Alpe Adria Trophy-Final, Open Balkan Championships,Celje,SLO, 30.03. - 31.03.2019


Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR E BOYS  HEATS  500 m
RACE: 150    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  BLUHM Daniel GER-SLIC GER 58.063
2 (3) 106.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-MTK HUN 1:00.094  
3 (2) 92.  DERDÁK Ákos HUN-KDSE HUN 1:05.150  
4 (4) 64.  LAJTER Máté HUN-DJKSE HUN 1:09.286  
RACE: 151    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 67.  SZABÓ Barnabás HUN-DVTK HUN 58.013
2 (4) 165.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 58.047
3 (3) 151.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 59.905
4 (1) 105.  PISTAI Botond HUN-MTK HUN 1:02.028  
5 (5) 54.  MUZAFEROVIC Sanel GER-SLIC GER 1:03.769  
RACE: 152    HEAT: 3        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 164.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 57.252
2 (1) 119.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 58.122
3 (2) 53.  MIKHAILOV Aleksandr GER-SLIC GER 1:08.724  
- (3) 35.  LUETIĆ Fran CRO-METEOR CRO PEN. no start
 
JUNIOR E BOYS  FINAL B  500 m
RACE: 168    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 151.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 59.784
2 (2) 105.  PISTAI Botond HUN-MTK HUN 1:01.361  
3 (3) 54.  MUZAFEROVIC Sanel GER-SLIC GER 1:03.689  
4 (5) 53.  MIKHAILOV Aleksandr GER-SLIC GER 1:08.381  
5 (6) 64.  LAJTER Máté HUN-DJKSE HUN 1:09.888  
6 (4) 92.  DERDÁK Ákos HUN-KDSE HUN 1:35.285  
 
JUNIOR E BOYS  FINAL  500 m
RACE: 169    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 52.  BLUHM Daniel GER-SLIC GER 54.303
2 (1) 164.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 54.399
3 (3) 165.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 57.288
4 (6) 106.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-MTK HUN 57.795
5 (5) 119.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 58.337
6 (2) 67.  SZABÓ Barnabás HUN-DVTK HUN 58.695



Alpe Adria Trophy-Final, Open Balkan Championships,Celje,SLO, 30.03. - 31.03.2019


Distance Classification


JUNIOR E BOYS 500 m
 
Qualif.-Round Rank   Heat No.  Name Member   FP CDR Time
FINAL
  1. 1. 52.  BLUHM Daniel GER-SLIC GER 34 1 0:54.303
  2. 2. 164.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 21 2 0:54.399
  3. 3. 165.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 13 3 0:57.288
  4. 4. 106.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-MTK HUN 8 4 0:57.795
  5. 5. 119.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 5 5 0:58.122
  6. 6. 67.  SZABÓ Barnabás HUN-DVTK HUN 3 6 0:58.013
FINAL B
  7. 1. 151.  HARKABUS Marek SVK-PRK SVK 2 7 0:59.784
  8. 2. 105.  PISTAI Botond HUN-MTK HUN 1 8 1:01.361
  9. 3. 54.  MUZAFEROVIC Sanel GER-SLIC GER 9 1:03.689
  10. 4. 53.  MIKHAILOV Aleksandr GER-SLIC GER 10 1:08.381
  11. 5. 64.  LAJTER Máté HUN-DJKSE HUN 11 1:09.286
  12. 6. 92.  DERDÁK Ákos HUN-KDSE HUN 12 1:05.150
HEATS
  35.  LUETIĆ Fran CRO-METEOR CRO 13 -----