ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 52.  HE Zi CHN CHN 1:59.817  
2 (4) 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 2:00.404  
3 (6) 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 2:02.983  
- (1) 76.  POPLOVA Michaela CZE-BZKP CZE PEN. no start
- (2) 122.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN PEN. no start
- (5) 25.  PAVLOVA Bogoslava BUL-ICP BUL PEN. off track
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  KANG Zitong CHN CHN 1:50.383  
2 (2) 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:51.262  
3 (6) 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:51.310  
4 (4) 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:51.520  
5 (3) 159.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 2:00.827  
6 (5) 110.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 51.  FAN Ziqi CHN CHN 1:52.079  
2 (6) 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:52.238  
3 (5) 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:53.948  
4 (4) 37.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:54.303  
5 (7) 160.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:58.734  
6 (1) 86.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:59.441  
7 (2) 147.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 2:02.689  
RACE: 4    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 54.  LIU Siyu CHN CHN 1:53.007  
2 (6) 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:54.295  
3 (4) 111.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:59.609  
4 (1) 24.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 1:59.833  
5 (2) 121.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 2:03.109  
6 (5) 85.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 2:08.704  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 16    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 54.  LIU Siyu CHN CHN 1:49.706  
2 (1) 51.  FAN Ziqi CHN CHN 1:52.244  
3 (2) 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:52.327  
4 (5) 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 2:05.038  
5 (6) 111.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 2:08.885  
6 (4) 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 2:12.208  
RACE: 17    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  KANG Zitong CHN CHN 1:46.097  
2 (4) 52.  HE Zi CHN CHN 1:46.305  
3 (3) 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:47.131  
4 (5) 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:47.453  
5 (6) 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:48.205  
6 (2) 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:48.606  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 26    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 2:00.269  
2 (2) 147.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 2:03.264  
3 (3) 85.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 2:04.407  
4 (4) 110.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 2:23.038  
RACE: 27    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:50.805  
2 (5) 159.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:55.838  
3 (4) 24.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 1:56.519  
4 (6) 121.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 1:59.132  
5 (2) 37.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 2:00.765  
6 (3) 160.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 2:01.488  
RACE: 28    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:47.531  
2 (4) 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:47.624  
3 (1) 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:47.697  
4 (2) 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:47.842  
5 (6) 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 1:48.142  
6 (5) 111.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 2:02.976  
RACE: 29    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  KANG Zitong CHN CHN 1:44.191  
2 (3) 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:46.027  
3 (6) 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:46.764  
4 (5) 51.  FAN Ziqi CHN CHN 1:49.562  
5 (4) 54.  LIU Siyu CHN CHN 1:58.300  
- (2) 52.  HE Zi CHN CHN PEN. impeding



ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Distance Classification


JUNIOR D GIRLS 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 53.  KANG Zitong CHN CHN 34 1 1:44.191
  2. A 2. 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 21 2 1:46.027
  3. A 3. 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 13 3 1:46.764
  4. A 4. 51.  FAN Ziqi CHN CHN 8 4 1:49.562
  5. A 5. 54.  LIU Siyu CHN CHN 5 5 1:49.706
  6. A 52.  HE Zi CHN CHN 2 6 1:46.305
  7. B 1. 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 2 7 1:47.531
  8. B 2. 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1 8 1:47.624
  9. B 3. 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 9 1:47.453
  10. B 4. 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 10 1:47.842
  11. B 5. 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 11 1:48.142
  12. B 6. 111.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 12 1:59.609
  13. C 1. 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 13 1:50.805
  14. C 2. 159.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 14 1:55.838
  15. C 3. 24.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 15 1:56.519
  16. C 4. 121.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 16 1:59.132
  17. C 5. 37.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 17 1:54.303
  18. C 6. 160.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 18 1:58.734
  19. D 1. 86.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 19 1:59.441
  20. D 2. 147.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 20 2:02.689
  21. D 3. 85.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 21 2:04.407
  22. D 4. 110.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 22 2:23.038
HEATS
  A 25.  PAVLOVA Bogoslava BUL-ICP BUL 23 NO TIME