ISU Danubia Series 2, Sofia, BUL REV DATE, 25.11. - 27.11.2022


Overall Classification


JUNIOR F
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 19.  STOYANOV Lachezar BUL-SCIS BUL 2. 2. 1. 76 5
2. 67.  LŐRINCZI MÁTÉFI Viola Veronika ROU-SCMC ROU 1. 1. 4. 76 6
3. 59.  EROSS Dorka ROU-ISK ROU 3. 4. 2. 42 9
4. 35.  GÁRDIÁN Borbála Szonja HUN-TKKSE HUN 4. 3. 3. 34 10

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR F GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 67.  LŐRINCZI MÁTÉFI Viola Veronika ROU-SCMC ROU 1. 1. 4. 76 6
2. (3.) 59.  EROSS Dorka ROU-ISK ROU 3. 4. 2. 42 9
3. (4.) 35.  GÁRDIÁN Borbála Szonja HUN-TKKSE HUN 4. 3. 3. 34 10

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR F BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 19.  STOYANOV Lachezar BUL-SCIS BUL 2. 2. 1. 76 5



ISU Danubia Series 2, Sofia, BUL REV DATE, 25.11. - 27.11.2022


Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 88.  ABDÜRREZZAK Damla TUR TUR 1. 1. 1. 102 3
2. 89.  ÇUVALCI Duru TUR TUR 2. 2. 2. 63 6
3. 32.  VUKOVIC Nadja HUN-SZKE HUN 4. 3. 4. 29 11
4. 56.  IMREH Amalia ROU-ISK ROU 3. 11. 5. 18 19
5. 2.  HADZHIEVA Maria BUL BUL 12. 7. 3. 15 22
6. 54.  CAIA Cynthia ROU-ISK ROU 5. 5. 7. 12 17
7. 57.  LASZLO Krisztina Reka ROU-ISK ROU 6. 6. 6. 9 18
8. 58.  LÁSZLO SZEPESI Emma ROU-ISK ROU 9. 4. 10. 8 23
9. 24.  TRGOVČEVIĆ Ivona CRO CRO 8. 8. 8. 3 24
10. 1.  CHANCHEVA Alexandra BUL BUL 7. 10. 11. 2 28
11. 55.  CSISZER Csenge Berta ROU-ISK ROU 10. 9. 9. 28
12. 90.  YÜCE Şimal TUR TUR 11. 12. 12. 35
13. 14.  NIKOLOVA Dimitriya BUL-SCIS BUL 13. 13. 13. 39
14. 102.  PIDNEBENNA Veronika UKR-KHV UKR 14. 14. 14. 42



ISU Danubia Series 2, Sofia, BUL REV DATE, 25.11. - 27.11.2022


Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 98.  ÇUKAN Muhammed TUR TUR 1. 6. 1. 71 8
2. 9.  DONCHEV Viktor BUL BUL 5. 1. 2. 60 8
3. 99.  GÜNAL Doğay Ali TUR TUR 2. 2. 6. 45 10
4. 70.  LŐRINCZI MÁTÉFI Balázs ROU-SCMC ROU 6. 3. 3. 29 12
5. 100.  OKAN Kuzey TUR TUR 3. 5. 7. 20 15
6. 64.  BEJAN Marton Andor ROU-ISK ROU 10. 4. 5. 13 19
7. 104.  MIKHNO Makar UKR-KHV UKR 7. 7. 4. 12 18
8. 69.  FÜLÖP HOSSZÚ Magor ROU-SCMC ROU 4. 11. 11. 8 26
9. 8.  DONCHEV Daniel BUL BUL 8. 8. 8. 3 24
10. 96.  ÖZDEMİR Mehmet Kağan TUR TUR 9. 9. 10. 28
11. 18.  STOEV Martin BUL-SCIS BUL 11. 10. 9. 30



ISU Danubia Series 2, Sofia, BUL REV DATE, 25.11. - 27.11.2022


Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 85.  ÇİĞDEM Defne TUR TUR 1. 5. 1. 73 7
2. 86.  MUMCU Aylin TUR TUR 4. 1. 3. 55 8
3. 74.  RODIC Sofija SRB SRB 2. 4. 2. 50 8
4. 87.  TAŞ Elzem TUR TUR 5. 2. 4. 34 11
5. 39.  SELEZNOVA Sofija LAT-SPARS LAT 3. 3. 5. 31 11
6. 101.  MOISIEIEVA Kateryna UKR-KHV UKR 6. 6. 6. 9 18
7. 23.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 7. 7. 7. 6 21
8. 53.  GERE Cynthia ROU-ISK ROU 8. 8. 8. 3 24
9. 77.  ŠTOFANOVÁ Sofia SVK-SKMA SVK 10. 9. 9. 28
10. 84.  ÇALIMLI Asya Damla TUR TUR 9. 10. 10. 29
11. 76.  NEUPAUEROVÁ Viktoria SVK-SKMA SVK 11. 11. 11. 33



ISU Danubia Series 2, Sofia, BUL REV DATE, 25.11. - 27.11.2022


Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 97.  ULUDAĞ Yusuf Miraç TUR TUR 2. 2. 1. 76 5
2. 33.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 1. 1. 6. 71 8
3. 95.  KARADAĞ İlyas TUR TUR 3. 3. 2. 47 8
4. 42.  KITOKS Antons LAT-SPARS LAT 5. 4. 3. 26 12
5. 25.  KOPRIVNJAK Rene CRO CRO 4. 5. 4. 21 13
6. 62.  CSISZER Arpad ROU-ISK ROU 7. 9. 5. 7 21
7. 94.  ATLI Yiğit Mert TUR TUR 6. 7. 9. 5 22
8. 63.  IMREH Edward ROU-ISK ROU 8. 8. 8. 3 24
9. 103.  KOVALENKO  Kirill UKR-KHV UKR 9. 6. 10. 3 25
10. 73.  ŠKOF Filip SLO-CEL SLO 10. 10. 7. 2 27



ISU Danubia Series 2, Sofia, BUL REV DATE, 25.11. - 27.11.2022


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 27.  MOLNÁR Réka HUN-FTC HUN 1. 2. 3. 68 6
2. 34.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN 2. 1. 5. 60 8
3. 83.  KARADAĞ Derya TUR TUR 3. 5. 1. 52 9
4. 75.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 8. 4. 2. 30 14
5. 28.  NAGY Réka HUN-FTC HUN 7. 3. 6. 18 16
6. 38.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 5. 10. 4. 13 19
7. 26.  DOBRÁN Réka HUN-FTC HUN 4. 9. 7. 10 20
8. 52.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 6. 8. 8. 5 22
9. 44.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 10. 6. 10. 3 26
10. 82.  FİDAN Nisa Nur TUR TUR 15. 7. 11. 2 33
11. 50.  LASZLO Judit Sara ROU-ISK ROU 11. 11. 9. 31
12. 51.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 12. 12. 12. 36
13. 78.  DZIEDZINOVÁ Lara SVK-STEZ SVK 13. 14. 13. 40
14. 22.  HORVAT Tonka CRO CRO 9. 16. 16. 41
15. 81.  DEMİR Asya Su TUR TUR 14. 15. 14. 43
16. 72.  FELICIJAN Zoja SLO-CEL SLO 16. 13. 15. 44



ISU Danubia Series 2, Sofia, BUL REV DATE, 25.11. - 27.11.2022


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 36.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 41.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 6. 3. 2. 37 11
3. 93.  YILDIZ Mehmet Talha TUR TUR 7. 2. 3. 36 12
4. 29.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 2. 7. 6. 26 15
5. 31.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 5. 4. 4. 21 13
6. 92.  ERDOĞAN Muhammet Doğukan TUR TUR 3. 8. 8. 15 19
7. 79.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 4. 5. 10. 13 19
8. 30.  YU Kevin HUN-FTC HUN 15. 6. 5. 8 26
9. 6.  MAXIMOV Presiyan BUL BUL 9. 11. 7. 2 27
10. 5.  CHANCHEV Adrian BUL BUL 8. 10. 9. 1 27
11. 47.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 10. 9. 11. 30
12. 68.  SZIGYÁRTÓ Ádám ROU-SCMC ROU 11. 14. 13. 38
13. 91.  ATLI Muhammed Arda TUR TUR 13. 13. 12. 38
14. 7.  TOSKOV Nikolas BUL BUL 12. 12. 15. 39
15. 80.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 14. 15. 14. 43



ISU Danubia Series 2, Sofia, BUL REV DATE, 25.11. - 27.11.2022


Overall Classification


JUNIOR WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 4.  PETROVA Michaela BUL BUL 1. 1. 1. 102 3
2. 46.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 3. 3. 2. 47 8
3. 45.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 2. 4. 3. 42 9
4. 60.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 4. 2. 4. 37 10
5. 17.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 5. 5. 5. 15 15
6. 16.  PETSEVA Niya BUL-SCIS BUL 9. 7. 6. 5 22
7. 61.  FARKAS Biborka ROU-ISK ROU 7. 6. 9. 5 22
8. 3.  CHANCHEVA Adelina BUL BUL 8. 8. 7. 4 23
9. 40.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 6. 10. 10. 3 26
10. 15.  APOSTOLOVA Lora BUL-SCIS BUL 10. 9. 8. 1 27

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 4.  PETROVA Michaela BUL BUL 1. 1. 1. 102 3
2. (2.) 46.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 3. 3. 2. 47 8
3. (3.) 45.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 2. 4. 3. 42 9
4. (5.) 17.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 5. 5. 5. 15 15
5. (6.) 16.  PETSEVA Niya BUL-SCIS BUL 9. 7. 6. 5 22
6. (8.) 3.  CHANCHEVA Adelina BUL BUL 8. 8. 7. 4 23
7. (10.) 15.  APOSTOLOVA Lora BUL-SCIS BUL 10. 9. 8. 1 27

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (4.) 60.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 4. 2. 4. 37 10
2. (7.) 61.  FARKAS Biborka ROU-ISK ROU 7. 6. 9. 5 22
3. (9.) 40.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 6. 10. 10. 3 26



ISU Danubia Series 2, Sofia, BUL REV DATE, 25.11. - 27.11.2022


Overall Classification


JUNIOR MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 11.  KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar BUL BUL 1. 1. 1. 102 3
2. 12.  MAXIMOV Maxim BUL BUL 2. 2. 2. 63 6
3. 43.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 6. 4. 3. 23 13
4. 10.  DONCHEV Ivan BUL BUL 6. 3. 5. 21 14
5. 48.  CECH Danielius LTU LTU 3. 7. 7. 17 17
6. 20.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 5. 6. 4. 16 15
7. 49.  CECH Ernestas LTU LTU 4. 9. 6. 11 19
8. 37.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 9. 5. 9. 5 23
9. 13.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 8. 8. 8. 3 24
10. 21.  KRASTEV Daniel BUL-SCIS BUL 10. 10. 10. 30

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 11.  KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar BUL BUL 1. 1. 1. 102 3
2. (2.) 12.  MAXIMOV Maxim BUL BUL 2. 2. 2. 63 6
3. (3.) 43.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 6. 4. 3. 23 13
4. (4.) 10.  DONCHEV Ivan BUL BUL 6. 3. 5. 21 14
5. (6.) 20.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 5. 6. 4. 16 15
6. (7.) 49.  CECH Ernestas LTU LTU 4. 9. 6. 11 19
7. (8.) 37.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 9. 5. 9. 5 23
8. (10.) 21.  KRASTEV Daniel BUL-SCIS BUL 10. 10. 10. 30

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (5.) 48.  CECH Danielius LTU LTU 3. 7. 7. 17 17
2. (9.) 13.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 8. 8. 8. 3 24