ISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR MEN SEMI-FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 244 HEAT: 1 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 79. | PALENCEUSZ Dominik | POL-JUV | 1:48.548 | ||
2 | (2) | 51. | BERZINS Ralfs | LAT-JLSS | 1:48.820 | ||
3 | (3) | 62. | KITOKS Tomass | LAT-SPARS | 1:48.864 | ||
4 | (4) | 13. | KOVAČIĆ Jan | CRO | 1:50.007 | ||
RACE: 245 HEAT: 2 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 178. | DATSYNA KYRYLO | UKR-KHV | 1:33.895 | ||
2 | (1) | 180. | TOPCHII Maksym | UKR-KHV | 1:34.091 | ||
3 | (3) | 181. | ZIKUNOV Nikita | UKR-KHV | 1:42.448 | ||
RACE: 246 HEAT: 3 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 179. | LEONTENKO Rostyslav | UKR-KHV | 1:43.281 | ||
2 | (3) | 99. | DOŁKOWSKI Jakub | POL-STOCZ | 1:44.933 | ||
3 | (2) | 159. | GAL Vid | SLO | 1:56.040 | ||
RACE: 247 HEAT: 4 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 25. | WU JIA WEI Dávid | HUN-FTC | 1:42.622 | ||
2 | (1) | 161. | JASIC Luka | SRB | 1:42.768 | ||
3 | (2) | 52. | LAIZANS Linards Reinis | LAT-JLSS | 1:42.868 | ||
4 | (4) | 53. | PASTORS Karlis | LAT-JLSS | 1:43.998 | ||
5 | (5) | 100. | DOŁKOWSKI Mateusz | POL-STOCZ | 1:45.093 | ||
6 | (6) | 71. | VREULS Noel | POL-AZSO | 1:45.122 | ||
RACE: 248 HEAT: 5 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 40. | SZILÁGYI Ábel | HUN | 1:42.160 | addTo.->to D | |
2 | (5) | 24. | VÉGI Dániel | HUN-FTC | 1:42.393 | ||
3 | (1) | 6. | DONCHEV Ivan | BUL-ICP | 1:42.512 | ||
4 | (3) | 10. | NEDYALKOV Ivaylo | BUL-ICP | 1:45.088 | ||
5 | (4) | 165. | VASTUSKO Sergej | SVK-STEZ | 1:55.027 | ||
RACE: 249 HEAT: 6 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 186. | MOROZOV (2) Yaroslav | UKR-KYIV | 1:39.062 | ||
2 | (3) | 61. | KANBERGS Valters | LAT-SPARS | 1:39.105 | ||
3 | (5) | 172. | DEMIRTAS Yusuf Bugra | TUR | 1:39.522 | ||
4 | (4) | 160. | KOMERIČKI Tibor | SLO | 1:41.047 | advanced->to C | |
- | (1) | 23. | GERECZE Ádám József | HUN-FTC | - | impeding->to E | |
RACE: 250 HEAT: 7 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 177. | BERGIN Daniil | UKR-KHV | 1:36.936 | ||
2 | (5) | 9. | MAXIMOV Maxim | BUL-ICP | 1:37.100 | ||
3 | (3) | 38. | KRAUSZ Ármin | HUN | 1:38.196 | ||
4 | (4) | 55. | STERNMANIS Maris Janis | LAT-JLSS | 1:59.438 | ||
5 | (2) | 171. | CEBENAY Muhammet Melik | TUR | 2:01.749 | advanced->to C | |
RACE: 251 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 37. | GRANASZTÓI Ádám Istvan | HUN | 1:28.256 | ||
2 | (1) | 36. | CZANK-VARGA Benjámin | HUN | 1:28.761 | ||
3 | (2) | 35. | CSIZMADIA Márk | HUN | 1:30.178 | ||
4 | (5) | 1. | WOLF Tobias | AUT | 1:30.909 | ||
5 | (6) | 15. | POPL Matěj | CZE-BZKP | 1:33.991 | ||
6 | (4) | 93. | MUCHLADO Adam | POL | 1:49.001 | ||
RACE: 252 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 7. | KALCHEV Lyubomir | BUL-ICP | 1:32.568 | ||
2 | (4) | 39. | MAJOR Dominik | HUN | 1:33.193 | ||
3 | (3) | 91. | BOROWIECKI Jędrzej | POL | 1:34.296 | ||
4 | (5) | 41. | ZHANG Yu Jie Dominik | HUN | 1:35.156 | ||
5 | (2) | 8. | KYUMYURDZHIEV Stefan-Aleksandar | BUL-ICP | 1:35.602 |