUS-PET RUS 15 2:43.187
  16. B 8. 161.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 16 2:36.600
  17. B 9. 77.  KRAUSZ Ármin HUN HUN 17 2:47.224
  18. C 1. 61.  VÉGI Dániel HUN-FTC HUN 18 2:41.577
  19. C 2. 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN HUN 19 2:35.226
  20. C 3. 2.  WOLF Tobias AUT AUT 20 2:42.225
  21. C 4. 159.  ILIN Aleksandr RUS-PET RUS 21 2:36.225
  22. C 5. 120.  CECH Danielius LTU LTU 22 2:43.530
  23. C 6. 185.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK 23 2:39.131
  24. D 1. 160.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 24 3:17.272
  25. D 2. 187.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 25 2:48.594
  26. D 3. 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 26 2:39.143
  27. D 4. 138.  GŁOWACKI Kacper POL POL 27 2:47.833
  28. D 5. 60.  BOHN Zsombor HUN-FTC HUN 28 2:39.432