Hungarian Open - 14th Tisza Cup Szeged, HUN, 03.03. - 05.03.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1500 m
RACE: 26    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 142.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 2:30.485  
2 (2) 51.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 2:30.553  
3 (6) 134.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 2:37.930  
4 (3) 34.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:39.640  
5 (5) 166.  CUS Jakub SVK-SKMA SVK 3:18.345  
6 (4) 87.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 3:21.911  
RACE: 27    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (7) 50.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 2:35.789  
2 (6) 74.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 2:36.972  
3 (1) 7.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 2:39.291  
4 (3) 35.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2:41.103  
5 (5) 85.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 2:42.589  
6 (4) 15.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 2:45.886  
7 (2) 89.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 3:09.020  
RACE: 28    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 86.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 2:51.743  
2 (1) 88.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 2:51.951  
3 (3) 75.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN 2:54.171  
4 (2) 147.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 2:59.037  
5 (6) 16.  VÍZI Zsigmond HUN-DJKSE HUN 3:05.835  
6 (5) 141.  BAKA Bojan SRB SRB 3:13.604  
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1500 m
RACE: 54    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 85.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 2:45.051  
2 (5) 141.  BAKA Bojan SRB SRB 2:46.312  
3 (2) 15.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 2:47.513  
4 (7) 87.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 2:55.271  
5 (4) 89.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 3:03.885  
6 (3) 16.  VÍZI Zsigmond HUN-DJKSE HUN 3:12.410  
7 (6) 166.  CUS Jakub SVK-SKMA SVK NO TIME finished
RACE: 55    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 7.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 2:34.262  
2 (4) 35.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 2:35.743  
3 (3) 34.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 2:36.049  
4 (1) 134.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 2:37.892  
5 (6) 147.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 2:46.586  
- (5) 75.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN PEN. no finish
RACE: 56    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 50.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 3:02.731  
2 (5) 86.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 3:02.893  
3 (1) 142.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 3:04.519  
4 (6) 88.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 3:04.806  
5 (4) 74.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 3:05.556  
- (2) 51.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN PEN. impeding
 
2. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  500 m
RACE: 70    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 50.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 47.093
2 (4) 89.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 55.737
3 (1) 134.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 58.334
4 (2) 147.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 1:09.350  
RACE: 71    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 142.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 46.921
2 (4) 35.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 48.991
3 (1) 85.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 49.126
4 (3) 166.  CUS Jakub SVK-SKMA SVK 1:00.298  
RACE: 72    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 7.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 46.787
2 (3) 88.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 46.919
3 (4) 141.  BAKA Bojan SRB SRB 51.215
4 (1) 16.  VÍZI Zsigmond HUN-DJKSE HUN 57.284
RACE: 73    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 51.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 48.696
2 (2) 74.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 48.793
3 (4) 87.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 56.787
4 (1) 15.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 1:03.515  
RACE: 74    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 86.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 46.723
2 (3) 34.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 49.588
3 (1) 75.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN 1:05.216  
 
JUNIOR C BOYS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 190    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 142.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 45.886
2 (1) 88.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 46.148
3 (4) 34.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 48.262
4 (3) 85.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 48.264
RACE: 191    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 45.881
2 (3) 35.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 47.857
3 (2) 74.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 47.869
4 (4) 141.  BAKA Bojan SRB SRB 50.412
RACE: 192    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 50.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 46.048
2 (1) 7.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 46.335
3 (3) 51.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 46.435
4 (4) 89.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 55.587
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 201    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 142.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 46.445
2 (1) 86.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 46.491
3 (4) 51.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 46.763
4 (3) 7.  KALCHEV Lubomir BUL BUL NO TIME finished
RACE: 202    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 46.158
2 (2) 88.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 46.262
3 (4) 74.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 49.113
4 (3) 35.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 49.883
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  500 m
RACE: 217    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 147.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 50.095
2 (2) 15.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 50.099
3 (1) 166.  CUS Jakub SVK-SKMA SVK 1:00.832  
RACE: 218    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 134.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 48.976
2 (1) 87.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 55.340
3 (2) 16.  VÍZI Zsigmond HUN-DJKSE HUN 55.546
- (4) 75.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN PEN. no start
RACE: 219    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 85.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 49.032
2 (1) 34.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 49.230
3 (3) 141.  BAKA Bojan SRB SRB 50.599
4 (4) 89.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 55.325
RACE: 220    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 7.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 46.774
2 (1) 51.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 46.922
3 (2) 74.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 49.966
4 (3) 35.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 221    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 50.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 45.478
2 (2) 88.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 48.008
3 (3) 142.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 51.095
4 (4) 86.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN NO TIME finished
 
3. Distance 
JUNIOR C BOYS  HEATS  1000 m
RACE: 232    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 50.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 1:39.816  
2 (1) 134.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 1:40.591  
3 (2) 85.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:40.816  
RACE: 233    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 88.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:45.127  
2 (4) 35.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:45.877  
3 (3) 147.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 1:47.112  
4 (1) 16.  VÍZI Zsigmond HUN-DJKSE HUN 2:01.724  
RACE: 234    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 86.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 1:56.187  
2 (1) 34.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:57.014  
3 (4) 141.  BAKA Bojan SRB SRB 2:00.245  
4 (2) 166.  CUS Jakub SVK-SKMA SVK 2:09.439  
RACE: 235    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 7.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 1:44.279  
2 (3) 74.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:46.015  
3 (4) 15.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 1:48.403  
4 (1) 89.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 1:57.166  
RACE: 236    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 142.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 2:07.158  
2 (1) 51.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 2:07.543  
3 (4) 87.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 2:14.467  
- (3) 75.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN PEN. no start
 
JUNIOR C BOYS  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 250    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 142.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:34.831  
2 (2) 86.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 1:34.839  
3 (1) 134.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 1:38.762  
4 (3) 34.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:39.047  
RACE: 251    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 88.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:40.651  
2 (4) 74.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:41.243  
3 (3) 35.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:41.991  
4 (1) 85.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:42.774  
RACE: 252    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 7.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 1:36.974  
2 (1) 50.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 1:36.977  
3 (4) 51.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 1:37.046  
4 (3) 147.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 1:43.118  
 
JUNIOR C BOYS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 269    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 1:45.321  
2 (4) 88.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:45.413  
3 (2) 7.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 1:45.585  
4 (3) 51.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 1:45.686  
RACE: 270    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 50.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 1:47.801  
2 (1) 142.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:48.272  
3 (4) 74.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:50.069  
- (3) 134.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO PEN. no finish
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 302    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 16.  VÍZI Zsigmond HUN-DJKSE HUN 1:56.084  
2 (2) 166.  CUS Jakub SVK-SKMA SVK 2:02.201  
RACE: 303    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 15.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 1:44.695  
2 (3) 141.  BAKA Bojan SRB SRB 1:48.964  
3 (2) 89.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 1:52.258  
4 (4) 87.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 1:54.100  
RACE: 304    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 85.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 1:41.224  
2 (2) 35.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 1:41.293  
3 (1) 34.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 1:41.647  
4 (4) 147.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 1:44.320  
RACE: 305    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 7.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 1:45.406  
2 (3) 74.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 1:45.601  
3 (2) 51.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 1:49.293  
RACE: 306    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 50.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 1:42.012  
2 (1) 86.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 1:42.452  
3 (4) 142.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 1:42.734  
4 (2) 88.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 1:43.945  



Hungarian Open - 14th Tisza Cup Szeged, HUN, 03.03. - 05.03.2017


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 50.  BONTOVICS Balázs HUN-MTK HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 86.  KMETYKÓ Péter HUN-TKKSE HUN 2. 4. 2. 50 8
3. 142.  DJORDJEVIC Jovan SRB SRB 3. 3. 3. 39 9
4. 88.  NÓGRÁDI Bence HUN-TKKSE HUN 4. 2. 4. 37 10
5. 74.  JÁSZAPÁTI Péter HUN-SZKE HUN 5. 7. 6. 5 18
6. 7.  KALCHEV Lubomir BUL BUL 7. 5. 5. 17
7. 51.  SZIGETI Ádám HUN-MTK HUN 6. 6. 7. 19
8. 35.  ZSIGÓ Máté HUN-JSE HUN 8. 8. 10. 26
9. 34.  ZSIGÓ Bence HUN-JSE HUN 9. 10. 11. 30
10. 134.  ZGOZNIK Lovro SLO SLO 10. 13. 8. 31
11. 85.  GERA Márton HUN-TKKSE HUN 13. 9. 9. 31
12. 141.  BAKA Bojan SRB SRB 14. 11. 14. 39
13. 147.  VARGOSKO Jan SVK-ELBA SVK 11. 17. 12. 40
14. 89.  PÉTER Gergely Dániel HUN-TKKSE HUN 17. 12. 15. 44
15. 15.  VÉGI Dániel HUN-DJKSE HUN 15. 18. 13. 46
16. 87.  LENGYEL Levente HUN-TKKSE HUN 16. 14. 16. 46
17. 75.  KALMÁR Levente HUN-SZKE HUN 12. 16. 20. 48
18. 16.  VÍZI Zsigmond HUN-DJKSE HUN 18. 15. 17. 50
19. 166.  CUS Jakub SVK-SKMA SVK 19. 19. 18. 56