Danubia 6 - Zagreb Open 2017 , Zagreb, CRO, 09.02. - 11.02.2018


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 7    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 78.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:47.099  
2 (1) 103.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:48.518  
3 (5) 34.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 1:50.199  
4 (2) 5.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:50.314  
5 (6) 91.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:57.019  
- (3) 18.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO PEN. no start
RACE: 8    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (6) 41.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:46.048  
2 (5) 74.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 1:46.129  
3 (4) 60.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:46.944  
4 (3) 109.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:48.682  
5 (1) 55.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 1:48.895  
6 (2) 17.  HORVAT Tonka CRO CRO 2:09.470  
7 (7) 16.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 2:12.152  
RACE: 9    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 42.  SOMODI Maja HUN HUN 1:47.273  
2 (5) 104.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:49.030  
3 (6) 33.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 1:52.351  
4 (1) 97.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 2:17.965   advanced
5 (4) 19.  NOSIĆ Anđelina CRO CRO 2:33.993  
- (3) 76.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS PEN. impeding
RACE: 10    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 62.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:45.172  
2 (2) 75.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:48.784  
3 (3) 49.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:49.039  
4 (6) 36.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:49.688  
5 (1) 108.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 2:00.299  
6 (5) 21.  VANJAK Veronika CRO CRO 2:21.458  
RACE: 11    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 77.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:48.336  
2 (4) 107.  HAN Aybuke TUR TUR 1:50.329  
3 (6) 61.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:50.599  
4 (5) 35.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:50.620  
5 (2) 20.  SMOGAR Patricia CRO CRO 2:02.903  
6 (1) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 2:11.122  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 25    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 78.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:46.971  
2 (1) 41.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:47.101  
3 (2) 74.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 1:47.162  
4 (3) 60.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:47.324  
5 (5) 103.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:51.419  
6 (6) 107.  HAN Aybuke TUR TUR 1:52.388  
RACE: 26    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:43.306  
2 (3) 77.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:45.372  
3 (2) 42.  SOMODI Maja HUN HUN 1:45.405  
4 (5) 104.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:48.583  
5 (7) 97.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:48.709  
6 (4) 75.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:50.233  
7 (6) 49.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:56.532  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 33    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  HORVAT Tonka CRO CRO 2:09.820  
2 (2) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 2:12.661  
3 (4) 21.  VANJAK Veronika CRO CRO 2:20.383  
4 (5) 19.  NOSIĆ Anđelina CRO CRO 2:34.522  
5 (3) 16.  AŠČIĆ Petra CRO CRO NO TIME finished
RACE: 34    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 55.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 1:51.880  
2 (2) 33.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 1:52.059  
3 (4) 108.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 1:52.277  
4 (3) 91.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:52.593  
5 (5) 20.  SMOGAR Patricia CRO CRO 2:01.945  
RACE: 35    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 61.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:49.960  
2 (6) 35.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:49.991  
3 (1) 109.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:50.448  
4 (3) 34.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 1:51.138  
5 (2) 36.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:51.650  
6 (4) 5.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:51.948  
RACE: 36    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 104.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:49.081  
2 (6) 107.  HAN Aybuke TUR TUR 1:49.220  
3 (1) 60.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:49.271  
4 (7) 49.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:49.314  
5 (5) 103.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:51.786  
6 (3) 97.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:55.439  
7 (4) 75.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 2:00.383  
RACE: 37    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 77.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:43.576  
2 (4) 78.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:44.028  
3 (6) 74.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 1:44.199  
4 (3) 42.  SOMODI Maja HUN HUN 1:44.526  
5 (1) 62.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:59.957  
- (5) 41.  DOBRÁN Flóra HUN HUN PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 55    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 77.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 51.595
2 (5) 61.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 54.191
3 (4) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:00.834  
4 (2) 97.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:10.047   advanced
5 (3) 20.  SMOGAR Patricia CRO CRO NO TIME finished
RACE: 56    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 62.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 51.034
2 (3) 34.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 51.924
3 (2) 107.  HAN Aybuke TUR TUR 52.065
4 (1) 55.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 52.712
5 (4) 16.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 1:04.168  
RACE: 57    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 51.038
2 (4) 103.  LESKOVA Radovona SVK SVK 51.327
3 (2) 35.  POPLOVA Michaela CZE CZE 52.865
4 (5) 108.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 1:05.519  
5 (3) 17.  HORVAT Tonka CRO CRO 1:13.050  
RACE: 58    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 42.  SOMODI Maja HUN HUN 49.903
2 (5) 75.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 52.069
3 (3) 60.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 52.691
4 (2) 33.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 53.733
5 (1) 19.  NOSIĆ Anđelina CRO CRO 1:14.351  
RACE: 59    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 74.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 51.748
2 (1) 109.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 52.702
3 (3) 49.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 52.800
4 (2) 91.  ŠPAN Dina SLO SLO 56.160
5 (5) 21.  VANJAK Veronika CRO CRO 1:04.443  
RACE: 60    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 41.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 50.713
2 (5) 104.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 51.076
3 (3) 76.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 52.321
4 (1) 36.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 53.302
5 (2) 5.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 54.625
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 78    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  SOMODI Maja HUN HUN 49.762
2 (2) 62.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.872
3 (3) 34.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 51.728
4 (4) 49.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 51.932
RACE: 79    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 50.826
2 (2) 74.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 51.172
3 (3) 60.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 51.391
4 (4) 61.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 53.230
RACE: 80    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 50.267
2 (2) 104.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 50.459
3 (3) 75.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 51.287
4 (4) 109.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 52.059
RACE: 81    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 77.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 51.213
2 (4) 76.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 51.591
3 (1) 103.  LESKOVA Radovona SVK SVK 52.077
4 (3) 107.  HAN Aybuke TUR TUR 52.739
5 (5) 97.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 93    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 78.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 50.695
2 (2) 104.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 50.837
3 (4) 74.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 50.895
4 (3) 41.  DOBRÁN Flóra HUN HUN NO TIME finished
RACE: 94    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  SOMODI Maja HUN HUN 49.795
2 (2) 62.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 49.866
3 (3) 77.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 50.768
4 (4) 76.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 52.536
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 101    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 5.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 55.169
2 (6) 20.  SMOGAR Patricia CRO CRO 58.020
3 (3) 21.  VANJAK Veronika CRO CRO 1:03.239  
4 (2) 16.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 1:03.351  
5 (4) 17.  HORVAT Tonka CRO CRO 1:05.181  
6 (5) 19.  NOSIĆ Anđelina CRO CRO NO TIME finished
RACE: 102    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 36.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 53.949
2 (1) 55.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 54.106
3 (5) 108.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 54.546
4 (3) 33.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 54.806
5 (4) 91.  ŠPAN Dina SLO SLO 55.186
RACE: 103    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 35.  POPLOVA Michaela CZE CZE 53.814
2 (2) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:00.458  
RACE: 104    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 53.074
2 (4) 61.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 53.185
3 (3) 107.  HAN Aybuke TUR TUR 53.294
4 (2) 109.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 53.422
5 (5) 97.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 55.114
RACE: 105    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 75.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 51.844
2 (4) 103.  LESKOVA Radovona SVK SVK 51.896
3 (3) 34.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 52.204
4 (2) 60.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 52.405
RACE: 106    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 77.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 51.111
2 (4) 41.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 51.123
3 (3) 76.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 1:04.951  
4 (2) 74.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 1:06.432  
RACE: 107    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 78.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 50.164
2 (1) 42.  SOMODI Maja HUN HUN 50.305
3 (2) 62.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 50.425
4 (4) 104.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 50.729
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 129    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 77.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS NO TIME finished
2 (1) 107.  HAN Aybuke TUR TUR NO TIME finished
3 (4) 35.  POPLOVA Michaela CZE CZE NO TIME advanced
4 (6) 49.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN NO TIME finished
5 (3) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT NO TIME finished
6 (2) 16.  AŠČIĆ Petra CRO CRO NO TIME finished
RACE: 130    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 78.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:20.682  
2 (2) 103.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:20.816  
3 (1) 60.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:21.093  
4 (5) 36.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:21.382  
5 (6) 5.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:24.313  
6 (3) 19.  NOSIĆ Anđelina CRO CRO 2:16.912  
RACE: 131    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 74.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 1:23.762  
2 (3) 104.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:23.937  
3 (4) 61.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:24.485  
4 (1) 91.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:27.359  
5 (2) 20.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:43.889  
6 (6) 97.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:48.429  
RACE: 132    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 42.  SOMODI Maja HUN HUN 1:22.558  
2 (4) 34.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 1:23.083  
3 (5) 55.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 1:24.015  
4 (2) 108.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 1:25.762  
5 (6) 76.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 1:41.410  
6 (1) 21.  VANJAK Veronika CRO CRO 1:45.341  
RACE: 133    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 62.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:18.641  
2 (3) 41.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:20.856  
3 (4) 75.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:22.826  
4 (6) 109.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 1:24.255  
5 (2) 17.  HORVAT Tonka CRO CRO 1:40.744  
- (1) 33.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE PEN. no finish
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 150    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:20.752  
2 (6) 77.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:20.888  
3 (3) 42.  SOMODI Maja HUN HUN 1:20.892  
4 (2) 60.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:21.286  
5 (4) 75.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:23.268  
6 (5) 104.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK NO TIME finished
RACE: 151    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:17.053  
2 (3) 78.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:17.226  
3 (4) 103.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:22.699  
4 (2) 35.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:23.312  
5 (7) 107.  HAN Aybuke TUR TUR 1:23.458  
6 (5) 34.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 1:23.772  
7 (6) 74.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS NO TIME finished
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 158    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 97.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 1:28.566  
2 (1) 21.  VANJAK Veronika CRO CRO 1:47.725  
3 (4) 16.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 1:50.794  
4 (3) 19.  NOSIĆ Anđelina CRO CRO 2:18.628  
RACE: 159    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 76.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 1:27.508  
2 (1) 5.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 1:27.648  
3 (4) 20.  SMOGAR Patricia CRO CRO 1:33.181  
4 (5) 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 1:38.754  
5 (2) 17.  HORVAT Tonka CRO CRO 1:49.779  
RACE: 160    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 36.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 1:23.585  
2 (2) 55.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 1:23.860  
3 (7) 49.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 1:24.024  
4 (5) 108.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 1:25.576  
5 (6) 91.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:27.872  
6 (4) 61.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:30.342  
7 (3) 109.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR NO TIME finished
RACE: 161    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 75.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 1:21.995  
2 (1) 60.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 1:22.330  
3 (5) 34.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 1:22.465  
4 (3) 35.  POPLOVA Michaela CZE CZE 1:22.487  
5 (4) 107.  HAN Aybuke TUR TUR 1:22.524  
- (6) 104.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK PEN. no start
- (7) 74.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS PEN. impeding
RACE: 162    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 62.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:15.889  
2 (2) 78.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 1:15.972  
3 (4) 77.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1:16.069  
4 (3) 41.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 1:16.241  
5 (5) 42.  SOMODI Maja HUN HUN 1:16.381  
6 (6) 103.  LESKOVA Radovona SVK SVK 1:21.671  



Danubia 6 - Zagreb Open 2017 , Zagreb, CRO, 09.02. - 11.02.2018


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 78.  TUROVEROVA Mariia RUS-PET RUS 2. 1. 2. 76 5
2. 62.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 5. 3. 1. 52 9
3. 77.  ROSHCHEKTAEVA Zhanneta RUS-PET RUS 1. 5. 3. 52 9
4. 42.  SOMODI Maja HUN HUN 4. 2. 5. 34 11
5. 74.  BAKHIIA Arina RUS-PET RUS 3. 8. 13. 14 24
6. 41.  DOBRÁN Flóra HUN HUN 6. 6. 4. 13 16
7. 104.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 7. 4. 12. 10 23
8. 103.  LESKOVA Radovona SVK SVK 11. 10. 6. 3 27
9. 75.  BRIKACH Anastasiia RUS-PET RUS 13. 9. 7. 2 29
10. 76.  LLEDOBIRYUKOVA Claudia RUS-PET RUS 31. 7. 21. 2 59
11. 60.  BORODOVSKA Marija LAT-SPARS LAT 9. 12. 8. 1 29
12. 107.  HAN Aybuke TUR TUR 8. 15. 11. 1 34
13. 34.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 17. 11. 9. 37
14. 49.  SZIGETI Dóra HUN-MTK HUN 10. 13. 16. 39
15. 35.  POPLOVA Michaela CZE CZE 15. 18. 10. 43
16. 61.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 14. 14. 19. 47
17. 36.  ŽOČKOVÁ Kristýna CZE CZE 18. 20. 14. 52
18. 109.  ULVİ BEYZA NUR TUR TUR 16. 16. 20. 52
19. 97.  TOKAROVA Tamara SVK-SKMA SVK 12. 17. 26. 55
20. 55.  JANCSÓ Zoé HUN-TKKSE HUN 20. 21. 15. 56
21. 108.  ŞİMŞEK DİRUBA TUR TUR 22. 22. 17. 61
22. 91.  ŠPAN Dina SLO SLO 23. 24. 18. 65
23. 5.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 19. 25. 22. 66
24. 1.  PILTZ Sophie AUT AUT 26. 19. 24. 69
25. 20.  SMOGAR Patricia CRO CRO 24. 26. 23. 73
26. 33.  HARTYCHOVÁ Karolina CZE CZE 21. 23. 31. 75
27. 17.  HORVAT Tonka CRO CRO 25. 29. 25. 79
28. 21.  VANJAK Veronika CRO CRO 27. 27. 27. 81
29. 16.  AŠČIĆ Petra CRO CRO 29. 28. 28. 85
30. 19.  NOSIĆ Anđelina CRO CRO 28. 30. 29. 87