ISU Junior Challenge 1, Sanok, POL, 08.10. - 10.10.2021


LIVE MODE: LIVE RESULT/SEEDING - refreshing automatically in 180

 

Heat Results

 
3. Distance 
WOMEN  FINAL  1000 m
RACE: 253    HEAT: 1    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 90.  WARAKOMSKA Magdalena POL POL 1:34.349  
2 (2) 45.  NAGY Netti HUN-MTK HUN 1:48.862  
RACE: 254    HEAT: 2    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 34.  VARGA Regina Eszter HUN HUN 1:48.430  
2 (4) 185.  KHOCHYNA Sofiia UKR-KYIV UKR 1:48.936  
3 (5) 176.  ZARVANSKA Tetiana UKR-KHV UKR 1:49.109  
4 (1) 175.  CHERVENKO Viktoriia UKR-KHV UKR 1:49.884  
5 (2) 70.  WILGA Magdalena POL-AZSO POL 1:51.941  
 
MEN  FINAL  1000 m
RACE: 255    HEAT: 1    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 189.  PILNYK Vasyl UKR-KYIV UKR 1:52.514  
2 (3) 188.  IOFIN Denys UKR-KYIV UKR 1:53.054  
3 (2) 56.  VIGANTS Endijs LAT LAT 1:53.174  
RACE: 256    HEAT: 2    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 95.  NIEŚCIER Karol POL POL 1:28.929  
2 (2) 94.  MIKOŁAJUK Mateusz POL POL 1:29.070  
3 (5) 182.  FEDORENKO Danylo UKR-KHV UKR 1:29.173  
4 (1) 11.  GEORGIEV Dimitar BUL-ICP BUL 1:53.677  
- (3) 2.  BRANKOVIC Edin BIH BIH PEN. impeding
RACE: 257    HEAT: 3    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 42.  BONTOVICS Balázs HUN HUN 1:36.934  
2 (2) 43.  SZÁSZ Attila HUN HUN 1:37.078  
3 (3) 44.  SZIGETI Ádám HUN HUN 1:37.206  
4 (1) 187.  HANDEI Oleh UKR-KYIV UKR 2:01.709  
 
JUNIOR WOMEN  FINAL  1000 m
RACE: 258    HEAT: 1    GROUP: J    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 183.  SHAPRAN Oleksandra UKR-KYIV UKR 1:42.641  
2 (5) 48.  JANKOVSKA Laura LAT-JLSS LAT 1:42.794  
3 (2) 47.  GROSBERGA Ance LAT-JLSS LAT 1:42.996  
4 (3) 72.  BILLER Weronika POL-GIZ POL 1:46.252  
5 (1) 155.  FARKAS BIBORKA ROU-ISK ROU 1:53.870  
RACE: 259    HEAT: 2    GROUP: I    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 65.  MILAKNYTE Indre LTU LTU 1:53.590  
2 (1) 49.  KUCINA Ance LAT-JLSS LAT 1:54.554  
3 (3) 157.  ERJAVEC Ursa SLO SLO 1:57.308  
4 (2) 98.  KOTOWSKA Marta POL-STOCZ POL 2:16.953  
- (4) 66.  SOKOLOVSKYTE Kotryna LTU LTU PEN. impeding
RACE: 260    HEAT: 3    GROUP: H    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 21.  GÁKOVÁ Barbora CZE-STCZ CZE 1:43.025  
2 (5) 68.  ALBAŃSKA Liliana POL-AZSO POL 1:43.128  
3 (4) 64.  ASTRAUSKAITE Gabija LTU LTU 1:44.632  
4 (3) 156.  GÁL Sarolta ROU-ISK ROU 1:45.482  
5 (2) 12.  KOPRIVNJAK Nika CRO CRO 1:46.820  
RACE: 261    HEAT: 4    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 73.  BOBIER Oliwia POL-JUV POL 1:47.377  
2 (1) 22.  STRNADOVA Klara CZE-STCZ CZE 1:47.560  
3 (4) 57.  ANIKEVICA Daniela LAT-SPARS LAT 1:47.702  
4 (5) 76.  SAGANEK Kamila POL-JUV POL 1:48.154  
5 (3) 154.  BARTA Nóra ROU-ISK ROU 1:48.287  
6 (6) 16.  MANYCHOVÁ Karin CZE-NACH CZE 1:49.962  
RACE: 262    HEAT: 5    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 167.  HYMPÁNOVÁ Emma SVK SVK 1:43.560  
2 (1) 169.  AKAN Damla TUR TUR 1:44.492  
3 (5) 69.  MICHALSKA Laura POL-AZSO POL 1:44.908  
4 (3) 59.  PETROVICA Laura LAT-SPARS LAT 1:44.912  
5 (4) 20.  BÍLKOVÁ Karolina CZE-STCZ CZE 1:45.227  
RACE: 263    HEAT: 6    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 26.  ALBERT Viktória HUN HUN 1:40.404  
2 (1) 170.  HAN Aybuke TUR TUR 1:42.038  
3 (3) 14.  HROMASOVÁ Magdalena CZE-BZKP CZE 1:43.676  
4 (2) 85.  GRUDYSZ Malwina POL-ORL POL 1:43.851  
5 (5) 86.  BOGDANOWICZ Agnieszka POL POL 2:08.219  
RACE: 264    HEAT: 7    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 158.  ŠPAN Dina SLO SLO 1:46.733  
2 (3) 60.  USATOVA Alina LAT-SPARS LAT 1:46.745  
3 (4) 50.  SNIKERE Patricija LAT-JLSS LAT 1:47.016  
- (1) 74.  CHILIMONIUK Kinga POL-JUV POL PEN. off track
RACE: 265    HEAT: 8    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (5) 30.  SZIGETI Dóra HUN HUN 1:40.195  
2 (3) 58.  JANSONE Anna LAT-SPARS LAT 1:40.716  
3 (1) 31.  SZŐCS Mónika Nikolett HUN HUN 1:40.936  
4 (2) 75.  ORZEPOWSKA Hanna POL-JUV POL 1:44.471  
5 (4) 168.  TOKAROVA Tamara SVK SVK 2:12.612  
RACE: 266    HEAT: 9    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 87.  MAJEWSKA Ada POL POL 1:39.815  
2 (1) 184.  SYDORKO Yelyzaveta UKR-KYIV UKR 1:39.901  
3 (4) 27.  KORMÁNYOS Nina HUN HUN 1:40.099  
4 (3) 174.  REPETSKA Svitlana UKR-KHV UKR 1:40.187  
5 (5) 28.  NÓGRÁDI Panka HUN HUN 1:40.291  
RACE: 267    HEAT: 10    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 89.  SOKOŁOWSKA Hanna POL POL 1:37.004  
2 (4) 33.  VÉGI Diána Laura HUN HUN 1:37.035  
3 (5) 166.  FILIPOVA Lucia SVK SVK 1:37.368  
4 (2) 29.  SCHÖNBORN Melinda HUN HUN 1:37.578  
5 (3) 88.  PARCZEWSKA Karolina POL POL 2:15.175  
 
JUNIOR MEN  FINAL  1000 m
RACE: 268    HEAT: 1    GROUP: H    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 62.  KITOKS Tomass LAT-SPARS LAT 1:41.691  
2 (4) 159.  GAL Vid SLO SLO 1:43.230  
3 (3) 13.  KOVAČIĆ Jan CRO CRO 1:43.496  
4 (1) 181.  ZIKUNOV Nikita UKR-KHV UKR 1:44.210  
RACE: 269    HEAT: 2    GROUP: G    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 178.  DATSYNA KYRYLO UKR-KHV UKR 1:34.255  
2 (3) 179.  LEONTENKO ROSTYSLAV UKR-KHV UKR 1:34.428  
3 (5) 79.  PALENCEUSZ Dominik POL-JUV POL 1:34.438  
4 (4) 99.  DOŁKOWSKI Jakub POL-STOCZ POL 1:34.743  
5 (6) 51.  BERZINS Ralfs LAT-JLSS LAT 1:35.715  
6 (2) 180.  TOPCHII Maksym UKR-KHV UKR NO TIME finished
RACE: 270    HEAT: 3    GROUP: F    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 52.  LAIZANS Linards Reinis LAT-JLSS LAT 1:42.549  
2 (2) 53.  PASTORS Karlis LAT-JLSS LAT 1:44.421  
3 (3) 10.  NEDYALKOV Ivaylo BUL-ICP BUL 1:45.726  
4 (6) 165.  VASTUSKO Sergej SVK-STEZ SVK 1:53.270  
5 (4) 100.  DOŁKOWSKI Mateusz POL-STOCZ POL 1:56.017  
6 (5) 71.  VREULS Noel POL-AZSO POL 1:57.722  
RACE: 271    HEAT: 4    GROUP: E    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (1) 24.  VÉGI Dániel HUN-FTC HUN 1:32.419  
2 (5) 23.  GERECZE Ádám József HUN-FTC HUN 1:32.690  
3 (3) 25.  WU JIA WEI Dávid HUN-FTC HUN 1:36.129  
4 (2) 6.  DONCHEV Ivan BUL-ICP BUL 2:05.683  
5 (4) 161.  JASIC Luka SRB SRB 2:08.573  
RACE: 272    HEAT: 5    GROUP: D    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (2) 55.  STERNMANIS Maris Janis LAT-JLSS LAT 1:39.985  
2 (1) 172.  DEMIRTAS Yusuf Bugra TUR TUR 1:40.027  
3 (3) 40.  SZILÁGYI Ábel HUN HUN NO TIME finished
RACE: 273    HEAT: 6    GROUP: C    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 186.  MOROZOV Yaroslav UKR-KYIV UKR 1:32.740  
2 (2) 9.  MAXIMOV Maxim BUL-ICP BUL 1:33.007  
3 (1) 177.  BERGIN Daniil UKR-KHV UKR 1:33.204  
4 (7) 171.  CEBENAY Muhammet Melik TUR TUR 1:34.031  
5 (6) 160.  KOMERIČKI Tibor SLO SLO 1:34.272  
6 (3) 38.  KRAUSZ Ármin HUN HUN 1:36.776  
- (5) 61.  KANBERGS Valters LAT-SPARS LAT PEN. impeding
RACE: 274    HEAT: 7    GROUP: B    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (3) 91.  BOROWIECKI Jędrzej POL POL 1:32.902  
2 (1) 1.  WOLF Tobias AUT AUT 1:32.945  
3 (4) 41.  ZHANG  Yu Jie Dominik HUN HUN 1:33.198  
4 (5) 8.  KUMURDJIEV Stefan-Alexander BUL-ICP BUL 1:33.897  
5 (6) 93.  MUCHLADO Adam POL POL 1:33.919  
6 (2) 15.  POPL Matěj CZE-BZKP CZE NO TIME finished
RACE: 275    HEAT: 8    GROUP: A    Race/ Splits
Place Lane No.  Name Member   Time  
1 (4) 7.  KALCHEV Lyubomir BUL-ICP BUL 1:38.652  
2 (1) 37.  GRANASZTÓI Ádám HUN HUN 1:39.270  
3 (5) 39.  MAJOR Dominik HUN HUN 1:39.391  
4 (2) 36.  CZANK-VARGA Benjámin HUN HUN 1:40.426  
5 (3) 35.  CSIZMADIA Márk HUN HUN 1:43.726