Danubia 2 - Romanian Open 2015 , Miercurea Ciuc, ROU, 23.10. - 25.10.2015


Heat Results

 
1. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  1000 m
RACE: 1    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 45.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:51.525  
2 (4) 21.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:52.867  
3 (2) 83.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:53.874  
4 (3) 119.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:56.657  
5 (1) 106.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:57.207  
RACE: 2    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:49.359  
2 (2) 39.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 1:51.325  
3 (4) 57.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 1:51.407  
4 (3) 51.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:51.800  
5 (6) 77.  SAPIEŻYŃSKA Wiktoria POL POL 1:52.915  
6 (5) 87.  GÁL Sarolta ROU ROU NO TIME
RACE: 3    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 41.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:51.990  
2 (4) 56.  JANSONE Anna LAT LAT 1:54.049  
3 (3) 44.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 2:05.825  
4 (6) 125.  SELEN  MELİKE TUR TUR 2:11.452  
5 (1) 86.  FUZESY  ILKA ROU ROU 2:24.678  
6 (5) 89.  HARABAGIU MARA ROU ROU 2:25.331  
RACE: 4    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 118.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 2:00.048  
2 (4) 90.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU ROU 2:00.470  
3 (3) 85.  CSILLAG  Adrien ROU ROU 2:03.015  
4 (1) 11.  DIMITROVA Anna BUL BUL 2:03.684  
5 (5) 62.  MILAKNYTE Indre LTU LTU NO TIME
RACE: 5    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 107.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 1:46.953  
2 (2) 117.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:47.268  
3 (1) 40.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:53.470  
4 (4) 46.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 2:03.252  
5 (5) 84.  BARTA Nóra ROU ROU NO TIME
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  1000 m
RACE: 13    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:48.270  
2 (2) 22.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:49.583  
3 (5) 45.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:49.620  
4 (3) 39.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 1:55.894  
5 (4) 57.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 1:58.979  
6 (6) 90.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU ROU 2:03.986  
RACE: 14    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 107.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 1:46.953  
2 (2) 41.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:47.521  
3 (4) 40.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:49.148  
4 (6) 118.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 2:03.283  
5 (5) 56.  JANSONE Anna LAT LAT 2:05.441  
6 (3) 21.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 2:06.695  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 17    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 87.  GÁL Sarolta ROU ROU 2:11.388  
2 (4) 84.  BARTA Nóra ROU ROU 2:13.610  
3 (1) 89.  HARABAGIU MARA ROU ROU 2:27.280  
- (2) 62.  MILAKNYTE Indre LTU LTU PEN. off track
RACE: 18    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 77.  SAPIEŻYŃSKA Wiktoria POL POL 1:55.292  
2 (2) 106.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:58.633  
3 (3) 11.  DIMITROVA Anna BUL BUL 2:06.612  
4 (4) 125.  SELEN  MELİKE TUR TUR 2:18.293  
5 (5) 86.  FUZESY  ILKA ROU ROU 2:27.998  
RACE: 19    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 83.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:54.013  
2 (1) 51.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:54.374  
3 (6) 44.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:54.391  
4 (3) 119.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:54.539  
5 (4) 85.  CSILLAG  Adrien ROU ROU 2:12.380  
6 (5) 46.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 2:17.649  
RACE: 20    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 56.  JANSONE Anna LAT LAT 1:52.614  
2 (6) 21.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:52.800  
3 (1) 39.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 1:52.993  
4 (2) 57.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 1:58.011  
5 (3) 118.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 2:01.339  
6 (4) 90.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU ROU 2:02.303  
RACE: 21    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 117.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:45.270  
2 (6) 45.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:45.348  
3 (1) 107.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 1:45.559  
4 (2) 41.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:46.921  
5 (5) 22.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:52.493  
6 (4) 40.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 2:05.171  
 
2. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  500 m
RACE: 29    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 45.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 53.103
2 (1) 83.  ALBERT Katalin ROU ROU 53.848
3 (3) 119.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 54.911
RACE: 30    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 22.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 53.442
2 (3) 39.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 54.114
3 (2) 77.  SAPIEŻYŃSKA Wiktoria POL POL 54.324
4 (1) 87.  GÁL Sarolta ROU ROU 1:00.763  
RACE: 31    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 41.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 53.887
2 (4) 118.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 58.834
3 (1) 85.  CSILLAG  Adrien ROU ROU 1:00.171  
4 (3) 125.  SELEN  MELİKE TUR TUR 1:01.082  
RACE: 32    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 11.  DIMITROVA Anna BUL BUL 1:00.676  
2 (3) 56.  JANSONE Anna LAT LAT 1:02.456  
3 (4) 21.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:02.681   advanced
4 (1) 89.  HARABAGIU MARA ROU ROU 1:09.727  
RACE: 33    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 52.474
2 (3) 51.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 54.594
3 (4) 44.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 54.903
4 (2) 84.  BARTA Nóra ROU ROU 1:00.522  
RACE: 34    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 106.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 56.167
2 (3) 57.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 57.903
3 (1) 40.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:02.152  
4 (4) 86.  FUZESY  ILKA ROU ROU 1:07.037  
RACE: 35    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 107.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 52.788
2 (4) 46.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 57.889
3 (3) 90.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU ROU 59.664
4 (1) 62.  MILAKNYTE Indre LTU LTU NO TIME
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  500 m
RACE: 42    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 22.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 51.340
2 (2) 41.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 51.440
3 (3) 51.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 54.840
4 (4) 106.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 55.902
RACE: 43    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 107.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 51.179
2 (2) 83.  ALBERT Katalin ROU ROU 52.983
3 (4) 44.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:02.029  
4 (3) 39.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 1:03.759  
RACE: 44    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 45.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 51.680
2 (4) 56.  JANSONE Anna LAT LAT 55.820
3 (2) 118.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 58.469
4 (3) 11.  DIMITROVA Anna BUL BUL 59.907
RACE: 45    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 50.789
2 (2) 77.  SAPIEŻYŃSKA Wiktoria POL POL 52.960
3 (4) 57.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 53.240
4 (5) 21.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 53.578
5 (3) 46.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 57.208
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  500 m
RACE: 91    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 107.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 51.476
2 (2) 45.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 51.618
3 (3) 83.  ALBERT Katalin ROU ROU 52.448
4 (4) 56.  JANSONE Anna LAT LAT 52.701
RACE: 92    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 49.455
2 (2) 22.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 50.660
3 (3) 41.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 50.799
4 (4) 77.  SAPIEŻYŃSKA Wiktoria POL POL 54.547
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  500 m
RACE: 99    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 86.  FUZESY  ILKA ROU ROU 1:06.616  
2 (3) 62.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:14.015  
3 (2) 89.  HARABAGIU MARA ROU ROU 1:25.034  
RACE: 100    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 87.  GÁL Sarolta ROU ROU 1:02.047  
2 (1) 84.  BARTA Nóra ROU ROU 1:04.515  
3 (3) 125.  SELEN  MELİKE TUR TUR 1:12.062  
RACE: 101    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 119.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 53.878
2 (4) 40.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 54.108
3 (2) 90.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU ROU 57.110
4 (3) 85.  CSILLAG  Adrien ROU ROU 1:01.203  
RACE: 102    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 53.392
2 (2) 106.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 53.996
3 (5) 39.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 54.205
4 (3) 46.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 55.662
5 (4) 11.  DIMITROVA Anna BUL BUL 1:13.743  
RACE: 103    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 57.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 54.744
2 (2) 51.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 54.892
3 (4) 44.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 54.926
4 (3) 118.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 59.109
RACE: 104    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 51.246
2 (3) 56.  JANSONE Anna LAT LAT 53.179
3 (2) 83.  ALBERT Katalin ROU ROU 53.308
4 (4) 77.  SAPIEŻYŃSKA Wiktoria POL POL 53.926
RACE: 105    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 50.322
2 (4) 45.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 50.956
3 (3) 107.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 51.038
4 (2) 22.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 51.276
 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  HEATS  777 m
RACE: 114    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:25.940  
2 (3) 57.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 1:36.236  
3 (4) 85.  CSILLAG  Adrien ROU ROU 1:40.504  
4 (2) 62.  MILAKNYTE Indre LTU LTU NO TIME
RACE: 115    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 117.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:26.301  
2 (2) 77.  SAPIEŻYŃSKA Wiktoria POL POL 1:26.733  
3 (4) 44.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:26.933  
4 (3) 89.  HARABAGIU MARA ROU ROU NO TIME
RACE: 116    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 22.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:28.368  
2 (3) 106.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:30.929  
3 (1) 118.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:36.011  
4 (4) 84.  BARTA Nóra ROU ROU 1:42.656  
RACE: 117    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 45.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:26.935  
2 (2) 51.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:28.534  
3 (3) 90.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU ROU 1:34.185  
RACE: 118    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 83.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:26.426  
2 (4) 56.  JANSONE Anna LAT LAT 1:27.762  
3 (2) 11.  DIMITROVA Anna BUL BUL 1:36.019  
4 (3) 125.  SELEN  MELİKE TUR TUR 1:42.305  
RACE: 119    HEAT: 6    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 41.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:25.051  
2 (4) 21.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:25.242  
3 (3) 46.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:27.185  
4 (1) 87.  GÁL Sarolta ROU ROU 1:38.181  
RACE: 120    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 107.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 1:22.339  
2 (3) 39.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 1:24.965  
3 (1) 119.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:25.131  
4 (4) 86.  FUZESY  ILKA ROU ROU NO TIME
 
JUNIOR D GIRLS  QUARTER-FINAL  777 m
RACE: 127    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN NO TIME
2 (3) 22.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE NO TIME
3 (2) 77.  SAPIEŻYŃSKA Wiktoria POL POL NO TIME
4 (4) 51.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN NO TIME
RACE: 128    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 107.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 1:20.545  
2 (2) 40.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:23.168  
3 (3) 44.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:24.767  
4 (4) 57.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 1:29.163  
RACE: 129    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 45.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:22.734  
2 (2) 119.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:24.431  
3 (4) 56.  JANSONE Anna LAT LAT 1:24.921  
4 (1) 39.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 1:25.001  
RACE: 130    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 117.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:24.714  
2 (3) 83.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:27.406  
3 (4) 106.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:29.730  
4 (1) 21.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:40.827  
 
JUNIOR D GIRLS  SEMI-FINAL  777 m
RACE: 173    HEAT: 1    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 107.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 1:20.026  
2 (2) 45.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:20.238  
3 (4) 83.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:23.809  
4 (3) 40.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:23.892  
RACE: 174    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 117.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:21.189  
2 (4) 22.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:21.412  
3 (3) 41.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:21.475  
4 (1) 119.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:27.742  
 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 185    HEAT: 1    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 86.  FUZESY  ILKA ROU ROU 1:45.543  
2 (2) 89.  HARABAGIU MARA ROU ROU 1:45.701  
3 (1) 62.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:57.618  
RACE: 186    HEAT: 2    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 85.  CSILLAG  Adrien ROU ROU 1:39.528  
2 (4) 84.  BARTA Nóra ROU ROU 1:42.439  
3 (3) 125.  SELEN  MELİKE TUR TUR 1:42.519  
4 (1) 87.  GÁL Sarolta ROU ROU NO TIME
RACE: 187    HEAT: 3    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 46.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 1:27.998  
2 (2) 90.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU ROU 1:29.530  
3 (3) 118.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:31.836  
4 (4) 11.  DIMITROVA Anna BUL BUL 1:32.912  
RACE: 188    HEAT: 4    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 21.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 1:24.265  
2 (1) 39.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 1:24.393  
3 (3) 57.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 1:26.220  
4 (2) 51.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 1:26.385  
RACE: 189    HEAT: 5    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 56.  JANSONE Anna LAT LAT 1:25.217  
2 (3) 77.  SAPIEŻYŃSKA Wiktoria POL POL 1:25.556  
3 (1) 44.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 1:25.749  
4 (4) 106.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 1:25.864  
RACE: 190    HEAT: 6    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 41.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 1:25.574  
2 (3) 40.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 1:26.416  
3 (4) 119.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 1:27.559  
4 (2) 83.  ALBERT Katalin ROU ROU 1:28.285  
RACE: 191    HEAT: 7    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 107.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 1:18.689  
2 (2) 45.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 1:18.817  
3 (3) 117.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:20.015  
4 (4) 22.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 1:22.017  



Danubia 2 - Romanian Open 2015 , Miercurea Ciuc, ROU, 23.10. - 25.10.2015


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 117.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1. 1. 3. 81 5
2. 45.  DOBRÁN Fanni HUN-MTK HUN 2. 2. 2. 63 6
3. 107.  KURCHATOVA Daria RUS-PET RUS 3. 3. 1. 60 7
4. 22.  SIMANDLOVÁ Dominika CZE CZE 5. 4. 4. 21 13
5. 41.  SOMOGYI Barbara HUN-JSE HUN 4. 5. 5. 8 14
6. 40.  NAGY Anna Kerubina HUN-JSE HUN 6. 19. 6. 3 31
7. 56.  JANSONE Anna LAT LAT 7. 6. 9. 22
8. 83.  ALBERT Katalin ROU ROU 13. 7. 8. 28
9. 21.  FAJKUSOVÁ Markéta CZE CZE 8. 13. 13. 34
10. 57.  LEINBERGA Helena Dzeina LAT LAT 10. 9. 15. 34
11. 77.  SAPIEŻYŃSKA Wiktoria POL POL 19. 8. 10. 37
12. 44.  ALBERT Viktória HUN-MTK HUN 15. 11. 11. 37
13. 39.  KURTA Bíborka HUN-JSE HUN 9. 15. 14. 38
14. 51.  OZSVÁTH Lili HUN-SZKE HUN 14. 10. 16. 40
15. 119.  TRUSOVÁ Vanesa SVK SVK 16. 18. 7. 41
16. 118.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 11. 12. 19. 42
17. 106.  GOLUBEVA Mariia RUS-PET RUS 20. 14. 12. 46
18. 90.  PONGRÁCZ VÁKÁR Kriszta ROU ROU 12. 20. 18. 50
19. 46.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 18. 16. 17. 51
20. 11.  DIMITROVA Anna BUL BUL 21. 17. 20. 58
21. 85.  CSILLAG  Adrien ROU ROU 17. 21. 21. 59
22. 125.  SELEN  MELİKE TUR TUR 22. 24. 23. 69
23. 84.  BARTA Nóra ROU ROU 25. 23. 22. 70
24. 87.  GÁL Sarolta ROU ROU 24. 22. 24. 70
25. 86.  FUZESY  ILKA ROU ROU 23. 25. 25. 73
26. 89.  HARABAGIU MARA ROU ROU 26. 27. 26. 79
27. 62.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 27. 26. 27. 80