ISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR WOMEN QUARTER-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 239 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 138. | SELEN Melike | TUR | 1:45.190 | ||
2 | (3) | 119. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 1:45.313 | ||
3 | (4) | 161. | DE JONG Mijntje | NED | 1:45.367 | ||
4 | (2) | 70. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:45.403 | ||
RACE: 240 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 72. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 1:43.755 | ||
2 | (3) | 123. | ŠPAN Dina | SLO | 1:44.988 | ||
3 | (4) | 32. | STRNADOVA Klara | CZE | 1:45.064 | ||
4 | (2) | 114. | SCHEEPSTRA Lena | NED-TRIAS | 1:45.270 | ||
RACE: 241 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 83. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:44.706 | ||
2 | (4) | 28. | BLAHOVA Eva | CZE | 1:44.865 | ||
3 | (1) | 92. | AARTS Valerie | NED | 2:13.347 | ||
- | (3) | 94. | KEPPELS Robin | NED | - | impeding->to F | |
RACE: 242 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 136. | AKAN Damla | TUR | 1:44.476 | ||
2 | (3) | 142. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:44.666 | ||
3 | (2) | 29. | GÁKOVÁ Barbora | CZE | 1:45.299 | ||
4 | (4) | 122. | ERJAVEC Urša | SLO | 1:54.900 | ||
RACE: 243 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 157. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 1:39.823 | ||
2 | (4) | 13. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 1:41.295 | ||
3 | (2) | 69. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:45.182 | ||
4 | (1) | 121. | GÁL Sarolta | ROU-ISK | 2:07.067 | ||
- | (3) | 154. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | - | impeding->to F | |
RACE: 244 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 113. | DONDERWINKEL Lotte | NED-TRIAS | 1:43.581 | ||
2 | (1) | 90. | RADT Birgit | NED-DKIJV | 1:43.702 | ||
3 | (3) | 137. | HAN Aybuke | TUR | 1:43.834 | ||
4 | (4) | 80. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:46.054 | ||
5 | (5) | 67. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 1:47.274 | ||
RACE: 245 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 81. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:42.476 | ||
2 | (4) | 134. | IZAROVA Michaela | SVK | 1:43.900 | ||
3 | (1) | 155. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 1:44.083 | ||
4 | (3) | 30. | MANYCHOVÁ Karin | CZE | 1:49.784 | ||
5 | (5) | 31. | POPLOVA Michaela | CZE | 2:00.388 | ||
RACE: 246 HEAT: 8 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 156. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | 1:48.317 | ||
2 | (1) | 87. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:48.361 | ||
3 | (4) | 20. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 1:52.402 | ||
4 | (3) | 68. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:54.613 | ||
5 | (5) | 120. | FARKAS Biborka | ROU-ISK | 2:03.692 | ||
RACE: 247 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 45. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:41.449 | ||
2 | (5) | 93. | DELTRAP Zoe | NED | 1:41.535 | ||
3 | (2) | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 1:42.790 | ||
4 | (1) | 141. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 1:42.851 | ||
5 | (4) | 96. | STRAATHOF Kiek Leona | NED | NO TIME | finished | |
RACE: 248 HEAT: 10 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 95. | NOORDERGRAAF Nikki | NED | 1:38.912 | ||
2 | (3) | 41. | ALBERT Viktória | HUN | 1:39.029 | ||
3 | (4) | 62. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:39.181 | ||
4 | (5) | 43. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 1:40.851 | ||
5 | (2) | 47. | SZIGETI Dóra | HUN | 1:41.022 | ||
RACE: 249 HEAT: 11 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 91. | DALEMAN Angel | USA-BSC | 1:36.598 | ||
2 | (5) | 97. | VAN OORSCHOT Diede | NED | 1:36.829 | ||
3 | (4) | 135. | TOKAROVA Tamara | SVK | 1:38.645 | ||
4 | (2) | 115. | SYBRANDI Anna Marit | NED-TRIAS | 1:38.797 | ||
5 | (3) | 44. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 1:39.872 | ||
RACE: 250 HEAT: 12 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 49. | VÉGI Diána Laura | HUN | 1:37.740 | ||
2 | (1) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:37.786 | ||
3 | (4) | 42. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 1:39.030 | ||
4 | (2) | 48. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 1:41.191 | ||
5 | (3) | 133. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:41.652 |