ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR B MEN  HEATS  500 m
RACE: 107    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 139.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 44.578
2 (2) 27.  KALCHEV Lyubomir BUL BUL 44.770
3 (3) 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN HUN 45.835
4 (1) 161.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 46.075
RACE: 108    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 163.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 45.837
2 (2) 80.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 45.923
3 (5) 61.  VÉGI Dániel HUN-FTC HUN 47.276
4 (1) 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 47.415
5 (3) 185.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK 50.025
RACE: 109    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 196.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 45.966
2 (1) 19.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 46.281
3 (2) 2.  WOLF Tobias AUT AUT 47.268
4 (3) 164.  TIULIN Daniil RUS-PET RUS 50.062
5 (4) 60.  BOHN Zsombor HUN-FTC HUN 50.222
RACE: 110    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 52.  VOLET Gabriel Jean FRA-OAST FRA 44.642
2 (2) 197.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 45.100
3 (1) 77.  KRAUSZ Ármin HUN HUN 47.609 addTo.->to B
4 (4) 159.  ILIN Aleksandr RUS-PET RUS NO TIME finished
RACE: 111    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 160.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 46.278
2 (2) 84.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 46.364
3 (4) 198.  KELEŞ Emirhan TUR TUR 46.937
4 (3) 187.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 49.574
5 (5) 78.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN NO TIME finished
RACE: 112    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 76.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 44.962
2 (5) 199.  TAHTACİ Murat TUR TUR 45.602
3 (2) 162.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 45.817
4 (4) 138.  GŁOWACKI Kacper POL POL 47.104
5 (3) 120.  CECH Danielius LTU LTU 47.377
 
JUNIOR B MEN  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 126    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 196.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 45.695
2 (2) 163.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 45.787
3 (1) 162.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 45.997
4 (4) 84.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 46.121
RACE: 127    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 76.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 45.356
2 (2) 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN HUN 45.802
3 (3) 160.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 48.608
4 (4) 19.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR NO TIME finished
RACE: 128    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 27.  KALCHEV Lyubomir BUL BUL 45.344
2 (1) 52.  VOLET Gabriel Jean FRA-OAST FRA 45.505
3 (3) 80.  ZSIGÓ Máté HUN HUN NO TIME finished
- (4) 198.  KELEŞ Emirhan TUR TUR PEN. impeding->to C
RACE: 129    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 139.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 45.153
2 (2) 197.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 45.452
3 (3) 199.  TAHTACİ Murat TUR TUR 45.692
4 (4) 2.  WOLF Tobias AUT AUT 46.761
 
JUNIOR B MEN  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 201    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 161.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 46.370
2 (2) 138.  GŁOWACKI Kacper POL POL 46.688
3 (3) 120.  CECH Danielius LTU LTU 46.810
4 (4) 185.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 202    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 61.  VÉGI Dániel HUN-FTC HUN 46.060
2 (4) 159.  ILIN Aleksandr RUS-PET RUS 46.064
3 (2) 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 47.550
4 (3) 60.  BOHN Zsombor HUN-FTC HUN 54.656
RACE: 203    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 198.  KELEŞ Emirhan TUR TUR 46.179
2 (1) 187.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 48.022
3 (2) 164.  TIULIN Daniil RUS-PET RUS 48.253
- (3) 78.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN PEN. no start
RACE: 204    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 199.  TAHTACİ Murat TUR TUR 45.201 addTo.->to B
2 (3) 80.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 45.592
3 (4) 19.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 46.126
4 (2) 2.  WOLF Tobias AUT AUT 46.241
RACE: 205    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 84.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 45.869
2 (1) 162.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 45.949
3 (4) 160.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 46.026
4 (3) 77.  KRAUSZ Ármin HUN HUN 46.933
RACE: 206    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 76.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 44.596
2 (3) 196.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 45.076
3 (4) 163.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 1:02.239   advanced->to A
- (2) 197.  HAN Ömer Faruk TUR TUR PEN. impeding->to C
RACE: 207    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 27.  KALCHEV Lyubomir BUL BUL 44.362
2 (1) 139.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 44.476
3 (3) 52.  VOLET Gabriel Jean FRA-OAST FRA 44.543
4 (4) 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN HUN 45.778
 
JUNIOR B MEN  FINAL  500 m
RACE: 223    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 164.  TIULIN Daniil RUS-PET RUS 49.369
2 (3) 185.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK 49.508
3 (2) 60.  BOHN Zsombor HUN-FTC HUN 49.570
RACE: 224    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 138.  GŁOWACKI Kacper POL POL 47.794
2 (2) 120.  CECH Danielius LTU LTU 48.926
3 (4) 187.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 49.764
4 (3) 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT NO TIME finished
RACE: 225    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 159.  ILIN Aleksandr RUS-PET RUS 45.956
2 (3) 198.  KELEŞ Emirhan TUR TUR 46.013
3 (4) 161.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 46.053
4 (1) 61.  VÉGI Dániel HUN-FTC HUN 46.772
RACE: 226    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 160.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 45.662
2 (2) 19.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 45.711
3 (3) 2.  WOLF Tobias AUT AUT 46.106
4 (4) 77.  KRAUSZ Ármin HUN HUN 46.559
RACE: 227    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 162.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 45.184
2 (2) 84.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 45.381
3 (4) 197.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 45.894
4 (1) 80.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 1:01.851  
RACE: 228    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 199.  TAHTACİ Murat TUR TUR 44.872
2 (1) 52.  VOLET Gabriel Jean FRA-OAST FRA 45.079
3 (3) 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN HUN 45.945
RACE: 229    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 196.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 44.429
2 (2) 139.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 44.945
3 (3) 76.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 45.111
4 (1) 27.  KALCHEV Lyubomir BUL BUL 54.706
- (5) 163.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS PEN. impeding



ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019


Distance Classification


JUNIOR B MEN 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 196.  HAN Muhammed Emir TUR TUR 34 1 0:44.429
  2. A 2. 139.  NIEWIŃSKI Michał POL POL 21 2 0:44.476
  3. A 3. 76.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 13 3 0:44.596
  4. A 4. 27.  KALCHEV Lyubomir BUL BUL 8 4 0:44.362
  5. A 163.  SHEVELEV Maxim RUS-PET RUS 3 5 0:45.787
  6. B 1. 199.  TAHTACİ Murat TUR TUR 3 6 0:44.872
  7. B 2. 52.  VOLET Gabriel Jean FRA-OAST FRA 2 7 0:44.543
  8. B 3. 79.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN HUN 1 8 0:45.778
  9. C 1. 162.  SAIAPIN Roman RUS-PET RUS 9 0:45.184
  10. C 2. 84.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 10 0:45.381
  11. C 3. 197.  HAN Ömer Faruk TUR TUR 11 0:45.100
  12. C 4. 80.  ZSIGÓ Máté HUN HUN 12 0:45.592
  13. D 1. 160.  PETRUSHENKOV Egor RUS-PET RUS 13 0:45.662
  14. D 2. 19.  DZMITRYIENKA Ilya BLR BLR 14 0:45.711
  15. D 3. 2.  WOLF Tobias AUT AUT 15 0:46.106
  16. D 4. 77.  KRAUSZ Ármin HUN HUN 16 0:46.559
  17. E 1. 159.  ILIN Aleksandr RUS-PET RUS 17 0:45.956
  18. E 2. 198.  KELEŞ Emirhan TUR TUR 18 0:46.013
  19. E 3. 161.  PONOMARENKO Vladimir RUS-PET RUS 19 0:46.053
  20. E 4. 61.  VÉGI Dániel HUN-FTC HUN 20 0:46.060
  21. F 1. 138.  GŁOWACKI Kacper POL POL 21 0:46.688
  22. F 2. 120.  CECH Danielius LTU LTU 22 0:46.810
  23. F 3. 187.  BUKSAR Marian SVK-STEZ SVK 23 0:48.022
  24. F 4. 1.  FRIGHENCIU Stefan-Teodor AUT AUT 24 0:47.415
  25. G 1. 164.  TIULIN Daniil RUS-PET RUS 25 0:48.253
  26. G 2. 185.  SAFKO Jakub SVK-SKMA SVK 26 0:49.508
  27. G 3. 60.  BOHN Zsombor HUN-FTC HUN 27 0:49.570
SEMI-FINAL
  28. C 78.  NÓGRÁDI Bence HUN HUN 28 NO TIME