ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 188    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 52.  HE Zi CHN CHN 1:22.178  
2 (4) 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:22.591  
3 (3) 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:25.089  
4 (5) 111.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:28.663  
5 (6) 86.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:28.731  
6 (1) 25.  PAVLOVA Bogoslava BUL-ICP BUL 1:38.480  
RACE: 189    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:22.628  
2 (4) 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:23.295  
3 (2) 159.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:27.818  
4 (3) 147.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:33.050  
5 (1) 85.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 1:39.447  
- (6) 51.  FAN Ziqi CHN CHN PEN. off track
RACE: 190    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  KANG Zitong CHN CHN 1:20.281  
2 (5) 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:22.111  
3 (2) 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:22.157  
4 (4) 37.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:23.066  
5 (6) 121.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 1:37.485  
6 (3) 110.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:45.988  
RACE: 191    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  LIU Siyu CHN CHN 1:22.521  
2 (5) 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:24.345  
3 (2) 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:24.543  
4 (4) 160.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:28.493  
5 (3) 24.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 1:32.223  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 275    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 54.  LIU Siyu CHN CHN 1:19.773  
2 (1) 52.  HE Zi CHN CHN 1:19.913  
3 (3) 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:20.535  
4 (5) 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:20.639  
5 (4) 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:25.151  
6 (6) 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 276    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  KANG Zitong CHN CHN 1:19.095  
2 (2) 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:20.501  
3 (4) 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:20.606  
4 (3) 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:20.680  
5 (5) 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:21.521  
6 (6) 159.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:26.992  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 307    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 121.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 1:32.581  
2 (2) 25.  PAVLOVA Bogoslava BUL-ICP BUL 1:33.972  
3 (3) 85.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 1:38.344  
4 (4) 110.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:44.368  
RACE: 308    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 37.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:23.973  
2 (2) 160.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:24.111  
3 (3) 111.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:27.779  
4 (4) 86.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:27.880  
5 (6) 147.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:28.151  
6 (5) 24.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 1:28.357  
RACE: 309    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:20.827  
2 (3) 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:20.928  
3 (2) 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:20.957  
4 (6) 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:22.507  
5 (4) 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:22.952  
6 (5) 159.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:27.542  
RACE: 310    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 54.  LIU Siyu CHN CHN 1:18.810  
2 (1) 53.  KANG Zitong CHN CHN 1:18.907  
3 (3) 52.  HE Zi CHN CHN 1:19.121  
4 (4) 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:19.828  
5 (6) 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:20.205  
6 (5) 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:20.339  



ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Distance Classification


JUNIOR D GIRLS 777 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 54.  LIU Siyu CHN CHN 34 1 1:18.810
  2. A 2. 53.  KANG Zitong CHN CHN 21 2 1:18.907
  3. A 3. 52.  HE Zi CHN CHN 13 3 1:19.121
  4. A 4. 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 8 4 1:19.828
  5. A 5. 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 5 5 1:20.205
  6. A 6. 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 3 6 1:20.339
  7. B 1. 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 2 7 1:20.639
  8. B 2. 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1 8 1:20.928
  9. B 3. 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 9 1:20.680
  10. B 4. 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 10 1:22.507
  11. B 5. 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 11 1:22.952
  12. B 6. 159.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 12 1:26.992
  13. C 1. 37.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 13 1:23.066
  14. C 2. 160.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 14 1:24.111
  15. C 3. 111.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 15 1:27.779
  16. C 4. 86.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 16 1:27.880
  17. C 5. 147.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 17 1:28.151
  18. C 6. 24.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 18 1:28.357
  19. D 1. 121.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 19 1:32.581
  20. D 2. 25.  PAVLOVA Bogoslava BUL-ICP BUL 20 1:33.972
  21. D 3. 85.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 21 1:38.344
  22. D 4. 110.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 22 1:44.368
HEATS
  A 51.  FAN Ziqi CHN CHN 23 NO TIME