Olympic Hopes 2021 - Budapest, HUN, 17.09. - 19.09.2021


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
JUNIOR D GIRLS  FINAL  777 m
RACE: 253    HEAT: 1    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 17.  KISS-VIDA Dorka HUN-BSSE HUN 1:37.039  
2 (2) 18.  PUTNOKI Maja HUN-BSSE HUN 1:38.946  
RACE: 254    HEAT: 2    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 167.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK SVK 1:29.463  
2 (2) 5.  RADELJA Ljiljana CRO-METEOR CRO 1:30.556  
3 (4) 37.  TURMEZEI Veronika HUN-FTC HUN 1:38.247  
4 (3) 33.  KESZTHELYI Gréti HUN-FTC HUN 1:38.459  
5 (5) 21.  JÓNA Gitta HUN-DVTK HUN 1:41.152  
RACE: 255    HEAT: 3    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 91.  HASZONITS Hanna HUN-MTK HUN 1:24.431  
2 (2) 148.  MÀRTON  Henrietta ROU ROU 1:24.929  
3 (3) 166.  BURDELÁKOVÁ Kristína SVK SVK 1:28.759  
4 (4) 90.  DUNAY Gerda HUN-MTK HUN 1:28.993  
5 (5) 147.  GERE CYNTHIA ROU ROU 1:37.700  
RACE: 256    HEAT: 4    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 40.  Z. MOLNÁR Natasa HUN-FTC HUN 1:22.131  
2 (2) 36.  TÓTH Liza Emma HUN-FTC HUN 1:22.364  
3 (4) 160.  RODIC Sofija SRB SRB 1:23.346  
4 (3) 93.  ZHOU Xiaoyi HUN-MTK HUN 1:23.949  
5 (5) 64.  SZABÓ Jázmin HUN-JSE HUN 1:25.389  
RACE: 257    HEAT: 5    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 125.  AMSCHL Kíra HUN-TDKE HUN 1:17.361  
2 (2) 34.  MOLNÁR Réka HUN-FTC HUN 1:17.777  
3 (1) 92.  KISS-GEBORA Flóra HUN-MTK HUN 1:18.122  
4 (5) 35.  NAGY Réka HUN-FTC HUN 1:21.839  
5 (3) 39.  VÉGI Liána Dorina HUN-FTC HUN 1:24.052  
 
JUNIOR D BOYS  FINAL  777 m
RACE: 258    HEAT: 1    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 116.  ÁRENDÁS Mihály HUN-SZKE HUN 1:22.762  
2 (2) 135.  URBANEK Norbert HUN-TDKE HUN 1:37.602  
3 (1) 51.  ERDŐS Máté HUN-FTC HUN 1:39.195  
4 (3) 132.  BARSI Dorián HUN-TDKE HUN 1:41.264  
RACE: 259    HEAT: 2    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 100.  OLTI Miksa HUN-MTK HUN 1:29.186  
2 (2) 134.  PAP Csanád HUN-TDKE HUN 1:29.475  
3 (1) 53.  HEGEDŰS  Soma HUN-FTC HUN 1:31.696  
4 (4) 133.  JÓNÁS Dániel HUN-TDKE HUN 1:35.165  
RACE: 260    HEAT: 3    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 13.  MUCHKA Jan CZE-KSB CZE 1:24.709  
2 (2) 50.  ÁLDOTT Gergely HUN-FTC HUN 1:24.829  
RACE: 261    HEAT: 4    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 99.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1:17.250  
2 (3) 54.  YU Kevin HUN-FTC HUN 1:19.705  
3 (2) 78.  TÓTH Tamás Olivér HUN-JSE HUN 1:21.707  
4 (5) 76.  BALÁZS Benedek HUN-JSE HUN 1:22.675  
5 (4) 52.  FÜSPÖK Mátyás HUN-FTC HUN 1:24.741  
 
1. Distance 
RELAY E-F GIRLS   FINAL  2000 m
RACE: 262    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
2 (1) 2.  FTC RELAY Relay HUN-FTC HUN 4:09.632  
3 (3) 3.  MIXED1 RELAY MIX-MIXED1 MIX 4:21.895  
- (2) 6.  JÁSZBERÉNY II RELAY HUN-JSE HUN seeded
RACE: 263    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 5.  JÁSZBERÉNYI RELAY HUN-JSE HUN 3:37.262  
- (1) 1.  SPORT CLUB RELAY AB JUNIOARE ROU-SCMC ROU PEN. non touch
- (3) 4.  TDKE RELAY HUN-TDKE HUN PEN. non touch
 
RELAY E-F BOYS  FINAL  2000 m
RACE: 264    HEAT: 1        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 2.  MIXED1 RELAY MIX-MIXED1 MIX 3:35.841  
- (1) 4.  JÁSZBERÉNY II RELAY HUN-JSE HUN seeded
RACE: 265    HEAT: 2        Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
2 (3) 1.  FTC RELAY Relay HUN-FTC HUN 3:42.219  
3 (1) 3.  JÁSZBERÉNYI RELAY HUN-JSE HUN 3:47.344  
- (2) 5.  MIXED2 RELAY MIX-MIXED2 MIX PEN. non touch