ISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
Heat Results
3. Distance | |||||||
JUNIOR WOMEN FINAL 1000 m | |||||||
RACE: 258 HEAT: 1 GROUP: J Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 183. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | 1:42.641 | ||
2 | (5) | 48. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 1:42.794 | ||
3 | (2) | 47. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 1:42.996 | ||
4 | (3) | 72. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 1:46.252 | ||
5 | (1) | 155. | FARKAS Biborka | ROU-ISK | 1:53.870 | ||
RACE: 259 HEAT: 2 GROUP: I Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 65. | MILAKNYTE Indre | LTU | 1:53.590 | ||
2 | (1) | 49. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 1:54.554 | ||
3 | (3) | 157. | ERJAVEC Urša | SLO | 1:57.308 | ||
4 | (2) | 98. | KOTOWSKA Marta | POL-STOCZ | 2:16.953 | ||
- | (4) | 66. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | - | impeding | |
RACE: 260 HEAT: 3 GROUP: H Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 21. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | 1:43.025 | ||
2 | (5) | 68. | ALBAŃSKA Liliana | POL-AZSO | 1:43.128 | ||
3 | (4) | 64. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | 1:44.632 | ||
4 | (3) | 156. | GÁL Sarolta | ROU-ISK | 1:45.482 | ||
5 | (2) | 12. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 1:46.820 | ||
RACE: 261 HEAT: 4 GROUP: G Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 73. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 1:47.377 | ||
2 | (1) | 22. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 1:47.560 | ||
3 | (4) | 57. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 1:47.702 | ||
4 | (5) | 76. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 1:48.154 | ||
5 | (3) | 154. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 1:48.287 | ||
6 | (6) | 16. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 1:49.962 | ||
RACE: 262 HEAT: 5 GROUP: F Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 167. | HYMPANOVA Emma | SVK | 1:43.560 | ||
2 | (1) | 169. | AKAN Damla | TUR | 1:44.492 | ||
3 | (5) | 69. | MICHALSKA Laura | POL-AZSO | 1:44.908 | ||
4 | (3) | 59. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 1:44.912 | ||
5 | (4) | 20. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 1:45.227 | ||
RACE: 263 HEAT: 6 GROUP: E Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 26. | ALBERT Viktória | HUN | 1:40.404 | ||
2 | (1) | 170. | HAN Aybuke | TUR | 1:42.038 | ||
3 | (3) | 14. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 1:43.676 | ||
4 | (2) | 85. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 1:43.851 | ||
5 | (5) | 86. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL | 2:08.219 | ||
RACE: 264 HEAT: 7 GROUP: D Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 158. | ŠPAN Dina | SLO | 1:46.733 | ||
2 | (3) | 60. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 1:46.745 | ||
3 | (4) | 50. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 1:47.016 | ||
- | (1) | 74. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | - | off track | |
RACE: 265 HEAT: 8 GROUP: C Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 30. | SZIGETI Dóra | HUN | 1:40.195 | ||
2 | (3) | 58. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | 1:40.716 | ||
3 | (1) | 31. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 1:40.936 | ||
4 | (2) | 75. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-JUV | 1:44.471 | ||
5 | (4) | 168. | TOKAROVA Tamara | SVK | 2:12.612 | ||
RACE: 266 HEAT: 9 GROUP: B Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 87. | MAJEWSKA Ada | POL | 1:39.815 | ||
2 | (1) | 184. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 1:39.901 | ||
3 | (4) | 27. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 1:40.099 | ||
4 | (3) | 174. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 1:40.187 | ||
5 | (5) | 28. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 1:40.291 | ||
RACE: 267 HEAT: 10 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 89. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 1:37.004 | ||
2 | (4) | 33. | VÉGI Diána Laura | HUN | 1:37.035 | ||
3 | (5) | 166. | FILIPOVA Lucia | SVK | 1:37.368 | ||
4 | (2) | 29. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 1:37.578 | ||
5 | (3) | 88. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 2:15.175 |