ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Heat Results

 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 38    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 51.317
2 (2) 51.  FAN Ziqi CHN CHN 51.500
3 (1) 121.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 58.223
4 (3) 85.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 59.906
RACE: 39    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  HE Zi CHN CHN 50.248
2 (2) 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 50.463
3 (4) 160.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 53.529
4 (3) 86.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 55.315
RACE: 40    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 53.  KANG Zitong CHN CHN 50.597
2 (3) 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 50.610
3 (1) 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 53.132
4 (4) 110.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:07.576  
RACE: 41    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 52.991
2 (4) 159.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 54.664
3 (3) 111.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 57.216
4 (2) 25.  PAVLOVA Bogoslava BUL-ICP BUL 58.948
RACE: 42    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 51.165
2 (2) 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 51.232
3 (3) 24.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 57.680
RACE: 43    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 54.  LIU Siyu CHN CHN 49.897
2 (2) 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 51.277
3 (4) 37.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 55.624
4 (1) 147.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 58.783
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 142    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 50.395
2 (2) 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 50.457
3 (3) 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 52.368
4 (4) 159.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 55.448
RACE: 143    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  KANG Zitong CHN CHN 48.908
2 (2) 51.  FAN Ziqi CHN CHN 51.408
3 (4) 160.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 52.547
4 (3) 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 144    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  HE Zi CHN CHN 49.935
2 (2) 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 50.530
3 (3) 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 50.622
4 (4) 37.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 54.533
RACE: 145    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 54.  LIU Siyu CHN CHN 50.335
2 (2) 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 51.116
3 (3) 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 52.389
4 (4) 111.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 57.186
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 156    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  HE Zi CHN CHN 49.442
2 (4) 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 50.508
3 (3) 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 50.742
- (2) 54.  LIU Siyu CHN CHN PEN. off track
RACE: 157    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  KANG Zitong CHN CHN 49.152
2 (2) 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 49.760
3 (3) 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 49.854
4 (4) 51.  FAN Ziqi CHN CHN 50.421
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 170    HEAT: 1    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 85.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 1:00.112  
2 (3) 110.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:16.200  
- (1) 25.  PAVLOVA Bogoslava BUL-ICP BUL PEN. false start
RACE: 171    HEAT: 2    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 56.254
2 (2) 24.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 56.454
3 (4) 147.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 56.830
4 (3) 121.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 56.889
RACE: 172    HEAT: 3    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 51.791
2 (1) 37.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 53.738
3 (2) 159.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 54.954
4 (3) 111.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 56.317
RACE: 173    HEAT: 4    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 51.212
2 (3) 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 53.106
3 (2) 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 53.398
4 (4) 160.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU NO TIME finished
RACE: 174    HEAT: 5    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 50.486
2 (3) 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 50.841
3 (2) 51.  FAN Ziqi CHN CHN 50.964
RACE: 175    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 53.  KANG Zitong CHN CHN 49.239
2 (3) 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 49.784
3 (2) 52.  HE Zi CHN CHN 49.841
4 (4) 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 50.470



ISU JUN Challenge Series-Danubia3,Budapest,HUN [i]LiveStream, 04.01. - 06.01.2019


Distance Classification


JUNIOR D GIRLS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 53.  KANG Zitong CHN CHN 34 1 0:48.908
  2. A 2. 112.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 21 2 0:49.760
  3. A 3. 52.  HE Zi CHN CHN 13 3 0:49.442
  4. A 4. 146.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 8 4 0:50.470
  5. B 1. 181.  ŠPAN Dina SLO SLO 5 5 0:49.854
  6. B 2. 26.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 3 6 0:50.463
  7. B 3. 51.  FAN Ziqi CHN CHN 2 7 0:50.421
SEMI-FINAL
  8. A 54.  LIU Siyu CHN CHN 8 0:49.897
FINAL
  9. C 1. 140.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 9 0:50.622
  10. C 2. 141.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 10 0:51.232
  11. C 3. 192.  IZAROVÁ Michaela SVK-SKMA SVK 11 0:52.368
  12. C 4. 160.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 12 0:52.547
  13. D 1. 193.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 13 0:51.791
  14. D 2. 37.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 14 0:53.738
  15. D 3. 159.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 15 0:54.664
  16. D 4. 111.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 16 0:56.317
  17. E 1. 86.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 17 0:55.315
  18. E 2. 24.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 18 0:56.454
  19. E 3. 147.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 19 0:56.830
  20. E 4. 121.  FÜSPÖK Janka HUN-MTK HUN 20 0:56.889
  21. F 1. 85.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 21 0:59.906
  22. F 2. 110.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 22 1:07.576
  23. F 25.  PAVLOVA Bogoslava BUL-ICP BUL 23 0:58.948