ISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022


Overall Classification


JUNIOR WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 97.  VAN OORSCHOT Diede NED NED 1. 2. 2. 76 5
2. 91.  DALEMAN Angel USA-BSC USA 7. 1. 1. 69 9
3. 45.  SOMODI Maja Dora HUN HUN 3. 3. 3. 39 9
4. 93.  DELTRAP Zoe NED NED 2. 9. 15. 21 26
5. 41.  ALBERT Viktória HUN HUN 4. 7. 5. 15 16
6. 46.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 15. 5. 4. 11 24
7. 95.  NOORDERGRAAF Nikki NED NED 6. 6. 6. 9 18
8. 157.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 12. 4. 21. 8 37
9. 49.  VÉGI Diána Laura HUN HUN 5. 24. 7. 7 36
10. 44.  SCHÖNBORN Melinda HUN HUN 8. 8. 9. 2 25
11. 141.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR 25. 12. 8. 1 45
12. 43.  NÓGRÁDI Panka HUN HUN 10. 10. 20. 40
13. 11.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 9. 20. 12. 41
14. 47.  SZIGETI Dóra HUN HUN 14. 16. 11. 41
15. 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN HUN 11. 18. 16. 45
16. 62.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 22. 11. 14. 47
17. 81.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 16. 13. 25. 54
18. 133.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 18. 22. 17. 57
19. 96.  STRAATHOF Kiek Leona NED NED 24. 23. 13. 60
20. 13.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 26. 15. 19. 60
21. 83.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 20. 19. 23. 62
22. 113.  DONDERWINKEL Lotte NED-TRIAS NED 27. 25. 22. 74
23. 90.  RADT Birgit NED-DKIJV NED 21. 27. 32. 80
24. 115.  SYBRANDI Anna Marit NED-TRIAS NED 19. 44. 18. 81
25. 42.  KORMÁNYOS Nina HUN HUN 60. 14. 10. 84
26. 72.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 13. 52. 28. 93
27. 136.  AKAN Damla TUR TUR 28. 41. 24. 93
28. 156.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR 31. 35. 27. 93
29. 142.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 35. 28. 30. 93
30. 134.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 34. 29. 31. 94
31. 135.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 23. 17. 55. 95
32. 137.  HAN Aybuke TUR TUR 30. 40. 26. 96
33. 155.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 33. 31. 37. 101
34. 154.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 29. 21. 54. 104
35. 29.  GÁKOVÁ Barbora CZE CZE 36. 33. 44. 113
36. 123.  ŠPAN Dina SLO SLO 44. 36. 34. 114
37. 87.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 58. 26. 33. 117
38. 70.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 40. 37. 43. 120
39. 119.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 53. 32. 36. 121
40. 28.  BLAHOVA Eva CZE CZE 38. 50. 35. 123
41. 69.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 47. 38. 39. 124
42. 138.  SELEN  Melike TUR TUR 42. 55. 29. 126
43. 161.  DE JONG Mijntje NED NED 49. 30. 49. 128
44. 121.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 41. 34. 55. 130
45. 132.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 17. 57. 58. 132
46. 68.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 45. 39. 48. 132
47. 32.  STRNADOVA Klara CZE CZE 54. 42. 38. 134
48. 94.  KEPPELS Robin NED NED 39. 45. 50. 134
49. 114.  SCHEEPSTRA Lena NED-TRIAS NED 37. 56. 42. 135
50. 80.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 50. 48. 41. 139
51. 67.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 46. 43. 51. 140
52. 92.  AARTS Valerie NED NED 51. 51. 40. 142
53. 120.  FARKAS Biborka ROU-ISK ROU 48. 46. 52. 146
54. 82.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 32. 59. 59. 150
55. 122.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 57. 47. 47. 151
56. 30.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 55. 53. 45. 153
57. 31.  POPLOVA Michaela CZE CZE 56. 49. 53. 158
58. 20.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 59. 54. 46. 159
59. 71.  KUCINA Ance LAT-JLSS LAT 43. 60. 57. 160
60. 112.  BROUWERS Sinne NED-TRIAS NED 52. 58. 59. 169

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 91.  DALEMAN Angel USA-BSC USA 7. 1. 1. 69 9
2. (3.) 45.  SOMODI Maja Dora HUN HUN 3. 3. 3. 39 9
3. (4.) 93.  DELTRAP Zoe NED NED 2. 9. 15. 21 26
4. (8.) 157.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 12. 4. 21. 8 37
5. (9.) 49.  VÉGI Diána Laura HUN HUN 5. 24. 7. 7 36
6. (10.) 44.  SCHÖNBORN Melinda HUN HUN 8. 8. 9. 2 25
7. (12.) 43.  NÓGRÁDI Panka HUN HUN 10. 10. 20. 40
8. (14.) 47.  SZIGETI Dóra HUN HUN 14. 16. 11. 41
9. (15.) 48.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN HUN 11. 18. 16. 45
10. (16.) 62.  DOBRÁN Flóra HUN-MTK HUN 22. 11. 14. 47
11. (19.) 96.  STRAATHOF Kiek Leona NED NED 24. 23. 13. 60
12. (20.) 13.  PETROVA Michaela BUL-ICP BUL 26. 15. 19. 60
13. (21.) 83.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 20. 19. 23. 62
14. (22.) 113.  DONDERWINKEL Lotte NED-TRIAS NED 27. 25. 22. 74
15. (23.) 90.  RADT Birgit NED-DKIJV NED 21. 27. 32. 80
16. (25.) 42.  KORMÁNYOS Nina HUN HUN 60. 14. 10. 84
17. (27.) 136.  AKAN Damla TUR TUR 28. 41. 24. 93
18. (28.) 156.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR 31. 35. 27. 93
19. (29.) 142.  SELIUKOVA Myroslava UKR-KHV UKR 35. 28. 30. 93
20. (30.) 134.  IZAROVÁ Michaela SVK SVK 34. 29. 31. 94
21. (31.) 135.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 23. 17. 55. 95
22. (32.) 137.  HAN Aybuke TUR TUR 30. 40. 26. 96
23. (33.) 155.  ARTEMENKO Daria UKR-KYIV UKR 33. 31. 37. 101
24. (34.) 154.  ADAMENKO Kseniya UKR-KYIV UKR 29. 21. 54. 104
25. (35.) 29.  GÁKOVÁ Barbora CZE CZE 36. 33. 44. 113
26. (36.) 123.  ŠPAN Dina SLO SLO 44. 36. 34. 114
27. (37.) 87.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 58. 26. 33. 117
28. (38.) 70.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 40. 37. 43. 120
29. (39.) 119.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 53. 32. 36. 121
30. (40.) 28.  BLAHOVA Eva CZE CZE 38. 50. 35. 123
31. (41.) 69.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 47. 38. 39. 124
32. (43.) 161.  DE JONG Mijntje NED NED 49. 30. 49. 128
33. (44.) 121.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 41. 34. 55. 130
34. (46.) 68.  EKERTE Paula LAT-JLSS LAT 45. 39. 48. 132
35. (47.) 32.  STRNADOVA Klara CZE CZE 54. 42. 38. 134
36. (48.) 94.  KEPPELS Robin NED NED 39. 45. 50. 134
37. (49.) 114.  SCHEEPSTRA Lena NED-TRIAS NED 37. 56. 42. 135
38. (50.) 80.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 50. 48. 41. 139
39. (51.) 67.  BAKAJA Valerija LAT-JLSS LAT 46. 43. 51. 140
40. (52.) 92.  AARTS Valerie NED NED 51. 51. 40. 142
41. (53.) 120.  FARKAS Biborka ROU-ISK ROU 48. 46. 52. 146
42. (54.) 82.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 32. 59. 59. 150
43. (56.) 30.  MANYCHOVÁ Karin CZE CZE 55. 53. 45. 153
44. (57.) 31.  POPLOVA Michaela CZE CZE 56. 49. 53. 158
45. (58.) 20.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 59. 54. 46. 159
46. (59.) 71.  KUCINA Ance LAT-JLSS LAT 43. 60. 57. 160
47. (60.) 112.  BROUWERS Sinne NED-TRIAS NED 52. 58. 59. 169

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 97.  VAN OORSCHOT Diede NED NED 1. 2. 2. 76 5
2. (5.) 41.  ALBERT Viktória HUN HUN 4. 7. 5. 15 16
3. (6.) 46.  SOMOGYI Barbara HUN HUN 15. 5. 4. 11 24
4. (7.) 95.  NOORDERGRAAF Nikki NED NED 6. 6. 6. 9 18
5. (11.) 141.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR 25. 12. 8. 1 45
6. (13.) 11.  DAMBROUSKAYA YANA BLR BLR 9. 20. 12. 41
7. (17.) 81.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 16. 13. 25. 54
8. (18.) 133.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 18. 22. 17. 57
9. (24.) 115.  SYBRANDI Anna Marit NED-TRIAS NED 19. 44. 18. 81
10. (26.) 72.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 13. 52. 28. 93
11. (42.) 138.  SELEN  Melike TUR TUR 42. 55. 29. 126
12. (45.) 132.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 17. 57. 58. 132
13. (55.) 122.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 57. 47. 47. 151



ISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022


Overall Classification


JUNIOR MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 54.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 107.  VAN DER VALK Bas NED NED 2. 2. 14. 42 18
3. 12.  MIHDALIOU Mikita BLR BLR 3. 3. 6. 29 12
4. 15.  KALCHEV Lyubomir BUL-ICP BUL 9. 4. 2. 26 15
5. 53.  GRANASZTÓI Ádám Istvan HUN HUN 25. 12. 3. 13 40
6. 127.  JASIC Luka SRB SRB 4. 15. 12. 8 31
7. 56.  MAJOR Dominik HUN HUN 23. 17. 4. 8 44
8. 108.  VAN POLEN Jari NED NED 5. 7. 15. 7 27
9. 36.  VOLET Gabriel Jean FRA-OAST FRA 17. 5. 7. 7 29
10. 3.  VAN DAMME Warre BEL BEL 12. 6. 8. 4 26
11. 51.  CZANK-VARGA Benjámin HUN HUN 7. 8. 21. 3 36
12. 99.  BOSKAMP Mans NED NED 6. 22. 20. 3 48
13. 100.  BRIJDER Chris NED NED 8. 26. 11. 1 45
14. 102.  KOOPS Steijn NED NED 18. 13. 9. 40
15. 109.  WILHELM Jeroen NED NED 10. 11. 19. 40
16. 106.  VAN BENTHUM Idse NED NED 31. 9. 5. 45
17. 2.  PROOST Enzo BEL BEL 14. 10. 22. 46
18. 105.  RIJKSEN Stan NED NED 24. 18. 10. 52
19. 52.  CSIZMADIA Márk HUN HUN 26. 16. 13. 55
20. 74.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 13. 14. 30. 57
21. 146.  BERGIN Daniil UKR-KHV UKR 20. 24. 18. 62
22. 163.  VISSER Leon NED NED 11. 32. 25. 68
23. 17.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 27. 21. 23. 71
24. 57.  SZILÁGYI Ábel HUN HUN 22. 23. 26. 71
25. 37.  GERECZE Ádám József HUN-FTC HUN 19. 25. 28. 72
26. 16.  KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar BUL-ICP BUL 30. 29. 33. 92
27. 162.  DE JONG Jonas NED NED 34. 28. 32. 94
28. 140.  DEMIRTAS Yusuf Bugra TUR TUR 15. 35. 50. 100
29. 40.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN 21. 20. 60. 101
30. 14.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 28. 19. 61. 108
31. 139.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 32. 61. 17. 110
32. 159.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 36. 40. 35. 111
33. 9.  VAN DAMME Fré BEL-STKG BEL 29. 46. 37. 112
34. 39.  VÉGI Dániel HUN-FTC HUN 16. 34. 65. 115
35. 1.  NOIRON Warre BEL BEL 33. 70. 16. 119
36. 101.  BROUWER Daniel NED NED 40. 55. 24. 119
37. 78.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 38. 56. 27. 121
38. 8.  RIVERO-MAERSCHALCK Aleyándro BEL-STKG BEL 41. 51. 31. 123
39. 148.  LEONTENKO ROSTYSLAV UKR-KHV UKR 60. 27. 39. 126
40. 75.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT 35. 48. 44. 127
41. 125.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 47. 37. 43. 127
42. 33.  POPL Matěj CZE CZE 45. 42. 42. 129
43. 55.  KRAUSZ Ármin HUN HUN 43. 43. 45. 131
44. 160.  MOROZOV Yaroslav UKR-KYIV UKR 68. 30. 34. 132
45. 77.  SKUDIAKOV Gleb LAT-JLSS LAT 42. 62. 29. 133
46. 84.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 54. 44. 36. 134
47. 76.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-JLSS LAT 50. 47. 40. 137
48. 103.  OUWENEEL Jacob NED NED 67. 31. 41. 139
49. 147.  DATSYNA KYRYLO UKR-KHV UKR 53. 39. 52. 144
50. 24.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 52. 38. 55. 145
51. 58.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN HUN 39. 41. 66. 146
52. 19.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 48. 52. 49. 149
53. 73.  BERZINS Ralfs LAT-JLSS LAT 37. 53. 62. 152
54. 117.  SCHEEPSTRA Emiel NED-TRIAS NED 46. 60. 48. 154
55. 18.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 51. 50. 54. 155
56. 64.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 57. 36. 64. 157
57. 66.  SIPOS Dominik Tamás HUN-MTK HUN 56. 54. 47. 157
58. 149.  MOSHENSKYI Bohdan UKR-KHV UKR 61. 63. 38. 162
59. 86.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT 49. 58. 56. 163
60. 65.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 69. 49. 46. 164
61. 150.  TOPCHII Maksym UKR-KHV UKR 55. 57. 53. 165
62. 104.  RADT Fabian NED NED 59. 45. 63. 167
63. 116.  RIET Noah van NED-TRIAS NED 66. 33. 70. 169
64. 118.  SYBRANDI Jurre NED-TRIAS NED 58. 64. 51. 173
65. 85.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT 44. 66. 67. 177
66. 124.  GAL Vid SLO SLO 63. 59. 58. 180
67. 38.  KESZTHELYI Dávid HUN-FTC HUN 64. 67. 57. 188
68. 25.  PRANTL Martin CRO CRO 65. 69. 59. 193
69. 88.  CECH Danielius LTU LTU 62. 65. 68. 195
70. 89.  CECH Ernestas LTU LTU 70. 68. 69. 207

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 107.  VAN DER VALK Bas NED NED 2. 2. 14. 42 18
2. (5.) 53.  GRANASZTÓI Ádám Istvan HUN HUN 25. 12. 3. 13 40
3. (6.) 127.  JASIC Luka SRB SRB 4. 15. 12. 8 31
4. (7.) 56.  MAJOR Dominik HUN HUN 23. 17. 4. 8 44
5. (11.) 51.  CZANK-VARGA Benjámin HUN HUN 7. 8. 21. 3 36
6. (18.) 105.  RIJKSEN Stan NED NED 24. 18. 10. 52
7. (19.) 52.  CSIZMADIA Márk HUN HUN 26. 16. 13. 55
8. (20.) 74.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 13. 14. 30. 57
9. (21.) 146.  BERGIN Daniil UKR-KHV UKR 20. 24. 18. 62
10. (22.) 163.  VISSER Leon NED NED 11. 32. 25. 68
11. (23.) 17.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 27. 21. 23. 71
12. (24.) 57.  SZILÁGYI Ábel HUN HUN 22. 23. 26. 71
13. (25.) 37.  GERECZE Ádám József HUN-FTC HUN 19. 25. 28. 72
14. (26.) 16.  KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar BUL-ICP BUL 30. 29. 33. 92
15. (27.) 162.  DE JONG Jonas NED NED 34. 28. 32. 94
16. (28.) 140.  DEMIRTAS Yusuf Bugra TUR TUR 15. 35. 50. 100
17. (29.) 40.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN 21. 20. 60. 101
18. (30.) 14.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 28. 19. 61. 108
19. (31.) 139.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 32. 61. 17. 110
20. (32.) 159.  KHOKHELKO Tymofii UKR-KYIV UKR 36. 40. 35. 111
21. (33.) 9.  VAN DAMME Fré BEL-STKG BEL 29. 46. 37. 112
22. (35.) 1.  NOIRON Warre BEL BEL 33. 70. 16. 119
23. (36.) 101.  BROUWER Daniel NED NED 40. 55. 24. 119
24. (37.) 78.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 38. 56. 27. 121
25. (38.) 8.  RIVERO-MAERSCHALCK Aleyándro BEL-STKG BEL 41. 51. 31. 123
26. (39.) 148.  LEONTENKO ROSTYSLAV UKR-KHV UKR 60. 27. 39. 126
27. (40.) 75.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT 35. 48. 44. 127
28. (41.) 125.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 47. 37. 43. 127
29. (42.) 33.  POPL Matěj CZE CZE 45. 42. 42. 129
30. (44.) 160.  MOROZOV Yaroslav UKR-KYIV UKR 68. 30. 34. 132
31. (46.) 84.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 54. 44. 36. 134
32. (47.) 76.  RUDZITIS Emils Reinis LAT-JLSS LAT 50. 47. 40. 137
33. (48.) 103.  OUWENEEL Jacob NED NED 67. 31. 41. 139
34. (49.) 147.  DATSYNA KYRYLO UKR-KHV UKR 53. 39. 52. 144
35. (50.) 24.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 52. 38. 55. 145
36. (52.) 19.  GYUROV Asen BUL-SCIS BUL 48. 52. 49. 149
37. (53.) 73.  BERZINS Ralfs LAT-JLSS LAT 37. 53. 62. 152
38. (54.) 117.  SCHEEPSTRA Emiel NED-TRIAS NED 46. 60. 48. 154
39. (55.) 18.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 51. 50. 54. 155
40. (56.) 64.  IMRE Patrik HUN-MTK HUN 57. 36. 64. 157
41. (57.) 66.  SIPOS Dominik Tamás HUN-MTK HUN 56. 54. 47. 157
42. (59.) 86.  KRŪZBERGS Gustavs LAT-SPARS LAT 49. 58. 56. 163
43. (60.) 65.  OLTI Miklós Gábor HUN-MTK HUN 69. 49. 46. 164
44. (61.) 150.  TOPCHII Maksym UKR-KHV UKR 55. 57. 53. 165
45. (63.) 116.  RIET Noah van NED-TRIAS NED 66. 33. 70. 169
46. (64.) 118.  SYBRANDI Jurre NED-TRIAS NED 58. 64. 51. 173
47. (65.) 85.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT 44. 66. 67. 177
48. (67.) 38.  KESZTHELYI Dávid HUN-FTC HUN 64. 67. 57. 188
49. (68.) 25.  PRANTL Martin CRO CRO 65. 69. 59. 193
50. (70.) 89.  CECH Ernestas LTU LTU 70. 68. 69. 207

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 54.  JÁSZAPÁTI Péter HUN HUN 1. 1. 1. 102 3
2. (3.) 12.  MIHDALIOU Mikita BLR BLR 3. 3. 6. 29 12
3. (4.) 15.  KALCHEV Lyubomir BUL-ICP BUL 9. 4. 2. 26 15
4. (8.) 108.  VAN POLEN Jari NED NED 5. 7. 15. 7 27
5. (9.) 36.  VOLET Gabriel Jean FRA-OAST FRA 17. 5. 7. 7 29
6. (10.) 3.  VAN DAMME Warre BEL BEL 12. 6. 8. 4 26
7. (12.) 99.  BOSKAMP Mans NED NED 6. 22. 20. 3 48
8. (13.) 100.  BRIJDER Chris NED NED 8. 26. 11. 1 45
9. (14.) 102.  KOOPS Steijn NED NED 18. 13. 9. 40
10. (15.) 109.  WILHELM Jeroen NED NED 10. 11. 19. 40
11. (16.) 106.  VAN BENTHUM Idse NED NED 31. 9. 5. 45
12. (17.) 2.  PROOST Enzo BEL BEL 14. 10. 22. 46
13. (34.) 39.  VÉGI Dániel HUN-FTC HUN 16. 34. 65. 115
14. (43.) 55.  KRAUSZ Ármin HUN HUN 43. 43. 45. 131
15. (45.) 77.  SKUDIAKOV Gleb LAT-JLSS LAT 42. 62. 29. 133
16. (51.) 58.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN HUN 39. 41. 66. 146
17. (58.) 149.  MOSHENSKYI Bohdan UKR-KHV UKR 61. 63. 38. 162
18. (62.) 104.  RADT Fabian NED NED 59. 45. 63. 167
19. (66.) 124.  GAL Vid SLO SLO 63. 59. 58. 180
20. (69.) 88.  CECH Danielius LTU LTU 62. 65. 68. 195



ISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022


Overall Classification


WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 21.  AŠČIĆ Valentina CRO CRO 1. 1. 1. 102 3
2. 50.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 3. 2. 3. 47 8
3. 22.  BURIĆ Katarina CRO CRO 4. 3. 2. 42 9
4. 145.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 2. 6. 8. 25 16
5. 158.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KYIV UKR 5. 4. 4. 21 13
6. 23.  IVANDIĆ Maja CRO CRO 7. 5. 6. 10 18
7. 143.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 6. 7. 7. 7 20
8. 63.  NAGY Netti HUN-MTK HUN 8. 8. 5. 7 21
9. 126.  JANKOVIC Katarina SRB SRB 9. 9. 9. 27



ISU Junior Challenge 2 - Pannonia, Budapest, HUN Live Stream, 07.01. - 09.01.2022


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 79.  BERZINS Reinis LAT LAT 1. 1. 11. 68 13
2. 6.  PÉTRÉ Ward BEL BEL 15. 3. 1. 47 19
3. 59.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 2. 6. 2. 45 10
4. 34.  FAJKUS Radek CZE CZE 3. 2. 6. 37 11
5. 26.  KOLENC Martin CRO CRO 13. 4. 4. 16 21
6. 61.  SZIGETI Ádám HUN HUN 9. 14. 3. 13 26
7. 4.  DEWAGTERE Adriaan BEL BEL 5. 5. 7. 12 17
8. 10.  OMERAGIĆ Tarik BIH BIH 4. 7. 13. 10 24
9. 111.  DOUMA Caspar NED NED 7. 8. 5. 6 20
10. 7.  VANHOOREN Rino BEL BEL 6. 9. 18. 3 33
11. 35.  SEJPAL Zdenek CZE CZE 8. 17. 9. 1 34
12. 27.  MARTINIC Ivan CRO CRO 16. 16. 8. 1 40
13. 152.  NEMIRO Nikita UKR-KHV UKR 12. 10. 14. 36
14. 151.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 10. 15. 12. 37
15. 5.  PEETERS Ilias BEL BEL 18. 11. 10. 39
16. 153.  NEMIRO Vladyslav UKR-KHV UKR 11. 13. 15. 39
17. 110.  DE BOER Zeno NED NED 14. 12. 16. 42
18. 128.  POPOVIC Miodrag SRB SRB 17. 18. 17. 52