ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 35 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 129. | MAZUR Hanna | POL-ORL | 51.430 | ||
2 | (4) | 169. | ŠPAN Dina | SLO | 54.599 | ||
3 | (3) | 53. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 55.250 | ||
4 | (1) | 142. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | 57.663 | ||
5 | (2) | 173. | RODIC Sofija | SRB | 58.444 | ||
RACE: 36 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 141. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 53.610 | ||
2 | (4) | 119. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 54.312 | ||
3 | (3) | 104. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 56.811 | ||
4 | (1) | 183. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 1:08.441 | ||
RACE: 37 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 94. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 50.328 | ||
2 | (1) | 182. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 51.221 | ||
3 | (3) | 105. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 54.939 | ||
4 | (4) | 30. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 57.098 | ||
RACE: 38 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 107. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 51.211 | ||
2 | (2) | 130. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 52.089 | ||
3 | (1) | 184. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 52.792 | ||
4 | (3) | 93. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 54.269 | ||
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 143 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 107. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 50.761 | ||
2 | (2) | 129. | MAZUR Hanna | POL-ORL | 50.989 | ||
3 | (3) | 130. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 51.392 | ||
4 | (4) | 119. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 54.058 | ||
RACE: 144 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 94. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 50.199 | ||
2 | (2) | 182. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 51.619 | ||
3 | (3) | 141. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 51.764 | ||
4 | (4) | 169. | ŠPAN Dina | SLO | 51.796 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 151 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 183. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 51.757 | ||
2 | (1) | 93. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 53.379 | ||
3 | (4) | 173. | RODIC Sofija | SRB | 56.870 | ||
4 | (3) | 142. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | 57.473 | ||
- | (2) | 30. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | - | equipment | |
RACE: 152 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 53. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 54.640 | ||
2 | (1) | 184. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 56.277 | ||
3 | (4) | 104. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 56.504 | ||
4 | (2) | 105. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 59.465 | ||
RACE: 153 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 130. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 51.696 | ||
2 | (2) | 141. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 51.864 | ||
3 | (3) | 169. | ŠPAN Dina | SLO | 52.226 | ||
4 | (4) | 119. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 54.018 | ||
RACE: 154 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 129. | MAZUR Hanna | POL-ORL | 50.566 | ||
2 | (4) | 182. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 50.666 | ||
3 | (2) | 107. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 50.770 | ||
4 | (1) | 94. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 55.049 |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 1,Budapest,HUN LiveStrea, 20.09. - 22.09.2019
Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 500 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 129. | MAZUR Hanna | POL-ORL | 34 | 1 | 0:50.566 | ||
2. | A | 2. | 182. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 21 | 2 | 0:50.666 | ||
3. | A | 3. | 107. | NÓGRÁDI Panka | HUN-TKKSE | 13 | 3 | 0:50.761 | ||
4. | A | 4. | 94. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 8 | 4 | 0:50.199 | ||
5. | B | 1. | 130. | WOŹNIAK Kornelia | POL-ORL | 5 | 5 | 0:51.392 | ||
6. | B | 2. | 141. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 3 | 6 | 0:51.764 | ||
7. | B | 3. | 169. | ŠPAN Dina | SLO | 2 | 7 | 0:51.796 | ||
8. | B | 4. | 119. | LEVICKYTE Valentina | LTU | 1 | 8 | 0:54.018 | ||
9. | C | 1. | 53. | VÉGI Diána Laura | HUN-DJKSE | 9 | 0:54.640 | |||
10. | C | 2. | 184. | POPOVICOVA Lea | SVK-SKMA | 10 | 0:52.792 | |||
11. | C | 3. | 104. | HALTRICH Luca | HUN-TDKE | 11 | 0:56.504 | |||
12. | C | 4. | 105. | TÓTH Hajnalka | HUN-TDKE | 12 | 0:54.939 | |||
13. | D | 1. | 183. | IZAROVA Michaela | SVK-SKMA | 13 | 0:51.757 | |||
14. | D | 2. | 93. | GÖRGÉNYI Antónia | HUN-MTK | 14 | 0:53.379 | |||
15. | D | 3. | 173. | RODIC Sofija | SRB | 15 | 0:56.870 | |||
16. | D | 4. | 142. | LASZLO Judit Sara | ROU-ISK | 16 | 0:57.473 | |||
17. | D | - | 30. | CHANCHEVA Adelina | BUL-ICP | 17 | 0:57.098 |