ISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR WOMEN HEATS 1000 m | |||||||
RACE: 213 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 42. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 1:39.338 | ||
2 | (5) | 135. | TOKAROVA Tamara | SVK | 1:39.358 | ||
3 | (2) | 68. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 1:50.081 | ||
4 | (4) | 122. | ERJAVEC Urša | SLO | 1:57.006 | ||
5 | (1) | 157. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 2:03.048 | ||
RACE: 214 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 93. | DELTRAP Zoe | NED | 1:47.341 | ||
2 | (5) | 13. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 1:47.523 | ||
3 | (4) | 134. | IZAROVA Michaela | SVK | 1:49.659 | ||
4 | (3) | 28. | BLAHOVA Eva | CZE | 1:51.286 | ||
- | (2) | 71. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | - | no start | |
RACE: 215 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 95. | NOORDERGRAAF Nikki | NED | 1:37.724 | ||
2 | (4) | 47. | SZIGETI Dóra | HUN | 1:38.070 | ||
3 | (5) | 72. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 1:39.855 | ||
4 | (3) | 119. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 1:45.218 | ||
5 | (1) | 31. | POPLOVA Michaela | CZE | 1:57.704 | ||
RACE: 216 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 1:36.409 | ||
2 | (4) | 141. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 1:37.671 | ||
3 | (5) | 136. | AKAN Damla | TUR | 1:39.309 | ||
4 | (1) | 87. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 1:39.688 | ||
5 | (3) | 20. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 1:53.324 | ||
RACE: 217 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 41. | ALBERT Viktória | HUN | 1:39.227 | ||
2 | (4) | 133. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:39.294 | ||
3 | (1) | 92. | AARTS Valerie | NED | 1:39.380 | ||
4 | (3) | 155. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 1:41.220 | ||
5 | (2) | 69. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:43.026 | ||
RACE: 218 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 49. | VÉGI Diána Laura | HUN | 1:41.178 | ||
2 | (1) | 156. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | 1:42.250 | ||
3 | (5) | 83. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:42.557 | ||
4 | (2) | 94. | KEPPELS Robin | NED | 1:44.175 | ||
5 | (3) | 30. | MANYCHOVÁ Karin | CZE | 1:49.594 | ||
RACE: 219 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | 1:38.483 | ||
2 | (3) | 48. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 1:38.795 | ||
3 | (4) | 70. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:42.094 | ||
4 | (1) | 121. | GÁL Sarolta | ROU-ISK | 1:42.782 | ||
RACE: 220 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 91. | DALEMAN Angel | USA-BSC | 1:37.303 | ||
2 | (3) | 115. | SYBRANDI Anna Marit | NED-TRIAS | 1:38.208 | ||
3 | (5) | 138. | SELEN Melike | TUR | 1:41.989 | ||
4 | (1) | 90. | RADT Birgit | NED-DKIJV | 1:42.086 | ||
5 | (4) | 67. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 2:00.183 | ||
RACE: 221 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 45. | SOMODI Maja Dora | HUN | 1:39.133 | ||
2 | (3) | 96. | STRAATHOF Kiek Leona | NED | 1:40.284 | ||
3 | (1) | 114. | SCHEEPSTRA Lena | NED-TRIAS | 1:42.153 | ||
4 | (4) | 142. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 1:43.249 | ||
5 | (5) | 80. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:46.836 | ||
RACE: 222 HEAT: 10 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 43. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 1:42.259 | ||
2 | (3) | 81. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:42.343 | ||
3 | (2) | 137. | HAN Aybuke | TUR | 1:44.833 | ||
4 | (4) | 161. | DE JONG Mijntje | NED | 1:45.299 | ||
RACE: 223 HEAT: 11 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 97. | VAN OORSCHOT Diede | NED | 1:41.539 | ||
2 | (5) | 113. | DONDERWINKEL Lotte | NED-TRIAS | 1:42.987 | ||
3 | (4) | 154. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 1:43.107 | ||
4 | (2) | 32. | STRNADOVA Klara | CZE | 1:47.527 | ||
5 | (3) | 120. | FARKAS Biborka | ROU-ISK | 1:56.380 | ||
RACE: 224 HEAT: 12 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 44. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 1:39.327 | ||
2 | (1) | 62. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 1:40.197 | ||
3 | (4) | 29. | GÁKOVÁ Barbora | CZE | 1:43.087 | ||
4 | (3) | 123. | ŠPAN Dina | SLO | 1:44.829 |