ISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021


Overall Classification


DIVISION 1
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 194.  TOKARSKA Lena POL-MOSIR POL 1. 1. 1. 102 3
2. 190.  ABAKO Wiktoria POL-MOSIR POL 2. 2. 3. 55 7
3. 191.  JAGNISZCZAK Aleksandra POL-MOSIR POL 5. 3. 2. 34 10
4. 192.  SZAŁAJKO Aleksandra POL-MOSIR POL 4. 4. 4. 24 12
5. 193.  TARGOWSKA Martyna POL-MOSIR POL 3. 5. 5. 23 13



ISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021


Overall Classification


JUNIOR C GIRLS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 163.  POPOVIČOVÁ Lea SVK-SKMA SVK 2. 1. 2. 76 5
2. 173.  SOLOVIOVA Kateryna UKR-KHV UKR 1. 5. 1. 73 7
3. 17.  BLAHOVA Eva CZE-STCZ CZE 5. 2. 3. 39 10
4. 18.  KOTRCHOVÁ Monika CZE-STCZ CZE 4. 3. 5. 26 12
5. 19.  PAPOUŠKOVÁ Marta CZE-STCZ CZE 3. 7. 4. 23 14
6. 97.  BIELICKA Natalia POL-STOCZ POL 7. 4. 9. 10 20
7. 81.  KOGUT Julia POL-MOSIR POL 6. 8. 8. 4 22
8. 80.  DĄBROWSKA Maja (2) POL-MOSIR POL 8. 14. 6. 4 28
9. 63.  LEVICKYTE Valentina LTU LTU 9. 6. 10. 3 25
10. 82.  ROCKA Maja POL-MOSIR POL 13. 11. 7. 2 31
11. 3.  CHANCHEVA Adelina BUL-ICP BUL 10. 10. 11. 31
12. 162.  ONDREJČÁKOVÁ Katarína SVK-SKMA SVK 11. 9. 12. 32
13. 96.  ROMANOWSKA Maria POL-STOCZ POL 12. 13. 13. 38
14. 83.  SZAŁAJKO Patrycja POL-MOSIR POL 14. 12. 14. 40



ISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021


Overall Classification


JUNIOR C BOYS
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 46.  KUN Bence Benedek HUN-MTK HUN 1. 1. 1. 102 3
2. 5.  MAXIMOV Presiyan BUL-ICP BUL 3. 2. 2. 55 7
3. 4.  CHANCHEV Adrian BUL-ICP BUL 2. 3. 3. 47 8
4. 164.  VASTUSKO Alexej SVK-STEZ SVK 4. 5. 5. 18 14
5. 67.  OGULEVICIUS Adomas LTU LTU 5. 4. 4. 16 13



ISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021


Overall Classification


JUNIOR WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 166.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2. 1. 3. 68 6
2. 89.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 3. 3. 1. 60 7
3. 29.  SCHÖNBORN Melinda HUN HUN 1. 16. 4. 42 21
4. 33.  VÉGI Diána Laura HUN HUN 8. 4. 2. 27 14
5. 28.  NÓGRÁDI Panka HUN HUN 9. 2. 10. 21 21
6. 87.  MAJEWSKA Ada POL POL 5. 5. 6. 13 16
7. 26.  ALBERT Viktória HUN HUN 4. 6. 20. 11 30
8. 88.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 24. 9. 5. 5 38
9. 174.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR 7. 7. 9. 4 23
10. 168.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 6. 14. 15. 3 35
11. 184.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 25. 10. 7. 2 42
12. 31.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN HUN 10. 8. 13. 1 31
13. 27.  KORMÁNYOS Nina HUN HUN 16. 18. 8. 1 42
14. 58.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 12. 13. 12. 37
15. 30.  SZIGETI Dóra HUN HUN 11. 20. 11. 42
16. 86.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL POL 13. 12. 24. 49
17. 50.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 18. 15. 18. 51
18. 158.  ŠPAN Dina SLO SLO 21. 23. 16. 60
19. 60.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 23. 24. 17. 64
20. 75.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 27. 25. 14. 66
21. 74.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 31. 19. 19. 69
22. 69.  MICHALSKA Laura POL-AZSO POL 20. 22. 27. 69
23. 169.  AKAN Damla TUR TUR 14. 30. 26. 70
24. 14.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 15. 34. 22. 71
25. 170.  HAN Aybuke TUR TUR 17. 35. 21. 73
26. 59.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 29. 26. 28. 83
27. 77.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 22. 11. 51. 84
28. 85.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 32. 32. 23. 87
29. 73.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 30. 27. 30. 87
30. 76.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 38. 21. 33. 92
31. 183.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR 19. 28. 46. 93
32. 167.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 52. 17. 25. 94
33. 21.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 28. 33. 36. 97
34. 22.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 33. 40. 31. 104
35. 48.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 34. 29. 47. 110
36. 154.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 45. 31. 34. 110
37. 20.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 46. 38. 29. 113
38. 49.  KUCINA Ance LAT-JLSS LAT 35. 39. 42. 116
39. 16.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 41. 41. 35. 117
40. 57.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 39. 47. 32. 118
41. 68.  ALBAŃSKA Liliana POL-AZSO POL 40. 42. 37. 119
42. 156.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 48. 36. 39. 123
43. 66.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 44. 37. 45. 126
44. 64.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 42. 46. 38. 126
45. 47.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 36. 45. 48. 129
46. 32.  TÓTH Eszter HUN HUN 26. 52. 52. 130
47. 72.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 37. 44. 49. 130
48. 12.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 43. 50. 40. 133
49. 65.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 49. 43. 41. 133
50. 98.  KOTOWSKA Marta POL-STOCZ POL 47. 49. 44. 140
51. 157.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 50. 51. 43. 144
52. 155.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 51. 48. 50. 149

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (3.) 29.  SCHÖNBORN Melinda HUN HUN 1. 16. 4. 42 21
2. (4.) 33.  VÉGI Diána Laura HUN HUN 8. 4. 2. 27 14
3. (5.) 28.  NÓGRÁDI Panka HUN HUN 9. 2. 10. 21 21
4. (8.) 88.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 24. 9. 5. 5 38
5. (10.) 168.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 6. 14. 15. 3 35
6. (11.) 184.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 25. 10. 7. 2 42
7. (12.) 31.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN HUN 10. 8. 13. 1 31
8. (13.) 27.  KORMÁNYOS Nina HUN HUN 16. 18. 8. 1 42
9. (15.) 30.  SZIGETI Dóra HUN HUN 11. 20. 11. 42
10. (16.) 86.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL POL 13. 12. 24. 49
11. (18.) 158.  ŠPAN Dina SLO SLO 21. 23. 16. 60
12. (19.) 60.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 23. 24. 17. 64
13. (20.) 75.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 27. 25. 14. 66
14. (21.) 74.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL 31. 19. 19. 69
15. (22.) 69.  MICHALSKA Laura POL-AZSO POL 20. 22. 27. 69
16. (23.) 169.  AKAN Damla TUR TUR 14. 30. 26. 70
17. (24.) 14.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 15. 34. 22. 71
18. (25.) 170.  HAN Aybuke TUR TUR 17. 35. 21. 73
19. (26.) 59.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 29. 26. 28. 83
20. (28.) 85.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 32. 32. 23. 87
21. (29.) 73.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 30. 27. 30. 87
22. (30.) 76.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 38. 21. 33. 92
23. (31.) 183.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR 19. 28. 46. 93
24. (33.) 21.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 28. 33. 36. 97
25. (34.) 22.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 33. 40. 31. 104
26. (35.) 48.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 34. 29. 47. 110
27. (36.) 154.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 45. 31. 34. 110
28. (37.) 20.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 46. 38. 29. 113
29. (38.) 49.  KUCINA Ance LAT-JLSS LAT 35. 39. 42. 116
30. (39.) 16.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 41. 41. 35. 117
31. (40.) 57.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 39. 47. 32. 118
32. (41.) 68.  ALBAŃSKA Liliana POL-AZSO POL 40. 42. 37. 119
33. (42.) 156.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 48. 36. 39. 123
34. (43.) 66.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU 44. 37. 45. 126
35. (44.) 64.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 42. 46. 38. 126
36. (45.) 47.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 36. 45. 48. 129
37. (47.) 72.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 37. 44. 49. 130
38. (48.) 12.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 43. 50. 40. 133
39. (49.) 65.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 49. 43. 41. 133
40. (50.) 98.  KOTOWSKA Marta POL-STOCZ POL 47. 49. 44. 140
41. (52.) 155.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 51. 48. 50. 149

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 166.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 2. 1. 3. 68 6
2. (2.) 89.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 3. 3. 1. 60 7
3. (6.) 87.  MAJEWSKA Ada POL POL 5. 5. 6. 13 16
4. (7.) 26.  ALBERT Viktória HUN HUN 4. 6. 20. 11 30
5. (9.) 174.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR 7. 7. 9. 4 23
6. (14.) 58.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 12. 13. 12. 37
7. (17.) 50.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 18. 15. 18. 51
8. (27.) 77.  TYLMAN Kamila POL-JUV POL 22. 11. 51. 84
9. (32.) 167.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 52. 17. 25. 94
10. (46.) 32.  TÓTH Eszter HUN HUN 26. 52. 52. 130
11. (51.) 157.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 50. 51. 43. 144



ISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021


Overall Classification


JUNIOR MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 7.  KALCHEV Lyubomir BUL-ICP BUL 23. 1. 1. 68 25
2. 37.  GRANASZTÓI Ádám HUN HUN 1. 4. 2. 63 7
3. 91.  BOROWIECKI Jędrzej POL POL 4. 2. 6. 32 12
4. 39.  MAJOR Dominik HUN HUN 3. 5. 3. 31 11
5. 1.  WOLF Tobias AUT AUT 2. 11. 7. 23 20
6. 35.  CSIZMADIA Márk HUN HUN 15. 3. 5. 18 23
7. 36.  CZANK-VARGA Benjámin HUN HUN 45. 6. 4. 11 55
8. 6.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 5. 19. 25. 5 49
9. 40.  SZILÁGYI Ábel HUN HUN 6. 14. 21. 3 41
10. 41.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN HUN 28. 8. 8. 2 44
11. 24.  VÉGI Dániel HUN-FTC HUN 29. 7. 22. 2 58
12. 93.  MUCHLADO Adam POL POL 7. 13. 10. 1 30
13. 38.  KRAUSZ Ármin HUN HUN 10. 15. 17. 42
14. 161.  JASIC Luka SRB SRB 8. 9. 26. 43
15. 8.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 13. 25. 9. 47
16. 186.  MOROZOV Yaroslav UKR-KYIV UKR 18. 17. 12. 47
17. 171.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 14. 20. 15. 49
18. 25.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN 24. 10. 24. 58
19. 15.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 26. 21. 11. 58
20. 9.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 22. 23. 13. 58
21. 160.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 11. 33. 16. 60
22. 79.  PALENCEUSZ Dominik POL-JUV POL 16. 12. 35. 63
23. 52.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 9. 28. 27. 64
24. 55.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 17. 31. 19. 67
25. 61.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 30. 24. 18. 72
26. 177.  BERGIN Daniil UKR-KHV UKR 37. 22. 14. 73
27. 172.  DEMIRTAS Yusuf Bugra TUR TUR 36. 26. 20. 82
28. 92.  MAKUCH Adam POL POL 25. 16. 43. 84
29. 23.  GERECZE Ádám József HUN-FTC HUN 20. 44. 23. 87
30. 178.  DATSYNA KYRYLO UKR-KHV UKR 38. 18. 33. 89
31. 100.  DOŁKOWSKI Mateusz POL-STOCZ POL 21. 39. 31. 91
32. 179.  LEONTENKO ROSTYSLAV UKR-KHV UKR 31. 30. 34. 95
33. 10.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 40. 27. 29. 96
34. 54.  SKUDIAKOV Gleb LAT-JLSS LAT 12. 45. 43. 100
35. 62.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT 27. 34. 39. 100
36. 99.  DOŁKOWSKI Jakub POL-STOCZ POL 33. 32. 36. 101
37. 53.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT 32. 42. 28. 102
38. 78.  MĄDRY Krzysztof POL-JUV POL 19. 43. 43. 105
39. 51.  BERZINS Ralfs LAT-JLSS LAT 34. 35. 37. 106
40. 180.  TOPCHII Maksym UKR-KHV UKR 41. 29. 38. 108
41. 71.  VREULS Noel POL-AZSO POL 35. 41. 32. 108
42. 165.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 43. 40. 30. 113
43. 159.  GAL Vid SLO SLO 39. 38. 40. 117
44. 13.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 42. 36. 41. 119
45. 181.  ZIKUNOV Nikita UKR-KHV UKR 44. 37. 42. 123

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR B MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (2.) 37.  GRANASZTÓI Ádám HUN HUN 1. 4. 2. 63 7
2. (4.) 39.  MAJOR Dominik HUN HUN 3. 5. 3. 31 11
3. (5.) 1.  WOLF Tobias AUT AUT 2. 11. 7. 23 20
4. (6.) 35.  CSIZMADIA Márk HUN HUN 15. 3. 5. 18 23
5. (7.) 36.  CZANK-VARGA Benjámin HUN HUN 45. 6. 4. 11 55
6. (8.) 6.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 5. 19. 25. 5 49
7. (9.) 40.  SZILÁGYI Ábel HUN HUN 6. 14. 21. 3 41
8. (12.) 93.  MUCHLADO Adam POL POL 7. 13. 10. 1 30
9. (14.) 161.  JASIC Luka SRB SRB 8. 9. 26. 43
10. (15.) 8.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 13. 25. 9. 47
11. (16.) 186.  MOROZOV Yaroslav UKR-KYIV UKR 18. 17. 12. 47
12. (17.) 171.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 14. 20. 15. 49
13. (18.) 25.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN 24. 10. 24. 58
14. (19.) 15.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE 26. 21. 11. 58
15. (20.) 9.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 22. 23. 13. 58
16. (21.) 160.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 11. 33. 16. 60
17. (22.) 79.  PALENCEUSZ Dominik POL-JUV POL 16. 12. 35. 63
18. (23.) 52.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 9. 28. 27. 64
19. (24.) 55.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 17. 31. 19. 67
20. (25.) 61.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT 30. 24. 18. 72
21. (26.) 177.  BERGIN Daniil UKR-KHV UKR 37. 22. 14. 73
22. (27.) 172.  DEMIRTAS Yusuf Bugra TUR TUR 36. 26. 20. 82
23. (28.) 92.  MAKUCH Adam POL POL 25. 16. 43. 84
24. (29.) 23.  GERECZE Ádám József HUN-FTC HUN 20. 44. 23. 87
25. (30.) 178.  DATSYNA KYRYLO UKR-KHV UKR 38. 18. 33. 89
26. (31.) 100.  DOŁKOWSKI Mateusz POL-STOCZ POL 21. 39. 31. 91
27. (32.) 179.  LEONTENKO ROSTYSLAV UKR-KHV UKR 31. 30. 34. 95
28. (33.) 10.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 40. 27. 29. 96
29. (35.) 62.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT 27. 34. 39. 100
30. (36.) 99.  DOŁKOWSKI Jakub POL-STOCZ POL 33. 32. 36. 101
31. (37.) 53.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT 32. 42. 28. 102
32. (38.) 78.  MĄDRY Krzysztof POL-JUV POL 19. 43. 43. 105
33. (39.) 51.  BERZINS Ralfs LAT-JLSS LAT 34. 35. 37. 106
34. (40.) 180.  TOPCHII Maksym UKR-KHV UKR 41. 29. 38. 108
35. (41.) 71.  VREULS Noel POL-AZSO POL 35. 41. 32. 108
36. (42.) 165.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 43. 40. 30. 113
37. (44.) 13.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 42. 36. 41. 119
38. (45.) 181.  ZIKUNOV Nikita UKR-KHV UKR 44. 37. 42. 123

 


Splitted Overall Classification


JUNIOR A MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. (1.) 7.  KALCHEV Lyubomir BUL-ICP BUL 23. 1. 1. 68 25
2. (3.) 91.  BOROWIECKI Jędrzej POL POL 4. 2. 6. 32 12
3. (10.) 41.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN HUN 28. 8. 8. 2 44
4. (11.) 24.  VÉGI Dániel HUN-FTC HUN 29. 7. 22. 2 58
5. (13.) 38.  KRAUSZ Ármin HUN HUN 10. 15. 17. 42
6. (34.) 54.  SKUDIAKOV Gleb LAT-JLSS LAT 12. 45. 43. 100
7. (43.) 159.  GAL Vid SLO SLO 39. 38. 40. 117



ISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021


Overall Classification


WOMEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 34.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 2. 2. 1. 76 5
2. 90.  WARAKOMSKA Magdalena POL POL 1. 1. 6. 71 8
3. 185.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KYIV UKR 3. 4. 2. 42 9
4. 175.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 4. 3. 4. 29 11
5. 176.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 6. 5. 3. 21 14
6. 70.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 5. 7. 5. 12 17
7. 45.  NAGY Netti HUN-MTK HUN 7. 6. 7. 7 20



ISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021


Overall Classification


MEN
 
Rank No.  Name Member   Distances FP CDR
1. 43.  SZÁSZ Attila HUN HUN 1. 1. 2. 89 4
2. 44.  SZIGETI Ádám HUN HUN 2. 2. 3. 55 7
3. 42.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 8. 5. 1. 40 14
4. 95.  NIEŚCIER Karol POL POL 6. 3. 5. 21 14
5. 187.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 7. 4. 4. 18 15
6. 94.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 3. 8. 6. 17 17
7. 2.  BRANKOVIC Edin BIH BIH 4. 12. 9. 8 25
8. 11.  GEORGIEV Dimitar BUL-ICP BUL 5. 9. 8. 6 22
9. 182.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 9. 6. 7. 5 22
10. 189.  PILNYK Vasyl UKR-KYIV UKR 10. 7. 10. 2 27
11. 188.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 11. 11. 11. 33
12. 56.  VIGANTS Endijs LAT LAT 12. 10. 12. 34