3 ISU Development Competition, Celje, SLO, 14.08. - 15.08.2021
Distance Classification
DIVISION 1 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. | A | 1. | 13. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 34 | 1 | 1:14.992 | ||
2. | A | 2. | 14. | POPOVIC Miodrag | SRB | 21 | 2 | 1:16.807 | ||
3. | A | 3. | 6. | JASIC Luka | SRB | 13 | 3 | 1:16.051 | ||
4. | A | 4. | 16. | RÖSKENBLECK Katharine | GER | 8 | 4 | 1:16.966 | ||
5. | A | 5. | 3. | ŠPAN Dina | SLO | 5 | 5 | 1:17.415 | ||
6. | B | 1. | 4. | ZELLNER Maximilian | GER | 3 | 6 | 1:17.351 | ||
7. | B | 2. | 12. | ZABRODSKY Alexander | GER | 2 | 7 | 1:21.402 | ||
8. | B | 3. | 1. | KEK Maša | SLO | 1 | 8 | 1:21.092 | ||
9. | B | 4. | 18. | DOSKOVIC Mia | SRB | 9 | 1:21.205 | |||
10. | B | 5. | 11. | JANKOVIC Katarina | SRB | 10 | 1:26.500 | |||
11. | C | 1. | 15. | GAL Vid | SLO | 11 | 1:17.944 | |||
12. | C | 2. | 10. | MUZAFEROVIC Nedim | GER | 12 | 1:22.509 | |||
13. | C | 3. | 7. | PRANTL Martin | CRO | 13 | 1:22.665 | |||
14. | C | 4. | 8. | LUETIĆ Fran | CRO | 14 | 1:21.904 | |||
15. | C | 5. | 2. | RODIC Sofija | SRB | 15 | 1:23.645 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
16. | B | - | 17. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 16 | 1:30.349 | |||
17. | B | - | 21. | RAŠČIĆ Ermin | BIH | 17 | 1:22.743 | |||
18. | B | - | 19. | RÖSKENBLECK Jonathan | GER | 18 | 1:39.859 | |||
HEATS | ||||||||||
A | - | 9. | BLUHM Daniel | GER | 19 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR D GIRLS 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (15.) | C | 5. | 2. | RODIC Sofija | SRB | 15 | 1:23.645 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR D BOYS 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (7.) | B | 2. | 12. | ZABRODSKY Alexander | GER | 2 | 7 | 1:21.402 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR C GIRLS 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (5.) | A | 5. | 3. | ŠPAN Dina | SLO | 5 | 5 | 1:17.415 | ||
2. (8.) | B | 3. | 1. | KEK Maša | SLO | 1 | 8 | 1:21.092 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR C BOYS 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (3.) | A | 3. | 6. | JASIC Luka | SRB | 13 | 3 | 1:16.051 | ||
2. (12.) | C | 2. | 10. | MUZAFEROVIC Nedim | GER | 12 | 1:22.509 | |||
3. (13.) | C | 3. | 7. | PRANTL Martin | CRO | 13 | 1:22.665 | |||
4. (14.) | C | 4. | 8. | LUETIĆ Fran | CRO | 14 | 1:21.904 | |||
HEATS | ||||||||||
- | A | - | 9. | BLUHM Daniel | GER | 19 | NO TIME |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B WOMEN 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (4.) | A | 4. | 16. | RÖSKENBLECK Katharine | GER | 8 | 4 | 1:16.966 | ||
2. (9.) | B | 4. | 18. | DOSKOVIC Mia | SRB | 9 | 1:21.205 | |||
SEMI-FINAL | ||||||||||
3. (16.) | B | - | 17. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 16 | 1:30.349 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR B MEN 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (1.) | A | 1. | 13. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 34 | 1 | 1:14.992 | ||
SEMI-FINAL | ||||||||||
2. (17.) | B | - | 21. | RAŠČIĆ Ermin | BIH | 17 | 1:22.743 | |||
3. (18.) | B | - | 19. | RÖSKENBLECK Jonathan | GER | 18 | 1:39.859 |
Splitted Distance Classification
JUNIOR A MEN 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
FINAL | ||||||||||
1. (11.) | C | 1. | 15. | GAL Vid | SLO | 11 | 1:17.944 |
Splitted Distance Classification
WOMEN 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (10.) | B | 5. | 11. | JANKOVIC Katarina | SRB | 10 | 1:26.500 |
Splitted Distance Classification
MEN 777 m | ||||||||||
Qualif.-Round | Rank | Heat | No. | Name | Member | FP | CDR | Time | ||
1. (2.) | A | 2. | 14. | POPOVIC Miodrag | SRB | 21 | 2 | 1:16.807 | ||
2. (6.) | B | 1. | 4. | ZELLNER Maximilian | GER | 3 | 6 | 1:17.351 |