Csizmadia Trophy Debrecen, 2018.10.26-28. HUN, 26.10. - 28.10.2018


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 107    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 39.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:32.290  
2 (1) 87.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:33.039  
3 (4) 98.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:33.484  
4 (2) 3.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:33.779  
RACE: 108    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 21.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:25.959  
2 (3) 130.  LESKOVA Radovana SVK SVK 1:26.115  
3 (2) 65.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:26.323  
4 (1) 79.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:39.103  
RACE: 109    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 88.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 1:30.062  
2 (2) 78.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:30.448  
3 (4) 2.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 1:44.619  
4 (3) 128.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:48.023  
RACE: 110    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:29.996  
2 (3) 20.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:33.055  
3 (4) 97.  FARKAS BIBORKA ROU-SCMC ROU 1:37.750   advanced
4 (2) 129.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:37.864  
RACE: 111    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 131.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:27.323  
2 (3) 77.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:29.607  
3 (5) 89.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 1:34.062  
4 (2) 116.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:41.008  
5 (1) 19.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:44.878  
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  777 m
RACE: 117    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 129.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:26.900  
2 (1) 89.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 1:33.251  
3 (4) 2.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 1:37.445  
4 (3) 116.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:37.656  
RACE: 118    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 128.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:30.526  
2 (1) 3.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:32.741  
3 (2) 79.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:37.558  
4 (3) 19.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:46.812  
RACE: 119    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 130.  LESKOVA Radovana SVK SVK 1:24.124  
2 (3) 64.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:25.256  
3 (2) 77.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:26.487  
4 (4) 87.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:26.975  
RACE: 120    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:25.017  
2 (3) 78.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:25.326  
3 (4) 39.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:28.072  
4 (2) 88.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU NO TIME finished
RACE: 121    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 131.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:23.284  
2 (5) 97.  FARKAS BIBORKA ROU-SCMC ROU 1:24.324  
3 (1) 65.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:24.372  
4 (4) 98.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:27.520  
5 (3) 20.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:33.956  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 182    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 130.  LESKOVA Radovana SVK SVK 1:31.697  
2 (3) 64.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:33.249  
3 (4) 77.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:34.269  
4 (2) 21.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN NO TIME advanced
RACE: 183    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 131.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:24.492  
2 (4) 78.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:25.989  
3 (2) 97.  FARKAS BIBORKA ROU-SCMC ROU 1:26.046  
4 (3) 65.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:26.191  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 206    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 79.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 1:36.302  
2 (1) 2.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 1:37.743  
3 (3) 116.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 1:38.081  
4 (4) 19.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 1:44.504  
RACE: 207    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 128.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:25.031  
2 (1) 129.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:25.163  
3 (3) 3.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:28.715  
4 (4) 89.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 1:31.236  
RACE: 208    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 39.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:25.970  
2 (5) 88.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 1:27.112  
3 (1) 87.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:27.241  
4 (2) 98.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:28.156  
5 (4) 20.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 209    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 97.  FARKAS BIBORKA ROU-SCMC ROU 1:28.646  
2 (2) 65.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:28.884  
3 (3) 77.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:29.044  
RACE: 210    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 21.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:21.064  
2 (1) 131.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:21.116  
3 (5) 64.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:23.063  
4 (3) 78.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:23.163  
5 (4) 130.  LESKOVA Radovana SVK SVK 1:23.262  



Csizmadia Trophy Debrecen, 2018.10.26-28. HUN, 26.10. - 28.10.2018


Distance Classification


JUNIOR D GIRLS 777 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 21.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 34 1 1:21.064
  2. A 2. 131.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 21 2 1:21.116
  3. A 3. 64.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 13 3 1:23.063
  4. A 4. 78.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 8 4 1:23.163
  5. A 5. 130.  LESKOVA Radovana SVK SVK 5 5 1:23.262
  6. B 1. 97.  FARKAS BIBORKA ROU-SCMC ROU 6 1:24.324
  7. B 2. 65.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 7 1:24.372
  8. B 3. 77.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 8 1:26.487
  9. C 1. 39.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 9 1:25.970
  10. C 2. 88.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 10 1:27.112
  11. C 3. 87.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 11 1:26.975
  12. C 4. 98.  ŠPAN Dina SLO SLO 12 1:27.520
  13. C 5. 20.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 13 1:33.055
  14. D 1. 128.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 14 1:25.031
  15. D 2. 129.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 15 1:25.163
  16. D 3. 3.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 16 1:28.715
  17. D 4. 89.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 17 1:31.236
  18. E 1. 79.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 18 1:36.302
  19. E 2. 2.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 19 1:37.445
  20. E 3. 116.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 20 1:37.656
  21. E 4. 19.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 21 1:44.504