Csizmadia Trophy Debrecen, 2018.10.26-28. HUN, 26.10. - 28.10.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 8    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 131.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:52.045  
2 (5) 88.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 1:53.340  
3 (3) 78.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:55.830  
4 (1) 98.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:55.892  
5 (4) 20.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:56.335  
RACE: 9    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 130.  LESKOVA Radovana SVK SVK 1:56.128  
2 (3) 65.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:57.478  
3 (2) 87.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:57.914  
4 (1) 77.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 2:00.637  
5 (5) 116.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 2:11.820  
6 (4) 19.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 2:17.475  
RACE: 10    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 21.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:48.237  
2 (4) 128.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:48.537  
3 (1) 97.  FARKAS BIBORKA ROU-SCMC ROU 1:48.642  
4 (3) 64.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:52.534  
5 (2) 3.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 2:06.803  
RACE: 11    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 129.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:54.693  
2 (5) 89.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 2:01.690  
3 (4) 39.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 2:03.160  
4 (3) 79.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 2:04.504  
5 (1) 2.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 2:05.490  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 16    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 77.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:58.207  
2 (1) 98.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:58.467  
3 (4) 3.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 2:02.978  
4 (3) 2.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 2:07.905  
RACE: 17    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:55.596  
2 (2) 20.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 1:56.714  
3 (3) 79.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 2:08.555  
4 (5) 19.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 2:16.950  
5 (4) 116.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 2:17.447  
RACE: 18    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 131.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:56.216  
2 (2) 88.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 1:58.283  
3 (6) 87.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:58.703  
4 (4) 78.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:58.814  
5 (3) 129.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 2:00.063  
6 (5) 65.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 2:01.674  
RACE: 19    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:47.121  
2 (3) 97.  FARKAS BIBORKA ROU-SCMC ROU 1:47.504  
3 (2) 128.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:48.238  
4 (4) 130.  LESKOVA Radovana SVK SVK 1:48.923  
5 (6) 39.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:56.407  
6 (5) 89.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 2:02.580  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 40    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 2.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 2:08.151  
2 (2) 19.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 2:12.960  
3 (3) 116.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 2:16.535  
RACE: 41    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 64.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 1:54.055  
2 (3) 77.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 1:56.037  
3 (5) 3.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 1:59.002  
4 (6) 79.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 2:14.734  
5 (2) 20.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 2:22.372  
- (4) 98.  ŠPAN Dina SLO SLO PEN. impeding
RACE: 42    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 130.  LESKOVA Radovana SVK SVK 1:52.331  
2 (2) 39.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:52.373  
3 (3) 78.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 1:52.604  
4 (5) 65.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 1:53.557  
5 (4) 129.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 1:54.062  
6 (6) 89.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 2:02.944  
RACE: 43    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 131.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 1:49.642  
2 (3) 128.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 1:50.802  
3 (1) 21.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 1:52.336  
4 (6) 87.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:54.041  
5 (2) 97.  FARKAS BIBORKA ROU-SCMC ROU 2:07.753  
6 (5) 88.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 2:12.437  



Csizmadia Trophy Debrecen, 2018.10.26-28. HUN, 26.10. - 28.10.2018


Distance Classification


JUNIOR D GIRLS 1000 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. A 1. 131.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 34 1 1:49.642
  2. A 2. 128.  BARICOVÁ Ema SVK SVK 21 2 1:48.238
  3. A 3. 21.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN-JSE HUN 13 3 1:47.121
  4. A 4. 87.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 8 4 1:54.041
  5. A 5. 97.  FARKAS BIBORKA ROU-SCMC ROU 5 5 1:47.504
  6. A 6. 88.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 3 6 1:53.340
  7. B 1. 130.  LESKOVA Radovana SVK SVK 2 7 1:48.923
  8. B 2. 39.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1 8 1:52.373
  9. B 3. 78.  NÓGRÁDI Panka HUN-TKKSE HUN 9 1:52.604
  10. B 4. 65.  SOMODI Luca HUN-SZKE HUN 10 1:53.557
  11. B 5. 129.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 11 1:54.062
  12. B 6. 89.  KÓTAI Nóra ROU-ISK ROU 12 2:01.690
  13. C 1. 64.  KORMÁNYOS Nina HUN-SZKE HUN 13 1:52.534
  14. C 2. 77.  CZANK-VARGA Viktória HUN-TKKSE HUN 14 1:56.037
  15. C 3. 3.  VÉGI Diána Laura HUN-DJKSE HUN 15 1:59.002
  16. C 4. 79.  RIKK Tímea HUN-TKKSE HUN 16 2:04.504
  17. C 5. 20.  SCHÖNBORN Virág HUN-JSE HUN 17 1:56.335
  18. C 98.  ŠPAN Dina SLO SLO 18 1:55.892
  19. D 1. 2.  KOVÁCS Loretta HUN-DJKSE HUN 19 2:05.490
  20. D 2. 19.  GÁL Boglárka HUN-JSE HUN 20 2:12.960
  21. D 3. 116.  DANKOVÁ Lívia SVK-SKMA SVK 21 2:11.820