ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1500 m | |||||||
RACE: 1 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 140. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 3:01.125 | ||
2 | (1) | 106. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 3:04.160 | ||
3 | (4) | 111. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 3:05.518 | ||
4 | (3) | 43. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 3:22.903 | ||
5 | (5) | 150. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 3:27.571 | ||
RACE: 2 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 82. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:51.266 | ||
2 | (1) | 135. | ALBERT Katalin | ROU | 2:51.921 | ||
3 | (6) | 44. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2:52.166 | ||
4 | (5) | 190. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 2:53.623 | ||
5 | (4) | 105. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 3:10.944 | ||
- | (2) | 34. | HARTYCHOVÁ Karolina | CZE | - | no start | |
RACE: 3 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | SOMODI Maja Dora | HUN | 2:46.516 | ||
2 | (2) | 183. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 2:49.155 | ||
3 | (5) | 139. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 2:51.137 | ||
4 | (6) | 191. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 2:51.923 | ||
5 | (3) | 107. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 2:56.225 | ||
6 | (4) | 83. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | NO TIME | finished | |
RACE: 4 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | DOBRÁN Flóra | HUN | 2:59.349 | ||
2 | (4) | 81. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 3:01.161 | ||
3 | (2) | 94. | KUCHTA Martyna | POL-GIZ | 3:10.385 | ||
4 | (5) | 35. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 3:12.035 | ||
5 | (3) | 182. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | NO TIME | finished | |
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 14 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 52. | DOBRÁN Flóra | HUN | 2:43.912 | ||
2 | (5) | 81. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:44.018 | ||
3 | (2) | 135. | ALBERT Katalin | ROU | 2:45.427 | ||
4 | (1) | 82. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:46.599 | ||
5 | (3) | 44. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2:47.112 | ||
6 | (6) | 111. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 2:55.412 | ||
RACE: 15 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | SOMODI Maja Dora | HUN | 2:46.098 | ||
2 | (4) | 140. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 2:46.251 | ||
3 | (2) | 183. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 2:51.383 | ||
4 | (3) | 139. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 2:54.028 | ||
5 | (5) | 106. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 2:59.045 | ||
6 | (6) | 94. | KUCHTA Martyna | POL-GIZ | 3:06.141 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 1500 m | |||||||
RACE: 23 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 83. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 2:38.828 | ||
2 | (2) | 182. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 2:48.743 | ||
3 | (1) | 150. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | NO TIME | finished | |
RACE: 24 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 191. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 2:52.128 | ||
2 | (2) | 190. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 2:52.515 | ||
3 | (3) | 107. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 2:53.046 | ||
4 | (6) | 43. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 2:56.236 | ||
5 | (5) | 35. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 2:58.269 | ||
6 | (4) | 105. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 3:10.852 | ||
RACE: 25 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 82. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 2:40.660 | ||
2 | (2) | 44. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 2:43.116 | ||
3 | (5) | 106. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 2:45.841 | ||
4 | (4) | 111. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 2:45.995 | ||
5 | (3) | 139. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 2:50.858 | ||
6 | (6) | 94. | KUCHTA Martyna | POL-GIZ | 3:15.265 | ||
RACE: 26 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 53. | SOMODI Maja Dora | HUN | 2:33.436 | ||
2 | (1) | 52. | DOBRÁN Flóra | HUN | 2:33.510 | ||
3 | (5) | 140. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 2:38.970 | ||
4 | (2) | 81. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 2:40.464 | ||
5 | (6) | 183. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 2:43.967 | ||
6 | (3) | 135. | ALBERT Katalin | ROU | 2:45.270 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 110 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 82. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 49.741 | ||
2 | (2) | 140. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 49.826 | ||
3 | (4) | 105. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 55.165 | ||
4 | (3) | 191. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 55.808 | ||
RACE: 111 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | SOMODI Maja Dora | HUN | 48.140 | ||
2 | (4) | 139. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 49.969 | ||
3 | (3) | 111. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 51.176 | ||
4 | (2) | 150. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 59.973 | ||
RACE: 112 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 190. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 49.971 | ||
2 | (4) | 81. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 51.266 | ||
3 | (3) | 44. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 51.478 | ||
4 | (1) | 35. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 55.180 | ||
RACE: 113 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 52. | DOBRÁN Flóra | HUN | 49.367 | ||
2 | (1) | 182. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 51.123 | ||
3 | (4) | 106. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 51.212 | ||
4 | (2) | 94. | KUCHTA Martyna | POL-GIZ | 54.695 | ||
RACE: 114 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 135. | ALBERT Katalin | ROU | 50.103 | ||
2 | (1) | 183. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 50.797 | ||
3 | (2) | 107. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 52.562 | ||
4 | (3) | 43. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | NO TIME | finished | |
JUNIOR C GIRLS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 123 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 190. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 49.436 | ||
2 | (1) | 82. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 49.493 | ||
3 | (4) | 81. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 50.612 | ||
4 | (3) | 182. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 50.638 | ||
RACE: 124 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 135. | ALBERT Katalin | ROU | 48.927 | ||
2 | (1) | 52. | DOBRÁN Flóra | HUN | 49.002 | ||
3 | (3) | 183. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 49.709 | ||
4 | (4) | 111. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 49.990 | ||
RACE: 125 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 140. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 48.068 | ||
2 | (3) | 139. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 49.526 | ||
3 | (1) | 53. | SOMODI Maja Dora | HUN | 50.415 | ||
4 | (4) | 106. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 51.081 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 132 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 53. | SOMODI Maja Dora | HUN | 48.655 | ||
2 | (3) | 139. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 49.773 | ||
3 | (2) | 190. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | NO TIME | finished adv.->to A | |
4 | (1) | 140. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | NO TIME | finished | |
RACE: 133 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 52. | DOBRÁN Flóra | HUN | 48.644 | ||
2 | (1) | 135. | ALBERT Katalin | ROU | 48.869 | ||
3 | (3) | 82. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 49.043 | ||
4 | (4) | 183. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 50.212 | ||
JUNIOR C GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 148 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 191. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 52.561 | ||
2 | (1) | 35. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 54.088 | ||
3 | (4) | 43. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 54.941 | ||
4 | (3) | 150. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 59.101 | ||
RACE: 149 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 44. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 51.940 | ||
2 | (3) | 94. | KUCHTA Martyna | POL-GIZ | 54.566 | ||
3 | (4) | 105. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 54.625 | ||
4 | (2) | 107. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | NO TIME | finished | |
RACE: 150 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 111. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 51.912 | ||
2 | (3) | 182. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 51.961 | ||
3 | (4) | 106. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 52.358 | ||
4 | (2) | 81. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | NO TIME | finished | |
RACE: 151 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 82. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 50.449 | ||
2 | (2) | 183. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 50.611 | ||
- | (3) | 140. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | - | no start | |
RACE: 152 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | DOBRÁN Flóra | HUN | 48.664 | ||
2 | (2) | 53. | SOMODI Maja Dora | HUN | 48.848 | ||
3 | (5) | 190. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 49.716 | ||
4 | (4) | 139. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 50.016 | ||
5 | (3) | 135. | ALBERT Katalin | ROU | 51.423 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 159 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 135. | ALBERT Katalin | ROU | 1:46.937 | ||
2 | (4) | 139. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:48.459 | ||
3 | (2) | 191. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 1:48.687 | ||
4 | (1) | 94. | KUCHTA Martyna | POL-GIZ | 1:51.103 | ||
RACE: 160 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 81. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:51.321 | ||
2 | (5) | 190. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 1:52.096 | ||
3 | (3) | 182. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 1:52.301 | ||
4 | (4) | 106. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 1:56.942 | ||
5 | (1) | 150. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | NO TIME | finished | |
RACE: 161 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 52. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:46.752 | ||
2 | (4) | 111. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:48.657 | ||
3 | (2) | 183. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:48.752 | ||
4 | (3) | 43. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 1:56.499 | ||
5 | (1) | 105. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | NO TIME | finished | |
RACE: 162 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 53. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:45.073 | ||
2 | (3) | 82. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 1:45.505 | ||
3 | (5) | 44. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:47.727 | ||
4 | (1) | 107. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 1:49.423 | ||
5 | (2) | 35. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:57.833 | ||
JUNIOR C GIRLS SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 257 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 52. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:44.342 | ||
2 | (2) | 135. | ALBERT Katalin | ROU | 1:44.451 | ||
3 | (6) | 183. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:45.933 | ||
4 | (3) | 139. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:46.218 | ||
5 | (4) | 111. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:47.255 | ||
6 | (5) | 191. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 1:47.409 | ||
RACE: 258 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:41.895 | ||
2 | (4) | 81. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:42.991 | ||
3 | (3) | 44. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:45.096 | ||
4 | (6) | 182. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 1:47.934 | ||
5 | (5) | 190. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | NO TIME | finished adv.->to A | |
- | (2) | 82. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | - | penalty | |
JUNIOR C GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 268 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 106. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 1:47.285 | ||
2 | (1) | 107. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 1:50.759 | ||
3 | (7) | 105. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 1:51.115 | ||
4 | (3) | 43. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 1:52.840 | ||
5 | (2) | 94. | KUCHTA Martyna | POL-GIZ | 1:52.879 | ||
6 | (6) | 150. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 2:06.894 | ||
7 | (5) | 35. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | NO TIME | finished | |
RACE: 269 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 182. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 1:44.809 | ||
2 | (1) | 139. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 1:47.019 | ||
3 | (2) | 111. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:47.848 | ||
4 | (3) | 191. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 1:54.014 | ||
RACE: 270 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:38.838 | ||
2 | (3) | 52. | DOBRÁN Flóra | HUN | 1:38.911 | ||
3 | (4) | 135. | ALBERT Katalin | ROU | 1:40.804 | ||
4 | (2) | 81. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:42.603 | ||
5 | (7) | 190. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 1:42.744 | ||
6 | (5) | 44. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:44.388 | ||
7 | (6) | 183. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:44.766 |
ISU Junior Challenge Series-Danubia 2, Spisska Nova Ves, SVK, 14.12. - 16.12.2018
Overall Classification
JUNIOR C GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 53. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1. 2. 1. | 89 | 4 | |
2. | 52. | DOBRÁN Flóra | HUN | 2. 1. 2. | 76 | 5 | |
3. | 135. | ALBERT Katalin | ROU | 6. 5. 3. | 21 | 14 | |
4. | 190. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 14. 3. 5. | 18 | 22 | |
5. | 81. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 4. 12. 4. | 16 | 20 | |
6. | 140. | MITROFANOVA Varvara | RUS-KAL | 3. 8. 20. | 13 | 31 | |
7. | 183. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 5. 7. 7. | 9 | 19 | |
8. | 139. | BESPAMIATNOVA Anastasiia | RUS-KAL | 11. 4. 9. | 8 | 24 | |
9. | 82. | BORODOVSKA Marija | LAT-SPARS | 7. 6. 12. | 5 | 25 | |
10. | 44. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 8. 13. 6. | 4 | 27 | |
11. | 182. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 20. 10. 8. | 1 | 38 | |
12. | 111. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 10. 9. 10. | 29 | ||
13. | 106. | MAZUR Emma | POL-MOSIR | 9. 11. 13. | 33 | ||
14. | 191. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 13. 17. 11. | 41 | ||
15. | 94. | KUCHTA Martyna | POL-GIZ | 12. 14. 17. | 43 | ||
16. | 107. | SIENKIEWICZ Sandra | POL-MOSIR | 15. 16. 14. | 45 | ||
17. | 105. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 18. 15. 15. | 48 | ||
18. | 43. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 16. 19. 16. | 51 | ||
19. | 35. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 17. 18. 19. | 54 | ||
20. | 150. | KUBIKOVA Ivana | SVK-PRK | 21. 20. 18. | 59 | ||
21. | 83. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 19. 21. 20. | 60 |