ISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021
Heat Results
2. Distance | |||||||
JUNIOR WOMEN HEATS 500 m | |||||||
RACE: 59 HEAT: 1 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (3) | 166. | FILIPOVA Lucia | SVK | 46.470 | ||
2 | (2) | 88. | PARCZEWSKA Karolina | POL | 46.967 | ||
3 | (1) | 158. | ŠPAN Dina | SLO | 49.630 | ||
4 | (5) | 20. | BÍLKOVÁ Karolina | CZE-STCZ | 50.844 | ||
5 | (4) | 12. | KOPRIVNJAK Nika | CRO | 1:09.318 | ||
RACE: 60 HEAT: 2 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 174. | REPETSKA Svitlana | UKR-KHV | 47.767 | ||
2 | (1) | 27. | KORMÁNYOS Nina | HUN | 47.986 | ||
3 | (4) | 59. | PETROVICA Laura | LAT-SPARS | 48.034 | ||
4 | (3) | 76. | SAGANEK Kamila | POL-JUV | 48.300 | ||
5 | (5) | 155. | FARKAS Biborka | ROU-ISK | 52.067 | ||
RACE: 61 HEAT: 3 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 29. | SCHÖNBORN Melinda | HUN | 48.343 | ||
2 | (5) | 77. | TYLMAN Kamila | POL-JUV | 48.846 | ||
3 | (3) | 60. | USATOVA Alina | LAT-SPARS | 49.367 | ||
4 | (4) | 154. | BARTA Nóra | ROU-ISK | 49.369 | ||
5 | (1) | 66. | SOKOLOVSKYTE Kotryna | LTU | 51.495 | ||
RACE: 62 HEAT: 4 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 28. | NÓGRÁDI Panka | HUN | 47.052 | ||
2 | (2) | 74. | CHILIMONIUK Kinga | POL-JUV | 49.249 | ||
3 | (3) | 169. | AKAN Damla | TUR | 49.850 | ||
4 | (4) | 47. | GROSBERGA Ance | LAT-JLSS | 51.582 | ||
RACE: 63 HEAT: 5 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 33. | VÉGI Diána Laura | HUN | 46.613 | ||
2 | (5) | 167. | HYMPANOVA Emma | SVK | 47.928 | ||
3 | (2) | 73. | BOBIER Oliwia | POL-JUV | 48.240 | ||
4 | (4) | 14. | HROMASOVÁ Magdalena | CZE-BZKP | 50.148 | ||
5 | (3) | 72. | BILLER Weronika | POL-GIZ | 51.595 | ||
RACE: 64 HEAT: 6 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 31. | SZŐCS Mónika Nikolett | HUN | 47.472 | ||
2 | (3) | 86. | BOGDANOWICZ Agnieszka | POL | 48.502 | ||
3 | (2) | 49. | KUCINA Ance | LAT-JLSS | 50.350 | ||
4 | (4) | 85. | GRUDYSZ Malwina | POL-ORL | 51.527 | ||
RACE: 65 HEAT: 7 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (2) | 26. | ALBERT Viktória | HUN | 47.928 | ||
2 | (3) | 75. | ORZEPOWSKA Hanna | POL-JUV | 50.702 | ||
3 | (1) | 183. | SHAPRAN Oleksandra | UKR-KYIV | 51.376 | ||
4 | (4) | 156. | GÁL Sarolta | ROU-ISK | 51.825 | ||
5 | (5) | 16. | MANYCHOVÁ Karin | CZE-NACH | 52.187 | ||
RACE: 66 HEAT: 8 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 50. | SNIKERE Patricija | LAT-JLSS | 50.482 | ||
2 | (2) | 68. | ALBAŃSKA Liliana | POL-AZSO | 50.593 | ||
3 | (1) | 65. | MILAKNYTE Indre | LTU | 53.513 | ||
4 | (5) | 87. | MAJEWSKA Ada | POL | 1:15.119 | advanced->to A | |
- | (3) | 32. | TÓTH Eszter | HUN | - | no finish->to B | |
RACE: 67 HEAT: 9 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (4) | 30. | SZIGETI Dóra | HUN | 47.296 | ||
2 | (1) | 48. | JANKOVSKA Laura | LAT-JLSS | 51.041 | ||
3 | (3) | 22. | STRNADOVA Klara | CZE-STCZ | 51.117 | ||
4 | (2) | 58. | JANSONE Anna | LAT-SPARS | NO TIME | finished | |
RACE: 68 HEAT: 10 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (5) | 168. | TOKAROVA Tamara | SVK | 49.098 | ||
2 | (2) | 170. | HAN Aybuke | TUR | 49.979 | ||
3 | (4) | 57. | ANIKEVICA Daniela | LAT-SPARS | 51.188 | ||
4 | (1) | 157. | ERJAVEC Urša | SLO | 56.301 | ||
5 | (3) | 21. | GÁKOVÁ Barbora | CZE-STCZ | NO TIME | finished | |
RACE: 69 HEAT: 11 GROUP: A Race/ Splits | |||||||
Place | Lane | No. | Name | Member | Time | ||
1 | (1) | 89. | SOKOŁOWSKA Hanna | POL | 47.389 | ||
2 | (5) | 184. | SYDORKO (2) Yelyzaveta | UKR-KYIV | 47.509 | ||
3 | (2) | 69. | MICHALSKA Laura | POL-AZSO | 47.743 | ||
4 | (4) | 98. | KOTOWSKA Marta | POL-STOCZ | 53.325 | ||
5 | (3) | 64. | ASTRAUSKAITE Gabija | LTU | NO TIME | finished |