ISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR WOMEN QUARTER-FINAL 500 m | |||||||
RACE: 112 HEAT: 1 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 87. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 49.192 | ||
2 | (1) | 113. | DONDERWINKEL Lotte | NED-TRIAS | 49.356 | ||
3 | (3) | 67. | BAKAJA Valerija | LAT-JLSS | 49.614 | ||
4 | (4) | 31. | POPLOVA Michaela | CZE | 50.983 | ||
RACE: 113 HEAT: 2 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 83. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 48.660 | ||
2 | (1) | 142. | SELIUKOVA Myroslava | UKR-KHV | 48.715 | ||
3 | (4) | 32. | STRNADOVA Klara | CZE | 49.561 | ||
4 | (3) | 28. | BLAHOVA Eva | CZE | 49.783 | ||
RACE: 114 HEAT: 3 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 155. | ARTEMENKO Daria | UKR-KYIV | 48.626 | ||
2 | (4) | 69. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 50.631 | ||
3 | (3) | 72. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 1:15.393 | ||
- | (1) | 92. | AARTS Valerie | NED | - | no start | |
RACE: 115 HEAT: 4 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 161. | DE JONG Mijntje | NED | 49.218 | ||
2 | (3) | 156. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | 49.461 | ||
3 | (4) | 123. | ŠPAN Dina | SLO | 49.568 | ||
4 | (1) | 115. | SYBRANDI Anna Marit | NED-TRIAS | 1:03.682 | ||
RACE: 116 HEAT: 5 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 96. | STRAATHOF Kiek Leona | NED | 48.596 | ||
2 | (2) | 134. | IZAROVA Michaela | SVK | 48.812 | ||
3 | (3) | 120. | FARKAS Biborka | ROU-ISK | 53.538 | ||
- | (4) | 112. | BROUWERS Sinne | NED-TRIAS | - | no start | |
RACE: 117 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 154. | ADAMENKO Kseniya | UKR-KYIV | 48.597 | ||
2 | (3) | 68. | EKERTE Paula | LAT-JLSS | 51.996 | ||
3 | (4) | 122. | ERJAVEC Urša | SLO | 53.173 | ||
4 | (2) | 138. | SELEN Melike | TUR | NO TIME | finished->to D | |
RACE: 118 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 62. | DOBRÁN Flóra | HUN-MTK | 47.415 | ||
2 | (4) | 49. | VÉGI Diána Laura | HUN | 47.419 | ||
3 | (2) | 137. | HAN Aybuke | TUR | 50.075 | ||
4 | (3) | 30. | MANYCHOVÁ Karin | CZE | 51.267 | ||
RACE: 119 HEAT: 8 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 42. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 48.292 | ||
2 | (4) | 90. | RADT Birgit | NED-DKIJV | 49.141 | ||
3 | (2) | 136. | AKAN Damla | TUR | 49.193 | ||
4 | (3) | 20. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 50.145 | ||
RACE: 120 HEAT: 9 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 81. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 47.691 | ||
2 | (2) | 29. | GÁKOVÁ Barbora | CZE | 49.578 | ||
3 | (3) | 114. | SCHEEPSTRA Lena | NED-TRIAS | 50.239 | ||
- | (4) | 82. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | - | no start | |
RACE: 121 HEAT: 10 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 141. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 47.408 | ||
2 | (2) | 119. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 50.228 | ||
3 | (4) | 94. | KEPPELS Robin | NED | 50.865 | ||
- | (3) | 80. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | - | impeding->to D | |
RACE: 122 HEAT: 11 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 135. | TOKAROVA Tamara | SVK | 48.006 | ||
2 | (3) | 121. | GÁL Sarolta | ROU-ISK | 49.910 | ||
3 | (2) | 70. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 50.015 | ||
RACE: 123 HEAT: 12 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 97. | VAN OORSCHOT Diede | NED | 45.807 | ||
2 | (2) | 93. | DELTRAP Zoe | NED | 45.892 | ||
3 | (4) | 13. | PETROVA Michaela | BUL-ICP | 47.612 | ||
- | (3) | 11. | DAMBROUSKAYA YANA | BLR | - | impeding->to C | |
RACE: 124 HEAT: 13 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 45. | SOMODI Maja Dora | HUN | 46.614 | ||
2 | (1) | 157. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 46.801 | ||
3 | (3) | 43. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 46.879 | ||
- | (4) | 133. | HYMPANOVA Emma | SVK | - | impeding->to C | |
RACE: 125 HEAT: 14 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 46. | SOMOGYI Barbara | HUN | 46.401 | ||
2 | (3) | 41. | ALBERT Viktória | HUN | 46.572 | ||
3 | (4) | 48. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 48.225 | ||
- | (2) | 47. | SZIGETI Dóra | HUN | - | impeding->to C | |
RACE: 126 HEAT: 15 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 91. | DALEMAN Angel | USA-BSC | 45.462 | ||
2 | (4) | 95. | NOORDERGRAAF Nikki | NED | 46.432 | ||
3 | (2) | 44. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 46.631 | ||
- | (3) | 132. | FILIPOVA Lucia | SVK | - | no start |