Hungarian Open - 14th Tisza Cup Szeged, HUN, 03.03. - 05.03.2017


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1500 m
RACE: 23    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 24.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:44.579  
2 (2) 43.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 2:48.064  
3 (6) 68.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 2:51.880  
4 (1) 158.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 2:53.766  
5 (5) 65.  KISS Emília HUN-PSN HUN 3:15.495  
- (3) 177.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK PEN. impeding
RACE: 24    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 44.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 2:45.073  
2 (1) 176.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 2:45.437  
3 (7) 42.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 2:45.614  
4 (6) 22.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 2:51.251  
5 (4) 108.  VÁKÁR PONGRÁCZ Kriszta ROU-ISK ROU 2:56.395  
6 (3) 157.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 3:16.911  
7 (2) 130.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 3:20.607  
RACE: 25    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 64.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 2:51.849  
2 (5) 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:51.862  
3 (4) 175.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:58.862  
4 (3) 131.  LES Ina SLO SLO 3:01.774  
5 (6) 23.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 3:29.540   advanced
- (1) 137.  JASIC Petra SRB SRB PEN. impeding
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1500 m
RACE: 51    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  VÁKÁR PONGRÁCZ Kriszta ROU-ISK ROU 2:56.890  
2 (2) 131.  LES Ina SLO SLO 3:00.094  
3 (4) 157.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 3:05.804  
4 (3) 65.  KISS Emília HUN-PSN HUN 3:11.236  
5 (5) 130.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 3:32.693  
RACE: 52    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 175.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2:56.211  
2 (1) 42.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 2:57.173  
3 (2) 22.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 3:00.687  
4 (4) 158.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 3:11.517  
- (3) 68.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN PEN. no finish
RACE: 53    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 44.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 2:58.344  
2 (1) 24.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2:59.549  
3 (4) 43.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 3:01.522  
4 (7) 23.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 3:02.021  
5 (5) 64.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 3:16.746  
6 (3) 176.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 3:19.627  
7 (6) 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 3:22.380  
 
2. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 65    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 175.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 49.303
2 (1) 137.  JASIC Petra SRB SRB 50.659
3 (4) 43.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 53.067
4 (3) 108.  VÁKÁR PONGRÁCZ Kriszta ROU-ISK ROU 54.890
RACE: 66    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 177.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 48.793
2 (1) 24.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 49.124
3 (2) 42.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 49.309
4 (3) 68.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 53.657
RACE: 67    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 22.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 52.873
2 (3) 44.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 59.213
3 (1) 158.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 1:06.199  
RACE: 68    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 23.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 52.056
2 (4) 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 52.165
3 (3) 131.  LES Ina SLO SLO 55.692
4 (2) 65.  KISS Emília HUN-PSN HUN 58.560
RACE: 69    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 176.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 49.981
2 (1) 64.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 52.007
3 (2) 157.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 59.865
4 (4) 130.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:03.707  
 
JUNIOR C GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 187    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 23.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 51.392
2 (4) 43.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 51.624
3 (1) 42.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN NO TIME advanced
- (3) 22.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN PEN. impeding
RACE: 188    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 175.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 47.790
2 (1) 177.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 48.346
3 (2) 24.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 48.554
4 (4) 64.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 52.580
RACE: 189    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 176.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 47.635
2 (4) 44.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 48.605
3 (3) 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 50.112
4 (2) 137.  JASIC Petra SRB SRB 50.869
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 199    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 175.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 47.877
2 (2) 24.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 49.173
3 (3) 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 50.185
4 (4) 43.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 53.211
RACE: 200    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 176.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 47.955
2 (3) 44.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 48.746
3 (4) 42.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 50.197
4 (5) 23.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 50.276
5 (2) 177.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK NO TIME finished
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 212    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 108.  VÁKÁR PONGRÁCZ Kriszta ROU-ISK ROU 54.941
2 (2) 65.  KISS Emília HUN-PSN HUN 57.817
3 (3) 130.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:03.605  
RACE: 213    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 68.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 53.036
2 (2) 131.  LES Ina SLO SLO 54.899
3 (3) 157.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 59.728
- (4) 158.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK PEN. no finish
RACE: 214    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 137.  JASIC Petra SRB SRB 51.277
2 (2) 64.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 52.056
RACE: 215    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 177.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 49.233
2 (2) 42.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 49.410
3 (1) 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 49.691
4 (3) 23.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 51.268
5 (4) 43.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 53.662
RACE: 216    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 175.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 47.901
2 (3) 44.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 48.640
3 (4) 24.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 48.844
4 (2) 176.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK NO TIME finished
 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 227    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 175.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:47.590  
2 (3) 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:48.716  
3 (1) 131.  LES Ina SLO SLO 1:53.507  
RACE: 228    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 177.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:46.728  
2 (3) 44.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 1:46.925  
3 (1) 68.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:52.189  
RACE: 229    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 137.  JASIC Petra SRB SRB 1:58.761  
2 (3) 43.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 2:05.016  
3 (1) 65.  KISS Emília HUN-PSN HUN 2:14.255  
4 (2) 22.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN NO TIME finished
RACE: 230    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 23.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:55.795  
2 (3) 64.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 1:56.055  
3 (1) 108.  VÁKÁR PONGRÁCZ Kriszta ROU-ISK ROU 1:56.960  
4 (4) 157.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 2:07.337  
RACE: 231    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:50.065  
2 (4) 42.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:50.256  
3 (3) 158.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 1:52.585  
4 (2) 130.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:10.321  
 
JUNIOR C GIRLS  QUARTER-FINAL  1000 m
RACE: 247    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 177.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:51.976  
2 (2) 175.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:52.048  
3 (3) 137.  JASIC Petra SRB SRB 1:52.964  
4 (4) 43.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 1:54.812  
RACE: 248    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:45.145  
2 (2) 42.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:45.312  
3 (4) 23.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 1:47.097  
4 (3) 68.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:47.236  
RACE: 249    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 44.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 1:46.723  
2 (2) 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:46.849  
3 (4) 64.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 1:48.930  
4 (3) 158.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 1:52.396  
 
JUNIOR C GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 267    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 175.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:43.941  
2 (1) 24.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:44.422  
3 (2) 42.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:44.540  
4 (3) 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:50.509  
RACE: 268    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 177.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:50.498  
2 (1) 44.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 1:50.685  
3 (3) 64.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN NO TIME finished
- (2) 23.  NAGY Netti HUN-JSE HUN PEN. impeding
 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 297    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 22.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:59.055  
2 (1) 130.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 2:10.031  
RACE: 298    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 157.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 2:01.372  
2 (1) 131.  LES Ina SLO SLO 2:03.234  
3 (4) 65.  KISS Emília HUN-PSN HUN 2:03.567  
- (2) 108.  VÁKÁR PONGRÁCZ Kriszta ROU-ISK ROU PEN. impeding
RACE: 299    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 137.  JASIC Petra SRB SRB 1:46.515  
2 (4) 43.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 1:46.571  
3 (1) 68.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 1:47.263  
4 (2) 158.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 2:04.091  
RACE: 300    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 42.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:40.873  
2 (2) 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:42.790  
3 (3) 64.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 1:48.650  
RACE: 301    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 175.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:42.970  
2 (3) 177.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 1:43.082  
3 (4) 44.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 1:43.179  
4 (2) 24.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:48.495  



Hungarian Open - 14th Tisza Cup Szeged, HUN, 03.03. - 05.03.2017


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 44.  VARGA Regina Eszter HUN-MTK HUN 1. 2. 3. 68 6
2. 175.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 8. 1. 1. 68 10
3. 24.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 2. 3. 4. 42 9
4. 177.  ŽELINSKÁ Ema SVK SVK 20. 5. 2. 21 27
5. 43.  TÓTH Zsófi HUN-MTK HUN 3. 9. 10. 13 22
6. 176.  RUSNAKOVA Petra SVK SVK 6. 4. 19. 11 29
7. 23.  NAGY Netti HUN-JSE HUN 4. 8. 8. 8 20
8. 64.  KATONA Lilla HUN-PSN HUN 5. 11. 7. 5 23
9. 41.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 7. 7. 6. 2 20
10. 42.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 9. 6. 5. 20
11. 68.  PÜSPÖK Fanni HUN-SZKE HUN 12. 13. 11. 36
12. 137.  JASIC Petra SRB SRB 20. 10. 9. 39
13. 22.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 10. 12. 17. 39
14. 158.  PAVLIKOVÁ Simona SVK-SKMA SVK 11. 16. 12. 39
15. 131.  LES Ina SLO SLO 14. 14. 14. 42
16. 157.  KUCHÁROVÁ Monika SVK-SKMA SVK 15. 15. 13. 43
17. 108.  VÁKÁR PONGRÁCZ Kriszta ROU-ISK ROU 13. 17. 16. 46
18. 65.  KISS Emília HUN-PSN HUN 16. 18. 15. 49
19. 130.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 17. 19. 18. 54