Danubia 4 - Slovak Open 2017 , Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2017
Heat Results
1. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 1 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 156. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:48.495 | ||
2 | (3) | 35. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 1:50.072 | ||
3 | (4) | 84. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 1:51.674 | ||
4 | (5) | 31. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:51.694 | ||
5 | (2) | 62. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:54.232 | ||
6 | (6) | 79. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 1:57.204 | ||
RACE: 2 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:56.502 | ||
2 | (4) | 109. | GÁL Sarolta | ROU | 1:57.109 | ||
3 | (6) | 34. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 1:59.658 | ||
4 | (3) | 60. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:09.336 | ||
5 | (2) | 85. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 2:13.107 | ||
6 | (5) | 126. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 2:19.107 | ||
RACE: 3 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (7) | 165. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 1:50.780 | ||
2 | (3) | 136. | LESKOVA Radovana | SVK | 1:50.848 | ||
3 | (4) | 127. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:51.458 | ||
4 | (6) | 86. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:51.914 | ||
5 | (1) | 36. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:56.576 | ||
6 | (5) | 17. | STOYANOVA Sonya | BUL | 1:57.473 | ||
7 | (2) | 61. | MILAKNYTE Indre | LTU | 2:01.072 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 15 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 79. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 1:51.649 | ||
2 | (7) | 126. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:53.575 | ||
3 | (1) | 62. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:54.720 | ||
4 | (2) | 36. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:54.866 | ||
5 | (4) | 17. | STOYANOVA Sonya | BUL | 1:55.342 | ||
6 | (5) | 61. | MILAKNYTE Indre | LTU | 2:03.471 | ||
7 | (6) | 85. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 2:09.772 | ||
RACE: 16 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 127. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:49.759 | ||
2 | (2) | 84. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 1:50.390 | ||
3 | (5) | 34. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 1:50.681 | ||
4 | (4) | 86. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:51.551 | ||
5 | (6) | 60. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 2:09.325 | ||
6 | (3) | 31. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | NO TIME | finished | |
RACE: 17 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 156. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:49.141 | ||
2 | (3) | 165. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 1:49.329 | ||
3 | (5) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:49.358 | ||
4 | (6) | 109. | GÁL Sarolta | ROU | 1:51.237 | ||
5 | (4) | 136. | LESKOVA Radovana | SVK | 1:59.067 | ||
6 | (2) | 35. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 1:59.368 | ||
2. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 500 m | |||||||
RACE: 79 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 156. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 52.146 | ||
2 | (2) | 86. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 52.329 | ||
3 | (1) | 60. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:01.297 | ||
RACE: 80 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 165. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 50.692 | ||
2 | (2) | 34. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 54.197 | ||
3 | (4) | 31. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 54.229 | ||
4 | (1) | 85. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 59.184 | ||
RACE: 81 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 127. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 54.332 | ||
2 | (1) | 36. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 55.902 | ||
3 | (2) | 62. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:02.410 | ||
4 | (4) | 109. | GÁL Sarolta | ROU | NO TIME | finished | |
RACE: 82 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 84. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 53.111 | ||
2 | (3) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 53.332 | ||
3 | (1) | 61. | MILAKNYTE Indre | LTU | 59.132 | ||
4 | (2) | 79. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | NO TIME | finished | |
RACE: 83 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 136. | LESKOVA Radovana | SVK | 50.544 | ||
2 | (3) | 35. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 52.516 | ||
3 | (4) | 126. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 55.353 | ||
4 | (1) | 17. | STOYANOVA Sonya | BUL | 55.925 | ||
JUNIOR D GIRLS QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 94 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 17. | STOYANOVA Sonya | BUL | 56.831 | ||
2 | (4) | 62. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 57.859 | ||
3 | (2) | 85. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 59.668 | ||
4 | (3) | 60. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:00.826 | ||
RACE: 95 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 109. | GÁL Sarolta | ROU | 52.121 | ||
2 | (2) | 79. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 53.270 | ||
3 | (1) | 61. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:00.581 | ||
RACE: 96 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 136. | LESKOVA Radovana | SVK | 51.066 | ||
2 | (2) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 51.775 | ||
3 | (3) | 34. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 54.293 | ||
4 | (4) | 31. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 54.389 | ||
RACE: 97 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 165. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 50.540 | ||
2 | (3) | 35. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 51.962 | ||
3 | (2) | 86. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 52.095 | ||
4 | (4) | 36. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 56.288 | ||
RACE: 98 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 156. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 52.305 | ||
2 | (2) | 84. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 52.513 | ||
3 | (4) | 126. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 54.918 | ||
4 | (3) | 127. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | NO TIME | finished | |
JUNIOR D GIRLS SEMI-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 106 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 165. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 51.751 | ||
2 | (2) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 52.622 | ||
3 | (4) | 84. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 53.055 | ||
- | (3) | 86. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | - | no start | |
RACE: 107 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 136. | LESKOVA Radovana | SVK | 52.133 | ||
2 | (2) | 35. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 52.385 | ||
3 | (3) | 156. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 52.594 | ||
4 | (4) | 34. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 54.637 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 500 m | |||||||
RACE: 108 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 61. | MILAKNYTE Indre | LTU | 58.738 | ||
2 | (3) | 60. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:00.009 | ||
3 | (1) | 85. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | NO TIME | finished | |
RACE: 109 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 109. | GÁL Sarolta | ROU | 52.099 | ||
2 | (2) | 79. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 53.646 | ||
3 | (4) | 62. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 56.233 | ||
4 | (3) | 17. | STOYANOVA Sonya | BUL | 56.583 | ||
RACE: 110 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 127. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 53.970 | ||
2 | (1) | 31. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 54.016 | ||
3 | (2) | 126. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 54.355 | ||
4 | (3) | 36. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 55.251 | ||
RACE: 111 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 156. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 51.370 | ||
2 | (2) | 84. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 51.699 | ||
3 | (3) | 34. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 54.956 | ||
RACE: 112 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 165. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 50.073 | ||
2 | (2) | 136. | LESKOVA Radovana | SVK | 50.245 | ||
3 | (3) | 35. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 51.206 | ||
4 | (4) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 51.746 | ||
3. Distance | |||||||
JUNIOR D GIRLS HEATS 777 m | |||||||
RACE: 124 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 35. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 1:23.883 | ||
2 | (6) | 127. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:23.977 | ||
3 | (4) | 156. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:24.196 | ||
4 | (5) | 31. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:26.781 | ||
5 | (3) | 79. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 1:27.997 | ||
6 | (1) | 62. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:29.506 | ||
7 | (7) | 85. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 1:36.122 | ||
RACE: 125 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:25.835 | ||
2 | (3) | 136. | LESKOVA Radovana | SVK | 1:25.939 | ||
3 | (5) | 34. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 1:26.884 | ||
4 | (1) | 86. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:27.030 | ||
5 | (4) | 17. | STOYANOVA Sonya | BUL | 1:31.357 | ||
6 | (6) | 60. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:36.060 | ||
RACE: 126 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 165. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 1:23.814 | ||
2 | (6) | 109. | GÁL Sarolta | ROU | 1:23.934 | ||
3 | (4) | 84. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 1:25.849 | ||
4 | (3) | 126. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:26.292 | ||
5 | (1) | 36. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:28.148 | ||
6 | (2) | 61. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:36.044 | ||
JUNIOR D GIRLS FINAL 777 m | |||||||
RACE: 235 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 79. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 1:25.602 | ||
2 | (4) | 17. | STOYANOVA Sonya | BUL | 1:29.451 | ||
3 | (2) | 36. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:30.446 | ||
4 | (3) | 62. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:32.169 | ||
5 | (6) | 60. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:35.311 | ||
6 | (7) | 85. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 1:36.444 | ||
- | (5) | 61. | MILAKNYTE Indre | LTU | - | off track | |
RACE: 236 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 156. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:21.442 | ||
2 | (4) | 31. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 1:23.332 | ||
3 | (3) | 126. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 1:24.109 | ||
4 | (2) | 84. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 1:24.285 | ||
5 | (5) | 34. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 1:24.445 | ||
6 | (6) | 86. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 1:24.656 | ||
RACE: 237 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 165. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 1:20.514 | ||
2 | (4) | 127. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 1:21.543 | ||
3 | (2) | 35. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 1:21.938 | ||
4 | (5) | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 1:21.971 | ||
5 | (6) | 136. | LESKOVA Radovana | SVK | 1:22.449 | ||
- | (3) | 109. | GÁL Sarolta | ROU | - | no finish |
Danubia 4 - Slovak Open 2017 , Spisska Nova Ves, SVK, 15.12. - 17.12.2017
Overall Classification
JUNIOR D GIRLS | |||||||
Rank | No. | Name | Member | Distances | FP | CDR | |
1. | 165. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 2. 1. 1. | 89 | 4 | |
2. | 156. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1. 5. 7. | 41 | 13 | |
3. | 136. | LESKOVA Radovana | SVK | 5. 2. 5. | 31 | 12 | |
4. | 53. | SZIGETI Dóra | HUN-MTK | 3. 4. 4. | 29 | 11 | |
5. | 35. | KUDLÁČKOVÁ Kristýna | CZE-STCZ | 6. 3. 3. | 29 | 12 | |
6. | 127. | TOKAROVA Tamara | SVK-SKMA | 7. 9. 2. | 23 | 18 | |
7. | 109. | GÁL Sarolta | ROU | 4. 13. 6. | 10 | 23 | |
8. | 84. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 8. 6. 10. | 4 | 24 | |
9. | 34. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 9. 7. 11. | 2 | 27 | |
10. | 31. | ŽOČKOVÁ Kristýna | CZE | 12. 10. 8. | 1 | 30 | |
11. | 86. | REINDL Katarzyna | POL-ORZEL | 10. 8. 12. | 30 | ||
12. | 126. | BARICOVÁ Ema | SVK-SKMA | 14. 11. 9. | 34 | ||
13. | 79. | CARBONE Adrianna | POL-MOSIR | 13. 14. 13. | 40 | ||
14. | 36. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 16. 12. 15. | 43 | ||
15. | 60. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 11. 18. 17. | 46 | ||
16. | 62. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 15. 15. 16. | 46 | ||
17. | 17. | STOYANOVA Sonya | BUL | 17. 16. 14. | 47 | ||
18. | 61. | MILAKNYTE Indre | LTU | 18. 17. 19. | 54 | ||
19. | 85. | OZIEMKIEWICZ Magdalena | POL-ORZEL | 19. 19. 18. | 56 |