ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  1000 m
RACE: 251    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 76.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 1:36.486  
2 (1) 19.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 1:37.089  
3 (5) 2.  WOLF Tobias AUT AUT 1:40.486  
4 (4) 60.  BOHN Zsombor HUN-FTC HUN 1:46.905  
5 (3) 159.  ILIN Aleksandr RUS-PET RUS NO TIME finished
RACE: 252    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 52.  VOLET Gabriel Jean FRA-OAST FRA 1:35.169  
2 (3) 27.  KALCHEV Lyubomir BUL BUL 1:35.608  
3 (1) 161.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:37.569  
4 (2) 61.  VÉGI Dániel HUN-FTC HUN 1:51.030  
RACE: 253    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 163.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 1:40.536  
2 (3) 199.  TAHTACİ Murat TUR TUR 1:40.652  
3 (1) 120.  CECH Danielius LTU LTU 1:42.717  
4 (4) 77.  KRAUSZ Ármin HUN HUN 1:44.740  
RACE: 254    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 78.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 1:37.910  
2 (3) 198.  KELEŞ Emirhan TUR TUR 1:38.008  
3 (2) 162.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:39.439  
4 (5) 138.  GŁOWACKI Kacper POL POL 1:42.702  
5 (1) 185.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK 1:45.522  
RACE: 255    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 160.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1:52.398  
2 (1) 197.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 1:52.485  
3 (4) 80.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 1:52.528  
4 (2) 139.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 1:53.214  
- (5) 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT PEN. no finish->to B
RACE: 256    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 196.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 1:39.708  
2 (1) 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN HUN 1:40.428  
3 (4) 84.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:41.128  
4 (5) 187.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 1:44.751  
5 (2) 164.  TIULIN Daniil RUS-PET RUS 1:48.891  
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 281    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 162.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:44.305  
2 (2) 2.  WOLF Tobias AUT AUT 1:44.572  
3 (4) 61.  VÉGI Dániel HUN-FTC HUN 1:45.566  
4 (3) 60.  BOHN Zsombor HUN-FTC HUN 1:49.282  
RACE: 282    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 139.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 1:32.074  
2 (1) 161.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:35.238  
3 (2) 84.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:35.433  
4 (3) 187.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 1:39.694  
RACE: 283    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 197.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 1:39.604  
2 (1) 120.  CECH Danielius LTU LTU 1:40.857  
3 (2) 77.  KRAUSZ Ármin HUN HUN 1:41.755  
4 (3) 185.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK 1:51.763  
- (5) 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT PEN. no start
RACE: 284    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 199.  TAHTACİ Murat TUR TUR 1:55.951  
2 (4) 80.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 1:58.861  
3 (2) 138.  GŁOWACKI Kacper POL POL 1:59.620  
4 (3) 164.  TIULIN Daniil RUS-PET RUS 1:59.878  
5 (5) 159.  ILIN Aleksandr RUS-PET RUS NO TIME finished
RACE: 285    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 78.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 1:29.860  
2 (2) 76.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 1:30.127  
3 (1) 27.  KALCHEV Lyubomir BUL BUL 1:30.530  
4 (5) 160.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1:30.704  
5 (4) 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN HUN 1:32.505  
RACE: 286    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 196.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 1:31.456  
2 (1) 52.  VOLET Gabriel Jean FRA-OAST FRA 1:31.516  
3 (3) 198.  KELEŞ Emirhan TUR TUR 1:31.604  
4 (5) 163.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 1:54.090   advanced
5 (2) 19.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR NO TIME finished
 
JUNIOR B MEN  FINAL  1000 m
RACE: 316    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 159.  ILIN Aleksandr RUS-PET RUS 1:36.493  
2 (1) 164.  TIULIN Daniil RUS-PET RUS 1:48.783  
RACE: 317    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 61.  VÉGI Dániel HUN-FTC HUN 1:38.026  
2 (1) 187.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 1:38.711  
3 (5) 138.  GŁOWACKI Kacper POL POL 1:41.338  
4 (4) 185.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK 1:43.066  
5 (3) 60.  BOHN Zsombor HUN-FTC HUN 1:47.187  
RACE: 318    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 80.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 1:46.343  
2 (1) 84.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:46.449  
3 (2) 120.  CECH Danielius LTU LTU 1:46.941  
4 (3) 77.  KRAUSZ Ármin HUN HUN 1:47.760  
- (4) 2.  WOLF Tobias AUT AUT PEN. impeding
RACE: 319    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 139.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 1:31.600  
2 (5) 199.  TAHTACİ Murat TUR TUR 1:31.941  
3 (2) 161.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 1:34.037  
4 (4) 162.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 1:35.869  
- (3) 197.  HAN Ömer Faruk TUR TUR PEN. no finish
RACE: 320    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 160.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 1:36.662  
2 (4) 19.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 1:36.696  
3 (2) 198.  KELEŞ Emirhan TUR TUR 1:36.889  
4 (3) 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN HUN 1:38.172  
RACE: 321    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 1:32.087  
2 (5) 52.  VOLET Gabriel Jean FRA-OAST FRA 1:32.620  
3 (2) 76.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 1:33.072  
4 (3) 27.  KALCHEV Lyubomir BUL BUL 1:33.106  
5 (6) 163.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 1:34.755  
- (4) 196.  HAN Muhammed Emir TUR TUR PEN. impeding



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Distance Classification


JUNIOR B MEN 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 78.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 34 1 1:29.860
  2. A 2. 52.  VOLET Gabriel Jean FRA-OAST FRA 21 2 1:31.516
  3. A 3. 76.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 13 3 1:30.127
  4. A 4. 27.  KALCHEV Lyubomir BUL BUL 8 4 1:30.530
  5. A 5. 163.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 5 5 1:34.755
  6. A 196.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 2 6 1:31.456
  7. B 1. 160.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 2 7 1:30.704
  8. B 2. 19.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 1 8 1:36.696
  9. B 3. 198.  KELEŞ Emirhan TUR TUR 9 1:31.604
  10. B 4. 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN HUN 10 1:32.505
  11. C 1. 139.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 11 1:31.600
  12. C 2. 199.  TAHTACİ Murat TUR TUR 12 1:31.941
  13. C 3. 161.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 13 1:34.037
  14. C 4. 162.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 14 1:35.869
  15. C 197.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 15 1:39.604
  16. D 1. 80.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 16 1:46.343
  17. D 2. 84.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 17 1:35.433
  18. D 3. 120.  CECH Danielius LTU LTU 18 1:40.857
  19. D 4. 77.  KRAUSZ Ármin HUN HUN 19 1:41.755
  20. D 2.  WOLF Tobias AUT AUT 20 1:40.486
  21. E 1. 61.  VÉGI Dániel HUN-FTC HUN 21 1:38.026
  22. E 2. 187.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 22 1:38.711
  23. E 3. 138.  GŁOWACKI Kacper POL POL 23 1:41.338
  24. E 4. 185.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK 24 1:43.066
  25. E 5. 60.  BOHN Zsombor HUN-FTC HUN 25 1:46.905
  26. F 1. 159.  ILIN Aleksandr RUS-PET RUS 26 1:36.493
  27. F 2. 164.  TIULIN Daniil RUS-PET RUS 27 1:48.783
SEMI-FINAL
  B 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 28 NO TIME