14th EYOF, Sarajevo & East Sarajevo, BIH [i]Live Stream, 09.02. - 16.02.2019
Heat Results
3. Distance | |||||||
MEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 65 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 127. | AKAR Furkan | TUR | 1:34.870 | ||
2 | (4) | 116. | NADALINI Thomas | ITA | 1:35.356 | ||
3 | (2) | 101. | SCHEPERS Leander | BEL | 1:36.736 | ||
4 | (3) | 107. | SUMAN Stribor | CRO | 1:36.879 | ||
RACE: 66 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 128. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:36.642 | ||
2 | (3) | 118. | DE BOER Peter Zeno | NED | 1:37.077 | ||
3 | (4) | 108. | VANBESIEN Arthur | FRA | 1:37.473 | ||
4 | (1) | 111. | ROWE Ollie Marshall | GBR | 1:39.307 | ||
RACE: 67 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 120. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:31.132 | ||
2 | (5) | 102. | VAN DAMME Warre | BEL | 1:31.456 | ||
3 | (1) | 106. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 1:31.829 | ||
4 | (2) | 130. | GLOTOV Mykyta | UKR | 1:39.842 | ||
5 | (4) | 122. | CSILLAG Csongor József | ROU | NO TIME | finished | |
RACE: 68 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 115. | TALABOS Attila | HUN | 1:33.868 | ||
2 | (2) | 109. | VOLET Gabriel Jean | FRA | 1:34.166 | ||
3 | (4) | 103. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:35.840 | ||
4 | (3) | 113. | SCHÄFER Till Rintje | GER | 1:36.445 | ||
RACE: 69 HEAT: 5 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 114. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:31.735 | ||
2 | (4) | 124. | BALBEKOV Vladimir | RUS | 1:31.873 | ||
3 | (3) | 117. | OSS CHEMPER Davide | ITA | 1:34.209 | ||
4 | (2) | 112. | HAMMERMÜLLER Jonas | GER | 1:36.005 | ||
RACE: 70 HEAT: 6 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 125. | NIKOLAEV Daniil | RUS | 1:31.867 | ||
2 | (3) | 119. | SPEIJERS Jesse | NED | 1:31.949 | ||
3 | (2) | 110. | COLLINS Theo | GBR | 1:32.318 | ||
4 | (4) | 129. | FEDORENKO Danylo | UKR | 1:33.149 | ||
RACE: 71 HEAT: 7 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 121. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 1:33.914 | ||
2 | (3) | 104. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 1:34.197 | ||
3 | (5) | 126. | METRAUX Thibault | SUI | 1:34.660 | ||
4 | (1) | 123. | TEPES George-Lucian | ROU | 1:46.697 | ||
5 | (2) | 105. | DAPCHEV Petko | BUL | NO TIME | finished | |
MEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 76 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 114. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:30.157 | ||
2 | (5) | 128. | HAN Muhammed Emir | TUR | 1:30.340 | ||
3 | (2) | 106. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 1:30.591 | ||
4 | (3) | 119. | SPEIJERS Jesse | NED | 1:31.686 | ||
5 | (4) | 126. | METRAUX Thibault | SUI | 1:33.734 | ||
RACE: 77 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 124. | BALBEKOV Vladimir | RUS | 1:29.915 | ||
2 | (1) | 120. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 1:30.243 | ||
3 | (2) | 102. | VAN DAMME Warre | BEL | 1:31.086 | ||
4 | (5) | 117. | OSS CHEMPER Davide | ITA | 1:31.178 | ||
5 | (4) | 110. | COLLINS Theo | GBR | 1:31.338 | ||
RACE: 78 HEAT: 3 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 125. | NIKOLAEV Daniil | RUS | 1:31.820 | ||
2 | (3) | 127. | AKAR Furkan | TUR | 1:32.243 | ||
3 | (2) | 109. | VOLET Gabriel Jean | FRA | 1:32.961 | ||
4 | (5) | 118. | DE BOER Peter Zeno | NED | 1:33.004 | ||
5 | (4) | 103. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 1:34.334 | ||
RACE: 79 HEAT: 4 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 115. | TALABOS Attila | HUN | 1:32.758 | ||
2 | (4) | 116. | NADALINI Thomas | ITA | 1:32.971 | ||
3 | (2) | 121. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 1:33.046 | ||
4 | (3) | 104. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 1:33.401 | ||
5 | (5) | 101. | SCHEPERS Leander | BEL | 1:34.760 | ||
MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 82 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 115. | TALABOS Attila | HUN | 1:32.610 | ||
2 | (2) | 106. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 1:32.995 | ||
3 | (4) | 127. | AKAR Furkan | TUR | 1:40.731 | ||
- | (1) | 128. | HAN Muhammed Emir | TUR | - | no finish | |
- | (3) | 125. | NIKOLAEV Daniil | RUS | - | impeding | |
RACE: 83 HEAT: 2 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 124. | BALBEKOV Vladimir | RUS | 1:33.801 | ||
2 | (2) | 114. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:33.845 | ||
3 | (4) | 102. | VAN DAMME Warre | BEL | 1:36.105 | ||
4 | (3) | 120. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 2:02.623 | ||
- | (5) | 116. | NADALINI Thomas | ITA | - | impeding | |
MEN FINAL B 1000 m | |||||||
RACE: 86 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 127. | AKAR Furkan | TUR | NO TIME | ||
- | (2) | 120. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | - | no start | |
MEN FINAL A 1000 m | |||||||
RACE: 87 HEAT: 1 Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 115. | TALABOS Attila | HUN | 1:36.676 | ||
2 | (3) | 124. | BALBEKOV Vladimir | RUS | 1:37.073 | ||
3 | (4) | 114. | BONTOVICS Balázs | HUN | 1:37.436 | ||
4 | (5) | 102. | VAN DAMME Warre | BEL | 1:46.894 | ||
5 | (2) | 106. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 1:55.518 |
14th EYOF, Sarajevo & East Sarajevo, BIH [i]Live Stream, 09.02. - 16.02.2019
Distance Classification
MEN 1000 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL A | ||||||||||
1. | 1. | 115. | TALABOS Attila | HUN | 1 | 1:32.610 | ||||
2. | 2. | 124. | BALBEKOV Vladimir | RUS | 2 | 1:29.915 | ||||
3. | 3. | 114. | BONTOVICS Balázs | HUN | 3 | 1:30.157 | ||||
4. | 4. | 102. | VAN DAMME Warre | BEL | 4 | 1:31.086 | ||||
5. | 5. | 106. | KALCHEV Lyubomir | BUL | 5 | 1:30.591 | ||||
FINAL B | ||||||||||
6. | 1. | 127. | AKAR Furkan | TUR | 6 | 1:32.243 | ||||
7. | - | 120. | KRZEMIŃSKI Mateusz | POL | 7 | 1:30.243 | ||||
SEMI-FINAL | ||||||||||
8. | - | 125. | NIKOLAEV Daniil | RUS | 8 | 1:31.820 | ||||
9. | - | 128. | HAN Muhammed Emir | TUR | 9 | 1:30.340 | ||||
10. | - | 116. | NADALINI Thomas | ITA | 10 | 1:32.971 | ||||
QUARTER-FINAL | ||||||||||
11. | 3. | 121. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL | 11 | 1:33.046 | ||||
12. | 3. | 109. | VOLET Gabriel Jean | FRA | 12 | 1:32.961 | ||||
13. | 4. | 119. | SPEIJERS Jesse | NED | 13 | 1:31.686 | ||||
14. | 4. | 118. | DE BOER Peter Zeno | NED | 14 | 1:33.004 | ||||
15. | 4. | 104. | ZHERMANAU ALIAKSANDR | BLR | 15 | 1:33.401 | ||||
16. | 4. | 117. | OSS CHEMPER Davide | ITA | 16 | 1:31.178 | ||||
17. | 5. | 110. | COLLINS Theo | GBR | 17 | 1:31.338 | ||||
18. | 5. | 126. | METRAUX Thibault | SUI | 18 | 1:33.734 | ||||
19. | 5. | 103. | DZMITRYIENKA ILYA | BLR | 19 | 1:34.334 | ||||
20. | 5. | 101. | SCHEPERS Leander | BEL | 20 | 1:34.760 | ||||
HEATS | ||||||||||
21. | 3. | 108. | VANBESIEN Arthur | FRA | 21 | 1:37.473 | ||||
22. | 4. | 129. | FEDORENKO Danylo | UKR | 22 | 1:33.149 | ||||
23. | 4. | 112. | HAMMERMÜLLER Jonas | GER | 23 | 1:36.005 | ||||
24. | 4. | 113. | SCHÄFER Till Rintje | GER | 24 | 1:36.445 | ||||
25. | 4. | 107. | SUMAN Stribor | CRO | 25 | 1:36.879 | ||||
26. | 4. | 111. | ROWE Ollie Marshall | GBR | 26 | 1:39.307 | ||||
27. | 4. | 130. | GLOTOV Mykyta | UKR | 27 | 1:39.842 | ||||
28. | 4. | 123. | TEPES George-Lucian | ROU | 28 | 1:46.697 | ||||
29. | 5. | 105. | DAPCHEV Petko | BUL | 29 | NO TIME | ||||
29. | 5. | 122. | CSILLAG Csongor József | ROU | 29 | NO TIME |