ISU Development Camp, Celje, SLO, 20.08. - 21.08.2022


Overall Classification


DIVISION 1
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 35.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1. 1. 1. 102 3
2. 26.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER 2. 2. 2. 63 6
3. 14.  PRANTL Martin CRO CRO 3. 3. 3. 39 9
4. 25.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER 4. 4. 5. 21 13
5. 48.  HARKABUS Marek SVK SVK 5. 6. 4. 16 15
6. 28.  KÜHNRICH Moritz GER GER 6. 5. 6. 11 17
7. 39.  RODIC Sofija SRB SRB 8. 7. 8. 4 23
8. 33.  GINTERE Madara LAT LAT 9. 8. 7. 3 24
9. 47.  VASTUSKO Sergej SVK SVK 7. 26. 10. 2 43
10. 9.  HORVAT Tonka CRO CRO 12. 9. 11. 32
11. 43.  BURDELÁKOVÁ Kristína SVK SVK 13. 10. 12. 35
12. 2.  MARKYTAN Livia AUT AUT 16. 11. 9. 36
13. 17.  KOPRIVNJAK Rene CRO CRO 10. 13. 13. 36
14. 42.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK SVK 14. 12. 16. 42
15. 29.  STRETENSKA Polina LAT LAT 19. 14. 15. 48
16. 24.  KRANKL Anna AUT AUT 17. 19. 14. 50
17. 27.  MUZAFEROVIC Sanel GER GER 18. 17. 17. 52
18. 18.  ŠPAN Dina SLO SLO 11. 20. 29. 60
19. 11.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 26. 16. 18. 60
20. 44.  MAJIRSKA Ela SVK SVK 22. 18. 21. 61
21. 1.  TOILA Elisa-Florentina AUT AUT 21. 23. 19. 63
22. 41.  TOMOVIC Filip SRB SRB 15. 21. 30. 66
23. 16.  ŠULIĆ Karlo CRO CRO 28. 15. 23. 66
24. 5.  MIHALY BISON Imre AUT AUT 20. 25. 22. 67
25. 7.  TOILA Mihai-Alexandru AUT AUT 27. 24. 20. 71
26. 38.  MARKOVIC Sofija SRB SRB 23. 22. 30. 75
27. 45.  NEUPAUEROVÁ Viktoria SVK SVK 24. 27. 27. 78
28. 10.  KOLOVRAT Lara CRO CRO 25. 28. 25. 78
29. 15.  ŠTEFČI Andrej CRO CRO 31. 29. 24. 84
30. 19.  MATIJEVIĆ Petar CRO CRO 30. 30. 26. 86
31. 6.  SHADMAN Matin-Gabriel AUT AUT 29. 31. 28. 88

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR D GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (7.) 39.  RODIC Sofija SRB SRB 8. 7. 8. 4 23
2. (11.) 43.  BURDELÁKOVÁ Kristína SVK SVK 13. 10. 12. 35
3. (12.) 2.  MARKYTAN Livia AUT AUT 16. 11. 9. 36
4. (19.) 11.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 26. 16. 18. 60
5. (20.) 44.  MAJIRSKA Ela SVK SVK 22. 18. 21. 61
6. (26.) 38.  MARKOVIC Sofija SRB SRB 23. 22. 30. 75
7. (27.) 45.  NEUPAUEROVÁ Viktoria SVK SVK 24. 27. 27. 78

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR D BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (6.) 28.  KÜHNRICH Moritz GER GER 6. 5. 6. 11 17
2. (13.) 17.  KOPRIVNJAK Rene CRO CRO 10. 13. 13. 36
3. (24.) 5.  MIHALY BISON Imre AUT AUT 20. 25. 22. 67
4. (25.) 7.  TOILA Mihai-Alexandru AUT AUT 27. 24. 20. 71
5. (30.) 19.  MATIJEVIĆ Petar CRO CRO 30. 30. 26. 86
6. (31.) 6.  SHADMAN Matin-Gabriel AUT AUT 29. 31. 28. 88

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (8.) 33.  GINTERE Madara LAT LAT 9. 8. 7. 3 24
2. (10.) 9.  HORVAT Tonka CRO CRO 12. 9. 11. 32
3. (14.) 42.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK SVK 14. 12. 16. 42
4. (15.) 29.  STRETENSKA Polina LAT LAT 19. 14. 15. 48
5. (16.) 24.  KRANKL Anna AUT AUT 17. 19. 14. 50
6. (21.) 1.  TOILA Elisa-Florentina AUT AUT 21. 23. 19. 63
7. (28.) 10.  KOLOVRAT Lara CRO CRO 25. 28. 25. 78

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (5.) 48.  HARKABUS Marek SVK SVK 5. 6. 4. 16 15
2. (17.) 27.  MUZAFEROVIC Sanel GER GER 18. 17. 17. 52
3. (23.) 16.  ŠULIĆ Karlo CRO CRO 28. 15. 23. 66

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (18.) 18.  ŠPAN Dina SLO SLO 11. 20. 29. 60

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 35.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1. 1. 1. 102 3
2. (2.) 26.  RÖSKENBLECK Jonathan GER GER 2. 2. 2. 63 6
3. (3.) 14.  PRANTL Martin CRO CRO 3. 3. 3. 39 9
4. (4.) 25.  MUZAFEROVIC Nedim GER GER 4. 4. 5. 21 13
5. (9.) 47.  VASTUSKO Sergej SVK SVK 7. 26. 10. 2 43
6. (22.) 41.  TOMOVIC Filip SRB SRB 15. 21. 30. 66
7. (29.) 15.  ŠTEFČI Andrej CRO CRO 31. 29. 24. 84



ISU Development Camp, Celje, SLO, 20.08. - 21.08.2022


Overall Classification


DIVISION 2
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 22.  MARTINIC Ivan CRO CRO 2. 1. 1. 89 4
2. 46.  KARABIN Jakub SVK SVK 1. 2. 3. 68 6
3. 12.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 3. 4. 2. 42 9
4. 30.  ZELLNER Maximilian GER GER 4. 3. 4. 29 11
5. 23.  RÖSKENBLECK Katharine GER GER 5. 7. 5. 12 17
6. 49.  HUŇADY Jakub SVK SVK 6. 6. 6. 9 18
7. 13.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 7. 5. 7. 9 19
8. 8.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 8. 8. 8. 3 24
9. 40.  MITROVIC Milica SRB SRB 9. 9. 9. 27

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (5.) 23.  RÖSKENBLECK Katharine GER GER 5. 7. 5. 12 17
2. (8.) 8.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 8. 8. 8. 3 24

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 46.  KARABIN Jakub SVK SVK 1. 2. 3. 68 6
2. (7.) 13.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 7. 5. 7. 9 19

 


Splitted Overall Classification


WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (3.) 12.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 3. 4. 2. 42 9
2. (9.) 40.  MITROVIC Milica SRB SRB 9. 9. 9. 27

 


Splitted Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 22.  MARTINIC Ivan CRO CRO 2. 1. 1. 89 4
2. (4.) 30.  ZELLNER Maximilian GER GER 4. 3. 4. 29 11
3. (6.) 49.  HUŇADY Jakub SVK SVK 6. 6. 6. 9 18



ISU Development Camp, Celje, SLO, 20.08. - 21.08.2022


Overall Classification


DIVISION 3
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 31.  VUKOVIC Nadja HUN HUN 1. 2. 1. 89 4
2. 20.  HUIĆ Leon CRO CRO 2. 3. 2. 55 7
3. 3.  GAINUSA Soraya-Gabriela AUT AUT 6. 1. 4. 45 11
4. 36.  ZAJEC Lavoslav Juraj CRO CRO 3. 4. 3. 34 10
5. 34.  ZHANG Aisi SLO SLO 4. 5. 5. 18 14
6. 4.  GROZEA Victoria-Elena AUT AUT 5. 6. 6. 11 17

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR F GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (6.) 4.  GROZEA Victoria-Elena AUT AUT 5. 6. 6. 11 17

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR E GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 31.  VUKOVIC Nadja HUN HUN 1. 2. 1. 89 4
2. (3.) 3.  GAINUSA Soraya-Gabriela AUT AUT 6. 1. 4. 45 11
3. (5.) 34.  ZHANG Aisi SLO SLO 4. 5. 5. 18 14

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR E BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 20.  HUIĆ Leon CRO CRO 2. 3. 2. 55 7
2. (4.) 36.  ZAJEC Lavoslav Juraj CRO CRO 3. 4. 3. 34 10



ISU Development Camp, Celje, SLO, 20.08. - 21.08.2022


Overall Classification


SKILL RACES
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 39.  RODIC Sofija SRB SRB 1. 1
2. 17.  KOPRIVNJAK Rene CRO CRO 2. 2
3. 43.  BURDELÁKOVÁ Kristína SVK SVK 3. 3
4. 2.  MARKYTAN Livia AUT AUT 4. 4
5. 11.  RADELJA Ljiljana CRO CRO 5. 5
6. 5.  MIHALY BISON Imre AUT AUT 6. 6
7. 38.  MARKOVIC Sofija SRB SRB 7. 7
8. 28.  KÜHNRICH Moritz GER GER 8. 8
9. 20.  HUIĆ Leon CRO CRO 9. 9
10. 19.  MATIJEVIĆ Petar CRO CRO 10. 10
11. 3.  GAINUSA Soraya-Gabriela AUT AUT 11. 11
12. 31.  VUKOVIC Nadja HUN HUN 12. 12
13. 7.  TOILA Mihai-Alexandru AUT AUT 13. 13
14. 6.  SHADMAN Matin-Gabriel AUT AUT 14. 14
15. 36.  ZAJEC Lavoslav Juraj CRO CRO 15. 15
16. 44.  MAJIRSKA Ela SVK SVK 16. 16
17. 45.  NEUPAUEROVÁ Viktoria SVK SVK 17. 17
18. 34.  ZHANG Aisi SLO SLO 18. 18
19. 4.  GROZEA Victoria-Elena AUT AUT 19. 19