ISU Danubia Series 2, Sofia, BUL REV DATE, 25.11. - 27.11.2022


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR C GIRLS  FINAL  1000 m
RACE: 148    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 82.  FİDAN Nisa Nur TUR TUR 1:55.401  
2 (1) 51.  MADARÀSZ  Timea ROU-ISK ROU 1:55.402  
3 (2) 78.  DZIEDZINOVÁ Lara SVK-STEZ SVK 1:56.567  
4 (4) 81.  DEMİR Asya Su TUR TUR 1:56.888  
5 (3) 72.  FELICIJAN Zoja SLO-CEL SLO 2:02.020  
RACE: 149    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 28.  NAGY Réka HUN-FTC HUN 1:43.351  
2 (1) 26.  DOBRÁN Réka HUN-FTC HUN 1:44.305  
3 (3) 52.  MÀRTON  Henrietta ROU-ISK ROU 1:46.033  
4 (5) 50.  LASZLO Judit Sara ROU-ISK ROU 1:46.245  
5 (4) 44.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 1:46.332  
RACE: 150    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 83.  KARADAĞ Derya TUR TUR 1:41.367  
2 (2) 75.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 1:41.531  
3 (4) 27.  MOLNÁR Réka HUN-FTC HUN 1:41.566  
4 (3) 38.  SALMINA Kamilla LAT-SPARS LAT 1:43.670  
- (1) 34.  HALTRICH Luca HUN-TDKE HUN PEN. impeding
 
JUNIOR C BOYS  FINAL  1000 m
RACE: 151    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 47.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 1:38.846  
2 (4) 91.  ATLI Muhammed Arda TUR TUR 1:39.689  
3 (3) 68.  SZIGYÁRTÓ Ádám ROU-SCMC ROU 1:40.027  
4 (5) 80.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 1:49.273  
5 (2) 7.  TOSKOV Nikolas BUL BUL 2:01.893  
RACE: 152    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 29.  DERDÁK Ákos HUN-FTC HUN 1:38.198  
2 (4) 6.  MAXIMOV Presiyan BUL BUL 1:38.667  
3 (5) 92.  ERDOĞAN Muhammet Doğukan TUR TUR 1:38.737  
4 (1) 5.  CHANCHEV Adrian BUL BUL 1:38.773  
5 (3) 79.  ĎURIŠKA Matúš SVK-STEZ SVK 1:38.866  
RACE: 153    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 36.  JANCSÓ Zalán HUN-TKKSE HUN 1:35.852  
2 (5) 41.  SOLEICUKS Maksims LAT-SPARS LAT 1:36.390  
3 (4) 93.  YILDIZ Mehmet Talha TUR TUR 1:36.561  
4 (2) 31.  Z.MOLNÁR Borisz HUN-FTC HUN 1:38.049  
5 (3) 30.  YU Kevin HUN-FTC HUN 1:39.606  
 
JUNIOR WOMEN  FINAL  1000 m
RACE: 154    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 16.  PETSEVA Niya BUL-SCIS BUL 1:52.516  
2 (1) 3.  CHANCHEVA Adelina BUL BUL 1:54.074  
3 (4) 15.  APOSTOLOVA Lora BUL-SCIS BUL 1:55.427  
4 (2) 61.  FARKAS Biborka ROU-ISK ROU 2:12.058  
RACE: 155    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 4.  PETROVA Michaela BUL BUL 1:36.921  
2 (2) 46.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 1:38.457  
3 (3) 45.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:38.626  
4 (4) 60.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:40.756  
5 (5) 17.  STOYANOVA Sonya BUL-SCIS BUL 1:43.398  
 
JUNIOR MEN  FINAL  1000 m
RACE: 156    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 49.  CECH Ernestas LTU LTU 1:41.754  
2 (2) 48.  CECH Danielius LTU LTU 1:41.965  
3 (5) 13.  NEDYALKOV Ivaylo BUL BUL 1:42.031  
4 (3) 37.  GÁRDIÁN Lajos Zsombor HUN-TKKSE HUN 1:42.222  
5 (4) 21.  KRASTEV Daniel BUL-SCIS BUL 1:47.597  
RACE: 157    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 11.  KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar BUL BUL 1:28.828  
2 (1) 12.  MAXIMOV Maxim BUL BUL 1:30.183  
3 (4) 43.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 1:30.780  
4 (5) 20.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 1:40.791  
5 (2) 10.  DONCHEV Ivan BUL BUL 1:54.496