Ogólnopolskie Zawody Rankingowe & PP 2, Giżycko, POL, 22.10. - 24.10.2021
LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR C GIRLS FINAŁ 1000 m | |||||||
RACE: 221 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 11. | WYSZYŃSKA Krystyna | POL-BLYSKD | NO TIME | finished | |
RACE: 222 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 68. | SZAŁAJKO Patrycja | POL-MOSIR | 2:02.893 | ||
2 | (2) | 163. | JUŃCZYK Marta | POL-WMKS | 2:05.826 | ||
3 | (3) | 10. | KOZA Aleksandra | POL-BLYSKD | 2:21.731 | ||
4 | (4) | 166. | WIĘCEK Angelika | POL-WMKS | 2:43.563 | ||
5 | (5) | 9. | GRABOWICZ Aleksandra | POL-BLYSKD | 3:04.815 | ||
RACE: 223 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 162. | GĄTARSKA Aleksandra | POL-WMKS | 1:57.234 | ||
2 | (4) | 164. | MIERZEJEWSKA Julia | POL-WMKS | 2:00.388 | ||
3 | (3) | 80. | WROŃSKA Oliwia | POL-ORL | 2:01.455 | ||
4 | (5) | 104. | ROMANOWSKA Maria | POL-STOCZ | 2:02.843 | ||
5 | (2) | 165. | TYBORSKA Amelia | POL-WMKS | 2:03.252 | ||
RACE: 224 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 66. | DĄBROWSKA Maja (2) | POL-MOSIR | 1:48.858 | ||
2 | (2) | 78. | LORENZ Patrycja | POL-ORL | 1:49.059 | ||
3 | (1) | 67. | KOGUT Julia | POL-MOSIR | 1:54.963 | ||
4 | (3) | 24. | KISIELEWSKA Kaja | POL-GIZ | 1:58.120 | ||
5 | (5) | 103. | BIELICKA Natalia | POL-STOCZ | 2:01.695 | ||
RACE: 225 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 79. | MAZUR Hanna | POL-ORL | 1:42.268 | ||
2 | (5) | 96. | NOWAKOWSKA Amelia | POL-ORZEL | 1:44.193 | ||
3 | (2) | 77. | BOOS Amelia | POL-ORL | 1:44.594 | ||
4 | (3) | 95. | GÓRKA Martyna | POL-ORZEL | 1:44.646 | ||
5 | (1) | 25. | WAWER Michalina | POL-GIZ | 2:10.876 | ||
JUNIOR C BOYS FINAŁ 1000 m | |||||||
RACE: 226 HEAT: 1 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 75. | KALISZUK Konrad | POL-OLIGDA | 2:08.773 | ||
2 | (2) | 15. | ABRAMOWICZ Antoni | POL-BLYSKD | 2:14.699 | ||
3 | (3) | 17. | ZAKRZEWICZ Bartłomiej | POL-BLYSKD | 2:16.988 | ||
RACE: 227 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 99. | KRAUSE Michał | POL-ORZEL | 1:41.751 | ||
2 | (4) | 173. | RICHTER Aleksander | POL-WMKS | 1:54.491 | ||
3 | (3) | 172. | GÓRNICKI Piotr | POL-WMKS | 1:58.361 | ||
4 | (2) | 108. | MARSZAŁKOWSKI Maksymilian | POL-STOCZ | 2:16.123 | ||
5 | (5) | 16. | KOPER Piotr | POL-BLYSKD | 2:19.644 | ||
RACE: 228 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 57. | MĄDRY Krzysztof | POL-JUV | 1:53.716 | ||
2 | (5) | 59. | PALENCEUSZ Patryk | POL-JUV | 1:56.069 | ||
3 | (4) | 100. | SOKOŁOWSKI Oskar | POL-ORZEL | 2:07.926 | ||
4 | (2) | 34. | NOWAK Jakub | POL-GIZ | 2:18.639 | ||
- | (1) | 98. | HRYNIEWICZ Tymon | POL-ORZEL | - | impeding | |
WOMEN FINAŁ 1000 m | |||||||
RACE: 229 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 171. | MASZKOWSKA Joanna | POL-WMKS | 2:02.539 | ||
2 | (2) | 13. | KONECKA Wiktoria | POL-BLYSKD | 2:23.716 | ||
3 | (3) | 12. | KĘDZIORA Aleksandra | POL-BLYSKD | 2:54.442 | ||
4 | (5) | 14. | LEBIODA Weronika | POL-BLYSKD | 3:06.290 | ||
5 | (4) | 170. | KUCK Magdalena | POL-WMKS | 3:30.750 | ||
RACE: 230 HEAT: 2 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 107. | KOTOWSKA Marta | POL-STOCZ | 1:44.582 | ||
2 | (3) | 5. | WILGA Magdalena | POL-AZSO | 1:44.955 | ||
3 | (5) | 97. | JAŻDŻYŃSKA Ada | POL-ORZEL | 1:45.023 | ||
4 | (2) | 33. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:45.165 | ||
5 | (4) | 49. | DAKOWICZ Adrianna | POL-JUV | 1:49.403 | ||
RACE: 231 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 47. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL-JUV | 1:56.367 | ||
2 | (3) | 46. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:57.289 | ||
3 | (2) | 53. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 1:57.345 | ||
4 | (5) | 92. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 2:00.364 | ||
- | (4) | 2. | ALBAŃSKA Liliana | POL-AZSO | - | no start | |
RACE: 232 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 6. | ZYCH Magdalena | POL-AZSO | 1:55.036 | ||
2 | (1) | 54. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL-JUV | 1:55.115 | ||
3 | (4) | 52. | PARCZEWSKA Karolina | POL-JUV | 1:55.818 | ||
4 | (5) | 51. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-JUV | 1:57.622 | ||
- | (3) | 3. | MICHALSKA Laura | POL-AZSO | - | no finish | |
MEN FINAŁ 1000 m | |||||||
RACE: 233 HEAT: 1 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 20. | PAWEŁKOWICZ Artur | POL-BLYSKD | 2:06.968 | ||
2 | (2) | 21. | SIEK Bartłomiej | POL-BLYSKD | 2:21.120 | ||
RACE: 234 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 112. | DOŁKOWSKI Mateusz | POL-STOCZ | 1:51.548 | ||
2 | (1) | 102. | STOSIK Jan | POL-ORZEL | 1:53.071 | ||
3 | (3) | 19. | MROCZKOWSKI Wiktor | POL-BLYSKD | 2:15.518 | ||
4 | (5) | 22. | WINIARSKI Patryk | POL-BLYSKD | 2:16.796 | ||
5 | (4) | 18. | KOWALCZYK Dawid | POL-BLYSKD | 2:27.155 | ||
RACE: 235 HEAT: 3 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 61. | HAMANOWICZ Bartosz | POL-JUV | 1:42.358 | ||
2 | (3) | 7. | GIERCZAK Marek | POL-AZSO | 1:49.804 | ||
3 | (2) | 40. | SAKOWICZ Aleksander | POL-GIZ | 1:53.267 | ||
4 | (4) | 8. | VREULS Noel | POL-AZSO | 2:03.841 | ||
- | (5) | 65. | POPŁAWSKI Oskar | POL-JUV | - | impeding | |
RACE: 236 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 56. | MAKUCH Adam | POL-JUV | 2:16.272 | ||
2 | (2) | 63. | KUROWSKI Oskar | POL-JUV | 2:16.489 | ||
3 | (1) | 111. | DOŁKOWSKI Jakub | POL-STOCZ | 2:17.341 | ||
4 | (4) | 60. | FILIANOWICZ Filip | POL-JUV | 2:18.048 | ||
5 | (5) | 62. | KARWOWSKI Kornel | POL-JUV | 2:20.390 | ||
RACE: 237 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 1. | NEITHAN Thomas | CAN | 1:31.032 | ||
2 | (2) | 101. | BOROWIECKI Jędrzej | POL-ORZEL | 1:31.360 | ||
3 | (5) | 64. | MIKOŁAJUK Mateusz | POL-JUV | 1:32.119 | ||
4 | (3) | 113. | MUCHLADO Adam | POL-STOCZ | 1:32.189 | ||
5 | (4) | 58. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 1:38.077 |